SMOLEŃSK - próba ogłupienia PiS

Ci z Państwa którzy mieli jakiekolwiek wątpliwości jaka jest prawdziwa intencja artykułu w GW na temat Smoleńska, powinni dziś wyzbyć się wszelkich złudzeń. Właśnie na jednym z kanałów widzę konferencję Pana Laska. Przypomnijmy sobie chronologię zdarzeń:

Dzień1.
- Prowokujący artykuł GW
- konferencja Antoniego Macierewicza
Dzień2
- wałkowanie w mediach tematu wczorajszego
- czekanie aż "prezes się odezwie", próby łączenia Kaczyńskiego z tą sprawą(choćby materiał w Wiadomościach)
Dzień3
-konferencja Laska

Co dalej? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy zdać sobie sprawę, jaki był cel publikacji GW. Cele były dwa, z czego za główny przyjmuje się akurat ten, który był pobocznym:

-zdyskredytowanie członków zespołu A.Macierewicza
-wyciągnięcie "na wierz" tematu Smoleńska

Głównym celem całej tej ekipy jest więc odświeżenie dyskusji o Smoleńsku i sprowadzenie tym samym poparcia PiS w sondażach w dół. Czy nam się to podoba czy nie, fakty są takie, iż temat Smoleńska jest drażliwy dla reszty społeczeństwa i co gorsza, burzy budowany wizerunek PiS jako partii gotowej do prowadzenia Polski. Jest to próba wepchnięcia PiSu w gorset uszyty przez naszych przeciwników. chcących przedstawiać PiS Polakom  jako partię "zafiksowaną" na Smoleńsku i niezdolną do podjęcia debaty o problemach aktualnych Polski. Do tego dochodzi również chęć wzbudzenia strachu w Polakach przed ewentualnymi konsekwencjami "odkrycia prawdy" o Smoleńsku(słynna wojna z Rosją).

Takie zabiegi były podejmowane już wielokrotnie - pisałem o nich choćby tu:

http://naszeblogi.pl/33046-operacja-zdjecia-ze-smolenska

http://naszeblogi.pl/31445-staniszkis-sie-myli

W tym drugim przypadku nie chodziło o sam Smoleńsk ale próbę zmuszenia Kaczyńskiego aby coś powiedział(to była akurat afera AmberGold i potrzebowano tematu do jej "przykrycia"). Cokolwiek nie powie, zawsze można to zmanipulować. Proszę zauważyć, iż PiSowi do wygranej potrzebny jest tylko spokój i nie odzywanie się. Bez spokoju i przy słowach Kaczyńskiego które z pewnością będę zmanipulowane(vide Krynica), nie widać tego co powinno być widoczne - rozkładu PO. Dlatego PO próbuje wywoływać temat Smoleńska. Tymczasem PiS musi tylko czekać. Nic więcej. Pozwolić ludziom skupić się na błędach PO...

Rozumiem, iż przy takiej manipulacji jakiej dokonała GW Antoni Macierewicz musiał bronić honoru swoich współpracowników. Mam tylko nadzieję, iż nie da się wciągnąć w tą grę na dłużej. Cieszy fakt, iż Jarosław Kaczyński i jego otoczenie od dłuższego czasu zdają sobie sprawę, jakie zasady panują w tej grze. Dlatego też prezes nie zabiera głosu - wyjątkiem była Krynica.

Uprzedzając możliwe zarzuty chciałbym wyjaśnić - zbadanie Smoleńska jest konieczne! Tylko że Smoleńsk będzie można zbadać DOPIERO po wygraniu wyborów. Najpierw niech PiS wygra wybory unikając tematu Smoleńska, a później - mając władzę, media, prokuraturę - niech zajmie się Smoleńskiem. Prawda jest jedna i nie ucieknie! Kto namawia PiS do odgrzewania Smoleńska teraz, działa de facto na szkodę PiS. Świadomie, lub nie.

Ksawery Meta-Kowalski
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

19-09-2013 [16:51] - dogard | Link:

wiedz czleku,iz nie z nami te numery, wiec lepiej zmien tytulik, bo niestety dla ciebie, fatalnie swiadczy o piszacym.Kapewu?

Obrazek użytkownika gracz ogame

19-09-2013 [20:40] - gracz ogame | Link:

Fatalnie to świadczy, ale o twoim braku wyobraźni. Strona rządowa po raz kolejny usiłuje do takiego postrzegania PiS-u wrócić.
PiS w wydaniu smoleńskim, zwłaszcza spod Krzyża stanowi najlepszą gwarancję odwrócenia obecnej tendencji sondażowej.
Więcej takich tematów, mniej bezmyślnych i aroganckich komentarzy.

Obrazek użytkownika A330

19-09-2013 [23:39] - A330 | Link:

Dokładnie. Temat Smoleńska zostanie i tak wyjaśniony. Chodzi o to, aby nie dać się "uruchamiać" PO i najpierw wygrać wybory.

Jaki cel miałby salon/układ w odgrzewaniu tematu Smoleńska, gdyby mógł mu zaszkodzić? Skoro robią takie wrzutki, to raczej mają w tym cel i interes. Gdyby się obawiali, temat  byłby unikany - niczym problem bezrobocia w Polsce oraz gigantycznego zadłużenia.

Zwykła inżynieria medialna. Wykonują Plan. Na szczęście "organizm"(społeczeństwo) coraz słabiej reaguje na te same bodźce/straszenie. Co nie znaczy, że w głupi sposób powinniśmy dawać się prowokować i ogrywać przez tych durni, coraz bardziej nerwowo obgryzających paznokcie za swymi biurkami.

Obrazek użytkownika Temu Misiu

20-09-2013 [14:42] - Temu Misiu | Link:

Kłamstwa na temat Smoleńska nie są już kierowane wyłącznie do społeczeństwa. Te łgarstwa są dedykowane w znacznej mierze do działaczy PO i twardego elektoratu ZLD, aby jak najdłużej, jak najwięcej z nich utrzymać pod dyktatem umoczonej wierchowki. Tyko działacze mogą jeszcze chcieć uwierzyć w "figurę Laska".
Takie stawianie sprawy mieści się w ideologii i metodyce PO:
Chcesz rządzić z nami, czerpać profity - weź też część odpowiedzialności za nasze uczynki, staraliśmy się dla ciebie.

Obrazek użytkownika A330

20-09-2013 [23:39] - A330 | Link:

Całkiem możliwe. To już jest chyba końcówka tego reżimu...kłamstwa i manipulacje są coraz bezczelniejsze(vide sondaże CBOS). Już nikt się nie bawi w finezję - jest tępe walenie młotem i agresja. Ostatni atak....jeśli PiS to przerwa w sondażach, to PO nic innego już nie wymyśli. Kaczyński nie dał się nabrać i raczej nie reagował na zaczepki,,,,

Obrazek użytkownika Pokrzywa

20-09-2013 [00:10] - Pokrzywa | Link:

zniechęca do czytania.
Natomiast hasło "Mniej bezmyślnych i aroganckich komentarzy"
dotyczy przede wszystkim komentarzy z godz. 20:40, 23:33, 23:39.

Obrazek użytkownika A330

19-09-2013 [23:33] - A330 | Link:

Nie wiem kogo ma Pan na myśli, pisząc "z nami". Niech się Pan policzy i zastanowi nad odpowiedzą. Tymczasem "grillowania" tematu Smoleńska ciąg dalszy - Onet nie zasypia i kontynuuje zgodnie z wytycznymi: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/giertych-ujawnia-nieznane-fakty-nt-jednego-z-ekspertow-macierewicza/fnr0y

Obrazek użytkownika A330

20-09-2013 [13:26] - A330 | Link:

Grillowania ciąg dalszy...Onet w końcu doczekał się wypowiedzi J.Kaczyńskiego - z 2-3 zdań prezesa udało im się "uszyć" cały artykuł na 7 akapitów, który trafił na wysoką pozycję na pierwszej stronie Onetu:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-chce-ujawnienia-wszystkich-dowodow-dot-smolenska/f28vy

Na szczęście, maszyneria chyba trochę słabnie...