Operacja "zdjęcia ze Smoleńska"

Moim zdaniem, mamy do czynienia z próba prowokowania PiSu, aby powrócił do tematu Smoleńska. Proszę zauważyć, iż odkąd PiS odłożył Smoleńsk na "boczny" tor, i zajął się merytorycznym punktowaniem Tuska, notowania PiSu poszły w górę. Zauważmy, że zdjęcia pokazują prezydenta - ewidentnie prowokują więc Jarosława Kaczyńskiego. Chcą aby wrócił temat Smoleńska - lemingi się znowu zniechęcą do PiS.

Zachowajmy spokój - nie dajmy się sprowokować. Swoim wpisem działam trochę jak "pudło rezonansowe" - mam nadzieję jednak, iż masowo zignorujemy powyższą prowokację i skupimy się na Tusku oraz beznadziejnej sytuacji, jaką wytworzył. Na ratunek przychodzi nam Stadion Narodowy, pokazujący symboliczny rozkład państwa. Dziś tym żyją lemingi, więc "operacja zdjęcia ze Smoleńska" nie udała się do końca...Choć ONET uparcie lansuje temat na pierwszej pozycji serwisu...od wielu godzin już!

A więc....Donaldzie T.  - odejdź!

Ksawery Meta-Kowalski

AKTUALIZACJA: Dodano 18.10.2012 - godzina 19:30

Mija kolejny dzień - operacja "Zdjęcia ze Smoleńska" trwa w najlepsze. Aktualne zdjęcia z Onetu:

No i z Wirtualnej Polski:

Zastanówmy się przez chwilę. Czy mainstreamowe media, miałyby jakiś interes w tym, aby przez dwa dni męczyć odbiorców tematem Smoleńska? Jeśli tak, to znaczy że nie są mainstreamowe i należy uznać je za nam przyjazne. Jeśli jednak są nam przyjazne, to czemu nic nie piszą o:

-śladach substancji, odnalezionych przez naszych specjalistów na wraku samolotu
-utajnionych zdjęciach satelitarnych

Odpowiedź jest prosta. Dwie powyższe informacje pochodzą ze źródeł niezależnych i wnoszą do śledztwa nowe wątki...szkodzące oficjalnej wersji. Informacja o zdjęciach nic nie wnosi do sprawy. Służy jednak jako element mający prowokować i narzucać temat Smoleńska. Wszyscy wiemy, że ta część elektoratu o którą walczy teraz PiS, jest niezainteresowana Smoleńskiem. Skoro tak wzrosły notowania PiS(po wyciszeniu tematu Smoleńska przez PiS w oficjalnych mediach), to Tusk i Rosjanie postanowili odegrać szopkę, której cel jest jasny: sprowokować Kaczyńskiego do porzucenia skutecznej formy i powrotu do "starej formy", tak aby znowu mogli oskarżać go o "grę Smoleńskiem" itd. Aby zniechęcić ludzi do Smoleńska i Kaczyńskiego - aby zniweczyć ostatnie wysiłki PRowe PiSu.

Smutna część tej historii jest taka, że jak naiwniacy dajemy się nabierać na takie sztuczki. O ile sam Kaczyński rozumie co się dzieje i nie odzywa się na "ruską komendę", o tyle część naszego środowiska działa już jak pudła rezonansowe, niezbyt mądrze powielając temat i wałkując teorie. Ten temat powinien zniknąć z debaty - tak aby zniweczyć plany przeciwnika.

PS. Sądząc po dzisiejszych artykułach w Rosji i fakcie, iż bloger/autor nadal żyje(a nawet daje wywiady) śmiem twierdzić, iż operacja prowadzona jest za pełną wiedzą Rosjan i Tuska. Gdyby było inaczej, pro-rządowe media temat by wyciszały, a bloger jechałby już specjalnym pociągiem na Syberię, do zakładu karnego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kasia

17-10-2012 [00:17] - kasia | Link:

jest to "proba sprowokowania PIS-u" i znaczy to tez ze,
PIS jest na dobrej drodze.
Pozdrawiam..

Obrazek użytkownika Kacperowicz

17-10-2012 [02:13] - Kacperowicz | Link:

Wydaje mi się że mecz mógłby się odbyć , dach mógłby zostać zamknięty . Jedno jest pewne , jutro muszą coś powiedzieć by przysłonić nową aferę ze zdjęciami.

Obrazek użytkownika dogard

17-10-2012 [09:30] - dogard | Link:

do ZAMACHU SMOLENSKIEGO;przeciez PiS nigdy tej tematyki nie zamknal, Maciarewicz i jego zespol pracuje, co m-c spotykamy sie w Katedrze sw.Jana i MARSZU.Wiec bez manipulacji.Te zdjacia maja inna role--to wojenka komorowskiego spiocha z tuSSkiem , o wladze nad lemingami.Putinek musi miec silnego udzialowca w krajowej partii kremla.JAREK juz tyle widzial i przezyl, ze nie jest do R O Z G R Y W A N I A--kapewu.

Obrazek użytkownika A330

17-10-2012 [10:28] - A330 | Link:

Co to znaczy zamknał, nie zamknął? Tematyka ta zeszła na boczny plan. Macierewicz pracuje nad tym, ale "na drugim torze". Właśnie tak, aby nie działo się to na pierwszym planie i nie prowokowało salonu. Nigdzie nie napisałem, że PiS zamknął sprawę. Ta taktyka jak się okazało był słuszna - co Tusk próbuje nadrobić "merytorycznymi" spotkaniami/objazdami. Dlatego też chcą, aby temat Smoleńska "powrócił" na pierwszy plan...aby zmęczyć i wystraszyć lemingi, które jak pokazują ostatnie sondaże, przestały się bać Kaczyńskiego trochę. Mówiąc o Jarosławie....zdjęcia uderzają w jego ambicję - pokazują bowiem prezydenta. To Jarosława chcą "uruchomić" tymi zdjęciami, aby przed kamerami znowu zaczął mówić  o Smoleńsku....gdy robi to Macierewicz, Jarosława nie ma jak uderzyć.

Obrazek użytkownika dogard

17-10-2012 [20:28] - dogard | Link:

i teraz brniesz dalej.Te zdjecia to walka onych i ichniejszymi, nie tylko w kraju ale i moze u kacapow.Te zdjecia to POcalunek smierci dla ryzego,a umocnienie nominata putinka komoruska.Jezeli brniesz w tanie i zgodne z linia sowiecka wyjasnienia to zmien obiekt zainteresowan.Przezuc sie no POwtarzania wygodnych onym tez.Juz sie nie mecz z odPOwiedzia.

Obrazek użytkownika A330

17-10-2012 [23:36] - A330 | Link:

Dlaczego mam się nie męczyć? Mam zamilknąć innymi słowy?  Widzę, że trafiłem na "mądrale" - dam Ci więc szansę się uwiarygodnić, abyś zatarł wrażenie osoby, pragnącej odwrócić uwagę od meritum.

1. Wyjaśnij, czemu tematy te były wałkowane na Onecie i w zaprzyjaźnionych TV, przez tyle czasu? Nigdy wcześniej, żaden inny wątek Smoleńska nie interesował mediów.
2. Wyjaśnij, czemu we wtorek  rano na konferencji, Tusk  "przypadkowo" wspomniał: "Mam nadzieję na chociaż jeden dzień bez Smoleńska"
3. Wyjaśnij, czemu opublikowano zdjęcia, które nic nie wnoszą do wiedzy o Smoleńsku, a jedynie "odświeżają" temat w mediach?

Proszę...oczekuję karkołomnej próby logicznego wyjaśnienia tych "przypadków". Ucieczki od tematu zdawkowym "szkoda gadać" nie spodziewam się od tak inteligentnego rozmówcy, który zapewne każdą swoją teorię, popartą ma dwustronicową analizą.

Obrazek użytkownika A330

26-10-2012 [10:43] - A330 | Link:

Proszę kolego, który upierałeś się, że nie wiem co piszę - opinia Jarosława Kaczyńskiego:

Pojawiają się opinie, że celem tego działania jest kompromitacja Tuska, według mnie jest to próba wpłynięcia na debatę publiczną w Polsce. Część społeczeństwa boi się Smoleńska jak ognia i nie jest jeszcze gotowa do zweryfikowania swoich poglądów, mimo że ustalenia rządowych komisji zostały skutecznie podważone. Donald Tusk nie tak dawno w czasie debaty w sejmie powtórzył teorię o naciskach na pilotów. Wie, że część elektoratu nie chce weryfikować faktów, więc mu uwierzą. Chcą nas wciągnąć w radykalną awanturę, by zanegować nasze działania. Chcą też wzbudzić strach, który powstrzyma część obywateli przed opuszczeniem Tuska. Gra ze zdjęciami obliczona jest na konkretny cel. Liczą, że my nie wytrzymamy, ruszymy z atakiem i stracimy tę część obywateli, która w ostatnim czasie zaczęła popierać PiS.

http://niezalezna.pl/34188-premier-kwasniewski-nie-jest-rozwiazaniem

Obrazek użytkownika A330

17-10-2012 [10:27] - A330 | Link:

Od wczoraj od godzin "późno-popołudniowych" na największym portalu, Onecie, informacja o zdjęciach niezmiennie wisi na "jedynce" - w najważniejszym miejscu.

Pytanie za 100 punktów - czemu?

Podpowiedź: Nie po to, aby zaszkodzić Tuskowi i pomóc PiSowi

Wyraźnie im zależy, aby temat Smoleńska był wałkowany - ale nie ujawniając nic(zdjęcia nic nie wnoszą nowego - są jednak szokujące)...chodzi o "uruchomienie" i sprowokowanie PiSu. Za wysoko mu sondaże skoczyły, odkąd zaczął podbierać lemingi "stonowaną i merytoryczną" narracją. Jak na razie Kaczyński mądrze się nie wypowiada głośno...chcą aby "chlapnął" coś językiem...tak jak przed ostatnimi wyborami prezydenckimi ciągnęli go za język w sprawie Merkel - i udało im się wtedy.

Obrazek użytkownika A330

17-10-2012 [12:21] - A330 | Link:

Godzina 12:14...temat na Onecie ciągle wisi. Jest też nowość:

"PILNE: Kaczyński zabrał głos ws. drastycznych zdjęć"
...o tak...na to czekali :) Na szczęście prezes nie dał się sprowokować.

Ksawery Meta-Kowalski

Obrazek użytkownika A330

17-10-2012 [15:08] - A330 | Link:

No i godzina 15:00...mijają już chyba 24 godziny od momentu, gdy temat umieszczono na pierwszym miejscu Onet

Jak widać, "chęć dojścia do prawdy" jest w salonowych mediach nad wyraz gorliwa...Innego powodu dla którego ten temat jest "narzucany" chyba nie ma? ;)

Obrazek użytkownika A330

17-10-2012 [23:36] - A330 | Link:

Na koniec zrzut z godziny 17:50...od 18 wisiał już inny wątek na "jedynce":

Przez ponad 24 godziny temat wisiał na głównym portalu mainstreamu. Nie było próby wyciszenia/zmiany tematu. Nie było nacisków ze strony PO. Zamiast tego mieliśmy podgrzewanie tematu i komentarze Sikorskiego...oraz kabaretowe "wezwanie ambasadora Rosji"(historycznie rzecz ujmując, musiał to być pierwszy przypadek w historii ostatnich 200 lat, kiedy to ambasador Rosji przychodzi do polskiego polityka, a nie odwrotnie...)

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-10-2012 [11:30] - Janko Walski | Link:

Za parę dni, 22 października odbędzie się konferencja naukowa poświęcona badaniom fizycznym katastrofy smoleńskiej. Usiłowano nie dopuścić do jej organizacji, odmawiając funduszy, miejsca, sal wykładowych.

6 września 2012 zmarł jeden z organizatorów Konferencji Smoleńskiej, matematyk, kryptolog, który usunął z polskiego systemu bezpieczeństwa rosyjskie kodowanie,  prof. Jerzy Urbanowicz (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskieg).  Tuż przed smiercią opublikowany został jego szokujący raport o rosyjskich serwerach PKW w czasie ostatnich wyborów! 

Wcześniej, 12 lutego 2012 "GW" opublikowała nekrolog  dr Włodzimierza Abramowicza, wybitnego specjalisty w dziedzinie mechaniki i dynamiki konstrukcji, twórcę nowoczesnych metod symulacji komputerowych w analizie zderzeń pojazdów, statków i katastrof lotniczych, którego Dyrekcja i koledzy PANu żegnają z głębokim smutkiem...na tym ślad w internecie po wybitnym naukowcu się urywa.

Te dwie tajemnicze śmierci układają się w jedno pasmo z innymi. Giną wybitni polscy specjaliści posiadający wiedzę, która mogłaby przyczynić się do wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej. Przypomnę trzy takie tragedie.

Minister w rządzie PiS Eugeniusz Wróbel zaginął 15 października 2010. Poćwiartowane zwłoki wyłowiono z Zalewu Rybnickiego. Wybitny ekspert od spraw lotniczych. Jeden z nielicznych o takiej wiedzy w Polsce. Wybitny specjalista od komputerowych systemów sterowania lotem samolotów. Specjalista od precyzyjnej nawigacji satelitarnej dla lotnictwa. Ekspert przepisów lotniczych krajowych i unijnych. Inicjator powstania Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. W latach 1998- 2001 uczestniczy m.in. w opracowaniu projektu prawa lotniczego. Zostaje rzekomo zamordowany przez oszalałego syna.

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-10-2012 [11:33] - Janko Walski | Link:

Profesor Marek Dulinicz, wybitny polski archeolog ginie w wypadku samochodowym w dniu 6 czerwca 2010. Szef ekipy archeologów, która miała w czerwcu wyjechać do Smoleńska. Dulinicz był pomysłodawcą wyprawy, ale też osobą aktywną w staraniach o wyjazd.W tajemniczych okolicznościach zmarł inny specjalista  speKonferencję tę prJednym z wiodącychwątków dezinformacji była tzw. "maskirowka". Kto chce znajdzie o co chodzi, tu powiem tylko, ze uwikłany był w tę dezinformację znany bloger podpisujący się "Free Your Mind", który w przyciśnięty przyznał się do "psychosocjologicznego eksperymentu"

Serię tajemniczych śmierci otwiera biskup Mieczysław Cieślar.  Ginie tydzień po katastrofie smoleńskiej 18 kwietnia 2010 w wypadku samochodowym. Miał być następcą ks. Adama Pilcha, pełniącego obowiązki Naczelnego Kapelana Ewangelickiego Wojska Polskiego, który poniósł śmierć w Smoleńsku. Biskup Mieczysław Cieślar był specjalistą od tematyki inwigilacji środowisk protestanckich przez SB. Wedle pewnych źródeł, po katastrofie odebrał telefon od ks. Pilcha. Po jego śmierci, tak niesamowitej gdy kilka dni po katastrofie ginie następca głównego kapelana wojskowego, zapada w mediach głucha cisza.

Konferencję Smoleńską zamilczano, przygotowując jednocześnie grunt do skompromitowania jej w odpowiednim momencie. Nikt nie wie jak to się stało, że w programie konferencji znalazła się tzw. "maskirowka", a w materiałach pomocniczych link do opracowania nijakiego FYMa na ten temat. Dzięki zdecydowanym działaniom m.in. śp. prof. Urbanowicza udało się usunąć bezpośrednie odwołania do "maskirowki" na stronach internetowych Konferencji, ale pojawią się zapewne w referatach.  Tak czy inaczej pojawienie się zdjęć i towarzysząca im narracja wskazuje na budowanie tła dla kompromitacji Konferencji za pomocą "maskirowki".

Inne wyjaśnienie to gra Smoleńskiem w  wojnie pomiędzy różnymi rosyjskimi służbami.

Obrazek użytkownika A330

17-10-2012 [12:27] - A330 | Link:

Zgadza się. Ale to jest właśnie sposób działania rosjan - czyste barbarzyństwo. Udało im się zastraszyć Gruzinów czołgami...teraz próbują oddziaływać na polskie społeczeństwo. Na szczęście Polska to nie Rosja...na nas nie działają takie metody. Na dodatek opatrzność zesłała nam wczoraj deszcz na stadionie, więc akcja ze zdjęciami została spalona nieco i przysłonięta medialnie obrazkami symbolizującymi rozkład państwa polskiego pod rządami PO.

Obrazek użytkownika A330

18-10-2012 [19:45] - A330 | Link:

Aktualizacja na dzień 18 października.