Tusk napisał, że Polacy są nienormalni

Słowa Tuska: „Polskość to nienormalność”, ale czy istnieje polskość bez Polaków? Tym samym Tusk napisał, że Polacy są nienormalni.

Na początek artykuł Tuska z jego młodzieńczych lat, opublikowany w Tygodniku ZNAK, nr 11-12/1987 (por.: http://tuszczyzna.bloog.pl/id,5523420,title,Polskosc-to-nienormalnosc,index.html?ticaid=59b64). Wówczas Tusk nie musiał udawać wielkiego patrioty, na wyborczy użytek, ślinić się do mediów. Kwintesencja wywodu Tuska: „Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.”.

Zaraz pojawią się stada klakierów Tuska, ostatnio przerzedzone, że to przenośnie literackie, że to o polskości, a nie o Polakach. Ale czy istnieje polskość bez Polaków? Nie ważne, ile klakierzy Tuska bzdur nawypisują, ale PO winna jednoznacznie powiedzieć, czy uważa Polaków za nienormalnych, tak jak uważa Tusk, czy odcina się od Tuska i jego mowy nienawiści do Polski, Polaków i polskości. Od Tuska nie oczekuję honorowego wycofania się z polityki, bo najpierw trzeba być człowiekiem honoru.

Od PiS oczekuję, że publicznie zapyta Tuska oraz PO, czy zamierzają przeprosić Polaków za nazwanie ich nienormalnymi.

Na koniec dopiszę ironicznie, że tylko jeden Tusk jest normalny, a reszta to …

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika bulsara

10-07-2013 [21:45] - bulsara | Link:

Tyle lat "biedaczek" dźwiga na swoich barkach to brzemię i wcale nie ma ochoty się go pozbyć.
Mam wszelako nadzieję,że już niedługo wyborcy uwolnią go od tego ciężaru.

Obrazek użytkownika Magdalena

10-07-2013 [21:56] - Magdalena | Link:

A to tuman jeden!

Obrazek użytkownika donat456

11-07-2013 [11:36] - donat456 | Link:

Głoszenie takich poglądów przez premiera dyskwalifikuje go całkowicie. Cóż mogą powiedzieć ci, którzy z pełnym oddaniem i to bezinteresownie walczyli przez pokolenia o Polskę, cóż mogą odczuwać Ci, którzy z hasłem Bóg, Honor i Ojczyzna oddali za Nią życie, cóż mogą odczuwać ludzie żyjący, dla których Polska coś jeszcze znaczy??? Niestety wyśmiewanie się z patriotyzmu, polskości, tradycji, chrześcijaństwa to programowa akcja politycznie poprawnych zboczeńców. Cóż powiedzieć o premierze, który taką wypowiedzią potwierdził swój udział w takim towarzystwie. Cóż można powiedzieć, cóż ......???