KIEDY WPROWADZĄ STAN WYJĄTKOWY?

O tym, że BTW* ma w zanadrzu coraz lepiej opracowany plan "B", gdy wyczerpią się środki medialnego manipulowania Polakami, pisałem od dawna. Ostatnio: "RZĄD FACHOWCÓW CZY STAN WYJĄTKOWY?" i "JAK UCZCZĘ 11 LISTOPADA?". Niestety nasze środowisko woli podniecać się sondażami, "zmianami" premiera i tego typu ochłapami rzucanymi nam na żer przez speców od manipulacji, byśmy nie zajmowali się tematami istotnymi.

Przewidywałem, że Marsz Niepodległości będzie punktem startowym do próby destabilizacji sytuacji w Polsce i przygotowania gruntu pod delegalizację opozycji lub nawet stan wyjątkowy. Analizując przebieg policyjnego ataku na Marsz oceniam, że tylko dzięki temu, że zaszły nieprzewidziane okoliczności - mianowicie kierownictwo Marszu w sytuacji krytycznej przejął niespodziewanie Marian Kowalski z Lublina, człowiek mający doświadczenie w panowaniu nad tłumem, posiadający charyzmę i posłuch wśród młodych. Marian nie tylko uspokoił wzburzony prowokacjami i naszpikowany agentami w cywilu tłum, ale też zwrócił się z przejmującym, pojednawczym apelem do przestraszonych policjantów pierwszego rzutu, którzy w scenariuszu eskalacji zamieszek, poszliby "na straty".  Media jednak i tak dostały materiał propagandowy, a Polacy kolejny straszak przed "krwiożerczymi szaleńcami z PiS".

Po tygodniu mamy nową operację służb specjalnych ogłoszoną gawiedzi, jako próbę wysadzenia Sejmu przez grupę zbrojną związaną najpewniej z "nienawistnikami z opozycji". Dzisiejszą akcję służby planowały od roku! Powstaje wiec pytanie, ile jeszcze takich "grup zbrojnych" mają w odwodzie bezpieczniacy?

Ale ważniejsze pytanie dotyczy, dlaczego odpalono pierwszą grupę? To nowe zjawisko na naszej scenie politycznej  - nowe oczywiście tylko w perspektywie dwudziestu lat; ci, co pamiętają stan wojenny, pamiętają również materiały propagandowe Dziennika TV o "zbrojnym podziemiu" "Solidarności", które kryło się w ciemnych zakamarkach plebanii i miało listy komunistów do powieszenia. (Tak na marginesie, ci którzy każą młodzieży wrzeszczeć:  "a na drzewach zamiast liści, wisieć będą komuniści", powinni znaleźć się w obszarze naszej największej podejrzliwości.) Jeśli wiec BTW* sięga do prowokacji polegającej na montowaniu i dekonspiracji "grup zbrojnych", należy stąd wyciągnąć konkretne wnioski.

BTW* nie jest grupa bezmyślnych idiotów, którzy chcą śmierci nowego pokolenia "Kolumbów", ale też nie cofną się przed tym scenariuszem, gdy będą pod ścianą. Im przede wszystkim zależy na ekonomicznym wyzysku Polaków. To takie nowe postkomunistyczne niewolnictwo - łagier z ciepłą wodą i telewizorem. Oni ten stan chcą za wszelką cenę utrzymywać jak najdłużej - mają dzięki temu spokój na Zachodzie i mogą uchodzić za postępowych demokratów. Po co im zła sława Łukaszenki, gdy mogą mieć jego wpływy i jednocześnie wszystkie uroki świata zachodniego?

Ale, jak widzimy, scenariusz siłowy misternie i coraz bardziej szczegółowo jest realizowany. Najpierw były zmiany ustawowe Komorowskiego nt stanu wyjątkowego oraz prawa o zgromadzeniach. Niedawno mieliśmy wielkie ćwiczenia policji w prowokowaniu zamieszek. A teraz operacja "Zamach".
Wraca więc tytułowe pytanie: KIEDY WPROWADZĄ STAN WYJĄTKOWY?

Do czasu, gdy da się rządzić za pomocą sondaży i medialnych manipulacji, będzie spokój. Problem w tym, że do sprawy smoleńskiej dokładają się trudności ekonomiczne. Mówiąc kolokwialnie, władza nie ma już z kogo ściągać haraczu i do tego chyba zarżnęła "kurę, która znosiła podatkowe jajka". Polski system gospodarczy oparty na długach, zaległościach płatniczych i kredytach zaczyna tracić oddech.

Te dwa połączone czynniki (plus ogólny nastrój w UE) dają podstawę, by sądzić, że PO ostatecznie straci poparcie (pomimo coraz lepszych "sondaży"). Jeśli więc nie uda się naprędce wykreować "trzeciej siły" (jak pisałem niedawno, przystąpiono już do realizacji tego wariantu) i powstanie realne zagrożenie ponownym dojściem PiS-u do władzy, wtedy BTW* sięgnie po rozwiązania siłowe. Zima nie zapowiada się więc ciekawie, a starsi z nas oglądając medialno-bezpieczniackie hucpy z niedowierzaniem pytają: skąd my to znamy - a mówili, że komuna upadła i mamy pokolenie JP2?

Jest jeszcze inny wariant, nad którym z pewnością trwają gorączkowe prace - przejęcie PiS-u ludźmi Kreta i odsunięcie tych, którzy chcą rozliczyć zbrodnię smoleńską. Ale to już inna historia...

*BTW - Banda Trzymająca Władzę

Tych, którzy chcieliby nie tylko kliknięciem wspierać moje pisanie, zapraszam do kupowania "idź POD PRĄD" i do innej pomocy w tym dziele. Numer poniższy jeszcze tylko kilka dni w kioskach - nowy niebawem.

i

Zapraszam też do siebie na Twittera, gdzie staram się codziennie komentować wydarzenia polityczne i dostarczać regularną porcję materiału do przemyśleń duchowych - "nie samą polityką żyje człowiek"!

Ostatnie wpisy:

"Bliżej" - Policjant do Mariana Kowalskiego "Nie zapraszajcie za rok bandytów!" - Kowalski do policjanta: "To my WAS nie zapraszamy!
BEZCENNE!!!"

"Jak łatwo jest Polakami manipulować! Jako narodowi brak nam mądrości Bożej ukrytej w Biblii. To tyle w sprawie "zamachu" i "zmiany" premiera."

"Porównując, jak kamienowany Szczepan nazywa Jezusa i jak Jezus przedstawia się jego oprawcy, widać "przekazanie pałeczki" - Dz. Ap. 7:52 i 22:14"

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika uh

20-11-2012 [14:23] - uh | Link:

Nieźle, też dzisiaj podobnie pomyślałam. Czekałam tylko kiedy powiedzą, że niedoszły zamachowiec zapisał się do PiS-u ;). Wszystkie mainstremowe media mają używanie.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [14:35] - Paweł Chojecki | Link:

Szkoda tylko, że PiS (i nasze media) nie ma własnej narracji i jest w defensywie.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika tagore

20-11-2012 [14:46] - tagore | Link:

Trudno komentować nie mając podstawowych informacji,
oskarżany o terroryzm mógł zajmować się materiałami
wybuchowymi w ramach swojej pracy na uczelni np.
pracując nad tłoczeniem detonacją metalu lub kompozytów.
Było by to klasyczne wypuszczenie w maliny.
Poczekamy zobaczymy.

tagore

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [16:10] - Paweł Chojecki | Link:

Falsyfikacją mojej hipotezy będzie pojawienie się lub nie dalszych tego typu "operacji".

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Emil

20-11-2012 [15:08] - Emil | Link:

a moze PO wlasnie chodzi o kolektywne wywolanie histeri i strachu przed stanem wyjatkowym?
Moze o to wlasnie chodzi zeby zwykli ludzie ktorzy poszli razem z opozycja na Marsz Niepodleglosci
mieli stracha... ze "wprowadza" ze wojna ze represje?

Moze wlasnie sama mysl o "stanie wojennym" ma wplywac na dziennikarzy ,opozycje .. zwyklych ludzi
wiedzacych ze mamy cyrk zamiast parlamentu?

Przeciez to co dzieje sie w Polsce to nie szopka noworoczna ... to szopka caloroczna.
tych ton glupoty , miernoty i chamstwa ktore sie od lat rzadow PO dzieja nie mozna nawet
opowiedziec obcokrajowcowi... bo nie uwierzy. To 60 minut na godzine ktore serwuje Polakom
tusk i "prezydent" od lat co dzien.
Ale ludzie maja sie bac ... wiec nie dychac i nie myslec za glosno ... nie demonstrowac ...
BAC sie i tyle bo inaczej bedzie stan wojenny!!!!!!! A 13.grudnia juz tuz tuz

Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [16:12] - Paweł Chojecki | Link:

Miałby Pan rację, gdyby PiS zamierzało przejąć władzę metodą kryterium ulicznego. JK powtarza jednak cyklicznie swoje przywiązanie do demokracji i wzywa do jej obrony. Obstawiam więc, że to ja mam rację.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-11-2012 [15:11] - NASZ_HENRY | Link:

nie zdążą ;-)

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [16:08] - Paweł Chojecki | Link:

Dla biblijnych chrześcijan koniec świata to jak "ostatni samolot" z lotniska zewsząd otoczonego przez siły wroga. Ale na razie mamy tu jeszcze trochę roboty...

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika dogard

20-11-2012 [15:32] - dogard | Link:

z calym swiatem zewnetrzym; maly jas POdlozyl niewybuch POd swoich wrogow koalicyjnych; PiS ma slusznego,nie bedzie ,poza Opiolkiem z kom.sl.specjalnych, sie wtracal i POlemizowal z jasikiem, wlascicielem ogromnej szafy.Niech sie sami rzna--cieniaski jednej narracji.

Obrazek użytkownika Janko Walski

20-11-2012 [16:00] - Janko Walski | Link:

Oni zabrnęli tak daleko, że nie mają innego wyjścia. Tylko konfrontacja dożynająca watachy może ich uratować na jakiś czas.  Powodzenie tego planu zależy od skuteczności zaprzyjaźnionych mediów. Do tej pory szło im jak z płatka. Siłę daje im utrzymujące się wciąż dzięki zaprzyjaźnionym mediom totalne otumanienie znacznej części społeczeństwa, obejmujące także znaczną część elit. Panie Pawle, sądzę, że to o czym Pan pisze jest czytelne dla wielu Polaków, ale dobrze, że mówi Pan o tym wprost.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [16:05] - Paweł Chojecki | Link:

W tym właśnie tkwi największy problem - media. To dzisiaj (obok schyłkowej ambony) "rząd dusz". Największy chyba grzech zaniedbania PiS to brak własnej, nowoczesnej telewizji.
Powinniśmy w takiej sytuacji mobilizować naszych blogerów, by pisali o tym, co ważne. To może mało, ale na to mamy realny wpływ.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

20-11-2012 [16:09] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

Witam serdecznie!

Tylko ja zakończyłem: "Świeta przy koksowniku".

pzdr

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [16:14] - Paweł Chojecki | Link:

Ja przez całą noc składałem listopadowy "idź POD PRĄD", stąd dołączyłem do dyskusji później. Zakończę więc Pana poetyką - "Do zobaczenia w obozie odosobnienia!"

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

20-11-2012 [16:17] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

Będzie mi bardzo miło...zapasowe grube skarpetki wezmę :-))

Obrazek użytkownika Daf

20-11-2012 [16:12] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

uprzejmie EU-poslow PiS-u, dlaczego dotad nie poinformowali swoich kolegow-parlamentarzystow z innych krajow, np. z Austrii i Niemiec, o dramatycznej sytuacji w Polsce ?
Przeciez juz same szczegolowe i udokumentowane informacje nt. sytuacji ekonomicznej w Polsce musza zainteresowac EU i spowodowac odpowiednie dzialania - bo Polska moze wkrotce pojsc sladem Grecji !
Lamanie praw czlowieka, manipulacje medialne i inne - to tez powinno zainteresowac EU !

W mediach austriackich i niemieckich jest przewaznie milczenie o Polsce - to takze Wasza wina panowie poslowie !
Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [17:25] - Paweł Chojecki | Link:

Ma Pani całkowitą rację, ale jest tez druga strona medalu - podejrzewam, że Zachód wcale nie jest zainteresowany prawdą o sytuacji w Polsce. Obecny stan zakłamania jest również dla nich wygodny.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

20-11-2012 [17:52] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Panu za opinie. Jestem gleboko przekonana, ze gdyby z tutejszymi politykami rzeczowo i madrze rozmawiano, to by pomogli.
Ja w kazdym razie mam zamiar sama dotrzec do pewnego bardzo znanego austriackiego polityka, nie wiem jeszcze, kiedy mi sie to uda.
A panowie Czarnecki i Co. powinni sie wstydzic.....
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [18:36] - Paweł Chojecki | Link:

Będę wdzięczny za relację z tej interwencji.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

20-11-2012 [19:11] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Z najwieksza przyjemnoscia - mailem do Pana ! Ale jeszcze nie wiem kiedy.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [16:21] - Paweł Chojecki | Link:

"Zamachowiec z wyższej uczelni? A może to ostrzeżenie dla Profesorów, którzy popierają PiS i zespół Macierewicza? Czy w waszej szafie też bomba?"

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika dogard

20-11-2012 [16:37] - dogard | Link:

nabijaja sie z tuSSKO--BONDARYKOW SLUZB 'ZAMACHOWYCH' nie mowiac o powazniejszych specach,ktorzy juz rozlozyli na lopatki chlopcow piaskownicy abw--straszne cieniaski.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [17:22] - Paweł Chojecki | Link:

"Tusk - "Działania ABW ws. zamachu tylko potwierdzają potrzebę zmian" - czyli prezydencki scenariusz zostanie zrealizowany."

Obrazek użytkownika Loli

20-11-2012 [17:27] - Loli | Link:

No a rocznica stanu wojennego zbliza sie nieuchronnie. Strach sie bac. Obawiam sie, ze scenariusz moze sie powtorzyc.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [17:41] - Paweł Chojecki | Link:

W odpowiedzi PiS powinno trąbić na cały świat o prowokacjach BTW i przygotowaniach do delegalizacji demokratycznej opozycji. Zapewne zrobi to, ale już na emigracji. Historia lubi się powtarzać lub w innej wersji "Polak przed szkoda i po szkodzie głupi".

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika pst

21-11-2012 [20:14] - pst | Link:

W bliższym i dalszym sąsiedztwie sami przyjacie, Wolnej Europy juz nie ma BBC nie to...

Obrazek użytkownika m.

20-11-2012 [18:02] - m. | Link:

Marian Kowalski udaremnił plan A. Widać to jak na dłoni,kiedy się ogląda relacje z marszu - mam tylko nadzieję, że jego słowa dotarły do policyjnych głów i że sami zobaczyli, do czego mieli być użyci.

Wczoraj była też informacja o mobilizowaniu rezerwistów, jakieś ćwiczenia - KUJAWY czy Kaszuby.

Teraz plan B - ekstrema w natarciu.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [18:38] - Paweł Chojecki | Link:

Gdzieś czytałem, że za plecami oddziałów szturmowych policji (żółwi)  stali antyterroryści z bronią i ostrą amunicją. Może to tylko plotka.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-11-2012 [18:41] - Paweł Chojecki | Link:

"Kabaciński (od Palikota): winni są "prawicowi działacze i sam Jarosław Kaczyński". Dlaczego PiS nie postawił jasno sprawy po zamachu w Łodzi???"

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika dogard

20-11-2012 [19:16] - dogard | Link:

wprowadza ten stan, na wyrazny panski sygnal---czytajac zachecajace wpisy do takiej akcji, mam przed oczami niejakiego jkm.Tacy POdobni jestescie, mimo rozstania.

Obrazek użytkownika Sizar

20-11-2012 [21:29] - Sizar | Link:

To w najnowszym PO - 34%, PiS - 18%

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

21-11-2012 [01:00] - Paweł Chojecki | Link:

Tym razem jednak mogą zaklinać rzeczywistość. Choć głupich przecież nie sieją, nie orzą...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki