Operacja "GIERTYCH-bis"?

Jeśli strona patriotyczna ma do zaproponowania tylko marsze jako pomysł na przejecie władzy w Polsce, to Komorowski i Tusk mogą spać spokojnie. Nie śledziłem wszystkich doniesień z wczorajszego marszu, bo zajmowałem się rzeczami poważniejszymi (tu podsumowanie), ale jedną rzecz kluczową dla rozwoju sytuacji politycznej, chciałbym podkreślić.

PiS nie ma szans stać się partią rządzącą samodzielnie (wbrew naszym poważnym publicystom i komentatorom podnieconym podpuchą sondażową sprzed miesiąca). Jarosław Kaczyński nie umiał też pójść w ślady Viktora Orbana, by zbudować szeroki, wielopartyjny ruch społeczny jednoczący wszystkich przeciwników PRL-bis. Potrzebny jest wiec mu parlamentarny sojusznik. Nie udało się go znaleźć w knajpie (z Pawlakiem), więc można by mu go podrzucić. Niedawno Roman Giertych przyznał, że od początku wchodził w alianse z Kaczyńskim z jednym celem - by go zniszczyć!

Nie twierdzę, że tysiące szczerych narodowców zdają sobie sprawę z roli, jaką szykuje im BTW*. Nie twierdzę też, że liderzy MW i ONR są manipulatorami na usługach BTW*. Twierdzę jedynie, że na miejscu BTW* chuchałbym i dmuchał an rozwój skrajnej partii prawicowej, która z jednej strony nie miałaby szans zagrozić Układowi (ze względu na swój radykalizm), a z drugiej świetnie nadawałby się do szachowania głównej partii opozycyjnej, do kompromitowania idei patriotycznych, do "wpadania" w prowokacje BTW* itp. Przypominam, że na Węgrzech mają JOBBIK i właśnie to środowisko według prof. László Zichy (wywiad w aktualnym "idź POD PRĄD") miało związki z prowokacjami w Budapeszcie w 2006 roku:

"Ale partia Orbána ma też spory problem, jeśli chodzi o dotarcie do młodzieży. Przed wyborami w 2010 roku panował na Węgrzech tak wielki kryzys, że skrajno-prawicowa partia Jobbik bardzo się umocniła. Jobbik - znaczy lepiej. Radykalizm Jobbiku pociągnął za sobą rzesze młodych ludzi. Partia celowo poruszała kontrowersyjne tematy (np.przestępczość Cyganów) i podawała radykalne rozwiązania. Ten ostentacyjny radykalizm skłania wiele osób, w tym mnie, do wniosku, że Jobbik jest inspirowany przez jakieś inne siły, niż się oficjalnie utrzymuje. Geneza kariery politycznej Jobbiku jest dosyć dziwna. To właśnie skrajna prawica była organizatorem wielkich protestów na Węgrzech w 2006 r. Byłem uczestnikiem tych wydarzeń i widziałem, że najbardziej radykalne posunięcia, np. zajęcie budynku radia, nie wyszły z tłumu - tłum nie był zorganizowany. Tuż przed wtargnięciem do radia na miejsce zostały przywiezione zorganizowane grupy ludzi, którzy rozproszyli się w tłumie i poprowadzili szturm. Byłem tam, jako patriota, ale i zawodowo, jako psycholog. I wiem, że te ekscesy nie wyszły spontanicznie z tłumu." idź POD PRĄD

ipp

Co dalej? Wystawienie w najbliższych wyborach oddzielnych list PiS i nowej wersji LPR będzie poważnym błędem i powtórką rozgrywki z Lepperem i Giertychem. PiS jest jednak tak niemrawy i zmienny (miota się od spokojnego oblicza rządu fachowców do twardych deklaracji "to był zamach!'), że ma marne szanse przeciągnąć na swoją stronę narodową młodzież. Liderzy środowisk narodowych będą jednocześnie mieli wokół siebie wielu klakierów, nadymających ich ego i wieszczących im perspektywy totalnego zwycięstwa. W takiej sytuacji raczej nie dojdzie do mądrego porozumienia. A więc będziemy mieli powtórkę triumfu BTW* zgodnie z tragiczną diagnozą naszych prapradziadów - Polak przed szkodą i po szkodzie GŁUPI...

*BTW - Banda Trzymająca Władzę

PS

Serdecznie zapraszam Państwa do siebie na Twittera - tam częściej i szybciej komentuję bieżącą sytuację oraz staram się dostarczać codziennego materiału do głębszych przemyśleń duchowych. Tu kilka ostatnich wpisów:

"W sobotę pisałem: "może się okazać, że na fali wielkiej demonstracji wyrośnie nam nowa siła "patriotyczna". I mamy RN. Czy będzie to klon LPR?"

"I po marszu. Czy "odzyskaliśmy Polskę"? Jeśli marsze to jedyny pomysł opozycji na zwycięstwo, to smutna sprawa..."

"Dla tych, których przytłaczają bieżące informacje polityczne, pociecha z Biblii - Filip. 3:20-21. Ktoś już tam na nas czeka - Jan14:2-3"

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

12-11-2012 [14:23] - dogard | Link:

jak kazdy uczciwy giertyszek--ta sama klasa.

Obrazek użytkownika tagore

12-11-2012 [14:30] - tagore | Link:

Demonstracje to dobra reklama światopoglądu daje uczestnikom i
sympatykom poczucie siły i solidarności.A rządzącym sprawia pro-
-blem podobny do tych które niesie zwalczanie partyzantki.
Najskuteczniejsze są działania na granicy legalności ,jednak
stosowanie tych metod demoralizuje i łatwo można utracić kontrolę
nad resortami siłowymi.Władza może zacząć leżeć na ulicy.

tagore

Obrazek użytkownika Sizar

12-11-2012 [15:00] - Sizar | Link:

Prof. Zybertowicz - na gorąco z Marszu: "Moja pierwsza ocena - negatywne emocje podkręcane są z megafonów. Ludzie nie przyszli naładowani gniewem. Ten gniew jest sztucznie pompowany i niektóre hasła są tak prymitywne jakby były napisane przez wrogów."
http://www.radiownet.pl/publik...

Obrazek użytkownika dogard

12-11-2012 [16:21] - dogard | Link:

tak w trakcie blokady marszu mowil zybertowicz.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-11-2012 [16:33] - Paweł Chojecki | Link:

Widać, że chłodna obserwacja prowadzi do podobnych wniosków.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ed89998

12-11-2012 [20:00] - ed89998 | Link:

Wbrew poczatkowej diagnozie prof. Zybertowicza marsz przeszedl. Policja po rozmowach z poslami PiSu, miedzy innymi z z Gorskim, Wiplerem, Pieta i konsultacjach z centrum dowodzenia cofnela sie. Mozna snuc rozwazania, dlaczego? Czy juz wystarczylo dla propagandy to co sie stalo, czy rozsadek zwyciezyl.
Co wiecej z megafonow lecialy glownie hasla uspokajajace ludzi i byc moze dzieki temu ludzie utrzymali spokoj. Znakomicie spisal sie rzecznik ONR, Marian Kowalski!
Aha, i byloby dziwne, gdyby nie bylo obcych sluzb. Tu prof. Zybertowicz zauwazyl oczywistosc.

Obrazek użytkownika uh

12-11-2012 [15:20] - uh | Link:

Niestety coraz boleśniej przekonuję się jak bardzo ma Pan rację. Nerwy mnie ogarniają na głupotę i brak autorefleksji w obozie patriotycznym. Brak mi mądrości jak przekonywać do patriotyzmu i prawicy ludzi o odmiennych poglądach... Zdaje się, że niektórzy popadli w samozachwyt i już nie widzą gdzie brną.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-11-2012 [15:43] - Paweł Chojecki | Link:

Ale głosy podobne do mojego są spychane ma margines nawet "po naszej stronie".

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika xena2012

12-11-2012 [16:20] - xena2012 | Link:

nie może byc traktowany jako pomysł na przejęcie władzy.To jedyny taki marsz w roku będący symbolem tak jak flaga czy hymn.O przejęciu władzy musimy myśleć w inny sposób,marsz może nas tylko policzyć.Wydaje mi się ,że nasza prawica ma o wiele cieższe zadanie niż Węgrzy,bo propaganda i reżim nie dopuszczają do pozyskania żadnych sojuszników,więc PiS siłą rzeczy tkwi w izolacji.Nie wiem jak wyglądała szczegółowo sytuacja na Węgrzech,ale myślę ,ze nie było tak wielkiej podatności społeczeństwa na media, a one zachowywały sie przyzwoiciej niz nasze.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-11-2012 [19:08] - Paweł Chojecki | Link:

Zdaje się, że nawet hasło marszu świadczy o czymś innym.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ed89998

12-11-2012 [20:08] - ed89998 | Link:

To haslo to tylko oczywistosc. Odzyskac Polske chca Ci wszyscy, ktorzy juz maja dosyc konsekwencji okraglego stolu. ONR i Mlodziez Wszechpolska to tylko mala czesc tego spoleczenstwa. Pod tym haslem podpisuje sie duzo wiecej ludzi i o bardzo roznych pogladach.

Obrazek użytkownika rob2004

12-11-2012 [16:34] - rob2004 | Link:

Panie Pawle - to że ruchy radykalne uzyskują poparcie podczas kryzysu jest prawdą starą jak świat.
Wcale nie dziwię się, że na Węgrzech było podobnie.
Niemiecka NSDAP jest tego koronnym przykładem - to Wielki Kryzys pozwolił jej wyrosnąć jako wiodąca siła.
A "nasza" Samoobrona? Kiedy polska wieś stanęła na skraju śmierci egzystencjalnej ruch Andrzeja Leppera nie tylko dostał się do parlamentu ale i stał się wiodącym koalicjantem Jarosława Kaczyńskiego.

Więc taka już jest norma - im większa bieda tym radykalizm rośnie w siłę.

Co do dobrze zorganizowanych grup – i znów tylko przypomnieć sobie jak działała NSDAP wspierając się oddziałami SA.
Skuteczność – to powinno przyświecać każdej organizacji. Co stoi na przeszkodzie tworzyć takie grupy stowarzyszeniom?
Na przykład ochrona Marszu Niepodległości – cały rok mieli na przygotowanie i co?
Jakaś łączność? Jakaś koordynacja? Jakieś współdziałanie? Nie – pozakładali kamizelki i po sprawie. A kiedy zaczęły się prowokacje to oni pierwsi czmychnęli.
A to oni powinni wyłapać prowokatorów – tak aby w końcu udowodnić, że nie pozwolą więcej nikomu psuć ich wizerunku.
Może i wtedy dowiedzielibyśmy się czy w tej prowokacji nie brali udziału również policjanci.
Cały czas się zastanawiam – dlaczego brak jest ludzi potrafiących to zrobić? Przecież wystarczy kilka osób z doświadczeniem (byłych żołnierzy, policjantów, członków sił specjalnych – na emeryturze), którzy z pospolitego ruszenia potrafiliby w kilka tygodni stworzyć w miarę dobrze działające oddziały ochrony.
Wierzy Pan, że nie ma takich ludzi z sympatią dla prawej strony? Są – tylko nikt nie chce po nich sięgnąć.
Może JOBBIK nie bał się oprzeć na tego typu ludziach?

Obrazek użytkownika rob2004

12-11-2012 [16:34] - rob2004 | Link:

Co do Jarosława Kaczyńskiego i do Orbana - niestety to są dwa różne charaktery - Jarosław Kaczyński budował swoją siłę poprzez odcinanie innych od prawicowych wyborców, natomiast Orban budował swoją siłę poprzez przyciąganie pod swój patronat wszystkich prawicowców.

Orban kieruje się czymś co już kiedyś przytoczyłem jako efekt kultury łacińskiej, natomiast nasz Jarosław Kaczyński bardziej skupił się na kulturze turańskiej - czyli opcja jednego wodza.

Na portalu niezależna.pl ktoś słusznie zauważył co już jakiś czas temu my omawialiśmy - Orban zaczął swój marsz do władzy od zbudowania przychylnych mu mediów. PiS od 10 lat nie potrafi zrobić tego skarżąc się tylko niczym chłopczyk w piaskownicy "że tamci to go nie lubią i go przezywają".

W polityce liczy się skuteczność - Orban to zrozumiem. Kiedy zrozumie to Kaczyński?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Daf

12-11-2012 [16:58] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

moze przekonac ludzi, tz. wyborcow i potencjalnych wyborcow w bardzo prosty sposob. Nie izolowac sie, wstac zza wygodnych biurek, ruszyc w Polske i rozmawiac z ludzmi bezposrednio. Nie wyglaszac przemowien, rozmawiac, tak jak to robil Orban przez wiele lat na Wegrzech.
Ja znam Wegry i Wegrow. Byli lata cale oszukiwani i wykorzystywani. Dlatego nieufni, takze na poczatku do Orbana. Ale Orban mial konkretne, w innych krajach demokratycznych sprawdzone rozwiazania i na temat tych konkretnych rozwiazan dla wszystkich dziedzin zycia spolecznego i politycznego rozmawial ze swoimi rodakami.
A jakie rozwiazania, wyprobowane, tzn. z referencjami, ma obecnie PiS do zaoferowania spoleczenstwu ? Nie slyszalam, zeby je mial - a wiec i nie ma o czym rozmawiac ze spoleczenstwem !

A przekonywanie do patriotyzmu - jak pisze p. uh - to moim zdaniem nauczenie ludzi glownie szacunku do tego co wlasne, polskie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-11-2012 [19:06] - Paweł Chojecki | Link:

I dlatego można Polakami rządzić stosunkowo małymi siłami. Opozycja jest nieskuteczna, samoorganizacji społeczeństwa brak.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

12-11-2012 [19:37] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

bardzo wazne, bez tego nie ma demokracji ! Organizowac inicjatywy obywatelskie, najprzerozniejsze akcje !
Kiedy sie tego Polacy naucza ?
Biadolenie niesie sie przez kraj - to wstyd !
Pozdrawiam
Daf

Obrazek użytkownika ed89998

13-11-2012 [00:21] - ed89998 | Link:

Zaprzyjaznieni Amerykanie juz pare lat temu nie wahali sie pouczyc mnie, ze warto kupowac to co wyprodukowano w Ameryce. Czesto byly to rzeczy lepszej jakosci niz te produkowane w Chinach. Sa tez takie inicjatywy w Polsce. Szacunek do tego co polskie, rowniez traktowany bardzo praktycznie. http://patriotyzmekonomiczny.pl/

Obrazek użytkownika m.

12-11-2012 [17:20] - m. | Link:

"Pojawił się też Ryszard Opara, biznesmen i założyciel portalu Nowy Ekran, który wspiera nowy ruch." Gazeta.pl

Jeśli Gazeta.pl pisze prawdę, to kolejny zwiastun czarnego scenariusza.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-11-2012 [19:07] - Paweł Chojecki | Link:

jak zwykle się rozumiemy.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ed89998

12-11-2012 [20:17] - ed89998 | Link:

Jezeli pisze prawde, a to jest do rozpoznania.

Obrazek użytkownika na_zagrodzie

12-11-2012 [18:19] - na_zagrodzie | Link:

To prawda ze nie ma w tej chwili żadnej partii skrajnie prawicowej w Polsce, ostatnia LPR została rozbita przez, mówiąc hasłowo, Giertycha. Znając historię Polski, wiemy że takie partie są oczkiem służb zza Buga, jeśli są w Polsce zakładane, to wtedy gdy jej kierownictwo jest kontrolowane i odegra zadanie w odpowiedniej chwili. Ludzie zapominają, i jak nic dadza się nabrać na nabór do kolejnej parii narodowo-katolickiej, skrajnie prawicowej. Młodzi ludzie zresztą niczego nie pamiętają, więc wezmą w tym udział. Bedzie ona potrzebna do kompromitowania przez media PiS-u swoim ekstremizmem. A gdyby weszła do koalicji z PiS-em posłuży jako Giertych-bis. Wyłania się zadanie dla dziennikarzy, prześwietlić to potencjalne kierownictwo nowej polskiej siły po prawej stronie. Prześwietlić tak wyraźnie, żeby nie było powtórki z Giertycha. Taka partia jest bardzo potrzebna w Polsce. Dzisiaj nie ma komu powiedzieć głośno, co robią z Polską Niemcy. Kaczyński ani PiS tego nie powie, bo by stracił w sondażach, został okrzyknięty antyniemieckim wrogiem. Niemcy prowadzą więc z nami agresywną wojnę ekonomiczną, pod pozorami integracji europejskiej, a nikt tego nie chce nazwać po imieniu. Kaczyński zawalił nie potrafiąc zbudować szerokiego frontu. Smoleńsk jest dla niego skutecznym wędzidłem. Stracił brata.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-11-2012 [19:04] - Paweł Chojecki | Link:

Jakich dziennikarzy i jakie media ma Pan na myśli? kto ma to zrobić?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika na_zagrodzie

12-11-2012 [21:01] - na_zagrodzie | Link:

sympatyzujących z PiS-em. pzdr.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

13-11-2012 [14:16] - Paweł Chojecki | Link:

A do ilu procent społeczeństwa dociera ich głos??? Z winy opozycji mamy ŚLEPE SPOŁECZEŃSTWO...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ed89998

12-11-2012 [20:49] - ed89998 | Link:

Nastepna operacja to zastapienie jednego slupa - premiera Tuska, innym premierem. Prawdopodobnie zwiazanym z palacem prezydenckim. Stad Giertych na prezydenckim marszu, i brak Tuska.

Pana komentarz dziwnie obezwladniajacy: PiS jest, Pana zdaniem, nic nie warty, ekstrema wyrasta w postaci ONR i Mlodziezy Wszechpolskiej (a pewnie jeszcze inspirowana przez takich jak Ryszard Opara), zatem rozsadne sily powinny opanowac scene polityczna, ale ich nie ma bo Polacy to taki dziwny narod, niezorganizowany.
Czy taki jest cel Pana wpisow? Proponuje Pan strzelnice w zamian?

Strzelnice i paintball to troche za malo! Dzisiaj gro spraw, rowniez tych agenturalnych, rozwiazuje sie poprzez ustawy i decyzje fiskalne. Zatem, strzelnice tu niewiele pomoga. Nie znaczy to,ze niepotrzebne.

Czy nie widzi Pan zadnych sensownych dzialan PiSu? Podac linki? Widzi Pan inna sensowna formacje?

Obrazek użytkownika Daf

12-11-2012 [23:34] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Prosze Pana, zamiast filozofowac i czekac na kolejna katastrofe, zaczac stosowac instrumenty demokratyczne, albo te bezposredniej demokracji . plebiscyt, samoorganizacja, spontaniczne akcje spoleczne itp. Bez tego nie ma demokracji - a ludzie, ktorzy tego nie wiedza, lub nie chca praktykowac, przeksztalcaja sie w szara mase...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ed89998

13-11-2012 [14:18] - ed89998 | Link:

wszystkie mozliwe i, jednak, rozsadne, dzialania warto uruchomic. Oczywiscie, ze beda koszty.
Kibice z Wroclawia na wczorajszym Marszu opowiedzieli mi historie o oprawie meczu. Zaprosili dzieciaki na mecz i posadzili w jednym sektorze, naprzeciwko zorganizowali swietna oprawe o Zolnierzach Wykletych (nie lubie tej nazwy, lepiej brzmi Zolnierze Niezlomni). Dzieciaki byly na tyle zafascynowane, ze zazadaly od nauczycieli i rodzicow wiecej informacji, co, kto i jak. Kibice zaplacili 50tys zl kary, bo oprawa byla na temat poza-sportowy. Mimo wszystko nie zaluja. To tylko drobny przyklad. Moga byc tez inne koszty, np. ze niektorzy z nas beda zmanipulowani. Kosztow nie unikniemy, ale "instrumenty demokratyczne" jak najbardziej.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

13-11-2012 [14:20] - Paweł Chojecki | Link:

Już nią od dawna jesteśmy (od stanu wojennego gdzieś tak). Jak na razie nie udały się żadne projekty odwrócenia tego stanu rzeczy. Opozycja myśli tylko sondażowo (doraźnie).

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

13-11-2012 [14:18] - Paweł Chojecki | Link:

Nie widzę - "ciemność widzę..."

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ed89998

13-11-2012 [14:45] - ed89998 | Link:

No to mamy do czynienia z "pomrocznoscia jasna".

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-11-2012 [15:52] - Paweł Chojecki | Link:

A jaka jest "inna sensowna formacja" oprócz PiS - proszę mnie oświecić???

Paweł Chojecki