Marian Kowalski opuszcza Ruch Narodowy i tworzy nową partię

Marian Kowalski
„Szanowni Państwo, 
dzisiaj na ręce zarządu Ruchu Narodowego złożyłem komunikat takiej oto treści:
Panowie!
Niniejszym rezygnuję z członkowstwa w Ruchu Narodowym.
Nie mogę pogodzić się z sytuacją, gdy RN idzie do wyborów zwinąwszy sztandar. Kalkulacja polityczna, daj Boże słuszna, wzięła górę nad wolą obrony własnej tożsamości. Wszystkie dotychczasowe działania, łącznie z kampanią prezydencką były podporządkowane celowi głównemu czyli samodzielnemu, ewentualnie w partnerskiej koalicji startowi w wyborach do sejmu. Uważam, że zostaliśmy zmarginalizowani, pozbawieni logo i ubezwłasnowolnieni. Śmiem twierdzić, że zostaliśmy oszukani.
Zacząłem krytykować tę koncepcję wyborczą gdy był jeszcze czas na zarejestrowanie własnego komitetu i zawarcie innych porozumień.
Z trudem ale pogodziłem się z odmienną decyzją kolegów z zarządu, zaakceptowałem też decyzję kol. prezesa dotyczącą mojej osoby - miał do niej prawo. Nie mogę jednak pogodzić się z sytuacją, że grupa działaczy młodszego pokolenia uznała za stosowne wyrażać swoje niejednokrotnie pochopne opinie na mój temat. Niektórzy bliscy współpracownicy
kol. prezesa posunęli się do tego, że publicznie głosili iż żałują swego zaangażowania w zbiórkę podpisów na mnie. Pragnę przypomnieć, że to zarząd wysunął moją kandydaturę i ścisłe kierownictwo zlecało zbiórkę podpisów, wobec tego żale powinny być kierowane w tamtą stronę.
O ile akceptuję statutowe uprawnienia władz partii, nie był bym w stanie współpracować z takimi działaczami, którzy nie chcą okazać szacunku wobec starszych wiekiem oraz doświadczeniem i uszanować ich decyzji politycznych.
Dla naszego wspólnego projektu politycznego zrobiłem co mogłem, wielokrotnie odsuwając własne pomysły i ambicje na dalszy plan.
Mimo wszystko nie zamierzam też osłabiać Ruchu by realizować własną próżność czy chcąc się odegrać.
Dziękuję za wszystko co było między nami dobre ale w tym momencie nasze drogi się rozchodzą.
Lublin, 20.09.2015 Marian Kowalski „...(źródło )

„Marian Kowalski rezygnuje ze współpracy z Pawłem Kukizem. Lider Ruchu Narodowego wyjaśnia powody rezygnacji z wspólnego startu w wyborach oraz ujawnia kulisy  kontaktów z Kukizem.”...”Jest koniec sierpnia, a nadal nie ma ułożonych list wyborczych. Nie możemy zbierać podpisów i prowadzić akcji promującej ten projekt polityczny „...”Wielu członków Ruchu Narodowego oraz przedstawicieli środowisk antysystemowych było zaproszonych przed komisję, którą nazywam weryfikacyjną. Te komisje miały wyłonić kompetentnych kandydatów na posłów„...'rozmowa była nawet przyjemna i merytoryczna. Z tego, co wiem, mam otrzymać miejsce, które jeśli sondaże się potwierdzą zaowocować może mandatem poselskim. Osobiście powinienem czuć się usatysfakcjonowany. Niemniej jednak od dłuższego czasu docierają do mnie niepojące sygnały z innych ośrodków. Wielu działaczy konserwatywnych, wolnościowych czy narodowych, takich eliminacji nie przeszła. Ci ludzie, którzy odważnie od lat uczestniczą w Marszu Niepodległości, choć grozi za to więzienie, są usuwani z list, a na ich miejsce wchodzą działacze partii politycznych. I to partii władzy, PO, starej lewicy , a nawet Ruchu Palikota „...”a znak solidarności z tymi ludźmi z różnych środowisk, którzy od wielu lat głoszą poglądy znienawidzone przez wrogów Polski. Nie byłbym w porządku wobec  siebie, gdybym został posłem, wiedząc, że wiele osób, które mają kwalifikacje został odrzuconych. Nigdy bym sobie nie wybaczył takiego postępowania „...”Apeluje, panie Pawle ,niech ma pan odwagę wziąć do ręki długopis i stworzyć listy samemu. Albo startujemy razem, albo proszę powiedzieć, że nie ma miejsc dla nas na tych listach „...”Skoro jest na nich miejsce dla działaczy Platformy, ruchu Palikota czy ludzi starej lewicy, nie ma tam miejsca dla działaczy Ruchu Narodowego, wolnościowych i konserwatystów  „...(więcej )

Jak dowiedział się portal Prostozmostu.net Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego w ostatnich wyborach prezydenckich, został odwołany z funkcji wiceprezesa RN, wciąż pozostaje członkiem zarządu powstałej kilka miesięcy temu formacji. „...(źródło )

Krzysztof Bosak | MIKROBLOG
Właśnie przekazałem Pawłowi Kukizowi informację o mojej rezygnacji z kandydowania z listy KWW Kukiz '15. Nie chodzi o miejsca na listach: mam jedynkę, ale w poprzednich tygodniach, w toku negocjacji, byłem gotowy zaakceptować też dwójkę. Od dłuższego czasu miałem poważne wątpliwości czy udział w tej inicjatywie jest właściwym wyborem, lecz ze względu na pełnione role w ramach RN nie dzieliłem się nimi publicznie. Rolą liderów nie jest mnożenie wątpliwości, ale podejmowanie decyzji. Dwa dni temu o mojej możliwej rezygnacji poinformowałem prezesa RN Roberta Winnickiego. Dzisiaj podjąłem ostateczną decyzję.
Komitet Wyborczy Pawła Kukiza przybrał w sierpniu formę, której ani od strony politycznej, ani od strony organizacyjnej, nie mogę zaakceptować. Gdy w czerwcu rozmawialiśmy z Pawłem Kukizem o współpracy, mowa była o skupieniu wokół niego wszystkich środowisk „antysystemowej” prawicy. Postulowałem wówczas, aby dla bezpieczeństwa do końca lipca zamknąć listy wyborcze. Dziś zaczął się wrzesień, a ostateczny kształt list jest ciągle nieznany. W sierpniu zostaliśmy zaproszeni do przeciąganych tygodniami negocjacji kształtu list. Gdy wreszcie zaprezentowano ich częściowy rezultat, pojawiły się na listach kontrowersyjne osoby, o których podczas negocjacji w ogóle nie było mowy. Podważyło to powagę całego projektu, która jest znacznie istotniejsza, niż względy propagandowe, którymi żyje otoczenie Pawła.
Nadal uważam, że dobrze by ludzie z naszego środowiska znaleźli się w Sejmie i że to pozwoliłoby nam wykonać duży krok do przodu. Byłem posłem przez dwa lata i wiem, jak duże możliwości oddziaływania daje obecność w parlamencie. Jednak cena grożącego nam podziału środowiska i utraty wzajemnego zaufania jest zbyt wysoka, jak za zdobycie jednego przyczółka. Chciałbym, aby moja rezygnacja przecięła spekulacje o niskich motywacjach stojących za staraniem o mandaty poselskie przez ludzi z naszego środowiska. Znam od wielu lat ludzi, których RN delegował na listy wyborcze i jestem pewien ich ideowości. Życzę im powodzenia, w nierównej walce o ocalenie Pawła Kukiza przed jego własnym otoczeniem.
Pragnę podziękować za współpracę wszystkim Koleżankom i Kolegom z Młodzieży Wszechpolskiej, Kongresu Nowej Prawicy, Stowarzyszenia Koliber i konkretnym działaczom z kręgu Obozu Narodowo-Radykalnego, którzy w przygotowaniach wyborczych wykazywali się koleżeńską postawą i rzetelną pracą. Wierzę, że zdobyte kontakty i doświadczenie w dłuższej perspektywie będą procentować.
Dziękuję też za opinie i oceny, którymi mnie zasypaliście. Czytałem je wszystkie z uwagą. Apeluję o wyciszenie negatywnych emocji, zaprzestanie wzajemnych oskarżeń i spokojną pracę na rzecz inicjatyw, które uważacie za warte popierania. Sam, ze względu na wewnętrzną wiedzę o sprawach KWW Kukiz '15 i lojalność wobec ludzi, którzy obdarzyli mnie zaufaniem, do dnia wyborów powstrzymam się od dalszych politycznych komentarzy i poświęcę się wyłącznie działalności społecznej i pracy formacyjnej.”..(źródło)
-----
Mój komentarz
Rozpad Ruchu Narodowego pokazuje jak słaba jest opozycja antysystemowa . Kukiza i jego Ruch już nie należy zaliczać do bloku antysytemowego , bo ludzie koło niego to jakaś w większości lewacka zbieranina. Muszę tutaj dodać ,że bardzo się zawiodłem na Kukizie .Myślałem ,że ma rozum w głowie i jaką ideę, że kieruje się jakimiś zasadami . Po daniu Liroyowi, producentowi filmów pornograficznych jedynki złudzenia się rozwiały . Kuki to kolejny zdemoralizowany , zakłamany sukinsyn
Pozostała Partia Korwin , która w tle retoryki wolnorynkowej wysługuje się koncernom , broni ich interesów , co nie jest dobra dla Polski. Ale może po przejęciu za jakiś czas tej partii przez Wiplera to się zmieni , zresztą lepszy Korwin niż Kopacz , czy Petru .Pozostał jeszcze plankton z Ruchem Narodowym na czele .

Paradoksalnie ze wszystkich partii politycznych w Polsce najbardziej nowoczesny program gospodarczy, polityczny i społeczny posiada waśnie Ruch Narodowy. I Marian Kowalski

Dlatego z jednej strony źle siwe stało ,że nastąpił rozpad Ruchu Narodowego , ale ponieważ ,o czym wcześniej pisałem ogromną słabością RN było brak silnego wyrazistego przywództwa. W polskim systemie politycznym przywództwo w partiach jest rzeczą kluczową , bo Polacy przywiązują do tego ogromna wagę .

Dlatego też założenie przez Mariana Kowalskiego nowej partii opartej na silnym przywódcy i nowoczesnym programie , a taki Kowalski jużz stworzył może być szansą dla odbudowy antysystemowej sceny politycznej .
A czas upadku systemu socjalistycznego w Europie , który od prawie 10 lat się pogłębia i Armageddon nędzy, samobójstw emerytów , powiększających się mas głodnych dzieci , niepokojów społecznych i imigranckich Kowalskiemu będzie tylko sprzyjał.

W każdym razie warto przypatrywać się temu co będzie robił w najbliższym czasie Marian Kowalski

video Co dalej z Marianem Kowalskim?
Video Islamscy imigranci w Europie - Czy grozi nam WOJNA? (Max Kolonko)
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewic z Twitter 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 
 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

25-09-2015 [22:52] - Jabe | Link:

W jaki sposób partia „Korwin” wysługuje się koncernom i broni ich interesów, jeśli wolno spytać?

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-09-2015 [12:04] - Marek Mojsiewicz | Link:

Obrona OFE, jednego z największych przekrętów lichwiarstwa w Polsce
http://naszeblogi.pl/44120-kor...

2 podniesienie VAT - dal wszytskich do 25 procent
http://naszeblogi.pl/40462-kor...

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2015 [19:07] - Jabe | Link:

Nie spodziewałem się, że Pan odpowie, a co dopiero czterokrotnie. Właściwie nie powinno się odpowiadać komuś, kto stosuje terminy „lichwiastwo”, czy np. „banksterzy”, bo to jest sprzedawanie emocji. To jest okazja do połajanki, nie dyskusji. Proszę przy innej okazji napisać coś o zbliżającym się „kaczystowskim” przewrocie, a wywoła Pan tu pyskówkę. No ale trudno...

W OFE pieniądze teoretycznie były oszczędnościami emerytalnymi, jeśli dobrze pamiętam. Państwo przejęło je i spłaciło swe długi. Teraz oficjalnie obywatele mają figę. Naturalnie można dyskutować z takim postawieniem sprawy, ale trudno się dziwić, że ktoś widzi w tym rabunek.

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2015 [19:44] - Jabe | Link:

ad 1. Ja, podobnie jak JKM, nie aprobuję nagonki na hipermarkety i banki. Ludowi znaleziono wroga, by miał kogo nienawidzić. To są plebejskie emocje. Kto wie, kto za tym stoi. Oczywiście, przywileje trzeba znieść.

ad 2. VAT miałby być podniesiony przy likwidacji innych podatków. W szczególności podatku od pracy. Ja nie doczytałem, czy Pan?

ad 4. Bank centralny jest państwowy. Podporządkować rządowi? O to chodzi? Bank emisyjny ma pilnować wartości pieniądza, a nie fałszować pieniądze, bo rząd chce więcej wydawać, niż ma.

ad 5. „Chce oddać”. Oddać? „Monopole”. Dlaczego muszą to być monopole? Nie można handlować prądem bez koncesji? To trzeba to umożliwić. Proszę spojżeć na niedawną analogię: Miłościwie nam panujący wprowadzili monopol śmieciowy. Nie wiem, jak z jakością usług, ale – o ile pamiętam – ceny wzrosły. Nie jest problemem „lichwiastwo”, tylko monopole. Państwowe monopole.

ad 6. Przykład PKP – punktualność, pachnące dworce, przystępne ceny – Tak? Nie! Pan żyje dość na tym świecie, żeby wiedzieć, jaki jest efekt urzędniczego gospodarowania. No ale jak to będzie prywatne, naprawdę prywatne, to „lichwiastwo” będzie mogło to faktycznie kupić. Tylko co z tego? Pan się boi monopolizacji przez obce, tajne, ciemne siły. JKM nie chce monopolizacji przez państwowych partaczy (którzy i tak mogą być w czyjejś kieszeni).

ad 7. Naturalnie podatek nie powinien zależeć od rodzaju działalności. Firmy „społeczne”, czyli towarzystwa akcyjne, czyli korporacje zapewne płacą mniej, dlatego że państwo promuje taką własność, bo jest ją łatwiej kontrolować. Warto natomiast ograniczać opodatkowanie małych firm, które mają większy koszt obsługi. JKM twierdzi inaczej?

ad 9. Silny państwowy sektor bankowy mieliśmy już w PRL-u. Precz z komuną!

ad 10. Sprawa prowadzenia się JKM istotnie nie ma tu nic do rzeczy.

Proszę zauważyć, jakich śliskich sformuowań się Pan ima: „silny państwowy sektor bankowy”. Co to znaczy silny? Mający przywileje? Czemu? Takie firmy istnieją, bo dostarczają intratnych synekur, które stanowią łup wyborczy. Popiera Pan to?

(Bardzo proszę staranniej stosować cudzysłowy – trudno się połapać)

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-09-2015 [20:50] - Marek Mojsiewicz | Link:

Witam cz 1

Jak Pan dokładnie porówna wszystkie swoje postulaty, to z wyjątkiem zniesienia podatku dochodowego pokrywają się dokładnie z postulatami i żądaniami Banku Światowego i MFW.

Jan Piński „ Podobno Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy walczą z kryzysem. Dwanaście lat temu Joseph Stiglitz, główny ekonomista BŚ oskarżył swoją instytucję o grabież krajów, którym rzekomo miała pomagać. „....”Stiglitz, to osoba, którą trudno dyskredytować. W 2002 r. dostał nagrodę Nobla z ekonomii. Gdy publicznie skrytykował Bank Światowy i MFW został zmuszony do rezygnacji."..."Odchodząc Stiglitz zabrał ze sobą dużo dokumentów. Wynika z nich, żeMFW uzależniał pomoc dla znajdujących się w kryzysie państw od podpisania tajnego protokołu złożonego ze 111 artykułów, w których znajdowały się zobowiązania do wyprzedaży narodowego majątku (surowce naturalne, infrastruktura, banki itp.). Aby "pomóc" klasie politycznej w podejmowaniu decyzji część z pieniędzy ze sprzedaży dóbr była transferowana na tajne konta z przeznaczeniem na łapówki.”....”Teraz przykład z ostatnich tygodni. Gdy Węgry poprosiły w grudniu ubiegłego roku o pomoc, to MFW i UE nie zgodziły się, bo ich zdaniem rząd dopuścił się zamachu na niezależny bank centralny. Zamach ów miał polegać na zwiększeniu liczby członków rady banku wybieranych przez parlament.Nie chodzi oczywiście o niezależność. W polskim systemie bankowym dziś jest pełna jedność działań rządu i Narodowego Banku Polskiego. Chodzi o to, aby kontroli nad bankiem centralnym nie otrzymały osoby, które mogą zachwiać pseudorynkową polityką takich instytucji jak MFW czy Bank Światowy. Marek Belka został nominowany przez Platformę Obywatelską na funkcję szefa NBP, chociaż w czerwcu 2005 r. Donald Tusk w liście do Aleksandra Kwaśniewskiego zarzucał Belce kłamstwo przed komisją ds. PKN Orlen, gdzie premier zeznał iż nie współpracował z SB.

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2015 [21:53] - Jabe | Link:

MFW i Bank Światowy są instytucjami politycznymi i nic dziwnego, że realizują polityczne cele. Sprawy, na które Pan tu zwraca uwagę, są wymowne.

Często próbuje się zdyskredytować pogląd, powołując się na kogoś złego, który to stanowisko podzielał. Albo tylko tak mówił. To oczywiście nieuczciwe. Prawdziwość jakiegoś osądu nie zależy od tego, kto go głosi. MFW może zalecać różne słuszne rzeczy. Może tak robić, bo ma w tym interes, może poprostu dodawać sobie wiarygodności.

Ja zresztą nie sądzę, że te instytucje są z gruntu złe. Poprostu są i należy się łudzić, jeśli się z nimi zadaje. Tak jest zresztą ze wszystkim. Podobnie niektórzy tu nadają na prezydenta Putina, jakby to był ich zawód miłosny, jakby się rozczarowali. Rozczarować się mógł murzynek Bambo, co Ameryce mieszka. Czekam na rząd, który w naszym interesie będzie na zimno kalkulował.

A naszym interesie jest, żeby było więcej hipermarketów i więcej banków, kredytujących nasz wzrost. Ważne tylko, żebyśmy do tego nie dopłacali.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-09-2015 [20:54] - Marek Mojsiewicz | Link:

cz 2

Witam

Przed swoim odejściem Stiglitz zabrał z banu Światowego Międzynarodowego Funduszu Walutowego sporą liczbę tajnych dokumentów . Dokument te pokazują ,że MFW żądał od państw ubiegających się o szybka pomoc podpisania tajnej umowy składającej się z 111 artykułów . Wśród nich znajdowały się zobowiązania do wyprzedaży kluczowych aktywów takich jak instalacje wody pitnej , elektrownie, gaz, linie kolejowe , firmy telekomunikacyjne ,ropa naftowa , banki itd.Kraje otrzymujące pomoc musiały zobowiązać się do przeprowadzenia serii radykalnych i niszczycielskich działań gospodarczych . Równocześnie w Banku Szwajcarii otwierano konta dla polityków ,na które transferuje się setki milionów dolarów tytułem odwzajemnienia się Gdyby politycy krajów rozwijających się odrzucili ta umowę , oznaczałoby to całkowite zamkniecie dla ich kraju kredytów na międzynarodowym rynku finansowym .” ...” Przywódcy państw odbiorców pomocy muszą jedynie wyrazić zgodę na wyprzedaż po niskich cenach aktywów państwowych , by w ten sposób otrzymać dziesięcioprocentowa prowizję , która w całości jest przelewana na ich tajne konta w bankach szwajcarskich . Użyjmy słów samego Stiglitza : „można zobaczyć , jak szeroko otwierają im się oczy” na widok gigantycznych przelewów wartości kilkuset milionów dolarów. „..http://mojsiewicz.salon24.pl/3...

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-09-2015 [20:56] - Marek Mojsiewicz | Link:

cz 3

Bank Światowy wzywa Pakistan do wprowadzenia VAT-u
Bank Światowy wezwał Islamabad do zwiększenia dochodów podatkowych - w szczególności poprzez wprowadzenie podatku VAT.

P. Izabela Guerrero, przedstawiciel Banku Światowego ds. Azji Południowej, przyznała, że Pakistan poczynił znaczny postęp od jej ostatniej wizyty w 2008 r. P. Guerrero odniosła się w szczególności do pakistańskich osiągnięć w stabilizacji gospodarki kraju i spadku deficytu budżetowego.

Jednocześnie p. Guerrero nakłaniała pakistański rząd do zwiększenia dochodów podatkowych państwa, które w relacji do PKB wynoszą 10% i są jednymi z najniższych na świecie. Miałoby to umożliwić Islamabadowi uniezależnienie się od pomocy zagranicznej. Zdaniem p. Guerrero wszędzie tam, gdzie wprowadzono VAT od towarów i usług, przyniósł on znaczący dodatkowy dochód.

http://korwin-mikke.pl/wazne/z...

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-09-2015 [12:04] - Marek Mojsiewicz | Link:

Obrona hipermarketów przed opodatkowaniem cz 1

Korwin Mikke„Każdy podatek idzie z kieszeni konsumentów”!
Przez „podatek” rozumiem grzywnę zapowiedzianą z góry, opłatę znaną przedsiębiorcy przez rokiem, za który ma ją płacić. Ten podatek jest oczywiście wkalkulowany w cenę produktu. Każdy podatek: od nieruchomości, od dochodu, od obrotu, pogłówny... KAŻDY. Więc niech p.Gruza nie planuje Nowych Bardziej Wydajnych Podatków – bo zapłaci je sam!

Sprawa druga. Wpływy do budżetu to jakieś 300 miliardów. Skoro sam „LIDL” zapłacił 600 mln, to wszystkie super-markety zapłaciły zapewne łącznie jakieś 6 miliardów! Nie KGHM, nie huty, nie koleje, nie stocznie – tylko handlowcy! To gigantyczna suma. Oczywiście znów: to tylko optyka. W rzeczywistości jest dość wszystko jedno, kto te pieniądze zanosi do kasy: dostawca ziarna - rolnik – młynarz – piekarz – czy sprzedający bułeczkę super-market; i tak wszystko płaci konsument.
Tak nawiasem: na tej podstawie fizjokraci domagali się, by podatkami obłożyć wyłącznie ziemię i rolników – a reszty działalności w ogóle nie podatkować. Byłoby to rzeczywiście prostsze, gdyby zrobić to jednocześnie na całej kuli ziemskiej. Podatku tego nie można by uniknąć - bo jeść jednak trzeba.Sprawa trzecia: „W 2011 r.p.Hieronim Martins (właściciel sieci „Biedronka”) oddał fiskusowi niemal 241 mln zł. Kwota ta stanowi niecały 1 proc. przychodów ze sprzedaży.”. Wygląda mizernie –ale to nie odzysku, tylko odprzychodu!!!
Weźmy przykład skrajny. „WalMart” ma zasadę, że na każdej sztuce towaru zarabia jeden cent (dlatego inne sieci panicznie boją się wejścia tego giganta na rynek polski...). Jeśli sprzeda sto tysięcy bochenków po $2, to ma przychód $200.000 – ale zysku $1000. Zapłaci z tego 20% czyli $200 – i będzie to nie 1%, a 1‰ od przychodu...

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-09-2015 [12:05] - Marek Mojsiewicz | Link:

obrona hipermarketów przed opodatkowaniem cz 2

(W rzeczywistości trochę więcej, bo „WalMart” ten 1¢ ma z zysku – czyli już po opłaceniu podatku – ale nie chciałem komplikować rachunków) Sprawa czwarta:skoro wielkie firmy, zwłaszcza zagraniczne, praktycznie nie płacą podatków dochodowych, to dla wyrównania szans zlikwidujmy PIT, CIT i podatek od kupna-sprzedaży-darowizny.Od razu działalność gospodarcza ruszy z kopyta i wzrost wpływów z VAT wyrówna tę stratę. Gdyby trzeba było – warto podnieść, jak p.Wiktor Orbán na Węgrzech, VAT o 1% czy 2%; byle się pozbyć tego koszmaru!I to właśnie jest w programie Kongresu Nowej Prawicy http://naszeblogi.pl/40462-kor...

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-09-2015 [12:16] - Marek Mojsiewicz | Link:

4 Nie chce podporządkować banku centralnego państwu

5 chce wszystkie monopole takie jak woda , gaz, prąd oddać a w ręce lichwiarstwa ich koncernów
6 kluczowe dla bezpieczeństwa państwa państwa sektory jak energetyka, przemysł zbrojeniowy , sektor bankowy, infrastruktura chce oddać w ręce lichwiarstwa i ich koncernów
7.nie chce zróżnicowania zróżnicowania opodatkowania zwykłych obywateli ich firm , a lichwiarstwa i ich koncernów, na wzór chiński , gdzie firmy do 200 tys złotych obrotu nie płacą ani podatku dochodowego , ani zus, ani vatu

9 Nie che silnego państwowego sektora bankowego

10 o sprawie szerzenia lewackiego stylu życia i patologicznego lewackiego modelu rodziny nie wspomnę
http://naszeblogi.pl/51942-pan...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-09-2015 [11:52] - NASZ_HENRY | Link:

Zamiast PiSu Kukiz rozłożył Ruch Narodowy! Marian trzymaj się ;-)

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-09-2015 [12:17] - Marek Mojsiewicz | Link:

Bardzo trafne spostrzeżenie