Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

NASZE ZASADY

 1. Nasze Blogi nie są otwarte dla wszystkich blogerów, gdyż przedstawiciele partii rosyjskiej, bezpieka, cyngle i idioci mają wystarczająco dużo miejsc, gdzie mogą się wypowiadać. W szczególności do ich dyspozycji stoją media reżymowe.
 2. Nie będą dopuszczane komentarze ad personam, wychwalające niewolę, zabory, upodlenie i kłamstwo jako najlepsze rozwiązanie dla Polski.
 3. Inną kategorią niewpuszczaną będą dogmatycy, sekciarze i maniacy. Należy zrozumieć też, że prowadzenie blogu oznacza, iż ma się do powiedzenia coś ciekawego dla innych, a nie tylko dla siebie.
 4. Nikt nie będzie mógł dorobić umieszczając komentarze, które odbiera w codziennej instrukcji.
 5. Wszelkie skargi na cenzurę z powodu braku możliwości uprawiania propagandy rosyjskiej, komunistycznej, czerskiej, reżymowej są bezcelową stratą czasu piszącego.
 6. Wpisy przesuwają się w dół wyłącznie w kolejności ich zapisania. Administrator nie ingeruje w kolejność wpisów, nie ukrywa  ich i nie eksponuje. Pisanie z pretensjami, dlaczego mnie nie ma na górze albo, dlaczego jestem na dole jest więc bezsensowne i nieskuteczne.
 7. O popularności blogerów świadczą statystyki, które są tworzone automatycznie i ogólnodostępne.
 8. Celem otwarcia blogu należy zwrócić się do administratora (naszeblogi (at)naszeblogi.pl )  i mieć nazwę blogu oraz element graficzny. Samo zarejestrowanie nie wystarczy. Pozwala ono tylko na komentowanie.
 9. Blogi, które są martwe przez 1 miesiąc, będą zamykane i archiwizowane. Dostępne będą jedynie blogi aktywne (patrz p. 22).
 10. Do administratora nie należy pisać w sprawach związanych z problemami z własnym komputerem, zgubionej myszki, z powodu złego funkcjonowania internetu, itp., gdyż nie będzie na tego typu listy odpowiadał. Proszą się do niego zwracać jedynie w sprawie otwarcia blogu.
 11. Celem zapisania komentarza należy się zarejestrować i zalogować. Żadnej anonimowości w internecie i tak nie ma. Każdego można znaleźć, jeśli ktoś, a zwłaszcza bezpieka, uzna to za celowe i warte poniesienia odpowiednich kosztów. W internecie dowodem jest IP i nawet zmienne nie pozwala na zachowanie anonimowości. Operator ma obowiązek zarejestrować moment połączenia się i rozłączenia z danego numeru IP do netu. Dane te są przechowywane. Jeśli mimo to, ktoś chce się zdekompresować przy fałszywym poczuciu bezpieczeństwa, na portalu pod artykułami i informacjami może wpisywać komentarze bez rejestracji. Zależy nam na jakości, a nie ilości komentarzy w stylu: jesteś głupi.
 12. Komentatorzy by się zarejestrować muszą podać swój email oraz nazwę użytkownika. Potwierdzenie rejestracji otrzymają na podany email. Komentator występuje pod podaną przez siebie nazwą użytkownika, np. KOCUR22.
 13. Tagi są ułożone alfabetycznie i tworzą zbiór zamknięty, czyli bloger nie może dodawać tagów, ale musi wybrać z istniejących max 3. Zaznaczanie ich większej ilości jest bezsensowne i szkodliwe, dlatego też będzie tępione. Ta zasada została zmieniona na żądanie blogerów. Każdy dodaje tyle tagów ile chce. Na konsekwencje nie trzeba będzie długo czekać, ale vox populi ...
 14. Dotychczasowy panel, sposób logowania się i umieszczania wpisów pozostaje bez zmian. Pierwsze 14 pozycji z Naszych blogów będzie importowanych na Niezależną co 60 minut, o pełnych godzinach. Import odbywa się przez kanał RSS, a więc wszystkie wpisy umieszczone w czasie godzina X plus 50 minut znajdą się na Niezależnej o godzinie X plus 1. Będzie to 14 wpisów znajdujących się na pierwszych 14 pozycjach w momencie rozpoczęcia importu.
 15. W panelu jest menu. Na menu jest ikonka: obrazek. Jak się na nią kliknie, pokazuje się formularz, gdzie trzeba wkleić adres URL zdjęcia, które wcześniej trzeba umieścić np. na imageshake lub innym portalu-narzędziu do przechowywania obrazków. Wtedy obrazek jest ładowany z tego miejsca. Pod oknem do wklejania tekstów jest rubryka, gdzie można wklejać filmiki, np. z Youtube, Vimeo. Trzeba na Youtube kliknąć: Udostępnij, następnie skopiować trzeba adres i wkleić we wskazaną rubrykę.
 16. Istnieje możliwość dodawania zdjęć w galerii pod tekstem wpisu, ale dopiero po zaznaczeniu, iż nie narusza się praw autorskich. W ten sposób w wypadku procesu, pozwanym będą nie Nasze blogi.pl ale osoba, która wykorzystała zdjęcie z naruszeniem praw autorskich. W celu dodania zdjęć w galerii najpierw należy zapisać swoją notkę, następnie przesunąć w dół ekran i dostrzec na zielonym tle klawisz "Dodaj galerię". Klikamy na niego, zaznaczamy czy mamy prawa autorskie, tytuł galerii, następnie przeglądaj i ładujemy od siebie z komputera zdjęcie, po czym opisujemy je w rubryce, która wtedy się pojawi. Po załadpowaniu zdjęć klikamy zachowaj. Zdjęcia niezaładowane nie pokażą się, podobnie jak listy niewysłane nie dochodzą do adresata. Nie udzielamy instrukcji, temu celowi służą Zasady, stale nowelizowane, w miarę pojawianie się usprawnień technicznych.
 17. Nie odpowiadamy na pytania wynikające z lenistwa i niezdolności blogera do przesunięcia ekranu w dół i znalezienia klawisza. Klawisz "podgląd" jest po to by przeczytać własny tekst notki lub komentarza przed zapisaniem i usunąć błędy bądź z niego zrezygnować. Dopiero potem klikam na klawisz "zapisz". Nie należy więc działać bezmyślnie, a potem wszczynać rwetes: gdzie mój komentarz. Komentarz niezapisany nie pojawi się. Komentarzy zapisanych nie możemy usunąć. Może to zrobić tylko administrator, gdyż prawo do usuwania komentarzy oznacza możliwość likwidacji przez daną osobą wszystkich komentarzy. Dlatego posiada je jedynie administrator.
 18. W wypadku podszywania się pod innego blogera, redaktora lub po prostu inną osobę, konto zostanie natychmiast zlikwidowane.
 19. Nie wklejamy linków bezpośrednio do okna jak tekst lecz korzystamy z ikonki  trzeciej od prawej w menu: wstaw/edytuj odnośnik. Inaczej długi link będzie przekraczał granice blogu.
 20. Komentujący, którzy nie są blogerami mają też możliwość wklejenia ikonki-awataru. Jeśli z tego nie skorzystają, przy ich komentarzu ukaże się ikonka standardowa. Blogerzy mają obowiązek wlejenia awataru, by strona zachowała jednolitą szatę graficzną.
 21. Blogerzy, którzy nie uzupełnią danych: autor i nazwa blogu, spowodują, że ich blog się nie ukaże na SG. W rejestracji obok zakładki - Konto, jest zakładka - O mnie (5 mm w prawo), warto na nią kliknąć.
 22. Nasze blogi zostały zaplanowane na 100 blogerów, ponieważ po przekroczeniu tej ilości, wpisy pozostawałyby na SG zbyt krótko, a zwiększanie długości nie spowoduje, że wpisy u dołu strony będą czytane. Zakładamy, iż 20 notek dziennie jest wielkością optymalną dla SG. Po przyjęciu 100 blogerów, spełniający nasze warunki, nowi będą przyjmowani dopiero po zwolnieniu się miejsca, co będzie następowało gdy bloger zawiesi swoją działalność, nie wpisując nowych not przez 4 do 5 tygodni. W takim wypadku bloger nie piszący będzie wędrował do archiwum i jeśli coś napisze, wówczas notka ukaże się, ale nie będzie go na liście 100. Zawiera ona bowiem TYLKO blogerów aktywnych, a nie tych, którym wydawało się, że będą pisali. Zasada ta nie dotyczy osób, które uprzedzą, iż np. wyjeżdżają na urlop, idą do szpitala itp. Jeśli bloger z archiwum znów zacznie pisać regularnie, powróci na listę, gdy zwolni się miejsce.
 23. Tytuł wpisu nie może przekraczać 60 znaków.
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.