Oligarchowie wykreowali Trumpa by wywołał wojnę z Chinami

Paweł Kalisz „Dlaczego USA nie używa broni atomowej?”. Donald Trump daje do zrozumienia, że jest gotów rozpętać wojnę jądrową”...”andydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych z ramienia Partii Republikańskiej podczas ostatniej debaty na temat polityki zagranicznej miał aż trzykrotnie publicznie zapytać, dlaczego jego państwo nie miałoby w przyszłości użyć broni jądrowej. Brzmiało to tak, jakby Donald Trump brał pod uwagę rozpętanie wojny atomow „...”oe Scarborough, specjalista do spraw polityki zagranicznej prowadził debatę z kandydatem na prezydenta. Podczas niej Donald Trump powiedział coś, co powinno przerazić wszystkich ludzi, nie tylko w Ameryce, ale i na całym świecie. Według Scarbouough, Trump miał aż trzykrotnie zasugerować, że skoro Stany Zjednoczone są w posiadaniu broni atomowej, to powinny jej znowu użyć. Przeciwko komu? Tego już nie sprecyzowano. Raczej nie przeciwko Rosji. Donald Trump od miesięcy próbuje bowiem łasić się do prezydenta Władimira Putina. Celem ataku mogłyby stać się za to Chiny. Dwa miesiące temu kandydat Republikanów mówił podczas konwencji wyborczej, że USA nie mogą być skarbonką Chin i nie można pozwalać na to, żeby Państwo Środka gwałciło Stany Zjednoczone. A może celem ataku miałaby się stać Syria albo tereny należące do tak zwanego państwa islamskiego? Nie wiadomo. „...(źródło)

Miliarder, który chce być prezydentem USA, znów szokuje. Ubiegający się o nominację prezydencką z ramienia Republikanów Donald Trump nie wyklucza użycia broni nuklearnej przeciwko Państwu Islamskiemu. „....(źródło)

prof. Michel Chossudovsky Prezydent Donald Trump grozi prewencyjnym atakiem przeciwko Korei Północnej, jeśli Pyongyang przeprowadzi testy broni nuklearnej. Jednocześnie Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Jądrowego (NNSA) i Siły Powietrzne USA ogłosiły przeprowadzenie testów kontrowersyjnej nowo opracowanej grawitacyjnej bomby jądrowej B61-12.Gorzko ironiczne jest, że testy bomb jądrowych B61-12 (które miały miejsce miesiąc temu w Tonopah Test Range w Nevadzie), zostały publicznie ujawnione 13 kwietnia 2017 r. – dokładnie tego samego dnia co oficjalne użycie („po raz pierwszy w historii”) amerykańskiej „Matki wszystkich bomb ” (MOAB) w ramach operacji antyterrorystycznej przeciwko ISIS w odległych górach w Afganistanie (a dwa dni przed koreańskimi testami, które według zachodnich źródeł, zaplanowano na 15-16 kwietnia).”...”nikt nie kwestionuje (i nie przeciwstawia się) Waszyngtonowi w testowaniu funkcjonalności najnowszego amerykańskiego dodatku do istniejącego arsenału nuklearnego ponad 7000 głowic nuklearnych. Nowa kierowana bomba atomowa B61-12 jest uznawana za instrument pokoju i globalnego bezpieczeństwa. Prewencyjna wojna nuklearna nie stanowi zagrożenia dla ludzkości. „...”Trzeba wspomnieć, że rozwój B61-12 jest częścią programu modernizacji broni jądrowej o wartości wielu miliardów dolarów, finansowanego przez amerykańskich podatników.B61-11 i 12 to bomby bunkrowe (grawitacyjne) z głowicą jądrową, które mają być użyte w ramach taktyki pierwszego uderzenia w ramach doktryny „prewencyjnej” wojny nuklearnej przeciwko zarówno państwom nuklearnym, jak i nienuklearnym.MOAB jest również bombą bunkrową o wysokiej wydajności, wyposażoną w zwykłą głowicę i wywołuje grzyby podobne do bomb jądrowych. Zarówno MOAB, jak i B61-11 (które są aktywnie wdrażane) są („oficjalnie”) przeznaczone do niszczenia podziemnych celów wojskowych (np. W Korei Północnej i Iranie).Zdaniem NNSA: „Zespół nuklearny [B61-12] został zrzucony z F-16 startującego z bazy sił powietrznych Nellis. Test sprawdzał zarówno funkcje broni nuklearnej, jak i zdolność statku powietrznego do dostarczania broni. To wydarzenie jest pierwszym w serii, która zostanie przeprowadzona w ciągu najbliższych trzech lat w celu zakwalifikowania B61-12 do użytku. W 2015 r. przeprowadzono trzy udane loty testowe.”PRZYNOSZĄCE POKÓJ BOMBY
W 2002 r. mini-bomby nuklearne zostały przekwalifikowane przez Senat Stanów Zjednoczonych (2001 r. ramach „Przeglądu Broni Jądrowej”) i zaakceptowane do użytku na konwencjonalnym teatrze wojennym, co wyklucza raz na zawsze doktrynę z czasów zimnej wojny o „wzajemnie zagwarantowanym zniszczeniu” (MAD), która poprzednio kwalifikowała użycie broni nuklearnej jako część scenariusza obopólnej zagłady.Taktyczna broń jądrowa B61 (bomba mini-nuklearna) ma zdolność wybuchową wahającą się od jednej trzeciej do dwukrotnej mocy bomby użytej w Hiroszimie. Jednakże jej wykorzystanie po „przeklasyfikowaniu” Senatu Stanów Zjednoczonych w 2002 r. nie wymagałoby „zielonego światła” od głównodowodzącego (Donalda Trumpa).B61-12 ma moc wybuchową od 0,3 kilotony do 50 kiloton. Pomimo tego, że test w Nevadzie był ograniczony do oceny funkcjonalności B61-12, bez potrzeby eksplozji jądrowej, decyzja ta jest jednocześnie dokonana w „odpowiednio dobranym czasie” i „znacząca”. Jest to również instrument propagandy skierowanej przeciwko KRLD.Oznacza to, że nowa bomba B61-12 przeznaczona do uderzania w podziemne instalacje bunkrowe jest obecnie w fazie akceptacji do aktywnego użycia.”...”POLITYCZNY OBŁĘD W STYLU TRUMPAWszystkie klauzule bezpieczeństwa z czasów zimnej wojny, które klasyfikowały bomby atomowe jako „broń ostateczną”, zostały porzucone. Ofensywne akcje wojskowe wykorzystujące głowice nuklearne są obecnie opisywane jako akty „samoobrony”.W okresie po zimnej wojnie doktryna nuklearna USA została przedefiniowana. W administracji Trumpa nie ma kompletnie rozsądku, w odniesieniu do tego co jest eufemistycznie nazwane amerykańską polityką zagraniczną. Trump nie ma najmniejszego pojęcia o skutkach wojny nuklearnej. Nie ma również zrozumienia funkcjonowania amerykańskiej polityki zagranicznej.W żadnym momencie od czasu zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę 6 sierpnia 1945 r. ludzkość nie była bliżej tego, co jest nie do pomyślenia…”.(źródło)

Zespół chińskich badaczy za pomocą satelity przesłał kwantowo splątane kwanty światła na odległość ponad 1200 km. To światowy rekord. I początek globalnej sieci odpornej na podsłuch. O swoim dokonaniu naukowcy z Chin informują w dzisiejszym "Science". W sieciach kwantowych poufność przekazywanej informacji gwarantują podstawowe prawa fizyki. Klucz szyfrowy przesyłany jest za pomocą pojedynczych kwantów światła (fotonów), których nie da się ukradkiem "skopiować".
Każda próba przechwycenia i podglądania fotonów musi się skończyć zmianą ich stanu kwantowego, co alarmuje odbiorcę, że ktoś próbuje założyć podsłuch. Jeśli zaś przekaz jest niezakłócony, to możemy spać spokojnie - mamy całkowitą pewność, że nikt nie odczytał wiadomości.”..(źródło )

Bogdan Góralczyk „Niedawny szczyt Jedwabnego Szlaku w Pekinie kolejny raz zwrócił uwagę na nowy globalny potencjał Chin. Coraz bardziej uświadamiamy sobie chińską potęgę gospodarczą i finansową, a władze chińskie już szykują nowe wyzwanie innowacyjno-technologiczne.”..”Dokładnie przed dwoma laty, w maju 2015 roku, po ponad dwóch latach prac blisko 200 ekspertów, władze chińskie przyjęły dziesięcioletnią strategię nazwaną Made in China 2025. „...”Zgodnie z nazwą głównym celem tej strategii jest zmiana priorytetów: zamiast dotychczasowego „zmontowano w Chinach” ma być „zbudowano w Chinach” – i to na podstawie własnych patentów, wynalazków i pomysłów, a nie tylko tych sprowadzonych z zewnątrz i umiejętnie u siebie zaadoptowanych. Po to właśnie są tworzone nowe Centra Innowacji Przemysłowej (ma ich powstać 15 do 2020 roku i aż 40 do 2025 roku). „..”Przewiduje się też zwiększenie komponentów krajowych w produkcji do 40 proc. do roku 2020 i nawet 70 do roku 2025. Innymi słowy, forsowani i wspomagani będą wszyscy ci, którzy stawiają na innowację i mogą wylegitymować się nowymi rozwiązaniami lub patentami „...”Ambitne plany, pierwsze sukcesyCo obejmie ta strategia? Większych tajemnic nie ma. Dziedziny szczególnego zainteresowania są w niej otwarcie wymienione i obejmują dziesięć priorytetowych obszarów:wysoko zaawansowane technologie informatyczne,

  • roboty przemysłowe i ich komputerowe oporządzenie,
  • kosmonautyka i aeronautyka,
  • nowoczesny transport kolejowy,
  • sprzęt marynistyczny, technologiczne statki morskie i wysokie technologie w gospodarce morskiej,
  • pojazdy na alternatywnych źródłach energii i oszczędzające energię,
  • nowe technologie w rolnictwie,
  • energetyka,
  • ziemie rzadkie i nowe materiały,
  • bioprodukcja i medycyna.W lutym dodano do tego 11 szczegółowych wytycznych sporządzonych przez ekspertów Rady Państwowej, które zaczynają się od pierwszej, najistotniejszej, ale zarazem najtrudniejszej do wprowadzenia w życie – przejścia z ilości do jakości. Kolejne mówią o stałym podnoszeniu standardów, produkcji odpowiadającej potrzebom rynku, przechodzeniu od tradycyjnego przemysłu do nasyconego technologiami, (a konkretnie wskazuje się na rozwój big data, internetu, technologii 3D, a nawet sztucznej inteligencji). Jak widać, w rzeczywistości chodzi o innowacyjność całej gospodarki, a nie tylko niewielu wybranych dziedzin. Tym samym trzeba nie tylko poszukiwać nowych technologii za pomocą fuzji i przejęć za granicą (w tym w Europie), ale nade wszystko – zmieniać metody kształcenia, jak też nakłady na badania i rozwój. Te ostatnie – jak wykazują statystki – wyraźnie następuje. Według danych chińskich środki na te cele (B&R) wzrosły od 1 proc. w roku 2005 do blisko 3 proc. PKB obecnie i stale rosną (dane międzynarodowe mówią o wydatkach rzędu 2,1-2,2 proc. PKB, które wciąż wskazują na wysoką dynamikę wzrostu). „...”Według danych tamtejszego ministerstwa przemysłu i technologii informatycznych w roku 2016 kraj wyprodukował 72 400 robotów przemysłowych – o 43,3 proc. więcej niż w roku poprzednim. Wysoko ocenia się ekspansję firmy Huawei na rynkach światowych. 139 mln smartfonów sprzedanych za granicą w ubiegłym roku daje już tej firmie 9,5-proc. udział w globalnej produkcji w tej dziedzinie. Według danych ulokowanego w Manili Azjatyckiego Banku Rozwoju chiński eksport towarów wysokich technologii wzrósł z 9,4 proc. ogółu w roku 2000 do 43,7 w roku 2014 i 48,5 w roku 2015. Chińskie media w ostatnim roku wielokrotnie podkreślały, że produkty chińskiej masowej technologii użytkowej pobiły konkurentów z Japonii i Korei Płd. „..”W 2015 roku Chiny mogły pochwalić się produkcją aż 90 proc. telefonów komórkowych, 80 proc. komputerów i 60 proc. telewizorów na świecie.  „...”Już jest się czym pochwalić, a prawdziwa ekspansja – jeśli wierzyć chińskim zamiarom – dopiero nadchodzi. Jak wynika ze wspomnianego raportu banku Mizuho, po 2010 roku tempo wzrostu przemysłu wysokich technologii wyniosło 15,8 proc. rocznie, a sprawujący nad strategią Made in China 2025 wyjątkową pieczę premier Li Keqiang daje do zrozumienia, że należy spodziewać się jeszcze większego przyspieszenia. „...(źródło)

Taksówka-dron będzie latać w Dubaju od lipca”...”Dubaj może być pierwszym miastem na świecie, które będzie dysponowało latającymi autonomicznymi taksówkami. To dość odważne posunięcie jeśli weźmiemy pod uwagę, że w niektórych państwach prawo wciąż stoi na przeszkodzie uruchomieniu o wiele prostszych usług z dronami w roli głównej. Ehang 184 w roli taksówki
Dron, który będzie pierwszą dubajską taksówką powietrzną to opracowany w Chinach Ehang 184. Pisaliśmy już o nim. Został po raz pierwszy zaprezentowany na targach CES w roku 2016. Sześć miesięcy później ogłoszono, że dron będzie testowany w Nevadzie przez organizację wspieraną przez władzę tego stanu. „...(źródło )
NCBJ zabiega o pierwszy reaktor jądrowy HTR w Polsce”...”Narodowe Centrum Badań Jądrowych podpisało w środę porozumienie z amerykańską firmą X-Energy, startupem, który opracował konstrukcję małego modułowego reaktora chłodzonego helem i zasilanego granulowanym paliwem jądrowym.Od poniedziałku w Waszyngtonie trwają rządowe rozmowy dotyczące współpracy w obszarze technologii jądrowych. „..”Prace nad ich rozwojem prowadzone są m.in. w: USA i Kanadzie (konieczność zasilenia odległych osiedli i baz wojskowych), Wielkiej Brytanii (plany rozwoju małych i średnich reaktorów jądrowych, tzw. SMR), Indonezji (chęć zapewnienia energii na wyspach) czy Francji i Japonii. W Chinach na ukończeniu jest budowa dwóch bloków HTR o mocy termicznej 250 MW każdy „...(źródło )

Chiny: Pierwszy lot nowego odrzutowca pasażerskiego”..”Nowy chiński dwusilnikowy odrzutowy samolot pasażerski C919, który ma być konkurencją dla Boeinga 737 i Airbusa A320, odbył w piątek swój pierwszy lot, odkładany od roku 2014 co najmniej dwukrotnie ze względu na opóźnienia produkcyjne. „...(źródło )

ESA i Chiny chcą zbudować wioskę na Księżycu. Z czasem będzie to miejsce dla turystów”...”ESA i Chiny są w trakcie rozmów, które mogą zaowocować powstaniem wioski na naszym Księżycu. Z czasem obiekt może rozrosnąć się do obszaru miasta i możliwe, że stanie się miejscem dla turystów. Budowa takiej wioski może rozpocząć się już w przyszłej dekadzie, ale nie powstanie w kilka dni. „...”Chiny obecnie wykazują duże zainteresowanie Księżycem i wiemy, że planują misję załogową. Na początek przyszłej dekady planowanych jest wiele przedsięwzięć, które mogą pozwolić z czasem łatwiej skolonizować nasz księżyc, w tym umieszczenie satelitów czy satelitarny program obserwacji w wysokiej rozdzielczości. Warto dodać, że człowiek ostatni raz był na Księżycu w 1972 roku, w ramach misji Apollo 17. „...(źródło)
------
Mój komentarz

Chiny osiągają przewagę technologiczna nad USA. USA jeszcze dominują w przestrzeni kosmicznej, zarządzaniem informacją IT i w uzbrojeniu , ale z roku na rok tracą strategiczna przewagę . Chiny są nie do powstrzymania na drodze do hegemoni bez wojny.

Trump , nieobliczalny z pozoru człowiek został wybrany po to , aby wywołać wojnę z Chinami. Cały cyrk z jego wyborem , jego reformami i walką celebrities politycznych z nim ma ukazać go jako człowieka nieobliczalnego. Idealny prezydent do przetestowania jak daleko Chiny mogą się cofnąć Jeśli akcja przeciw Chinom się nie powiedzie Trump stanie się kozłem ofiarnym.

Oligarchowie faktycznie rządzący USA , bo chyba nikt nie wierzy w ten teatr dla maluczkich zwany demokracja , doprowadzili do wyboru idealnego z tego punktu widzenia człowieka. Jak na razie jest to korzystne dla Polski , bo USA muszą pomóc Polsce stać się silną,, aby szachować Rosję i Niemcy.

Przy okazji. Strona www powieści Pas Kuipera już gotowa. Zapraszam do obejrzenia http://paskuipera.pl W ciągu dwóch dni osiągnęła ponad tysiąc odsłon , co mnie bardzo cieszy. Ile jest w tej chwili możecie Państwo sami sprawdzić. Można na niej dokonać przedpłat, jak również objąć książkę mecenatem. Dziękuje tym, którzy już kupili moja powieść.
Komentarz na stronie dodany przez Pana Zbigniewa Morawskiego „fajne fajne .... bardzo wciagajace .... jakbym zyl w tamtym swiecie „
Pierwsza prawicowa powieść political fiction od lat. Sam ją sobie musiałem napisać. To taki żart oczywiście.
Pozdrawiam serdecznie.
filmy Jacek Bartosiak - Chiny & USA Konfrontacja~
film  WYKŁAD MICHALKIEWICZA O HISTORII I TERAŹNIEJSZOŚCI POLSKI I EUROPY –
Marek Mojsiewicz
osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie Facebooka ( link tutaj(link is external)(link is external)0 Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści „ Pas Kuipera” 
Rozdział drugi Rozdział trzeci 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ rzeźbie NiosącegoŚwiatło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „  13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska((link is external)(link is external)
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1

YouTube: