Później Tusk zostanie skazany przez Trybunał Stanu ….

Na zdjęciu widać, że jest uśmiechnięty, zrelaksowany, z filiżanką w ręku. Najwidoczniej jest w bardzo dobrym humorze. To zdjęcie może wkrótce przejść do historii - Donald Tusk niczym papież pozdrawia tłumy wielbicieli.Show wokół przyjazdu Donalda Tuska do Polski nie umknęło internautom: "jedni traktują go jak mesjasza, drudzy chcą krzyżować".”...(źródło )

Trybunał Stanu (TS) – konstytucyjny organ władzy sądowniczej w Polsce, którego główne zadanie polega na egzekwowaniu odpowiedzialności najwyższych organów i urzędników państwowych za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, jeśli czyn ten nie wyczerpuje znamion przestępstwa (inaczej: popełnienie deliktu konstytucyjnego) oraz za przestępstwa pospolite i skarbowe w przypadku prezydenta RP. „...”w odniesieniu do prezesa i członków Rady Ministrów, wniosek w tej sprawie może złożyć co najmniej 1/4 (115) posłów lub Prezydent RP, a decyzja o postawieniu członka Rady Ministrów przed Trybunałem Stanu zapada, jeśli zagłosuje za nią co najmniej 3/5 (276) posłów.

  • w odniesieniu do Prezesa NBP, Prezesa NIK, członków KRRiT oraz Naczelnego dowódcy sił zbrojnych, wniosek w tej sprawie może złożyć co najmniej 1/4 (115) posłów lub Prezydent RP (za kontrasygnatą), a decyzja o postawieniu przed Trybunałem Stanu zapada bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów w Sejmie.”...”Trybunał Stanu może orzekać kary:
  • utraty czynnego i biernego prawa wyborczego,
  • utraty wszystkich lub niektórych orderówodznaczeń i tytułów honorowych,
  • zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk lub pełnienia funkcji związanych ze szczególną odpowiedzialnością w organach państwowych i organizacjach społecznych,
  • pozbawienia mandatu poselskiego (od 2 do 10 lat),
  • utraty zajmowanego stanowiska, z którego pełnieniem związana jest odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu,
  • za przestępstwa i przestępstwa skarbowe – kary przewidziane w ustawach.

Wyrok wydany przez Trybunał Stanu jest ostateczny – nie ma w Polsce innego organu władzy, który mógłby go ewentualnie uchylić. Ponadto Trybunał Stanu jest jedynym wydającym wyroki organem władzy sądowniczej, od których Prezydent RP nie może zastosować ułaskawienia wobec osoby skazanej.”...”Skład w okresie VIII kadencji Sejmu[edytuj]

Przewodniczący:

Zastępcy Przewodniczącego:

Członkowie:

.(źródło )
2010 r Sejm znowelizował w piątek ordynację wyborczą do parlamentu, wprowadzając zakaz kandydowania osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego. „..”Nowelizacja jest związana z ubiegłoroczną zmianą konstytucji, do której wprowadzono zapis mówiący o tym, że osoby skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego nie mogą kandydować do Sejmu i Senatu. Projekt ma na celu umożliwienie praktycznego zastosowania tego konstytucyjnego zapisu. „...”Według noweli, osoba która chciałaby kandydować do Sejmu lub Senatu już na etapie rejestracji musiałaby złożyć oświadczenie, że nie była skazana za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego, czyli tzw. oświadczenie o posiadaniu "prawa do wybieralności".

Następnie Okręgowa Komisja Wyborcza występowałaby o informacje z Krajowego Rejestru Karnego o tym, czy takie oświadczenie jest prawdziwe. Jeśli okazałoby się, że oświadczenie jest nieprawdziwe, komisja odmawiałaby rejestracji kandydata.

Nowelizacja wprowadza też zmiany w ustawie o wyborze prezydenta mówiące o tym, że także kandydat na prezydenta składałby oświadczenie o posiadaniu "prawa do wybieralności", które w Krajowym Rejestrze Karnym weryfikowałaby Państwowa Komisja Wyborcza. (źródło )

-------
Ważne

Prezydent USA Donald Trump zadzwonił do tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, by pogratulować mu zwycięstwa w niedzielnym referendum w sprawie zmiany systemu rządów z parlamentarnego na prezydencki - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera. „..(źródło )

--------
Mój komentarz

Tusk po wyjściu nie miał za wyraźnej miny. Wie,że to już koniec. Nie ma innego wyjścia, aby osłabić niemiecką agenturę w Polsce jak skazać Tuska przez Trybunał Stanu. Przesłuchania w sprawie SKW i Amber Gold będą jedynie przygrywka do tego przebicia tego politycznego zombie osinowym kołkiem przez Trybunał Stanu. Nie będzie mógł kandydować do Sejmu , Senatu i nie będzie będzie bruździł Dudzie w następnych wyborach prezydenckich.
Polska racja stanu wymaga wyeliminowania Tuska z polityki na zawsze. Tusk to podwalina Targowicy.
Jako niemieckie narzędzie stanowi zagrożenie dla Polski .
USA pokazały że są gotowe na pogodzenie się z powstaniem silnych ośrodków politycznych w Turcji , a zapewne i w Polsce i zareagują pozytywnie na skazanie propruskiego Tuska
Marek Mojsiewicz
Film Amerykańskie wyzwania w polityce Trumpa
Film Grzegorz Braun o cywilnej i wojskowej bezpiece oraz obcej agenturze w Polsce

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie Facebooka ( link tutaj )
Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści „ Pas Kuipera” 
Rozdział drugi Rozdział trzeci 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ rzeźbie NiosącegoŚwiatło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „  13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska(link is external)
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

19-04-2017 [21:59] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

A ja powiadam, że wprzódy udławi się własną złością.

To postać archetypowa. Chłystek, który zaprzedał duszę diabłu, żeby mu się żyło miło i przyjemnie - i 10 kwietnia 2010 roku otrzymał nagle rachunek.

I teraz już do końca swych dni będzie uciekał przed tym rachunkiem. To jego mizdrzenie to tylko taktyka obronna. To jest już żywy trup.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

19-04-2017 [22:57] - Goral Supreme | Link:

Doskonale podsumowanie zdeprawowanego,bezwartosciowego  dupka.Gratuluje.
Jego zdeprawowana od mlodosci osobowosc zdeprawowala jego mentalnosc.A ta deformuje obiektywne postrzeganie rzeczywistosci.Ten skorumpowany i zdeformowany  do cna dupek nie zna swiata wyzszych wartosci.Tak ,to zywy trup !
Karma za ZLO ktore wyrzadzil milionom dosiegnie go.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

21-04-2017 [01:32] - ExWroclawianin | Link:

Goral Supreme:    100/100

Tak bardzo mi sie podoba okreslenie volksdeutscha jako : DUPEK
Bardzo adekwatnie, tylko zastanawia mnie jak taki dupek i chlystek zaszedl w polityce az tak daleko.....??? Mam nadzieje ze skonczy w wiezieniu albo na szubienicy...wyrzadzil bardzo duzo zla i przez ktorego zginelo bardzo wiele NIEWINNYCH ludzi......nie cierpie "mordy fircyka"........
 

Obrazek użytkownika Domasuł

19-04-2017 [22:39] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nidy rydy, Panie. Slusznie Pan diagnozujesz sytuacje, ale tego się nie wygra niestety. Ale brawo za obserwacje!

Obrazek użytkownika Florentyna

20-04-2017 [02:00] - Florentyna | Link:

Ale powitanie Tuska w Warszawie nie przyćmiło powitania B.Szydło po wielkiej brukselskiej victorii, związanej zresztą właśnie z Tuskiem!

Obrazek użytkownika ruisdael

20-04-2017 [08:03] - ruisdael | Link:

Ja  jednak poprę pesymizm dra Targalskiego, że włos mu z głowy nie spadnie. Brak woli antagonizowania przeciwników.

Obrazek użytkownika ANDRZEJ S LOBROW

20-04-2017 [16:25] - ANDRZEJ S LOBROW | Link:

Autor...Polska racja stanu wymaga wyeliminowania Tuska z polityki na zawsze. Tusk to podwaliny targowicy. Jako niemieckie narzędzie stanowi zagrożenie dla Polski. TAK sz.p. Mojsiewicz,  Polska racja stanu tego wymaga od dawna,  proszę mi tylko wskazać, kto miałby tego dokonać? czy zna pan takiego odważnego i zarazem mądrego, co by tego dokonał? bo ja NIE.  Tusk,  to nie tylko podwaliny targowicy, to jawny zdrajca żyjący w Polsce, który publicznie buntuje innych zdrajców polsko-języcznych, których należało by usunąć z Kraju, zmieniając Konstytucję, która będzie gwarantować  najwyższy wyrok,  jak Kara Śmierci, za działalność konspiracyjną wobec interesów Narodowych. Pytanie,  kto mógłby tego dokonać? Czas najwyższy, oby słowa zamienić w żeczywistość !

Obrazek użytkownika Florentyna

20-04-2017 [17:23] - Florentyna | Link:

Tylko taki obłąkaniec jak ty mógłby tego dokonać własnoręcznie z polecenia lub podżegania innego obłąkańca, który przekształciłby swoje chore marzenie w żeczywistość. I nawet wprowadzona kara śmierci by go ominęła, a pozostałoby jedynie dożywotnie umieszczenie go w zakładzie dla obłąkanych.

Obrazek użytkownika ANDRZEJ S LOBROW

21-04-2017 [00:23] - ANDRZEJ S LOBROW | Link:

Florentyna, zabłąkana  Platerówko komunistyczna, dając dupy kołchoznikom w walonka,  zrypali tobie nie tylko dupę, lecz przede wszystkim  mózg, więdz  POwinnaś być co najmiej zamknięta w Berezie Kartuskiej, a najbardziej umieścił bym ciebie w  zagnojonym chlewie ze świniami. POwieś się.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-04-2017 [03:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

Istna ejakulacja patriotyzmu. 

Obrazek użytkownika Ziomal Ojczyźniany

28-05-2017 [00:17] - Ziomal Ojczyźniany | Link:

Te komunistyczne platerówki były w czasach młodości twojej matki, bo ja urodziłam się wiele, wiele lat po wojnie. Ale jeśli twoja mamuśka była platerówką, to pewnikiem ty jesteś bękartem jakiegoś kołchoźnika.

Obrazek użytkownika Ziomal Ojczyźniany

28-05-2017 [00:25] - Ziomal Ojczyźniany | Link:

Towarzyszu Łabrow!  Stale piszecie tym stylem Komsomolskoj Prawdy, a to już trochę wyszło z mody. I po polskij plocho piszecie - więdz trzeba by się trochę w pisowni podciągnąć. Ale pewnie to dla was za trudne, tow.Łabrow...

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

21-04-2017 [01:37] - ExWroclawianin | Link:

100/100

TAK, za zdrade Polski i dzialanie z premedytacja na szkode Polski powinno byc karane KARA SMIERCI i przepadkiem nagrabionego majatku na skarb panstwa. Zacznijcie w koncu stosowac to prawo........na co czekacie???