Otrzymane komantarze

Do wpisu: Dlaczego Zbrodnia Wołyńska z 1943 r. pozostaje tak drażliwa
Data Autor
Ryan
A kto to jest ten Bandera bo nie kojarzę? To bloger z Leonka? Ten wpis to plagiat notki zamieszczonej u ruszkiewicza. A języka rosyjskiego ja nie znaju Ave Salute
Hornblower
Dyskusja o ukraińskim ludobójstwie z kimś, kto napisał coś takiego niedawno, bo 20 czerwca: "A kto to jest ten Bandera bo nie kojarzę? To bloger z Leonka? Ten wpis to plagiat notki zamieszczonej u ruszkiewicza. A języka rosyjskiego ja nie znaju Ave Salute"  wydaje mi się bez sensu i jest bezcelowa.
Tomaszek
Sam jesteś onuca . Rozma jest o UPAdlinie i w innych rzeziach ,  mordach zbiorowych i ludobójstwach nie spotykanych metodach udręczenia ludzi mordowanych przez UPAdlińców . Coraz bardziej mam w dupie  przeprosiny pajaca Zełenskiego czy innych . 
Pani Anna
Tak, może to być 300 000, bo takie liczby też padają.  Nie dali rady więcej samymi siekierami i widłami. 
Pani Anna
Ci, od których zależy podjęcie kroków w celu godnego pochówku naszych rodaków nie znają pojęcia "wstyd". Gdyby przyszło co do czego, to pozwolili by nas wszystkich wymordować. Nie mam co do tego wątpliwości. 
Tomaszek
"Dlaczego Zbrodnia Wołyńska z 1943 r. pozostaje tak drażliwa dla Polaków i Ukraińców " . Dla tego że  UPAdlińcy wyrżnęli w sumie dwieście tysiecy Polaków i polski rząd ani prezydent mają to gdzieś . A UPAdlińcy boją sie że to wyjdzie na świat i ich narracja historyczna wyrypie się jak youtube.com . Znów wkleja chłopak  tekst jakiegoś UPAdlińskiego propagandysty , który wyuczonym sowieckim wzorem poucza jak rozumieć to co było a raczej jak było to czego na prawdę nie było . Tą rzeź trzeba rozwodnić , wykazać że sami sobie winni i jeszcze zawstydzić . Skąd my to znamy .To po prostu fragment wiekszej akcji nowej farmy trolli i wklejaczy takich jak russian Huski  ,"londyńczyk" wolnego zawodu trolla wklejacza , Tezeusz alias obesrany putlerek , pokątny sprzedawca książek i Kaczysta  czyli ksiądz incognito walący bluzgi ludziom i liczący pewnie że anonomowo w internecie to Bóg nie wie kto to ,   i jeszcze paru . Ostatnio pojawił się poeta , póki co tylko bieduje , ale będzie progres . Na razie jeszcze rymu nie znajduje , ale mu jakiegoś Ukraińca podeślą i będzie super . Na wcześniejszych wątkach były pytania jaki jest cel takiej notki ? Właśnie taki . Jak by ktoś chciał zapytać .
Ryan
A może 300 tysięcy. Tyle ze to niewielki procent z tego co wymordowali Polaków etniczni ROSJANIE Rozumiesz to onuco?
Hornblower
Czyli dalszy proces relatywizowania prawdy o ukraińskich zbrodniach na ludności polskiej. A nie zaczęły się one ani na Wołyniu, ani dopiero w 1943 roku. Pierwsze mordy ludności polskiej miały miejsce już 17 września 1939 roku, po sowieckiej agresji na Polskę. Największych masakr dokonano we wsiach Koniuchy i Potutory, gdzie zginęło łącznie około stu Polaków. w Kolonii Jakubowice zamordowano około 20 Polaków i spalono aż 57 gospodarstw. Największa pojedyncza rzeź miała miejsce w nocy z 17 na 18 września we wsi Sławentyn, leżącej powiecie podhajeckim, w województwie tarnopolskim około 60 kilometrów na południowy wschód od Lwowa. Zamordowano tam 50 Polaków. Sławentyn był położony w rejonie działań okręgowego prowidnyka OUN Hryhorija Goliasza „Beja”. Stowarzyszenie Upamiętniania Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów ustaliło, że wieś zaatakowała bojówka OUN, do której dołączyli ukraińscy mieszkańcy miejscowości. Polacy byli mordowani przy pomocy siekier, noży i wideł, uciekających goniły kule. Niektórzy byli torturowani przez śmiercią.  I tak było też i potem. Nie tylko na Wołyniu.  Polaków mordowano na terenach przedwojennych województw tarnopolskiego, wołyńskiego, lwowskiego, stanisławowskiego, poleskiego oraz po części lubelskiego. I nie robili tego wyłącznie członkowie oddziałów UPA czy policjanci w niemieckiej służbie. Nie. Największą grupą morderców byli tzw. siekiernicy, uzbrojeni w widły, siekiery, kosy, młoty itd. Sąsiedzi z okolicznych wiosek. I nie tylko mordowali w najokrutniejsze sposoby. Przy okazji kradli też dobytek i inwentarz, stąd zapewne tak liczny ich udział. Ilu Polaków zginęło z ich rąk? Nie wiadomo, trwa festiwal liczb. Może 60 tysięcy, może 100 tysięcy, może 200 tysięcy. Zwykłych Polaków, w zdecydowanej większości chłopów. O których ówczesny rząd zapomniał, skazując ich na śmierć. A pamięć o nich pomału wymazywana jest ze zbiorowej świadomości Polaków, do czego przyczyniały się i przyczyniają wszystkie rządy tzw. III RP. To po prostu wstyd, że przez tyle lat nie ustalono nawet liczby ofiar i miejsc, gdzie do dzisiaj spoczywają ich szczątki. Po prostu wstyd.
Pani Anna
Kolonizm a kolonizacja to dwie odrębne sprawy. Tłumoki nie zrozumieją. 
chatar Leon
Polska kolonizacja w XVI-XVIIw.? Oni to chyba z sowieckich podręczników przepisali. Bo u nas dzieci w 4 klasie na historii wiedzą o Reczpospolitej, która była federacją Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego (które nam sprytnie dołaczylo do Korony ziemię ukrainne, abyśmy ponosili główny ciężar walk z ruskimi), nie mówiąc o tym, że dokumenty w tym państwie długo zapisywano w dwóch językach, łacińskim i staroruskim, zanim zaczeto używać polskiego. Rusko ukraińska magnateria, która zaczęła mówić po polsku, to też polska kolonizacja Ukrainy?
Pers
Dwoisz się i troisz huski :))))) Daremny trud.
Do wpisu: Co jest nie tak z Wołyniem-43?
Data Autor
Tomaszek
Oni nie liczą , oni ją biorą .
Tomaszek
Leon Tekst nie musi być rzetelny dla ciebie , bo ten tekst ma inne kryteria rzetelności . Miał napluć na Polaków i Polskę , napluł , miał uskrzydlić UPAdlińską tłuszczę , uskrzydlił . Cel osiągnięty ? Pewnie tak . To takie nowoczesne metody , źródło to samo . Bzdura powtórzona 100 razy .
Siberian Dog Husky
//Nawiasem mówiąc, tłumaczenie z błędami.// prosze o korekte
Siberian Dog Husky
@Hornblower  //czemu ma służyć ten tekst?// zgadnij
Siberian Dog Husky
Proszę się tak nie zamartwiać losem uchodźców z Ukrainy ​Oni na twoją pomoc nie liczą
Siberian Dog Husky
//Tekst cholernie nierzetelny// A konkretnie co w tekscie jest nierzetelnego
Tomaszek
Pewnie parę złotych u tryzubów zarobił . Albo jest UPAdlińcem i mu wyłazi . Jest tu paru podobnych , to podobno elita , nawet duchowni bluzgami rzucają . 
chatar Leon
To byłby dobry tekst dla studentów historii albo PR. Bardzo dobry przykład manipulacji, rozmywania i relatywizowania. "Wszyscy są tak samo winni, wszystko jest względne." Warto zwrócić uwagę na kilka dość bezczelnych tez, takich jak zrównanie sowietów i hitlerowców z Polską przedwojenną. Bo niby dla Ukraińców to taka sama okupacja... Czy na pewno dwudziestolecie międzywojenne w Polsce przy wszystkich kontrowersjach i glupiej nieraz polityce wobec Ukraińców to to samo co rozstrzelanie lub zagłodzenie milionów Ukraińców w Sowietach w tym samym czasie? Nawiasem mówiąc, tłumaczenie z błędami.
Hornblower
Sibierian, czemu ma służyć ten tekst?
Pers
@leonek z chutoru //Każdy ma takiego @Persa, na jakiego zasłużył.// A co ci się @leonek nie podoba? Rozwiń myśl.
Kaczysta
 Jabe w domu reszta zdrowa?
chatar Leon
@Admin i @bezkrytyczni Każdy ma takiego @Persa, na jakiego zasłużył.
Kaczysta
dachowiec A kiedy napiszesz dekalog ruskiego debila? Pozdrow pedofla zBoki tego najwiekszego ruskiego parcha na Toy-Toyu
Pers
W temacie notki: Dekalog ukraińskiego nacjonalisty neon24.org