Otrzymane komantarze

Do wpisu: Wołyń 1943. Czy porozumienie jest możliwe?
Data Autor
u2
Oj tam chazarku, u mnie dopiero 23, to u ciebie w Moskwie już noc :-)
chatar Leon
@ubek idź już spać naprawdę, zamiast trollować po nocy 
chatar Leon
@Husky Ukraina ma nadal problem tożsamościowy. Przy całej poparciu dla nich i ich walki z najeźdźcą trudno pewne rzeczy zrozumieć. Nie tylko kręcenie w sprawie ludobójstwa. Zrobili głównym bohaterem wariata i paranoika Banderę, który w ramach swojej chorej ideologii zaogniania konfliktu polsko ukraińskiego postanowił pozarzynać zwolenników porozumienia polsko ukraińskiego i np. przed wojną był odpowiedzialny za więcej ofiar ukraińskich niż polskich (jak choćby pobicie i zabicie Iwana Babija, dyrektora ukraińskiego gimnazjum). To tak, jakby Piłsudski dokonywał zamachów na polskich urzędników w Galicji jako najgorszych kolaborantów a nie dostrzegał zagrożenia ze strony Rosji czy  Niemiec.
u2
Znowu uparte przypisywanie Banderze roli co najmniej głównego antypolskiego ideologa. Bandera nie pisał książek jak Hitler. No i nie wydał rozkazu do rzezi Polaków na Wołyniu i Galicji. Był przeciwny antypolskiemu powstaniu w 1939. A Hitler taki rozkaz wydał do masowego mordowania Polaków, zwłaszcza cywilów. – Jaką rolę w ludobójstwie na Wołyniu odegrała ideologia banderowska? Można usłyszeć tezy o tym, że Stepan Bandera przebywał wówczas w więzieniu, co miałoby zwalniać go od odpowiedzialności za rzeź na Polakach. – Hitler osobiście prawdopodobnie nikogo nie zamordował, a na rękach ma krew milionów ludzi. Jest odpowiedzialny za ich śmierć, ponieważ wydawał zbrodnicze rozkazy i szerzył ideologię nazistowską wśród swoich pobratymców. PS. Hitler również mordował. W I wojnie światowej. Ponoć mu jedno jądro oberwało i nie mógł mieć dzieci. Może dlatego był bezlitosny dla swoich kochanek :-)
Tomaszek
Ty kup se  jakąś prawdziwą whisky , pędzoną z fermentowanej brzeczki słodowej a nie gotowaną z biedronki . Biedronek sie nie pije , bo efekt jak wyżej .
Siberian Dog Husky
Dr Leon Popek, historyk IPN: Na Wołyniu pozostały tysiące dołów śmierci tysol.pl
u2
Pusty ten komentarz chazarka, jak zwykle bez podania żadnych źródeł, taki typowy kacapski kammient, aby poróżnić lachów z ukrami  :-)
u2
Rosyjska propaganda jeszcze bardziej to podsyca, czyniąc z Bandery główny symbol antyrosyjskiej walki. Ano, nieprzypadkowo Banderę zabił rosyjski agent, który potem zwiał na zachód i wszystko wyśpiewał. MR: Polacy nie zaakceptują Bandery. To zrozumiałe, bo Bandera zorganizował zamach na ministra Pierackiego, za co został skazany na KŚ, co mu Polacy zamienili w drodze łaski na dożywocie. Jednak w 1939 Bandera był przeciwny powstaniu antypolskiemu, razem z Lwem Rebetem. Ideologiem Bandera również nie był. Był niemieckim agenciakiem, który chciał niepodległej Ukrainy. Był ideologiem Kołodziński, którego plan wykonał Szuchewycz, który chciał wywołać panikę, aby Polacy sami uciekli za San. Ale antypolski terror wzmógł niejaki Kłaczkowski, co przerodziło się w Rzeź.
Siberian Dog Husky
Dzieki za komentarz
Siberian Dog Husky
Portal Nasze Blogi to nie "kółko różańcowe" jednej jedynej prawdy
chatar Leon
Tłumaczenie kiepskie, warto poprawić. Motyka w miarę rzetelny, ta paniusia z der Onetu to poziom telewizji śniadaniowej o niczym, no a Wiatrowycz to gostek na poziomie "wojna niemiecko żydowska w jakimś Auszwicu, obie strony jednakowo winne". Wiatrowycz to jeden z najbardziej odpowiedzialnych za pogorszenie relacji polsko ukraińskich w ostatnich latach.
Tezeusz
Żydek dachowiec już śmierdzi szambem osranego bandyty putlera zaraz zasra taki koszerny .  
Kaczysta
Przejechałeś prętem po klatce więc zaraz zleci się tu turańska dzicz
Do wpisu: Dlaczego Zbrodnia Wołyńska z 1943 r. pozostaje tak drażliwa
Data Autor
Tomaszek
Hornblower Ty to pewnie kimś jakimś ważnym jesteś , tak się ruski pies do ciebie łasi . 
chatar Leon
Właśnie o tym napisałem. Przecież połowa tej niby "ukraińskiej" historii opowiadającej  o "polskich panach wyzyskiwaczach ukraińskiego ludu pracującego" jest zerżnięta z sowieckich podręczników. Tak samo cała estetyka pomników - zamiast szkaradnego Lenina jest na jego miejscu równie szkaradny Bandera, w tym samym stylu. Zamiast tytułu "Gieroj Sawietskowo Sajuza" jest "Heroj Ukrainy" w tym samym sowieckim stylu, ustanowiony zresztą przez komunistę Kuczmę. Jakże mamy tworzyć nową wielonarodową Rzeczpospolitą czy Międzymorze, skoro historyczna Rzeczpospolita jest dla Ukraińców jedynie ucieleśnieniem niewoli i okupacji?  
Jabe
Dodajmy, że polskim uciskiem na ukrain­nych ru­bieżach parali się ruscy magnaci – oligar­chowie, mówiąc współ­czesnym językiem. Swoją drogą ci nasi naj­głośniejsi patrioci w służbie partii gładko prze­dzierzgnęli się w tuby obcych, anty­polskich narracji.
chatar Leon
"Dalsze wydarzenia - zwłaszcza polska polityka kolonizacyjna oraz brutalne stłumienie powstań chłopskich i kozackich w XVI-XVIII w. - pogłębiły konfrontację. (...) Oczywiście wszystko, co towarzyszyło temu posuwaniu się Polski na Wschód, nie mogło wywoływać wśród miejscowej ludności jedynie optymistycznych nastrojów. Nie mogli przebywać w warunkach ciągłego napięcia ani czekać na represje ze strony władz polskich." Sorry resory, ale takich bredni nie powinien wypowiadać człowiek z tytułem profesora. Co to jest "posuwanie się Polski na wschód"? Czy profesor wie, że prawosławni kozacy (uznawani dziś za najprawdziwszych Ukraińców) w  czasie powstania Chmielnickiego (Polaka zresztą!), którzy podeszli pod Lwów, zażądali wydania im grekokatolików (czyli Ukraińców, mówiąc dzisiejszym językiem) w celu wymordowania ich? To wyrzynanie jednych Ukraińców przez innych miało być wyzwalaniem Ukrainy od Polski? Czy ucisk chłopa na terenach Korony lub Wielkiego Ksiestwa Litewskiego był konfliktem etnicznym ? Przecież to jest bredzenie na poziomie gezetki michnika, która z bójki pod sklepem chłopaka ukraińskiego i polskiego robi konflikt etniczny, Chłop w Rzeczypospolitej był chłopem, a pan panem, niezależnie czy było to pod Poznaniem, czy pod Kijowem. Przecież zdarzało się tak samo, że magnat z rusko ukraińskiego rodu uciskał poddanych osadników polskich. To już nawet Białorusini są trzeźwiejsi w podejściu do historii, bo zamiast uznawać Kościuszkę czy Konstantego Kalinowskiego za polskich okupantów, uznają ich po prostu za Białorusinów i nie potępiają w czambuł Reczpaspalitej.  
Tomaszek
A ty blondynie co chcesz powiedzieć ? Że u was ruskich obojętnie czy kijowskich czy moskiewskich to norma ? Pytanie było jasne i ruskie "odpowiedzi że u was murzynów biją " to wiadoma szkołą dyskusji .
Pani Anna
Zapytaj tych, którzy cię karmią i których tak dogłębnie liżesz czy upomnieli się o naszych obywateli?
Siberian Dog Husky
@Hornblower Dziekuje za obszerny komentarz
chatar Leon
Dlaczego ta zbrodnia pozostaje tak drażliwa? Hmmm. Postaram się wyjaśnić. Bo, jeżeli nawet twój sąsiad miał do ciebie jakieś ale, bo np. oszukałes go kiedyś na kasę albo zaorales mu miedzę, to nie jest to powód, ażeby sąsiad wymordował ci dzieci ze szczególnym okrucieństwem.
Pers
@jasiłek PS. Twoje bluzgi to objaw bezsilności i przygnębienia. Ale wyj do woli, może się oczyścisz?... :)))))))))
Pers
@jasiło //won za Don ruski debilu// Znowu piszesz przed lustrem @jasiło? :)))))))))))
Ryan
won za Don ruski debilu
Ryan
Sluchaj portalowa "blondynko" Czy Polacy wywiezieni przez rosjan na Syberie i tam wymordowani maja swoje groby?