|
|
Siberian Dog Husky Terrorysta Girkin-Strelkow:
„Gdybym był Władimirem Władimirowiczem Putinem, nie ryzykowałbym zaakceptowania propozycji Erdogana spotkania się z nim w Turcji. Ponieważ prawdopodobieństwo jest coraz większe, że zapomną poinformować naszego prezydenta o jego zbliżającej się podróży do Hagi… " |
|
|
NASZ_HENRY Kwiatkiem 🌼
czy kasetą? W Polsce nie ma takiego dylematu. Polska nadal ma w swoich arsenałach bomby i amunicję kasetową bo jako kraj nie jesteśmy stroną porozumienia Dublińskiego z 2008 r. o zakazie jej stosowania 🌼 |
|
|
r102 Raz - że to nie jest jakaś "broń kasetowa" tylko amunicja kasetowa. Dwa - ani USA, ani Rosja, ani Ukraina nigdy nie zobowiązywały się do jej nieużywania. Trzy - z tymi 3 dniami to się Ukrainie powiedzmy udało - wojska napastnicze przekoczowały pół roku zimą w lesie czekając na zakończenie Olimpiady w Chinach - tracąc jakąkolwiek zdolność bojową o ile ja kiedykolwiek miały. Cztery - wojska rosyjskie już przecie były w Kijowie - powstrzymało je pospolite ruszenie Ukraińców które się na nich rzuciło i wybiło - Ukraińcy jakoś w końcu zrozumieli od 2014 roku że lepiej sobie być w wolnym kraju niż w rosyjskiej guberni... |
|
|
Alina@Warszawa Ostatnio słyszałam, że Rosjanie używają broni kasetowej na Ukrainie, bo ciała poległych ukraińskich żołnierzy, oddawane rodzinom, są bardzo porozrywane. Niestety nasze media o tym nie mówią.
Wobec takich wieści trzeba nasze polskie i katolickie poczucie przyzwoitości chwilowo odłożyć na lepsze czasy i realnie oceniać to co się dzieje.
Jak stwierdził mój rozmówca z portalu KONT - Rosja jest w stanie wojny z Polską, o czym my nawet nie wiemy, ale oni to wiedzą i stosują wobec nas - swoje wojenne prawa (czyli bezprawie).
Nie da się wygrać z uzbrojonym po zęby bandytą-troglodytą ani ładnymi słówkami, pięknymi ideami, ani nożem kuchennym, procą, łukiem z leszczyny, czy wiatrówką. Bo prawdę powiedziawszy większość Polaków tylko takie "oręże" ma do dyspozycji. Wciąż bowiem broń palna jest dobrem rzadkim, dostępnym dla służb mundurowych założonych przez rosyjskich "humanistycznych wyzwolicieli" z 1945 roku. I nawet "patriotyczny rząd" tego nie zmienił.
To co dzieje się na Ukrainie może się dziać w każdej chwili w Polsce. A dzieje się, bo Rosjanie ci siedzący, bezpiecznie przed telewizorami wpatrzeni w Putina, nie czują na własnej skórze, czy to w Moskwie, czy to w Kaliningradzie, czy to w Sanktpeterburgu, skąd codziennie wypływają pełne tankowce, że toczy się wojna, że w każdej chwili mogą zginąć od bomb kasetowych, oni i ich rodziny. Dopóki nie poczują - wojna będzie się toczyć, a troglodyci z Kremla będą planować następne "specjalne operacje wojskowe" tam gdzie zechcą.
Dlatego z ciężkim sercem, ale bez wielkiego oburzenia, przyjmuję wiadomość o dostawach broni kasetowej na Ukrainę. Kto wie, czy i my nie musimy mieć takiej broni. Zawsze w takich razach zastanawiam się jakie decyzję sama podjęłabym, gdybym musiała decydować o życiu swoich rodaków zaatakowanych przez wroga. Nie tylko trzeba podjąć właściwą decyzję, to jeszcze bardzo szybko... |
|
|
Kaczysta Dostał nową wize czy mu przedłużyli |
|
|
sake2020 Chce pan aby bombka spadła na Polskę tylko z powodu dachowca? Przeciez dachowiec tu własnie jest.. |
|
|
Kaczysta Chwila,chwila
Dachowiec był w wojsku i z dumą na armię czerwoną przysięgę składał
Sam to pisał |
|
|
NASZ_HENRY 105😉
Ciekawe, że najwięcej mają do powiedzeni cI, co w wojsku nie byli i prochu nie wąchali😉
Na centymetrze rezerwisty liczba dni do końca Putina - 105
Inżynier pola walki 😉
***Henry*** |
|
|
Kaczysta Szczekałkow wysyła wyrazy głębokiego niezadowolenia
Prokopenko, Palamar,Wołyński, Chomenko, Szlega wrócili a Erdogan właśnie pokazał środkowy palec Putinowi.
Słychac wycie, znakomicie |
|
|
Kaczysta Po takiej bombce kasetowej to z dachowca nawet siersc nie zostanie |
|
|
Maverick A takie programy o Polakach lecą w prime time spotach w USA. Widocznie nas kochają i to bardzo.
youtube.com |