|
|
Kaczysta "Polakom sprzedawane będą jedynie bułki, które zostały upieczone nie później niż w terminie 48 miesięcy przed dniem pierwszej inspekcji mąki w zmodernizowanej piekarni elektrycznej” - fragment projektu uchwały o odżywianiu 700 kalorii.
Pierwsze czytanie w przyszłym tygodniu. |
|
|
Kaczysta Heniek - Kluska pierwszą ofiarą proniemieckiego tusksizmu. Tak myślałem że największych tłuków poświęcą na początek.
Wiatraki tej biednej poślicy wyszły bokiem.
Po to się bierze tłuków do współpracy, by można było ich "uśmiercać" dla dobra sprawy |
|
|
Czesław2 @Ryan Podane zachowanie się policjantów przy zatrzymaniu i konwojowaniu mordercy jest niewytłumaczalne. Albo nie podane właściwie. |
|
|
sake2020 Co z tego że jak podają paniusia Henning-Kloska straci stanowisko.Zastąpi ją równie niekompetentny Gramatyka. To tylko zmiana kosmetyczna.Wazniejsze jest to,że ta haniebna ustawa powinna być wrzucona do kosza a utworzona komisja śledcza d/s lobbingu .powinna wyjasnić szczegóły powstawania tej ustawy,do autorstwa której nikt z KOalicji Oszustów się nie przyznaje.Przypuszczalnie ustawę przygotowali Niemcy i skierowali do nas w celu szybkiego wdrożenia nawet nie dając czasu na zapoznanie się treścią.To że posłowie KOalicji Oszustów zagłosowakli za nią nawet jej nie czytając do czego się przyznają świadczy że tak w przyszłości będzie z każdą napisaną ustawą.To po co nam Sejm?Niemcy będą nam podsyłać wszystkie swoje antypolskie ustawy?. |
|
|
Ryan Nie ma opracowanej technologii utylizacji polimerowych łopat wirników ze zużytych wiatraków. Elementy te po prostu są zakopywane w ziemi, gdzie zalegać będą setki tysięcy lat. Taka to jest ta zjebana lewacka "ekologia". |
|
|
Ryan Nie żyje jeden z policjantów, który został postrzelony przez Maksymiliana F. |
|
|
wielkopolskizdzichu "Tam bowiem przebywa 90% elektoratu PO"
Teza wyssana z brudnego pisiorskiego palucha.
Na KO głosowało 6 629 401 wyborców plus ja.
W maju 2023 w Polsce osadzonych było 78 102.
90% z głosujących na KO to prawie 6 milionów.
Zdradziła się sake z swymi mokrymi marzeniami których elektorat KO osadzony jest, prawie w całości, za kratami. |
|
|
Ryan Jesli Hennig-Kloska jednak wyleci z rządu, to nie dlatego, że firmowała fatalny projekt (bo przecież pan Budka chyba czytał to, co jej przekazał "do konsultacji"), ale przez to, że zdradziła, iż dostała to od KO.
Dopóki ich kryła, była w rządzie... |
|
|
sake2020 Niemiecki szmatławiec ,,Tageszeitung'' już się miesza.,,Polacy przechodzą próbę cierpliwości bo czekają z utęsknieniem na start nowego rządu,a tylko zły prezydent wstrzymuje nasze oczekiwania i gra nam na nerwach.Niemiecka szmata zamartwia się o przyszłość trzech komisji śledczych.O ,,reformie wiatrakowo-złomowej milczy'' |
|
|
Ryan Już wiem jakim tajnym tramwajem porusza się przyszły rząd
pbs.twimg.com |
|
|
Dark Regis "Dla nich najważniejsze są pieniądze" - gdyby nie było dofinansowań z Rzeszy (z naszej składki i po części z niewypłaconych reparacji), to nie byłoby też pieniędzy ze stawiania wiatraków. Jak widać niemiecki liberalizm (ideologia wymyślona po 1989 dla rozbijania społeczeństw przeznaczonych do podbicia) składa się z dotacji dla "swoich" i z zakazów dla wszystkich innych. Czego jeszcze nie rozumicie, tak właśnie działa wolny rynek w praktyce i po to klepie się 24/7 o tych prywatyzacjach i wielkiej skuteczności prywatnego nad syfem państwowym (chyba, że państwo jest właściwe, jak zauważyliśmy przypadkiem przy prywatyzacji TPSA). |
|
|
sake2020 Jakięż piękne spotkanie i jakiez piekne zdjęcie.Jak kabotyn z kabotynem chciałoby się zatytułować.Brakuje tylko słynnej literki O a'la karp wyciągniety z wody w którą marszałkiszcze przyobleka swój śmieszny pyszczek Może umawiali się na parady równości wiosną,a których ambasadorek Brzeziński jest gorącym orędownikiem? Ambasadorek Brzeziński dumnie reprezentuje swój kraj spotykając się ze znanymi okazami intelektu paniusiami Kurdej-Szatan czy jakaś Rusin.Toż to wielki splendor dla obu stron.. |
|
|
Czesław2 @RinoCeronte Amerykanie nawiązali właśnie ścisłą znajomość z Hołownią. Moźliwe, że za Niemcami stoi jeszcze ktoś inny. |
|
|
Ula Ujejska Angela
Nie bierzesz pod uwagę "torebek z Biedronki" - już zostały rozdane. Uchwalą każde prawne gówno i nic na to nie poradzimy, no chyba że Prezydent zawetuje. |
|
|
angela A marszałek Sejmu nic "nie wie " o sprawie, bo on już jest marszałek, a przewodniczącego Klosce używa tylko wtedy kiedy mu pasuje.
Zresztą marionetki w takiej grze mają niewiele do powiedzenia, cieszą się tylko ze oni marszałki i ministry.
Ta na szczęście niedoszła ustawa pokazuje w jakiej pogardzie mają jej tajemniczy twórcy, I te marionetķi, które tą ustawę prezentują i mieszkańców, którzy będą ofiarami tej ustawy i rolników.
Tym bardziej ze nikt z nich by takiej specjalistycznej ustawy nie umiał napisać.
Obecnie pan marszałek zajmuje się agitacją polityczną w szkołach, przygotowuje dzieci do kolejnych wyborów, bo w ostatnich wyborach manewr tumanienia dzieci im się udał.
Co rodzice na to, I czy jest to zgodne z prawem.
Teraz pewnie im popkorn kupi. |
|
|
Siberian Dog Husky Ekologiczne niemcy wiedzą co zrobić z odpadami z wiatraków. Do konca 2024 roku na złom w Niemczech ma trafić 70 tysięcy ton materiałów pochodzących tylko z samych łopat wiatraków.
Niemcy spalają najwięcej węgla w UE, generują najwięcej niebezpiecznych odpadów, ale......... im wolno |
|
|
Siberian Dog Husky Mimo intensywnej akcji gaśniczej pożar w burdelu pod nazwą Afera Wiatrakowa trwa nadal.
Henning Kłoska przyznała że to nie ona jest agentką lobbystów wiatrakowych tylko Borys Budka który jej gotową ustawę przyniósł |
|
|
sake2020 Przekręt w nowym projekcie ustawy pod nazwą ,,modernizacja''.Ma polegać na wymianie turbin na inne ale mające za sobą więcej niż 48 miesięcy pracy..No cóż -czysty zysk.Wymiana złomu na złom a utylizcja na koszt Polski. |
|
|
u2 Tu nie da się żyć!
Jednak nie wszyscy dostrzegają te pozytywy. Elżbieta Pietrołaj, mieszkanka Żywej Wody koło Suwałk, od lat walczy z wiatrakami. Z okien swojego domu widzi 18 gigantycznych turbin. Najbliższa położona jest zaledwie 450 metrów od jej posesji, kolejne – w odległości 600 i 800 metrów.
– Pierwsze informacje o powstaniu farm wiatrowych w naszej wsi docierały do nas już 20 lat temu, w 2003 roku – wspomina pani Elżbieta. – Budowę wiatraków rozpoczęto na przełomie 2008 i 2009 roku. Od tamtej pory trwa nasz koszmar - mówi z żalem. - Za pierwszym razem ten huk był przerażający, jakby jakaś wojna wybuchła... Inwestorzy nie myślą o nas – ludziach, którzy na co dzień żyją z niedogodnościami. Dla nich najważniejsze są pieniądze – nie ukrywa rozgoryczenia.
I dodaje, że wiatraki mają ogromny wpływ na zdrowie całej jej rodziny.
– W naszym domu ciągle huczy. Wiatraki pracują cały czas – 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Latem nie można otworzyć okna, żeby przewietrzyć dom. Jesteśmy więźniami wiatrowymi we własnym mieszkaniu – urywa łkając. – A jak jest mróz czy mgła, to ten dźwięk jest nie do zniesienia. Kilka lat temu był huragan, to mąż z synem ciągnikiem uciekali z pola, bo się bali. A raz jak piorun zrobił dziurę w skrzydle wiatraka, to dawało to taki dźwięk, jakby jakieś służby na sygnale obok jechały. I tak cały czas...
Seniorka zwraca uwagę także na inną uciążliwość – na tzw. migotanie cienia powstające w słoneczny dzień, kiedy słońce znajduje się za turbiną wiatrową. Zauważalne jest wówczas zjawisko przesuwającego się cienia łopat wiatraka.
- Mamy wtedy dyskotekę w domu. Można zwariować, dostajemy oczopląsu - skarży się pani Pietrołaj.
Kobieta wielokrotnie zwracała się o pomoc do rządzących i licznych instytucji. Bezskutecznie. Sąsiedzi popierają panią Elżbietę, choć proszą o zachowanie anonimowości. Im także przeszkadza hałas. Chociaż wskazują i na takich mieszkańców wsi, którzy nagle zrobili się głusi na szum.
- Nie słyszą hałasu, bo dostają pieniądze za to, że na ich polach stoją wiatraki – mówi jedna z mieszkanek Brodu Nowego.
suwalki.naszemiasto.pl |
|
|
Siberian Dog Husky u2
wiatraki wytwarzają tyle energii ile potrzeba do ich wytworzenia...
i polowe tego co potrzeba do ich utylizacji |
|
|
u2 Awarie i pożary wiatraków - kompilacja
youtube.com |
|
|
RinoCeronte Fajna jest ta nasza demokracja! Będzie jeszcze fajniej. Chyba, że Amerykanie walną pięścią w stół i poprą zmiany na Ukrainie. |
|
|
sake2020 Czyli należy rozumieć,że będzie przewodniczył więziennemu Klubowi PO? Tam bowiem przebywa 90% elektoratu PO. |