2w1

Nie dość że daje prąd to jeszcze grzeje         

 

Najlepsze w "aferze wiatrakowej" jest to, że pokazuje jak na dłoni, jaki jest intelektualny poziom sympatyków PO. Próbują to obrócić w żart, ale oni faktycznie są przekonani, że tutaj wałek polega na kupieniu od Siemensa wiatraków. Otóż nie. Wałkiem jest nagłe odblokowanie pieniędzy na te wiatraki (zaliczka KPO) i projekt ustawy (Plafforma podsuwa go naiwniakom z PL2050). To niemieccy politycy w Niemczech i w Polsce są tutaj problemem, a nie Siemens.

Nikt nie chce się przyznać do autorstwa ustawy wiatrakowej. Sami niewinni. A tu wychodzą nowe szczegóły: ustawa otwiera rynek dla używanych, wyeksploatowanych wiatraków z Zachodu i po krótkim używaniu - konieczności ich utylizacji. Czy o to chodzi PO i Polsce 2050?
Schetyna powiedział u Rymanowskiego, że za ustawę wiatrakową odpowiedzialni są posłowie, którzy pierwszy raz weszli do sejmu, a błędy związane są z ich brakiem doświadczenia.To typowe złodziejskie sztuczki - jak cię złapali za rękę to mów, że to nie twoja ręka.Nawet nie potrafi inteligentnie skłamać
Zaczyna się przerzucanie odpowiedzialności. To nie ja to oni. To nie oni, a tamci. Tamci też nie bo to nowi. Nowi pracowali przy ustawie? Oni póki co to nie wiedzą, jak wejść do sejmu ...Wciskanie ciemnoty na żywca.Schetyna wkroczył na bardzo kruchy lód tym tłumaczeniem. Nie dość, że zrobił ze swoich koleżanek i kolegów osoby niekompetentne, któe nie powinny mieć prawa decydowania o losach milionów Polaków, to jeszcze że albo nie wiedzieli co robią - albo, co gorsza, dobrze wiedzieli.

Chciałbym poznać ludzi, którzy przyjmują takie tłumaczenia jako coś prawdopodobnego a tymczasem przez kolejne cztery lata czeka nas walka z wiatrakami

ps.

A tak głosował Maksymilian Faściszewski, który postrzelił dwóch policjantów. Teraz dołączy do około 90% żelaznego elektoratu swojego ulubionego ugrupowania.
I będzie tam przewodniczącym klubu PO!!!

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

04-12-2023 [09:33] - sake3 | Link:

Czyli należy rozumieć,że będzie przewodniczył więziennemu Klubowi PO? Tam bowiem przebywa 90% elektoratu PO.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

04-12-2023 [10:29] - RinoCeronte | Link:

Fajna jest ta nasza demokracja! Będzie jeszcze fajniej. Chyba, że Amerykanie walną pięścią w stół i poprą zmiany na Ukrainie.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

04-12-2023 [11:41] - Siberian Husky Dog | Link:

Mimo intensywnej akcji gaśniczej pożar w burdelu pod nazwą Afera Wiatrakowa  trwa nadal.
Henning Kłoska przyznała że to nie ona jest agentką lobbystów wiatrakowych tylko Borys Budka który jej gotową ustawę przyniósł

Obrazek użytkownika Czesław2

04-12-2023 [16:24] - Czesław2 | Link:

@RinoCeronte Amerykanie nawiązali właśnie ścisłą znajomość z Hołownią. Moźliwe, że za Niemcami stoi jeszcze ktoś inny.

Obrazek użytkownika sake3

04-12-2023 [16:33] - sake3 | Link:

Jakięż piękne spotkanie i jakiez piekne zdjęcie.Jak kabotyn z kabotynem chciałoby się zatytułować.Brakuje tylko słynnej literki O a'la karp wyciągniety z wody w którą marszałkiszcze przyobleka swój śmieszny pyszczek Może umawiali się na parady równości wiosną,a których ambasadorek Brzeziński jest gorącym orędownikiem? Ambasadorek Brzeziński dumnie reprezentuje swój kraj spotykając się ze znanymi okazami intelektu paniusiami Kurdej-Szatan czy jakaś Rusin.Toż to wielki splendor dla obu stron..

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-12-2023 [08:15] - Siberian Husky Dog | Link:

Podczas wiecu Donalda Tuska w Legionowie posłanka KO Kinga Gajewska zapowiedziała nienawidzącego polskości niemieckiego namiestnika słowami: „Ludzie są jak wiatr (...) Przed nami też ten, który wieje idealnie – Donald Tusk”.
– Trudno się z tym nie zgodzić – powiedział Mateusz Morawiecki, komentując słowa posłanki KO. – Rzeczywiście Tusk wieje i zwiewa idealnie. Tak, jak zwiał z Polski do Brukseli, chociaż mówił, że nigdy tego nie zrobi – dodał.

https://niepoprawni.pl/blog/kapitan-nemo/niemiecki-blitzkrieg-wiatrakowy-czyli-o-idealnej-broni-przeciwko-polsce

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2023 [17:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Tam bowiem przebywa 90% elektoratu PO"

Teza wyssana z brudnego pisiorskiego palucha.
Na KO głosowało 6 629 401  wyborców plus ja.
W maju 2023 w Polsce osadzonych było 78 102.
90% z głosujących na KO to prawie 6 milionów.

Zdradziła się sake z swymi mokrymi marzeniami których elektorat KO osadzony jest, prawie w całości, za kratami.

Obrazek użytkownika Ryan

04-12-2023 [18:03] - Ryan | Link:

Nie żyje jeden z policjantów, który został postrzelony przez Maksymiliana F.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-12-2023 [18:28] - Czesław2 | Link:

@Ryan Podane zachowanie się policjantów przy zatrzymaniu i konwojowaniu mordercy jest niewytłumaczalne. Albo nie podane właściwie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-12-2023 [19:00] - Kaczysta | Link:

Wyborca PO zabił jednego policjanta.
Grozi mu dożywocie.
Kiedy kara śmierci?
Przecież ta tuskoidalna kurwa do końca życia będzie żył z naszych podatków

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-12-2023 [08:11] - Siberian Husky Dog | Link:

Typy spod znaku ośmiu gwiazdek tak znienawidziły polskie państwo i polską policję, że cieszą się z zamordowania dwóch funkcjonariuszy, którzy przewozili faceta do krótkiej odsiadki za oszustwa.
Co się z Wami porobiło, "ludzie"?

Obrazek użytkownika u2

04-12-2023 [10:52] - u2 | Link:

Awarie i pożary wiatraków - kompilacja

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

04-12-2023 [11:00] - Siberian Husky Dog | Link:

u2
wiatraki wytwarzają tyle energii ile potrzeba do ich wytworzenia...
i polowe tego co potrzeba do ich utylizacji

Obrazek użytkownika u2

04-12-2023 [11:23] - u2 | Link:

Tu nie da się żyć!

Jednak nie wszyscy dostrzegają te pozytywy. Elżbieta Pietrołaj, mieszkanka Żywej Wody koło Suwałk, od lat walczy z wiatrakami. Z okien swojego domu widzi 18 gigantycznych turbin. Najbliższa położona jest zaledwie 450 metrów od jej posesji, kolejne – w odległości 600 i 800 metrów.

– Pierwsze informacje o powstaniu farm wiatrowych w naszej wsi docierały do nas już 20 lat temu, w 2003 roku – wspomina pani Elżbieta. – Budowę wiatraków rozpoczęto na przełomie 2008 i 2009 roku. Od tamtej pory trwa nasz koszmar - mówi z żalem. - Za pierwszym razem ten huk był przerażający, jakby jakaś wojna wybuchła... Inwestorzy nie myślą o nas – ludziach, którzy na co dzień żyją z niedogodnościami. Dla nich najważniejsze są pieniądze – nie ukrywa rozgoryczenia.

I dodaje, że wiatraki mają ogromny wpływ na zdrowie całej jej rodziny.

– W naszym domu ciągle huczy. Wiatraki pracują cały czas – 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Latem nie można otworzyć okna, żeby przewietrzyć dom. Jesteśmy więźniami wiatrowymi we własnym mieszkaniu – urywa łkając. – A jak jest mróz czy mgła, to ten dźwięk jest nie do zniesienia. Kilka lat temu był huragan, to mąż z synem ciągnikiem uciekali z pola, bo się bali. A raz jak piorun zrobił dziurę w skrzydle wiatraka, to dawało to taki dźwięk, jakby jakieś służby na sygnale obok jechały. I tak cały czas...

Seniorka zwraca uwagę także na inną uciążliwość – na tzw. migotanie cienia powstające w słoneczny dzień, kiedy słońce znajduje się za turbiną wiatrową. Zauważalne jest wówczas zjawisko przesuwającego się cienia łopat wiatraka.

- Mamy wtedy dyskotekę w domu. Można zwariować, dostajemy oczopląsu - skarży się pani Pietrołaj.

Kobieta wielokrotnie zwracała się o pomoc do rządzących i licznych instytucji. Bezskutecznie. Sąsiedzi popierają panią Elżbietę, choć proszą o zachowanie anonimowości. Im także przeszkadza hałas. Chociaż wskazują i na takich mieszkańców wsi, którzy nagle zrobili się głusi na szum.

- Nie słyszą hałasu, bo dostają pieniądze za to, że na ich polach stoją wiatraki – mówi jedna z mieszkanek Brodu Nowego.

https://suwalki.naszemiasto.pl...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-12-2023 [16:39] - Imć Waszeć | Link:

"Dla nich najważniejsze są pieniądze" - gdyby nie było dofinansowań z Rzeszy (z naszej składki i po części z niewypłaconych reparacji), to nie byłoby też pieniędzy ze stawiania wiatraków. Jak widać niemiecki liberalizm (ideologia wymyślona po 1989 dla rozbijania społeczeństw przeznaczonych do podbicia) składa się z dotacji dla "swoich" i z zakazów dla wszystkich innych. Czego jeszcze nie rozumicie, tak właśnie działa wolny rynek w praktyce i po to klepie się 24/7 o tych prywatyzacjach i wielkiej skuteczności prywatnego nad syfem państwowym (chyba, że państwo jest właściwe, jak zauważyliśmy przypadkiem przy prywatyzacji TPSA).

Obrazek użytkownika Ryan

04-12-2023 [17:18] - Ryan | Link:

Jesli Hennig-Kloska jednak wyleci z rządu, to nie dlatego, że firmowała fatalny projekt (bo przecież pan Budka chyba czytał to, co jej przekazał "do konsultacji"), ale przez to, że zdradziła, iż dostała to od KO.
Dopóki ich kryła, była w rządzie...

Obrazek użytkownika u2

05-12-2023 [09:57] - u2 | Link:

"Dla nich najważniejsze są pieniądze"

https://www.youtube.com/watch?...

Aug 30, 2017

Wiatraki niszczą im życie. "Nie ma nikogo, kto by się tym zajął. Każdy umywa ręce" (UWAGA! TVN)

Obrazek użytkownika sake3

04-12-2023 [11:26] - sake3 | Link:

Przekręt w nowym projekcie ustawy pod nazwą ,,modernizacja''.Ma polegać na wymianie turbin na inne ale mające za sobą więcej niż 48 miesięcy pracy..No cóż -czysty zysk.Wymiana złomu na złom a utylizcja na koszt Polski.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

04-12-2023 [11:44] - Siberian Husky Dog | Link:

Ekologiczne niemcy wiedzą co zrobić z odpadami z wiatraków. Do konca 2024 roku na złom w Niemczech ma trafić 70 tysięcy ton materiałów pochodzących tylko z samych łopat wiatraków.
Niemcy spalają najwięcej węgla w UE, generują najwięcej niebezpiecznych odpadów, ale......... im wolno

Obrazek użytkownika angela

04-12-2023 [12:08] - angela | Link:

A marszałek Sejmu nic "nie wie "  o sprawie, bo on już jest marszałek, a przewodniczącego Klosce używa tylko wtedy kiedy mu pasuje.
Zresztą marionetki w takiej grze mają niewiele do powiedzenia, cieszą się tylko ze oni marszałki i ministry.
Ta na szczęście niedoszła ustawa pokazuje w jakiej  pogardzie mają jej tajemniczy twórcy, I te  marionetķi, które tą ustawę prezentują i mieszkańców, którzy będą ofiarami tej ustawy i rolników. 
Tym bardziej ze nikt z nich by takiej specjalistycznej ustawy nie umiał napisać. 
Obecnie pan marszałek zajmuje się agitacją polityczną w szkołach, przygotowuje dzieci do kolejnych wyborów, bo w ostatnich wyborach manewr tumanienia dzieci im się udał. 
Co rodzice na to, I czy jest to zgodne z prawem. 
Teraz pewnie im popkorn kupi.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-12-2023 [12:37] - Ula Ujejska | Link:

Angela
Nie bierzesz pod uwagę "torebek z Biedronki" - już zostały rozdane. Uchwalą każde prawne gówno i nic na to nie poradzimy, no chyba że Prezydent zawetuje.

Obrazek użytkownika Ryan

04-12-2023 [17:06] - Ryan | Link:

Już wiem jakim tajnym tramwajem porusza się przyszły rząd

https://pbs.twimg.com/media/GAgyzBQWYAAYs_M?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika sake3

04-12-2023 [17:17] - sake3 | Link:

Niemiecki szmatławiec ,,Tageszeitung'' już  się miesza.,,Polacy przechodzą próbę cierpliwości bo czekają z utęsknieniem na start nowego rządu,a tylko zły prezydent wstrzymuje  nasze oczekiwania i gra nam na nerwach.Niemiecka szmata zamartwia się o przyszłość trzech komisji śledczych.O ,,reformie wiatrakowo-złomowej milczy''

Obrazek użytkownika Ryan

04-12-2023 [18:06] - Ryan | Link:

Nie ma opracowanej technologii utylizacji polimerowych łopat wirników ze zużytych wiatraków. Elementy te po prostu są zakopywane w ziemi, gdzie zalegać będą setki tysięcy lat. Taka to jest ta zjebana lewacka "ekologia".

Obrazek użytkownika sake3

04-12-2023 [18:07] - sake3 | Link:

Co z tego że jak podają paniusia Henning-Kloska straci stanowisko.Zastąpi ją równie niekompetentny Gramatyka. To tylko zmiana kosmetyczna.Wazniejsze jest to,że ta haniebna ustawa powinna być wrzucona do kosza a utworzona komisja śledcza d/s lobbingu .powinna wyjasnić szczegóły powstawania tej ustawy,do autorstwa której nikt z KOalicji Oszustów się nie przyznaje.Przypuszczalnie ustawę przygotowali Niemcy i skierowali do nas w celu szybkiego wdrożenia nawet nie dając czasu na zapoznanie się treścią.To że posłowie KOalicji Oszustów zagłosowakli za nią nawet jej nie czytając do czego się przyznają świadczy że tak w przyszłości będzie z każdą napisaną ustawą.To po co nam Sejm?Niemcy będą nam podsyłać wszystkie swoje  antypolskie ustawy?.

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-12-2023 [18:29] - Kaczysta | Link:

Heniek - Kluska pierwszą ofiarą proniemieckiego tusksizmu. Tak myślałem że największych tłuków poświęcą na początek.
Wiatraki tej biednej poślicy wyszły bokiem.
Po to się bierze tłuków do współpracy, by można było ich "uśmiercać" dla dobra sprawy

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-12-2023 [18:47] - Kaczysta | Link:

"Polakom sprzedawane będą jedynie bułki, które zostały upieczone nie później niż w terminie 48 miesięcy przed dniem pierwszej inspekcji mąki w zmodernizowanej piekarni elektrycznej” - fragment projektu uchwały o odżywianiu 700 kalorii.

Pierwsze czytanie w przyszłym tygodniu.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-12-2023 [07:48] - Siberian Husky Dog | Link:

No proszę. Polskie Linie Lotnicze LOT zajęły 3. miejsce w światowym rankingu najlepszych linii lotniczych AirHelp Score 2023.
Polski LOT okazał się lepszy niż niemiecka Lufthansa... 

I właśnie po to przysłano do Polski Tuska.
Wszystko się teraz zmieni.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

04-12-2023 [19:27] - Kazimierz Kozio... | Link:

czy istnieje w tymkraju resort ochrony srodowiska?
srodowisko jest definitywne zanieczyszczane przez halas, pole elektromagnetyczne, dewastacje krajobrazu, rzez ptactwa.
ekoterrorysci jakos dziwnie nie reaguja. skoro nie wiadomo dlaczgo, to jak zwykle, czerpia z tej hucpy profity

Obrazek użytkownika sake3

04-12-2023 [20:01] - sake3 | Link:

Resort środowiska istnieje ale dyrektywy płyną z Niemiec.Tak było w przypadku rtęci podobno płynącej po polskiej stronie Odry co stwierdziła marszałek woj,Lubuskiego pani Polak opierając się na badaniach niemieckich.Tyle że jak się okazało laboratoria niemieckie nie przeprowadzały badań składu chemicznego wody na obecność rtęci.Pani Polak w swej nadgorliwości przyjmuje idiotyzmy niemieckich ekologów.wymierzone w Polskę.

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-12-2023 [21:15] - Kaczysta | Link:

Nie żyją obaj policjanci postrzeleni w głowę przez wyborcę PO Maksymiliana Faściszewskiego 

R.I.P. 

Morderca nie zasługuje na nic więcej, niż na karę śmierci. To jest bezdyskusyjny przypadek, biorąc zwłaszcza pod uwagę okoliczności. Takie tuskoidalne jednostki powinny być eliminowane raz na zawsze.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-12-2023 [09:14] - Siberian Husky Dog | Link:

kaczysta
Wyobrażacie sobie co by się działo w kurwimediach, gdyby mordercą policjantów okazał się wyborca PiS?
Osiem lat plucia na mundur, odszkodowania od kasty za poniewieranie funkcjonariuszami. Frasyniuki w TVN.
No i cisza.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-12-2023 [07:44] - Siberian Husky Dog | Link:

Tylko w październiku NBP zwiększył rezerwy złota z 333,71 do 339,95 ton. W ciągu miesiąca 6,24 tony.
Po co Polakom złoto? Niski kurs, euro i dolara. Gospodarka do przodu.a Glapińskiego trzeba aresztować!
Jest bardzo niebezpieczny.