Otrzymane komantarze

Do wpisu: Nagrody Czarneckiego A.D. 2017
Data Autor
Jabe
Proszę zerknąć na komentarz Guildensterna na temat prywatnych spraw rodziny prywatnego polityka ulokowanej w prywatnych spółkach skarbu państwa.
xena2012
Nie wiem kto to słoń Podwawelski ale widac jak na dłoni zamierzoną zlosliwość.Jakoś ów Słoń ani slowem nie odniósł sie do którejkolwiek z wymienionych przez Czarneckiego osób,nie podał nazwisk które on ewentualnie uznałby do symbolicznej przecież nagrody,tylko z grubej rury uderza w rodzinę Czarneckiego.
Nie rozumie pan? Myślenie, zwłaszcza kontekstowe, nie jest mocną stroną "kumatych z Krakowa", hejterów i ich obrońców. Dlaczego? Bo "kalkują" gotowce przygotowane przez innych. Takie jest ich zadanie na tym forum. Na takie dorabianie sobie do pensji nie pozwalał kiedyś Jerzy Targalski - były Admin. No cóż, czasy się zmieniły. Jest jednak pozytywny wydźwięk tych zmian: wiemy kto czym pachnie i komu służy.
Guildenstern
Nie rozumiem Pani wpisu. Donieść to można na sąsiada. Życie polityka nie jest już jego prywatną sprawą, zwłaszcza w sferze, na którą zwrócił uwagę Pani przedmówca. Druga sprawa. Nie ma obowiązku podawać na forum własnego imienia i nazwiska, nawet większość blogerów występuje pod pseudonimem. Oczywiście każdego można dopaść po adresie IP ale wtedy już jest dowód na działanie służb. Nie znam Smoka. Może to on jest z tych złych a Pani z tych dobrych. Tylko, że swoim wpisem nabija Pani punkty tym, którzy gotowi są twierdzić, że nic się nie zmieniło. P.S.: Nagrody imienia... zazwyczaj ustanawia się odwołując się do osób nieżyjących , stanowiących jakiś pozytywny wzorzec dla kolejnych pokoleń. Np. nagroda im. Janusz Zajdla w fantastyce, czy nagroda Jana Rodowicza "Anody" lub im. Ryszarda... ale Kapuścińskiego. Bywa też, że w tytule podana jest nazwa fundatora o ile jest to instytucja (np. Prezydent lub Wojewoda) lub firma (vide Paszport Polsatu). W wyżej opisanym przypadku mam wrażenie, że nagroda honoruje w większym stopniu fundatora aniżeli nagrodzone osoby lub instytucje. W psychologii mówi się: "świecić światłem odbitym". Proponuje zmienić nazwę na Nagrodę im. Stefana Czarnieckiego a będzie gites... i z twarzą się wyjdzie.
"Kumaty z Krakowa" oderwany od koryta granatem czy niedopuszczony do koryta przez PiS?  No i do tego  wstydzi się podpisać swoim nazwiskiem pod donosem. To taka tradycja z minionej epoki?  
Słoń Podwawelski
Przemysław Czarnecki: Poseł na Sejm od 2011, za wybitne osiągnięcia na maturze w Szkole Ogólnokształcącej, Bartosz Czarnecki: Doradca w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, za wybitne osiągnięcia w Thales, Żona Rysia: Członek Rady Nadzorczej w PZU, za wybitne osiagnięcia kulinarne w kuchni. Ale Rysio mówi, (czy on kiedyś milczy?), że to nie jest żaden nepotyzm. To po prostu tradycja rodzinna.
Do wpisu: O fenomenie polskości, islamskich imigrantach i ...
Data Autor
Do Słonia Chyba te wstrętne pisiory nie dopuściły kumatego z Krakowa do koryta, więc wypisuje donosy? Najbardziej zabawne jest to, że bufoniasty doktorku żadna opcja polityczna nie daje się nabrać na twoje dobre rady i skamlanie o koryto :)
Dark Regis
To można odczytywać za duży plus, że syn nie jest wykształcony przez kadrę postkomunistyczną na marksistowskiego dyplomatołka, który najlepiej udaje kompetencje.
Słoń Podwawelski
Rysiu! Poszoł won z PiS za nepotyzmem: Twój syn, Przemysław Czarnecki: Poseł na Sejm, Wykształcenie średnie, Wypowiedzi na forum Sejmu: aż siedem razy, Interpelacje: 198  - dociekliwy. Najbardziej zabawne jest to, że absolwent szkoły średniej zasiada w Komisji Spraw Zagranicznych, ciekawe jakie ma kompetencje w tym zakresie. Chyba jest taki mundry w wyniku rozmów z tatusiem obieżyświatem, stale podróżującym za pieniądze podatników. Oddaj kasę na chore dzieci: siepomaga.pl. Jeszcze Cię tam nigdy nie widziałem. Nędza Rysiu!!! Nędza moralna.
Kto wam dał mandat do osiedlania w Polsce Ukraińców? I to milionami! Było jakieś referendum? Czy może chociaż sondaż? Chwali się wam powstrzymanie inwazji muzułmanów. Fakt. Ale 4 miliony Ukraińców to już nie jest błąd pańskiej partii. To raczej zbrodnia.
Do wpisu: Chcemy jeszcze bardziej postawić na rozwój gospodarczy
Data Autor
Dark Regis
Sklejanie w dzisiejszych czasach, gdy ludzie już przejrzeli na oczy i mniej więcej wiedzą co się wokół dzieje, takich pojęć jak NZS i Targowica wręcz zdrada oraz PIS i PO to chyba najboleśniejsze strzelenie sobie w kolano, jakie w najnowszej historii widziałem. Tego odcinka po prostu nie da się obronić i takie indywidua jak Schetyna, Tusk, Thun, Protasiewicz, Siemoniak, Klich, Graś, Arabski, Halicki itp. należy jak najszybciej wydalić do dołu kloacznego historii, a nie jeszcze młodzieży przypominać, że stanowili nawet szanowne szefostwo NZS. Przekazy polityczne muszą być proste jak gwóźdź, zdania skrojone na baner metr na trzy metry i pisane wołami. A co tu mamy? Relatywizację jak w mordę strzelił, że aż streszczę ją własnymi słowami "Oni może i są zdrajcami Polski pracującymi jako agentura Niemiec i robiącymi z Polski kadłubek oraz kolonię, ale są strasznie zasłużeni dla wolności i demokracji w Polsce w walce z komuną". Tylko proszę to spokojnie przeczytać, gdzie tu jest SENS i LOGIKA?
Słoń Podwawelski
Szanowny Pani Kombatancie, dzięki Twojej walce o wolność i demokrację oraz wolność słowa mam prawo wypowiadać się krytycznie o politykach. Twój komentarz dowodzi, że Szanowny nie dojrzał jeszcze do demokracji mimo podeszłego już wieku. Krytykuję Rysia od dawna za: 1. głupotę polityczną: przed re-elekcją Tuska na krula jewropy pisał, że należy wznieść się ponad podziały i poprzeć Polaka na tak zaszczytne stanowisko. Dopiero listy do Pana Przewodniczącego Jarosława Kaczyńskiego z prośba o zakończenie kariery politycznej Rysia, przywróciły Rysiowi rozum. 2. Rysio powinien być wyrzucony z PiSu na zbity pysk z powodu nepotyzmu. Załatwił synowi, Przemysławowi Czarneckiemu, karierę polityczną. Przemysław został Posłem na Sejm.  Szanowny Kombatant nawet nie kandydował do Rady Gminy. ... no i gdzie tu sprawiedliwość?  
Drogi Panie,Morawiecki wprowadza nowy patent co ma niby poprawić ściągalność VAT ale przez dwa lata nawet nie pomyślał o napisaniu nowej ustawy o podatku VAT bo to szambo pozostawione w spadku z niezliczonymi poprawkami powinno być tam gdzie jego miejsce,ustawy która powinno się czytać wprost jak Konstytucję bez pozostawania miejsca na interpretację z której korzystały US do niszczenia firm,podobnie rzecz ma z podatkiem akcyzowym i przepisami celnymi . Nic nie słyszałem o walce z szarą i czarną strefą bo tani Ukrainiec który już nie jest taki tani a wywozi z kraju nie ozusowaną i nie opodatkowaną kasę to za kilka lat sznur na szyję finansów państwa. Oby ta przyszłoroczna reorganizacja rządu nie była studnią a my z kamieniem uwiązanym u szyi.
gorylisko
pitolenie o szopenie...a gdzie zmniejszenie obciążeń fiskalnych dla malych i średnich firm ? gdzie likwidacja zus-u ? reforma systemu emerytalnego ?? co z tego że bedziemy może budowac rakiety kosmiczne jak w zsrr kiedy cieśla bedzie ścigany przez zus bo nie mógł zaplacić tej daniny ktorej wielkość budzi zdziwienie np. wśród cieśli w UK !! gwoli przypomnienia w UK taki cieśla płaci rocznie mniej jak w Polsce  
Zygmunt Korus
OK, argumentujmy, jak oceniamy. A nie, jak ten u góry Cymbalski, wali na odlew bo mu się tak widzi... O to tylko chodzi. Sam mam sporo uwag do nadAktywności RCz (vide ilość jego wpisów akurat, gdy to piszę), ale jakoś rzadko czytam merytoryczne komentarze poddające pod wątpliwości jego rozeznanie w polityce frakcji europejskich. "Układ wrocławski" należy brać pod uwagę...  A banksterka nowego premiera już się zaczęła... no gdzie, jak Pan myśli? O tym na razie cisza. A wkrótce zostanie wypchniętych z polskiej gospodarki (na rzecz holdingów) 1/3 małych przedsiębiorstw poprzez wprowadzenie elektronicznego obowiązku sprawozdania JPK VAT-u. Nie mam siły wchodzić w szczegóły, ale proszę się w to wgłębić, to Panu się naprawdę lampki zapalą. Aby zatem... - byle do Nowego Roku!  
Proste pytania i proste odpowiedzi,tak proste u obu stron ,że bolą zęby.Niby skąd wiedza u Ricardo co się dzieje w poszczególnych komisjach skoro on cały czas w podróży ,dla niego za friko bo na koszt nasz a to wszystko dzięki PE'Tour"a mało jest miejsc gdzie by śladu nie zostawił ,takim miejscem jest Rów Mariański i Księżyc .Księżyca teściunio nie zaliczył ale i tak była to najdroższa wycieczka w historii Polski do czasu aż zaistaniał zięciulo. Morawiecki  i solidaryzm społeczny i owszem gdy wyleciał ze stanowiska prezesa Banku Zachodniego a jako szef był typowym banksterem dbającym aby maksymalizować zyski dla właściciela co czynił z ochotą jak inni banksterzy czynią w kolonii. Bez widoku na podobna prace zaczął antyszambrować u Pana Prezesa nie bez pomocy Lipińskiego i innych z Układu Wrocławskiego ponad podziałami do którego należy też Ricardo któremu tez członkowie układu podali rekę po samoobronie. Dzięki Morawieckiemu jest Toyota na Dolnym Śląsku a ta sama Toyota pod Wrocławiem zamknęła montownię silników bo jej tak jej pasowało. Karnowscy i inni budują mit Morawieckiego i prawie robi już za bustfo co prawda drugiej jeszcze kategorii ale wszystko przed nim. Pojazdy napędzane sinikami elektrycznymi -wyważanie otwartych drzwi plus potrzebne dwie elektrownie do ładowani tychże akumulatorów a ile będzie kosztował kilowat to cisza bo przecież straty na sprzedaży benzyny czy ropy trzeba będzie czymś pokryć...nieprawdaż  
Zygmunt Korus
Słoniu Cymbalski - lepiej zwiń trąbkę i zawiąż jej końcówkę na supełek, żeby była pewność, że następnym razem wydasz dźwięk z drugiego, dolnego otworu, bo to "t(f)uj" poziom. A co do wywiadu... Proste pytania, trafne odpowiedzi... Roztropne, bo w końcu mówi to członek Partii. Rozeznanie w grach kremlo-brukseli świetne, argumentacja przekonywująca. Wszystkiego Dobrego, Panie Ryszardzie!
Słoń Podwawelski
Rysiu: Już tyle razy mówiłem Ci żebyś pisał wtedy, kiedy masz coś do powiedzenia. Widzę, że nic nie rozumiesz. Nie masz biedaku mózgu. Oj nie masz.
Do wpisu: Polska pozostanie sobą
Data Autor
xena2012
Nie wiem czy tak bardzo możemy liczyć na Węgry.Nie wykazuje Pan zbyt dużo optymizmu? Już niezawodny Onet donosi że Orban pertraktuje z Tuskiem przyjacielsko,a wicepremier Węgier nie przychyla sie do wsparcia Polski tylko deklaruje ,,wstrzymanie się'' od glosu. Oby nie było tak jak ostatnio.
Do wpisu: „Rośnij duży, będziesz Polsce potrzebny”
Data Autor
emilek
Panie Swissss. Panski wpis nie mial wcale zadnego odniesienia do tekstu wpisu Pana Czarneckiego.  Za mojej mlodosci mowilo sie ,ze walnal ni z Gruszki ni z Pietruszki. Lub nieco ostrzej walnol jak lysy o Beton.  Normalnie myslacy czytelnik  pomyslal ,ze tego wpisu dokonal jakis Wioskowy Glupek .  Znam takiego jednego co tak dokazuje. To jest niejaki Bolek ciagle wygrywajacy w Totka.Czy to jest naprawde Pan Panie Szwedaczek ?
Swisspola
Bardzo przepraszam. Oczywiście ma pani racje. Posypuje głowę popiołem i jeszcze raz gorąco przepraszam. Oczywiście miałem na myśli ekstrema. I już sam nie wiem, czy ja źle napisałem, czy autokorekto zmienił mi na ten niecenzuralny zwrot. Jest mi wstyd. Przepraszam.
xena2012
I znów jestem zmuszona ponownie poinformować o założeniach i wymaganiach Forum uzytkowników portalu.Niedopuszczalne są formy poniżania,obrzucania obelgami czy inwektywami.Porównywanie i to publiczne do ekskrementów politycznych niestety do tych niedopusczalnych form się kwalifikuje.
Xena, bo to "kumaty z Krakowa", może nie dosłownie, ale tak chcę oddać stan umysłu tego gościa, a Pani doskonale rozumie o co mi chodzi i wie, kto się posługuje na NB "kumatością" niemal w każdej notce :) Poseł Czarnecki pewnie nie zostawi tego bez reakcji, bo ma cojones.
@Swisspola To już znak rozpoznawczy "kumatych z Krakowa" i nie tylko: jeśli nie mają nic mądrego do powiedzenia na temat notki, albo notka zabolała, to próbują sponiewierać autora. I pan tu jest blogerem? Dziwne to.
Swisspola
Jasnowidz jakiś czy coś. On nie tylko wie co mam w głowie, ale i wie, jak wyglądam. Gratuje i dziękuje za współczucie, może się przydać, choć sądząc po poziomie wpisu, współczucie to nie jest zbytnio przemyślane i wartościowe. Natomiast ma pan racje, tylko prawdziwy baran nie jest w stanie zauważyć, że ten pan (Czarnecki) swoja karierą polityczną ubliża sam sobie i swojemu elektoratowi. Nieszczęściem Polski jest to, że mamy zbyt wielu podobnych baranów! Pozdrawiam.