Otrzymane komantarze

Do wpisu: SKANDYNAWIA BLIŻEJ NATO
Data Autor
sake2020
Buldog Łwrow na konferencji prasowej stwierdził:  ,,Ci którzy nie szanują suwerenności Finlandii i szwecji posługując się oszustwe i prowokacjami chcą je zachęcić do wstąpienia do NATO.'' Bezczelne to stwierdzenie,zresztą zwykłe u Ławrowa bo to Rosja nie szanuje suwerenności a nawet grozi  siłą i ostrzega przed taką decyzją państwa skandynawskie.Tak to Rosja widzi suwerenność innych państw,? Uważa je bowiem za strefę swoich wpływów stąd groźby. 
sake2020
,,Ze Skandynawii wieją dobre polityczne wiatry''.......Może i wieją,ale Rosja z pewnością zablokuje to wianie.Trzeba poprosić naszoblogowego eksperta od spraw wschodnich jak ta sytuacja wygląda oraz przejrzeć rosyjskie propagandowe agitki.Tam na pewno stoi jak Rosja zapatruje się na tak zuchwałe plany Skandynawów jak wstąpienie do NATO.
u2
Ale ja piszę, że dureń, a nie debil. Tylko dureń może atakować Ukrainę, kraj, który był przyjazny dla Rosji :-)
JzL
u2  to nie tylko debil to morderca
Pers
@u-bot //Rosja jest rządzona przez 69-letniego durnia.// Zgadzam się, pan prezydent Putin to dureń ale na pana prezydenta Bidena starczy z nawiązką :)))
u2
Fińska współpraca z NATO rozwinęła się przed ośmiu laty po zaborze Krymu przez Rosję. Ano, Rosja jest rządzona przez 69-letniego durnia.
Do wpisu: Szczyt USA-Rosja czyli zapach finlandyzacji.
Data Autor
Pers
Rosja do USA i NATO: „Nie będziemy czekać wiecznie na odpowiedź” Rosja ostrzega USA i NATO, że „nie będzie czekać w nieskończoność” na odpowiedź na jej żądania ustanowienia gwarancji bezpieczeństwa w obliczu rozszerzenia bloku wojskowego. „Czekamy na pisemną odpowiedź od naszych kolegów” – powiedział dzisiaj rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, odnosząc się do żądań Moskwy wobec Waszyngtonu, aby ustanowił prawnie wiążące gwarancje bezpieczeństwa, aby zapobiec dalszej ekspansji NATO i rozmieszczeniu broni w pobliżu granic Rosji. Podczas konferencji prasowej w Moskwie Ławrow podkreślał, że NATO, na czele z USA,  powinni niezwłocznie i pisemnie odpowiedzieć na żądania Moskwy. „ Nie będziemy czekać w nieskończoność ”, dodał rosyjski minister spraw zagranicznych, zapewniając, że jeśli NATO i USA nie zastosują się do żądań Moskwy, Rosja podejmie niezbędne kroki zgodnie ze swoimi interesami. Rosja prosi kraje Sojuszu Atlantyckiego o zgodę na powstrzymanie ekspansji bloku i wykluczenie akcesji byłych republik radzieckich, zwłaszcza Ukrainy. Wzywa również do stworzenia bezpośredniej linii z NATO do kontaktów w sytuacjach nadzwyczajnych oraz regularnej wymiany informacji o ćwiczeniach i manewrach wojskowych; apeluje do Stanów Zjednoczonych o wzajemną rezygnację z rozmieszczania broni jądrowej poza terytorium kraju i repatriację już rozmieszczonych.
u2
Żadnej agresji Rosji na Ukrainę nie będzie! Bez przesady. A kto zajął bezprawnie Krym i okupuje Donbas oraz Ługańsk ? Ufoludki ? :-) PS. Jak zwykle cywilizowany świat milczy na agresję Rosji. Skończy się to zapewne wielką wojną światową, przed którą przestrzegał Cz. F. Klimuszko (1905-1980).
Pers
@u-bocik Kwestionujesz słowa pana europosła? No no...
Pers
//Żadnej agresji Rosji na Ukrainę nie będzie! Chodzi o coś zupełnie innego.// Nie będzie żadnej agresji? A na NB już niektórzy siodłają bujane koniki, żeby je napoić w Moskwie. I jak tu żyć panie europośle?...
Do wpisu: „Czarnecko” to widzę.
Data Autor
u2
Biden wejdzie w buty Obamy i swoje z lat 2009-2013 Oczywiście. Ponoć wtedy odpowiadał za politykę zagraniczną US :-)
Do wpisu: STABILNY KAZACHSTAN W INTERESIE POLSKI I EUROPY
Data Autor
Pers
@sake3 //Może wierzyć sie nie chce,że Polak może aż tak pokazywac swoją nienawiść do Polski.// Mogłabyś podać przykłady tej "nienawiści"? Chociaż ze 3. Oczywiście z linkami.
sake2020
Oczekujemy stabilizacji jako jedno z państw zagrożonych agresją Rosji. ,,Smuta się skończyła, Rosja porozmawia ze światem ale z pozycji siły'' powiedział ideolog rosyjskiego imperializmu Aleksander Dugin, Jego słowa ,,na euroazjatyckim kontynencie nie ma dla Polski miejsca, Rosja nie jest zainteresowana istnieniem niepodległej Polski''. Tyle Dugin,a przecież tu pod nosem mamy komentatorów którzy wyszkoleni na rosyjskich agitkach mówią to samo.Im też nie zależy na niepodległej Polsce. Dlatego zamiast bezsensownej szarpaniny na NB trzeba własnie pokazywać nie wielkość Rusi jak zauroczony Pers ,nie jałowe dyskusje tylko wypowiedzi i groźby Rosjan. Może wierzyć sie nie chce,że Polak może aż tak pokazywac swoją nienawiść do Polski. Pewnie zresztą zaraz zostanę nazwana babą z magla i nakłaniania do podania linka. Niby po co? Przecież Dugin trabi o tym głosno i każdy może to usłyszeć.
Pers
@tezeuszek //Jaka pogoda u ciebie w Moskwie ? Tak się pytam trolla// Zieeeeeeeeeeeeeew...
Tezeusz
@ Pers skąd wiesz byłeś tam ? A może tak piszą bandyci w Moskwie ? Jaka pogoda u ciebie w Moskwie ? Tak się pytam trolla .
Pers
@tezeuszek //Pisząc o bandytach myślisz o Rosjanach którzy wkroczyli do Kazachstanu na czołgach jak na Węgry czy Czechosłowację skąd zostali wywaleni.// Nie, mam na myśli terrorystów opłacanych przez USA. Rosjanie nie wkroczyli do Kazachstanu "na czołgach". Przylecieli samolotami. Załatwili sprawę i wracają do domu. Dobijaniem bandytów zajmie się kazachska armia.
Tezeusz
@Pers Pisząc o bandytach myślisz o Rosjanach którzy wkroczyli do Kazachstanu na czołgach jak na Węgry czy Czechosłowację skąd zostali wywaleni.
Pers
Panie europośle Nie musi się pan martwić o stabilizację w Kazachstanie. Porządek już został zrobiony. Resztki bandytów wybije się niebawem.
keram
Panie kochany, Kazachstan obchodzi mnie jak zeszłoroczny śnieg !!!  Polska powinna sprowadzić stamtąd wszystkich Polaków, potomków Polaków i spokrewnionych z Polakami jeśli chcą tu przyjechać.  Pracy jest dosyć, a dzięki Polskiemu Ładowi każdy może wybudować sobie dom bez wkładu własnego lub kupić mieszkanie.  My musimy się odizolować od tych wschodnich barbarzyńców i tej nieludzkiej ziemi !  Baltic Pipe uniezależni nas od gazu rosyjskiego, a koncern multienergetyczny Orlenu uniezależni nas od ruskiej ropy naftowej ! Pozostaje nam teraz postawić barierę na granicy polsko.białoruskiej i obwodem królewieckim i przestać się zajmować tymi wschodnimi agresorami !!!  Poza tym powinniśmy zaproponować taką barierę trzem Państwom bałtyckim, bo bez niej nie poradzą sobie z przeskakującymi przez ich granice nieproszonymi "gośćmi" z Rosji !   Produkca członów bariery jest w toku, a więc trzeba wykorzystać tą okazję ! Ponadto trzeba zacząć głośno mówić o reparacjach Rosji względem Polski, a ponieważ Rosja nie śmierdzi funduszami, to należy żądać zwrotu obwodu królewieckiego jako reparacji wojennych , powojennych i za 45 lat komunizmu !!!
u2
Zwyczaj picia wódki do śniadania był dla mnie szokujący.      Taka tradycja. We Francji również byłem zszokowany piciem ogromnej ilości wina na śniadanie, obiady i kolacje. Co do przewrotu, to jak już pisałem Tokajew wywodzi się z konkurtencyjnego klanu względem Nazarabjewa i wykorzystał moment, aby pozbawić swojego 81-letniego poprzednika realnej władzy. Warto zwrócić uwagę, że Tokajew to absolwent MGIMO, słynnej szkoły dla rosyjskich szpionów :-)
Do wpisu: Republikanie w USA pokazali,jak się robi politykę w opozycji
Data Autor
u2
Biden jest skłonny zatańczyć z prezydentem Putinem W ich podeszłym wieku nie pozostało im nic innego jak tańczyć ze sobą, tylko czy muszą być prezydentami dwóch mocarstw z atomowymi guzikami ? :-)
Do wpisu: Chrześcijaństwo w Turcji i na Bliskim Wschodzie
Data Autor
u2
Miała ona  miejsce w latach 1975-1990, zginęły w niej setki tysięcy ludzi, a chrześcijanie- maronici walczyli z muzułmanie bez wytchnienia. Jak każda wojna było to kompletnie bez sensu :-)
Do wpisu: Życzenia na rok 2022
Data Autor
u2
Każdemu z Państwa - życzę zdrowia, szczęścia i poczucia dumy z osiągnięć polskich żużlowców Wzajemnie :-)
Do wpisu: Pamięć o Powstaniach Śląskich sto lat później
Data Autor
keram
To jest nie do pozazdroszczenia los Ślązaków !  Nie chcieli Niemców i walczyli przeciwko nim, a ci do których chceli należeć strzelali do nich z ostrej amunicji !  Nic dziwnego, że oni chcą dzisiaj autonomii !!!
Do wpisu: POLSKA SÓJKA CZYLI REFORMA UE
Data Autor
u2
Zakładała ona między innymi – ni mniej, ni więcej - że Unia zrówna się z poziomem ekonomicznym z USA w roku 2010! A wiceprezydent USA Al Gore przewidywał katastrofę klimatyczną już w 2012 roku. Tak to jest z tymi prognozami polityków. Al Gore dostał za swoją progonozę Nagrodę Nobla. Jeszcze kilkanaście lat rządów takich polityków w USA, a Europa ma rzeczywiście szanse nie tylko na dogonienie USA, ale i przegonienie. Azja już to dawno zrobiła, stąd nadzieja USA że wywoła jakąś wojenkę światową :-)