|
|
mada wielkopolskizdzichu
Przynajmniej nie przeklinasz. |
|
|
mada Co może zrobić polityk jeżeli 80% społeczeństwa kocha UE. I co można zrobić jeżeli za tymi wszystkimi dewiacjami stoją sędziowie i nie pozwalają nic zmienić na lepsze. |
|
|
sake2020 @Adam66.......Czekać zapewne z Cybą na polskiego Farage? Po co to niestety? Polska opozycja i europejskie elity raczej użyją słowa ,,nigdy'' takim objawieniom.. |
|
|
sake2020 Nie pod rządami jednego chochoła.Ten akurat jest najmniej chochołowaty.Tych chochołów Polska ma zaszczyt mieć znacznie więcej i znacznie wcześniej bo,zaraz po 1945 roku.Te chochoły trzymają się mocno zasilane pieniędzmi z pożyczek moskiewskich, darowizn niemieckich na utworzenie proniemieckich partii.Dla tych chochołów Polska to nawet nie miejsce na mapie tylko obszar do zagospodarowania przez Niemcy i Rosję. |
|
|
Jabe Takeśmy wstali z kolan pod rządami chochoła. |
|
|
sake2020 @paparazzi........Tyle,że to leżakowanie nader długo trwa i nie zanosi się na dojrzewanie.Brak społeczeństwa obywatelskiego w Polsce nie jest tylko wynikiem braku ciągłości polskich przedwojennych elit tylko wynikiem nieustannego ataku na Polskę nawet wewnątrz kraju.Czy można nazwać obywatelskim społeczeństwo w którym Polskę się szkaluje,donosi na nią wyśmiewa i,każe nieustannie za coś przepraszać.Czy to normalne,że żona polskiego byłego prezydenta doradza,by za granicą nie rozmawiać po polsku,bo to....nie uchodzi? Czy jest możliwe ,że urzędniczyna z Muzeum Auschwitz zakazuje wprowadzania polskich flag na obchody rocznicowe i wskazuje im miejsce pod skocznią narciarską? Jak pan chce wybrać ten odpowiedni moment na utworzenie społeczeństwa obywatelskiego kiedy zapijaczone towarzystwo nazywające siebie ,,ludźmi kultury'' publicznie lży i znieważa prezydenta? Czy oni chcą w ogóle dobra narodu? Raczej promuje się uległość wobec obcych .Przecież to temat rzeka. |
|
|
Darek Przede wszystkim trzeba skończyć z tym, co Kaczyński zrobił, a Tusk powiedział. I nawalać się miedzy sobą o to. |
|
|
sake2020 @Darek65.......Cóż więcej potrzeba w takim razie by tematy były konkretne? Po prostu niech staną się treścią blogów zmuszając w ten sposób do dyskusji,do wymiany zdań a cudze poglądy czy też opinie nie kwitować ordynarnie wyzwiskami.Nie ma potrzeby szukania demonów w obliczu podawania faktów czy konkretów,one ujawniają się same.Chyba nietrudno zauważyć. |
|
|
wielkopolskizdzichu Tylko idioci i kremlowskie coorwy marzą o wyprowadzeniu Polski z UE. |
|
|
sake2020 Należy spojrzeć na UE okiem medyka.Wrzód zaczyna się powoli ,rośnie,pęcznieje ,zaczyna nawet boleć aż wreszcie pęknie ku uldze ręki,nogi czy innej części ciała.Ten wrzód dojrzew karmiony głupotą,korupcją i arogancją unijnych eurognid.Trzeba znaleźć i zastosować odpowiednią maść jak w medycynie.Tyle że w przypadku UE to będzie nierealne bo nie ma solidarności państw wobec zła. |
|
|
Darek @TRI
Myślę, że racją jest wypowiedź Farage, że zostały popełnione błędy. Pozytywem jest to, że one mogą być, bez oglądania się na UE, poprawione. Śmiem twierdzić, że w dalszej perspektywie, UE będzie tracić, a GB wychodzić na prostą. Pamiętajcie też, że to kraj anglosaski, USA nie dadzą im zginąć, chyba, że same polegną :) |
|
|
Darek "Moja mama i tata zgodzili się na wspólny rynek – nie na unię polityczną, flagę, hymn, prezydenta, a teraz nawet – jak chcecie – na wspólną armię" - i to jest chyba kluczowe w tym, co się stało.
"Dla przypomnienia Anglia w referendum wyjścia z Unii wygrała nielicznymi głosami" - kto o tym pamięta, efekt jest, jaki jest.
Zauważyłem pewną prawidłowość na NB. Kiedy inicjowany jest temat polityczny, to zaczyna się nawalanka. Uaktywniają się liczne "demony" z każdej ze stron. Jak na agendzie pojawia się konkretny temat, w którym trzeba się posłużyć argumentami, nawet, jak one są tylko swoje, to dyskusja jest spokojniejsza. Milkną też "demony" z każdej ze stron. Może idźmy w tę stronę, a temat UE jest ciekawym tematem. |
|
|
tricolour @alina
Nie ma jakiegoś starszego przemówienia? Może Churchila?
ksiegowosc.infor.pl
tvn24.pl |
|
|
Czesław2 O ile mogę obserwować zamordyzm polityczny i kulturowy w Anglii jest porównywalny do uni. |
|
|
paparazzi Alina poleciałaś za daleko, polskie społeczeństwo dopiero "leżakuje" dojrzewa jak kalifornijskie 1992 Screaming Eagle. Cena za intuicje i mądrość przyjdzie w odpowiednim momencie. Albo wygramy Polska, albo no właśnie, teraz jest szansa. Społeczeństwo obywatelskie nie powstaje " over night" biorąc pod uwagę ludobójstwo elit polskich przez Niemców i Rosję. Krótka historia w USA w dostępie obrony siebie , rodziny i domu zagwarantowana w konstytucji utemperowała zapędów lewactwa.Ta zaraza ma nawały cykliczne. Dla przypomnienia Anglia w referendum wyjścia z Unii wygrała nielicznymi glosami. Konkludując trzeba wybrać moment odpowiedni dla dobra narodu. Te wszystkie inwestycje i zagraniczne podmioty muszą dalej korzystać z polskiej infrastruktury bo nie maja wyjścia z korzyścią dla Polski bo inaczej będzie kondominium. |
|
|
Adam66 @Alina@Warszawa
Ach, rozmarzyła się Pani... do takiego wystąpienia to trzeba być Politykiem a nie podstawiaczem pleców do poklepania jak Duda czy wazeliniarz Morawiecki.
Powodów do wyjścia z UE jest mnóstwo albo jeszcze więcej ale w Polsce nie ma obecnie polityka, który odważy się to głośno powiedzieć, może gdzieś po cichu któryś coś bąknie ale to nie są decydenci tylko jakieś płotki.
Cóż, trzeba niestety czekać aż się jakiś polski Farage objawi... |