|
|
sake2020 Ja wiem,że trwa wojna.Tylko dlaczego w takim razie uderza się w sojuszników przed jej zakończeniem? Doprawdy dziwna strategia Oczywiście rosyjska propaganda i dezinformacja robią swoje,ale przecież sa nagrania,są publiczne wypowiedzi Ukraińców które niesposób uznać za rosyjskie fałszerstwa.No chyba osoba randze wicepremiera powinna to wiedzeć.Dla mnie wazniejsze jest jak postąpi KE w tej sprawie.Czy Polska znów zostanie postawiona pod ścianą przez pania von der Leyen,której zależy na kolejnym uderzeniu w Polskę przed wyborami.Niestety Ukraina bez skrępowania bierze w tym udział. Sam pan pisze-jak Ukry stracą pomoc Lachów to kacapy pobiją ich gołymi rękami.Więc ryzykują zamiast prowadzić politykę z głową? A może istnieje już projekt zakończenia wojny i Polska jest w tym układzie zbędna albo przeszkodą? |
|
|
Jabe Czemu, gdy Ukraina nie będzie już nas rozpaczliwie potrzebować, miałaby stać się mniej wroga? |
|
|
u2 jest już zbyt wiele?
Droga sake, nadal trwa wojna. Wypowiedzi polityków polskich, czy ukraińskich są pod ciągłym ostrzałem merdialnym, czy to totalniaków, czy kacapów. Kacapy wręcz preparują fałszywe wypowiedzi, czy posiłkują się wypowiedziami mośków a to Zdradka, a to Brauna, a to Mikke. Jak ukry stracą pomoc lachów, to kacapy pobiją ich gołymi rękami. Co prawda teraz kacapy okopali sie za kilkukilometrowe pola minowe, ale są wdzięcznym celem ataków w wojnie pozycyjnej :-) |
|
|
spike Spokojnie, w polityce emocje są złym doradcą.
Ukrainie Polacy pomagają głównie z potrzeby serca, potem polityki.
Jeżeli mówimy o pomocy w pojęciu humanitarnym, nie możemy tego robić dla zysku nawet oczekiwanego. Co innego polityka, ma swoje wredne prawa, znamy to z czasów przedwojennych, jak też powojennych, gdy przez koalicjantów zostaliśmy przez premiera Anglii alkoholika sprzedani Stalinowi.
Patrząc na polską politykę, folksdojczów jest ci u nas dostatek, (dlaczego są bezkarni?), otwarcie są przeciw polskiej racji stanu, działając na rzecz obcego państwa.
Musimy pomagać i czekać na koniec tej wojny, wtedy naród ukraiński się wypowie w kwestii swojej polityki, sądzę że tu naród ukraiński zachowa się inaczej.
|
|
|
sake2020 @U2.........Nie sądzi pan,że tych dziwnych wypowiedzi odnosnie Polski ze strony Ukrainy jest już zbyt wiele? Takich osób jak wicepremier chyba powinno być stac na bardziej wyważone słowa i znajomość realiów.W te sposób Ukraina szkodzi przede wszystkim sama sobie. |
|
|
sake2020 @es.....Baśniowy świat braterstwa i przyjaźni nie jest udziałem tylko narodów po obu stronach Bugu.Od chwili agresji Rosji cały świat protestował,wspierał czynem i dobrym słowemTo pokazało,że tkwi w nas człowieczeństwo i tylko szkoda,że wartości zostały bezceremonialnie wykorzystane.Pan uważa że to tylko polskie harcerzyki dały się nabrać i tu nie ma pan racji, inni też już sie otrzepują z mitu o miłości ,przyjaźni i pomocy w chwili zagrożenia.Już widać,zniecierpliwienie,powolne dozowanie sprzetu wojskowego,Joe Bieden odrzucił rekomendację Kongrsu by uznać Rosję za kraj terrorystyczny czy sponsorujący terroryzm co będzie miało znaczenie przy ewentualnych negocjacjach pokojowych.Nas powinno najbardziej interesować jak postąpi UE w kwestii embargo dla ukraińskiego zboża,rzepaku czy słonecznika. Pani wicepremier Ukrainy lekko stwierdza-niech UE coś wymyśli zapominając chyba,że UE musi dbać przede wszystkim o interesy swoich członków. |
|
|
Zbychbor @u2
chyba leki odstawiłeś |
|
|
u2 Polska radzi sobie nadzwyczaj dobrze pomimo wojny i pandemii. Ukrom to nie umknęło uwadze. Tyle że błędna diagnoza polega na tym, że ukry sądzą że to dotacje UE są tego powodem. Takie komunistyczne myślenie wyniesione ze Związku Zdradzieckiego A że wielbicielka mośka Brauna Alina atakuje ukry to nic nowego. Mośki kochają silnych kacapów i szkopów, nienawidzą słabych lachów i ukrów, którzy mają im płacić odszkodowania za szkopskie zbrodnie :-) |
|
|
Es Roszczeniowa, falszywai perfidna postawa ukrainy jest zaskoczeniem tylko dla niektorych- tych, którzy odlecieli w baśniowy świat braterstwa i bezkresnej od teraz przyjaźni między narodami po obu stronach Bugu. Symptomy tej "miłości" były widoczne cały czas, mocniej nawet -niż sytuacja po tamtej stronie dawała podstawy- uwidoczniła się przez ostatnie półtora roku, a z całą siłą uderzy po zakończeniu wojny. Niezależnie od jej wyników i sposobu jej zakończenia. Przed takim traktowaniem ukraincow jaki wypracowali harcerzyki z obu naszych kancelarii przez cały swój " pontyfikat" przestrzegali ludzie, którzy znają historie naszych kontaktów i cechy narodowościowe ukraincow od podszewki. Ale według politpoprawnych zwolenników opowiadaczy baśni to ponoć " ruskie onuce" I " agenci Putina".
Dobra wiadoscia na teraz jest: teraz jest lepiej. Co prawda nie w porównaniu z tym co było, a z tym co będzie. Ale zawsze to jakaś pociecha. I można spokojnie wrócić do słuchania baśni. |
|
|
Jabe Skąd wiadomo, że będą ekshumacje? |
|
|
Jabe Od dawna powtarzam, że Ukraina jest nam wroga jawnie, a Rosja – skrycie. Niech się tłuką.
Zdrajców zaś trzeba odsunąć od władzy i posłać na śmietnik historii. |
|
|
sake2020 Zdaje się,że nas czeka jeszcze niejeden szok ze strony Ukrainy.Pani wicepremier wypowiada się tak jakby Ukraina już była członkiem UE.,,,,My oczekujmy,my uważamy,my sie nie zgadzamy,my proponujemy,my protestujemy.......Trochę krótkowzroczne to podejście a arogancja w dalszym upływie czasu niestrawna dla sojuszników.Nie czekając na wejście do UE Ukraina już jątrzy i rozstawia po kątach pod dość dobrotliwym okiem pani von der Leyen,.Aż się chce powiedzieć pani wicepremier-nie dokazuj miła nie dokazuj przecież nie jest z ciebie znowu taki cud. |
|
|
Ijontichy Cytuję:"Jeśli Ukraina myśli poważnie o zwycięstwie w toczącej się wojnie,"...
A ja myślę,że Ukraina nie ma złudzeń...tylko chodzi o wynegocjowanie "honorowch" warunków...o ile w przypadku Rosji i Ukrainy,można mówic o honorze... |
|
|
Pers Nie rozumiem dlaczego autorka tak się bulwersuje.
Ukraińcy traktują Polaków tak jak na to zasługują - jak ciężkich frajerów.
A będzie tylko "lepiej" i mamy to na własne życzenie. |
|
|
AŁTORYDET @Alina:
Lwy na Łyczakowie, zostały odsłonięte już dawno. Ekshumacje będą. A to co powiedziała ukraińska v-ce, świadczy o tym, że Zełeński ma swoich totalniaków. Ukraińskim oligarchom znudziła się wojna. Trza wrócić do interesów. |
|
|
Zbyszek A może wicepremier Ukrainy, dba po prostu o dobro podmiotów produkujacych żywność na jej terenie? Owszem, nie mając względu na dobro czy sytuację innych państw. Ale czy powinna - z punktu widzenia Ukrainy - mieć na względzie dobro i sytuację innych państw? Czy taka postawa - manie na względzie dobro i sytuację innych państw - jest postawą dobrą dla własnego państwa? To są takie różne pytania :) |