Otrzymane komantarze

Do wpisu: Pytania referendalne 2023
Data Autor
Kaczysta
Referendum nie Referendum, ale patrząc na chłodno wniosek jest jeden. Od chwili oficjalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej, czyli ogłoszenia terminu wyborów, PiS przejął inicjatywę i dyktuje warunki dyskusji. To tezy PiS Polacy wezmą pod uwagę, a nie bajdurzenie popychla Webera.
u2
"wyprzedaży" zostało bardzo niewiele Baju, baju. Komu chcesz mydlić oczy ? Macie chętkę na wyprzedaż strategicznych spółek skarbu państwa, których nie zdążyliście sprywatyzować typu LOT, PKP, KGHM czy Orlen.
Jabe
Mam nadzieję, że z nikim. Niech się starsi panowie dogadają.
Jabe
No właśnie – demagogia.
Kaczysta
Pytanie referendalne nr.X -Czy jesteś za przywróceniem karuzeli VATowskich?
Silentium Universi
A Konfederacja z kim wejdzie w koalicję? Czy może przez najbliższe cztery lata będziemy powtarzać wybory?
Jabe
Imigracja nie­legalna jest już nie­legalna i re­ferendum tego nie zmieni.
juur
„Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?” brzmi co najmniej dziwnie w o ile pamiętamy jak JK i PMM aktywnie uczestniczyli w tym procederze. Po drugie, jest trochę bezprzedmiotowe bo do "wyprzedaży" zostało bardzo niewiele a to co zostało to PMM ( Wielki Otwieracz obcych Montowni) w imię ochrony planety, nowego ładu, wyższego dobra, dynamicznego rozwoju......i tak zrobi co będzie chciał, by zlikwidować kolejną rodzimą branżę i w to miejsce otworzyć następną montownie. W większości przypadków otwarcie montowni wiąże się z współfinansowaniem inwestycji  i gwarancjami braku konkurencji wewnętrznej. W zamian możemy dostarczyć wykształconych pracowników ( w kolonii mówią niewolników) bo produkty, technologia, rynki nie należą do nas ale nie możemy już rozwijać własnej branży by nie dopuścić do powstania potencjalnej konkurencji. Co potwierdzają oficjalne statystyki likwidowanych rodzimych przedsiębiorstw. Pytanie powinno brzmieć:  " Czy popierasz likwidację narodowych  przedsiębiorstw?"  
Ijontichy
No i dziś Błaszczak ujawnił czwarte pytanie,kto ciekawy niech se poszuka. Ale obalił moją wersję o €€€....przynajmniej na chwilę...ile jeszcze pytań przed nami?
u2
frekwencja referendalna będzie mniejsza od 50% Pożyjemy, zobaczymy. Taki wynik referendum oznaczałby, że Dobra Zmiana jest do odstrzału przez Niemców i ich folksdojczów w Bolanda.
Czesław2
Na wszystkich forach to podnoszą, tylko PIS udaje, że nie wie, o co chodzi. Albo wie. Tutaj mamy wytłumaczenie, jak PIS rozszczelnia system przyjmowania obcych. niepoprawni.pl  Tłumaczenie propisowskiego blogera oczywiście bałamutne, że oni są wyjątkami i będą pracować. Tyle, że zaraz wejdzie europejski nakaz łączenia rodzin i mamy pozamiatane. Propaganda PISu też się łamie. Poza tym, pozwolenie na pracę będą mieli przedłużane do skutku, do uzyskania prawa stałago pobytu. A po co oni są? Bo niemieckie fabryki w Polsce stale nowe otwierane potrzebują robotów.
Silentium Universi
Pytanie o nielegalnej migracji jest źle sformułowana. Po zwycięstwie koalicji ta migracja będzie już legalna
NASZ_HENRY
Koniec będzie taki, że frekwencja wyborcza będzie większa od 50% a frekwencja referendalna będzie mniejsza od 50% i ustalenia referendum nie będą wiążące 😉   
Tezeusz
@anna zapomniałaś o pytaniu najważniejszym  pytaniu referendalnym.. " Czy ja anna od garów mam mieć rozum czy pozostać  dalej przy tęczy " 
Adam66
@Alina@Warszawa "Tymczasem jak chciałabym, żeby mnie rząd zapytał: " - rozmarzyła się Pani, żaden rząd nie zadaje pytań istotnych dla ludu, oni tylko zadają takie pytania, na które odpowiedzi pozwolą im się utrzymać przy korycie.  Obecny zarząd Polski też nie jest lepszy, też chce utrzymać się przy korycie jak najdłużej, ale to nie jest tylko cecha zarządu Polski, wszyskie inne kraje też to robią.  Ale dlaczego to robią?  Bo tak im nakazano, zarządy krajowe to są tylko sługusy globalnych korporacji prących do zastąpienia Boga.  Jakkolwiek patetycznie to brzmi, to niestety tak to wygląda w rzeczywistości.  Tutaj trochę więcej na ten temat: dakowski.pl
Do wpisu: Jest, jest, jest! Znalazłam program Tuska!
Data Autor
Alina@Warszawa
KOKOS: naszeblogi.pl
Alina@Warszawa
Jakby na potwierdzenie ostatniego akapitu - informacja o katach Inki:   "JAKĄ KARĘ W III RP PONIÓSŁ PROKURATOR, KTÓRY ZAŻĄDAŁ KARY ŚMIERCI DLA 17-LETNIEJ SANITARIUSZKI DANUTY SIEDZIKÓWNY?"  
Do wpisu: 1997, 2010, 2023 - kolejna powódź?
Data Autor
Alina@Warszawa
Potop w Słowenii z ostatnich dni - relacja Polaka mieszkającego w Słowenii, która została zalana w 2/3: "Totalna katastrofa". Relacja z zalanej Słowenii. Polak opowiedział o "historycznej katastrofie" Największe problemy w rejonie alpejskim.  Potrzebni mostowcy, saperzy, środki higieniczne, pasza dla zwierząt i pieniądze.
Jan1797
Widzisz to wszystko, z czym się w życiu spotykamy nie jest przypadkiem. Ten sąsiad ormowiec, teraz wymagający wsparcia, kiedyś w sumie nie tak dawno rządził i dzielił przez siedemdziesiąt lat. Nie widział wojny choć była, wierzył w sojusz Polsko -radziecki. Kto nie ma sąsiada? Dlatego dzisiaj można mu opowiadać każdą prawdę odwróconą, łyka wszystko. Co ogląda, wiadomo. Czegóż więc wymagać? Przechodząc do tematu. Dwa linki poddaje uwadze; hydro.imgw.pl,- hydro.imgw.pl,-
Kocur1
Wiec to wina PIS-u?:)) Ty durniu:))
Kocur1
Debilnym, zmanipulowanym i bezmozgim lemingom, nie zdolasz tego niestety wytlumaczyc. Przez kilkanascie lat wpajano im (klamliwie) nienawisc do PIS-u tak wielka, ze teraz te debilne cwiercmozgi uwierza w KAZDE klamstwo, anie sprawdza w TVP, bo niestety z sukcesem wmowili (klamliwie), ze to TVP klamie. Zenada....Biedna ta Polska...
Do wpisu: Gietrzwałd i Lidl
Data Autor
u2
Sama pani widzi jakie jest zainteresowanie tematem. Droga sake, nie siej paniki jak cesiek. Nie twierdzę, że sytuacja jest opanowana, czy pod kontrolą, ale sprawa jest znana co najmniej od kilku miesięcy. Niedawno wojewoda W-M cofnął zgodę na budowę centrum śmieciowego Lidla. Będzie pewnikiem sprawa w sądzie. Artykuł z przedwczoraj napisany przez p. Jerzego Szmita, który alarmuje w tej sprawie od dłuższego czasu : wpolityce.pl Co ma trafić do Gietrzwałdu? LIDL zakłada, że do Gietrzwałdu ma trafiać 150 tysięcy ton odpadów rocznie, w tym 3,25 tys. ton klasyfikowanych jako niebezpieczne. Wśród niebezpiecznych będą m.in.: zużyte urządzenia zawierające freony HCFF, HFC – 500 ton rocznie; nieorganiczne odpady zawierające substancje niebezpieczne – 500 ton rocznie; organiczne odpady zawierające substancje niebezpieczne – 500 ton rocznie; baterie i akumulatory niesortowane – 300 ton, lampy fluorescencyjne i inne urządzenia zawierające rtęć – 250 ton rocznie; urządzenia zawierające freony – 300 ton rocznie; zużyte urządzenia, w tym urządzenia elektryczne i elektroniczne zawierające niebezpieczne składniki – 600 ton rocznie. opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych, w tym opakowania zawierające azbest, filtry, tkaniny zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi – 300 ton rocznie. Plus inne niewymienione odpady.  
sake2020
Alina @Warszawa.......Sama pani widzi jakie jest zainteresowanie tematem.Oglądałam film z jakimś lokalnym aktywistą przerazonym rozmiarami tej planowanej inwestycji ,zachwytem wójta który stwierdził,że docelowo firma może jeszcze powiększyć powierzchnię.Niepokój budzi kompletna cisza i brak jakiegokolwiek zainteresowania obroną Gitrwałdu i Sanktuarium.Nie łudźmy się,.Cyniczne,bezczelne iprzesmiewcze oświadczenia Lidla że dadzą pracę ,,aż'' 100 ludziom,zasadzą kilka drzewek i zbudują ścieżką rowerową brzmią jak groteska.Dlaczego niemieckie gnidy decydują o wyborze terenów w Polsce? Niejasne jest dla mnie milczenie i Kościoła i władz i ekologów ta zwykle krzykliwych,bo tylko ten antypolski wójt wypowiada się nader często.Z urokliwej miejscowości nie zostanie nic skoro obiekt ma służyc do zwożenia smieci z całej Europy. A może to nakaz paniusi von der Leyen do natychmiastowego wykonania? 
Alina@Warszawa
"To co chcą zrobić w Gietrzwałdzie to zbrodnia na rozumie - część 2" - o "pobożnym" wójcie Kasprowiczu. pl1.tv
Alina@Warszawa
"Kościele śpiący, obudź się!" - rozmowa z J. Górzyńskim w sprawie łamania prawa przez wójta, starostę i wojewodę przy wydawaniu pozwolenia na budowę wielkiego śmietniska - inwestycji Lidla (Schwarza) w Gietrzwałdzie  pl1.tv