Otrzymane komantarze

Do wpisu: Sensacja zza oceanu o Diecezji Sosnowieckiej
Data Autor
spike
Jak dla mnie, nie zrozumiałe jest, że np. za ekscesy seksualne księży, szczególnie w przypadku pedofilii, główną karę ponosi Kościół jako instytucja, w postaci wysokich odszkodowań, na jakiej podstawie prawnej, winny ksiądz nie działa w "imieniu" kościoła, tylko swoim. Wielu ludziom dowiedziono pedofilię czy gwałty, są pracownikami różnych instytucji w tym państwowych, czy prywatnych i one nie odpowiadają za winy pracownika, tylko on sam, lub z osobami które to ułatwiały czy tuszowały. W mediach przewinęło się kilka podobnych skandali z udziałem wysokich urzędników, urząd nie poniósł odpowiedzialności.  
spike
Gdzieś czytałem, że demoralizacja kościoła jest następstwem rezygnacji ze specjalnej selekcji kandydatów na księdza, motywem był spadek powołań, podobny mechanizm zastosowano w edukacji, ograniczono, czy wręcz zniesiono egzaminy wstępne do szkół ponadpodstawowych, do szkoły średniej, czy studia może iść każdy, selekcja następuje w trakcie nauczania, brakiem pozytywnych wyników nauczania. Jest tylko problem, szkoły podstawowe są obowiązkowe, średnie już nie, ale robi się wszystko, by takiego nieuka przekopać dalej, bo szkoła straci fundusze na dalszą działalność, efekty tego widzimy już na każdym kroku, znaczenie matury spadło do poziomu biletu kolejowego, a może niżej. W kwestii spraw koło-seksualnych, od preferencji po oskarżenia o gwałt, szczególnie po latach, wg mnie powinny być przeprowadzane badanie wariografem - "wykrywaczem kłamstw", nie jest skuteczny na 100%, choć są takie metody, ale jeszcze nie dopuszczone. Wariograf daje pogląd czy dana osoba mówi prawdę, co daje podstawę do jej obserwacji, wtedy jest duża szansa na odkrycie prawdy.
NASZ_HENRY
NIE byłaś pierwsza z tym kolorowym tematem. Nie warto było 😎  
EsaurGappa
Sensacja?Zrobił swoje co miał zrobić,misja wykonana wracaj do domu. Szanowna pani wystarczy spojrzeć na twarz tego "kapłana" z Watykanu,obraz nędzy i rozpaczy prosto z Rzymu.
Do wpisu: Czy "elektryki" zostaną zabronione?
Data Autor
Alina@Warszawa
Następny kwiatek do kożucha, czyli artykuł o pożarach pojazdów elektrycznych: Pożary samochodów elektrycznych to plaga? Raporty strażaków nie kłamią W 2022 roku w Polsce doszło do siedmiu pożarów samochodów elektrycznych. W bieżącym roku Państwowa Straż Pożarna zanotowała już 15 pożarów "elektryków". Jakie wnioski płyną z chłodnej - pozbawionej uprzedzeń i propagandy analizy danych o pożarach samochodów elektrycznych w Polsce? Sprawdziłem, czy można wierzyć statystykom: czego dokładnie dotyczą i jak należy je czytać, by uzyskać prawdziwy obraz sytuacji? (...) Mówiąc o pożarach trudno o bardziej wiarygodne źródło niż Państwowa Straż Pożarna. Jak poinformował Interię bryg. Karol Kierzkowski - rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej - w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 2 października 2022 roku w Polsce zanotowano 99 pożarów samochodów hybrydowych i elektrycznych. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość z ujętych w tej statystyce zdarzeń dotyczyła samochodów spalinowych z napędem hybrydowym. Jeśli dokładnie wgłębić się w statystyki okaże się, że w tym czasie spłonęły w Polsce aż 73 auta hybrydowe i zaledwie 26 samochodów elektrycznych. (...) Oczywiście samochody hybrydowe, to też elektryczne, tyle że z dodatkowymi silnikami spalinowymi (albo spalinowe z elektrycznymi) ... Tytułowe pytanie z mojego wpisu wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Nie ma nikogo, kto taką decyzję podejmie? 
Alina@Warszawa
Potężny pożar w bloku na Szczepinie we Wrocławiu. Zapaliła się hulajnoga elektryczna Ogromny pożar mieszkania na parterze przy ul. Czarnieckiego 16 wybuchł w sobotę (21 października), o godz. 5 rano. Mieszkanka bloku zaalarmowała służby i jako pierwsi na miejsce przyjechali policjanci, którzy ewakuowali zaspanych mieszkańców. Jak powiedział reporterowi “Gazety Wrocławskiej” właściciel mieszkania, które spłonęło, w nocy wybuchła elektryczna hulajnoga, którą trzymał w mieszkaniu. Płomienie były tak duże, że mężczyzna nie mógł opanować ognia. (...)
Czesław2
Nie dotyczy to uni. Dlatego, że w uni, w przeciwieństwie do Meksyku jest wolny rynek.
Alina@Warszawa
Ale numer! Elon Musk wstrzymuje budowę nowej fabryki samochodów elektrycznych w Meksyku, bo "elektryki" się nie sprzedają!  "Tesla wstrzymuję budowę nowej fabryki ze względu na słabą sprzedaż samochodów" Akcje od razu poszły w dół. "Elon Musk jedną wypowiedzią obniżył kurs akcji Tesli" Jesteśmy więc świadkami samoistnego upadku idei samochodów elektrycznych, pomimo nachalnej propagandy pseudo ekologicznej i pieniędzy publicznych władowanych w ten szemrany biznes. Ludzie nie chcą się spalić w swoim "zielonym" samochodzie.  Nie chcą pojazdu, który może się rozładować w szczerym polu bez pomocy, Nie chcą pojazdu, który może im spalić cały dom, nawet blok jak w Warszawie przy ul. Górczewskiej. Kompromitacja globalnego ocieplenia, kompromitacja wszystkich oszołomów, którzy chcą tłoczyć CO2 pod ziemię, tych wcześniejszych od dziury ozonowej, bo czynnik chłodniczy R14 tracił ochronę patentową i każdy mógł go produkować, kompromitacja jeszcze innych idiotów od "efektu cieplarnianego" powinna być oczywista dla każdego, kto potrafi obliczyć z jaką prędkością obraca się kula ziemska w przestrzeni kosmicznej o temperaturze równej ponoć 0,0 K = - 273,15 st.C. Z idiotycznych założeń wyciągają idiotyczne wnioski i zmuszają nas do ich realizacji za ciężkie pieniądze! Precz z idiotami w rodzaju Grety Thunberg! Tłoczenie CO2 pod ziemię to bardzo niebezpieczny pomysł, bo z każdą cząsteczką  węgla usuwane jest z atmosfery 2 cząsteczki TLENU! Każdy kto skończył podstawówkę wie, jak te pierwiastki krążą w biosferze i jak bardzo zależy od nich normalne życie planety, szczególnie w oceanach, o których biolodzy mają szczątkowe pojęcie. 
Do wpisu: Dowód na sfałszowanie wyborów 15.10.2023 w Polsce
Data Autor
Alina@Warszawa
Zalinkowany RMF wprowadził publikę i mnie w błąd co do daty złożenia protestu. Tu znalazłam wpis na stronie Ruchu Kontroli Wyborów: Instrukcja (uzupełniona 24.10.23) sporządzenia protestu wyborczego  (...) w załącznikach są materiały pomocne przy sporządzeniu  protestu w trybie wyborczym do Sądu Najwyższego w tym Instrukcja sporządzenia protestu wyborczego (pamiętać należy by przytaczać obecne regulacje prawne i odnosić się do wyborów 2023 – w załącznikach są tylko wzory do wypełnienia lub przykłady, które okazały się już skuteczne bowiem zostały dobrze przygotowane), są tu cztery do wypełnienia protesty na wzór, w kolejności stopnia złożoności oraz są też trzy pliki zawierające prawo wyborcze. Należy pamiętać, że w proteście należy za wszelką cenę unikać sformułowań typu „to mogło mieć wpływ”, „mnie się wydaje”, „to mogło być” itp. – takie protesty sądy odrzucają korzystając z tego, że sami skarżący uważają, iż przytoczone przez nich fakty jedynie potencjalnie mogły wpłynąć na wynik. Piszemy „to miało wpływ”, używamy stwierdzeń typu „na pewno”, „to spowodowało”, „to złamało prawo/ustawę/uchwałę” – wystrzegamy się wszelkiej miękkości stwierdzeń, które dawałyby szansę sądowi na interpretacje, że to o czym piszemy to tylko nasze domysły lub przypuszczenia. (...) Protesty można wysyłać pocztą poleconą – decyduje data stempla pocztowego nie późniejsza niż 25 października 2023 r. Czyli jest jeszcze kilka godzin, żeby zdążyć, jeśli ktoś ma wiedzę o przestępstwie wyborczym, albo referendalnym.
Alina@Warszawa
Informacja dla wszystkich, którzy chcą złożyć protest wyborczy: mają czas tylko do 25.10.2023. Trzeba złożyć na piśmie, najlepiej bezpośrednio w Sądzie Najwyższym, bo nie liczy się data stempla pocztowego, lecz data wpłynięcia pisma do Sądu. Wszystkie wymagania formalne patrz: "Pierwsze protesty wyborcze w Sądzie Najwyższym" 
Alina@Warszawa
Bardzo ciekawe wyniki wyborów na Podkarpaciu:  Nikt z Lewicy nie wszedł z okręgu nr 23!  wybory.gov.pl Z tego najciekawsze są wyniki w gminie Kamień  gdzie PiS uzyskał ponad 76% głosów, a druga i ostatnia na podium jest Konfederacja z prawie 9%. Reszta poza 5% progiem wyborczym. Podobnie jest w gminie Godziszów - PiS ponad 78% i Konfederacja 9,3%, reszta mniej niż 5% - z okręgu wyborczego nr 6. Maksymalne poparcie dla PiS znalazłam w gminie Chrzanów  - PiS 79%, potem Konfa, potem 3D, a w ogonie PO - 1,84%  Te wyniki w płd-wsch Polsce, gdzie nie było pruskiego zaboru, gdzie ludzie mieszkają w większości od stuleci nieprzesiedlani, są skrajnie różne od wyników np. w gminach w okolicach Gdańska, czy Zielonej Góry. Na zachodzie są potomkowie przesiedlanych Ukraińców, ludzie oderwani od swoich korzeni, którzy nie mają dziadków, pradziadków na żadnym tamtejszym cmentarzu ... Smutne, że tam ludzie głosują na PO....
Alina@Warszawa
Liczby i świadkowie wskazują na zupełnie coś innego.
Jabe
Temat fałszowania po­wraca, ile­kroć PiS prze­grywa. Gdy wy­grywa, wszys­tko jest w porządku, więc nie ma po­wodu drążyć.
Alina@Warszawa
Obawiam się, że fałszerze są wciąż ci sami i nie jest to PiS!
Do wpisu: Z dedykacją dla WYBORCÓW PO/KO
Data Autor
Alina@Warszawa
Tekst jest o pewnym czerwonym szczurze z totalnej opozycji (wcześniej PZPR), który chce "odszczurzać" Polskę z polityków, których nie zdołał zamordować w czasach rządów PZPR/SLD/PSL. Udało się jego opcji wykończyć ks. Jerzego Popiełuszkę, Suchowolca, Blachnickiego i innych, nawet papieża usiłowali wykończyć - na szczęście bez skutku.  Pan Belka powinien stanąć przed sądem za publiczne wygłaszanie gróźb karalnych wobec PiS, legalnie działającej partii. On grozi członkom rządu i PiS, że zostaną zamordowani - bo na tym tylko polega "odszczurzanie". Na marginesie czekam, kiedy pani Spurek stanie w obronie stad szczurów, które padają ofiarą deratyzacji, A przy okazji może weźmie pod ochronę członków PiS?
Alina@Warszawa
Poczekajmy do czasu ogłoszenia ważności wyborów. Byłoby czymś niebywałym gdyby zostały unieważnione. W sumie Polska nie pierwszy raz będzie w czymś "pierwsza".  Nie wiem, czy w przypadku powtórzenia wyborów zagranica też może jeszcze raz głosować. Na pewno będzie to już po głosowaniach w UE, które mają ponoć zupełnie odwrócić zapisy traktatów na rzecz hegemonii Niemiec w nowym ustroju - IV rzeszy unijnej, której utworzenie jest możliwe tylko wówczas, gdy władzę w Polsce będzie sprawował posłuszny niemiecki pachołek Tusk. Czy są ludzie, którzy potrafią zawrócić to wariactwo, czy pozostało tylko wołać do Boga, żeby zareagował?
Adam66
@Czesław2 Oczywiście, że wybory do Sejmu jeszcze będą się odbywać tylko, że karty do głosowania będą pisane cyrylicą i/lub po niemiecku bo "polskość to nienormalność".  Niestety, nie można winy zwalać tylko na Tuska, bo on od zawsze demonstrował antypolskość, nawet się z tym bardzo nie kryjąc.  Natomiast należałoby rozliczyć tzw. ZP bo poza patriotycznym patosem głoszonym wszędzie, to jednak mają spore zasługi w utracie suwerenności Polski.  Pisałem już to kiedyś, wszyscy politycy pd lewa do prawa, którzy byli czynnymi politykami w czasie okrągłego stołu, powinni być od polityki odsunięci i to natychmiast.  Każdy z nich ma jakieś powiązania i układziki, które się za nimi wloką i doprowadziły praktycznie jeśli nie do rozkładu to przynajmniej do paraliżu państwa polskiego.
Czesław2
PSL wybrał KO. Czyli Polska pozamiatana. Ciekawe, czy będą jeszcze kiedyś wybory do Sejmu.
Czesław2
Ciekawe, że Ziobro się odważył wbrew MM, który pierwszy, przed Niemcami w Glasgow zadeklarował rezygnacje z samochodów spalinowych. filarybiznesu.pl Działanie MM wytłumaczyć   da się tylko tym, że w Europie większość koncernów samochodowych jest z kapitałem żydowskim zza Atlantyku, albo państwowym ( Francja, częściowo) ale rząd na garnuszku Schwaba.
Alina@Warszawa
Czyli w GW demokracja całą gębą, nawet dwoma - Kuczyńskiego i Wrońskiego?
Jabe
A to, że do spółek skarbu państwa chcecie jak najszybciej się dorwać? Żaden dziw. Po prostu nigdy nie mogliście znieść tego, że polskie rodziny były wspierane z tego, co te spółki wy­pracowały, a co winno przypaść zło­dziejom, rzecz jasna nie za darmo. A pewnie, że chcą! Ichnim „Polakom” też się należy. Od tego „spółki” są. Każda for­macja, która chce, żeby jej „Polacy” mieli z tych „spółek” profity, działa wbrew pol­skiemu in­teresowi.
sake2020
Wątpię czy nawet ktoś przejrzawszy na oczy będzie mógł coś zmienić.KUczyński i Wroński w GW proponują na zlecenie KO uniemożliwić PiS-owi działalność jesli znajdzie się w opozycji.Ma to się odbyć poprzez delegalizację jako organizacji o strukturze totalitarnej.Działalność ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego byłaby wtedy całkowicie uniemożliwiona oraz poddanie ocenie sądu
Alina@Warszawa
Tiaa... Tekst jest - trzymając się pociągowej narracji - o pociągu pancernym, który może wjechać na polską stację 'bez peronu" a którego obsada może rozwalić wszystko dookoła.
NASZ_HENRY
No tak, tekst nie jest o PiSie bo PiSowi to peron odjechał ;-)  
Do wpisu: „Bielmo-Franciszkańska 3” – czyli na co pozwalają sobie obcy
Data Autor
Alina@Warszawa
Przed chwilą w TVP Info skończył się kolejny program z cyklu "Resortowe dzieci". Było właśnie o posądzeniach JP2 o tuszowanie pedofilii w Kościele, pokazali też Holendra, który szkalował polskiego papieża.  Ekke Overbeek obciął długie włosy i wygląda bardziej jak mężczyzna. Niestety nie wiadomo co miał do powiedzenia, bo nie usłyszałam jego wypowiedzi. Nie wiadomo z kiedy są zdjęcia. Ot zdjęcia były tylko po to, żeby pokazać jak wygląda.