|
|
spike Swego czasu Tusk został wybrany bezprawnym głosowaniem na przewodniczącego, wtedy Premier ogłosił, że Tusk nie reprezentuje Polski, powinien już dawno ogłosić, że e-posłowie z opozycji nie reprezentują Polski, tak jest prawda.
Tajemnica UE na tym polega, mimo że Polacy wybierają e-posłów, to oni nie reprezentują interesów wyborców ani kraju z którego pochodzą, a tylko i wyłącznie interesy UE, na nią składają przysięgę. Przekręt jest w tym, że e-posłowie innych krajów są kontrolowani przez swoje państwa, a te państwa sterowane przez Berlin, także poprzez pełne reklamówki, kolaboracji ciąg dalszy. |
|
|
Ijontichy Nie martw się...Pakt Hitler---Stalin nadal obowiązuje!! Nikt go nie wypowiedział,nie zmienił,nie zdezaktualizował...."umów sie dotrzymuje" :-))) |
|
|
spike no teraz będzie rząd wszelkiej zgody narodowej, Polskę tak zreformują, że od dołu zaczynając, górą wyjdzie, już pewna grupa organizuje rekwizyty i maści do szkoleń od przedszkola zaczynają, pod hasłem "religia nie, masturbacja tak".
"Będzie nam tak dobrze, że dobrze nam tak."
Parafraza powiedzenia:
"Szanuj Premiera swego, bo możesz mieć gorszego".
tak więc jak się mają błędy rządu Morawieckiego, w czasach którego Polacy odżyli ekonomicznie, obrośli w piórka, teraz wybrali siurka. |
|
|
Jabe Proszę nie zmieniać tematu. Nie sposób zaprzeczyć, że Kaczyńscy właściwie od zawsze byli za integracją.
Ostatnio przyjęło to wręcz tragikomiczną formę, gdy prezesowy pupil dla pieniędzy zgodził się na warunkowość i w ten sposób cnotę stracił, a rubelka nie zarobił. Ot, geniusz. |
|
|
Ptr Akurat ja patrzę na fakty, a tych emocji nie przeżywam. Ale fakty są takie ,że zabito prezydenta RP. I to jest fakt o wadze strategicznej i historycznej. I kurs polityczny tez jest o wadze strategicznej i historycznej. Niezależnie czy Kardynał będzie chiał sklejać naród czy bronić Krzyża. Kurs strategiczny może być tylko jeden.
Wypchnięcie Amerykanów z Europy wprowadza śmiertelne zagrożenie dla Polski. |
|
|
Czesław2 Do tego blokada przez duet MM,Duda wszelkich reform prawnych. |
|
|
Jabe Czyli emocjonalnie Kaczyńscy są po dobrej stronie. Jednak w sferze faktów różnica jest taka, że wręcz skuteczniej mogli obce władztwo nad nami zaprowadzać, właśnie dzięki ochronnej zasłonie dymnej owego patriotycznego etosu. Na tym polega owo kłamstwo. |
|
|
Ptr To taka naukowa wręcz odpowiedź w swej racjonalności, ale z drugiej strony silny emocjonalny afekt do śp. PLK. A to świadczy ,że liczy się jakiś etos. Negatywne podejście sugeruje ,że musi to być dawna miłość do PRL, Niemiec lub Rosji.
Pozostaje sprawa gdzie jest kłamstwo i na czym polega to kłamstwo.
Czy część Polski , która deklaruje poddaństwo wobec Brukseli jest Polską ? Czy definicja,że Polska to jest tylko i wyłącznie część UE o nazwie RP i tam może zajść dowolnie Makiawelliczną drogą za obiecaną kasę byle skutecznie i przyjąć rolę jaką tam wyznaczą , a reszta Polski, suwerenna część, powinna być zwalczana zgodnie z wolą przewodniczącego Webera - czy taka definicja Polski jest prawdziwa ? W świetle wszelkich możliwych aspektów ?
|
|
|
Jabe To nieuzasadnione opinie. |
|
|
Ptr OK. Wskaźnik spolegliwości wobec unii - 20%. Stawianie się Unii, szczególnie Niemcom - 80%. A część narodu chce unii wejść w 4 ltery.
Ale konkluzja to już totalna przesada. PJK tłumaczył ludziom łopatologicznie i tam nie ma demonicznego kłamstwa. Kłamstwo jest po drugiej stronie. Oni wręcz nie rozumieją tego pojęcia. Liczy się skuteczność , a zapominanie jest elementem gry. ( Tak jak Piłat: A coż to jest prawda? )
Ubóstwianie czy hejtowanie LK nie jest elementem realnej polityki i znów świadczy o emocjonalnie chorym podejściu do rzeczywistości , tak jak to określenie : czyste kłamstwo. |
|
|
Hornblower Faktycznie, PiS powinien być nie tylko ogólnopolskim, ale także ogólnoświatowym wręcz symbolem oporu przeciwko zakusom unijnych biurokratów. Jego najważniejsze zwycięstwa w tej walce to:
1. Przepchanie w sejmie, działając wspólnie i w pełnym porozumieniu z PO, PSL i Lewicą, ustawy o upoważnieniu prezydenta RP do ratyfikacji traktatu lizbońskiego, unikając referendum, by czasem Polacy nie zagłosowali przeciw. Za tym genialnym rozwiązaniem głosował m.in. Jarosław Kaczyński. Traktat ten stworzył podwaliny IV Rzeszy, jego zapisy amputowały ogromną część suwerenności Polski i de facto wprowadziły zasadę wyższości prawa unijnego nad prawem krajowym.
2. Przyjęcie bez protestu i wsparcie idiotycznego i szkodliwego dla Polski Zielonego Ładu. Szczególnie szkodliwy dla polskiej gospodarki i nas, obywateli. O czym się przekonamy już niebawem, jak zobaczymy rachunki za prąd, gaz, nowe podatki, jak ten od samochodów spalinowych, i wiele innych nowości.
3. Wspólne z Lewicą, czyli postkomunistami, przeforsowanie w czerwcu 2021 roku ratyfikacji przez Sejm ustawy o zasobach własnych UE, która wyposażyła Komisję Europejską w prawo zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu całej Unii oraz w prawo nakładania „unijnych” podatków. Upoważniono również KE do podejmowania decyzji kto, kiedy i w jakiej kwocie ma te zobowiązania spłacać. Póki co, Komisja Europejska zaciągnęła zobowiązania w wysokości 750 miliardów euro, ale na pewno nie jest to jej ostatnie słowo.
Jeszcze kilka takich zwycięstw i faktycznie, już się jako niepodległy kraj nie podniesiemy. |
|
|
Jabe PiS posłusznie realizuje pomysły unijne, z zarzynającą gospodarkę „dekarbonizacją” na czele. Krzyczy przy tym głośno, jaka to unia jest zła i jak to on jest przeciw.
Już ubóstwiany Lech Kaczyński prowadził tę politykę – politykę wytartych kolan.
PiS jest czystym kłamstwem! |
|
|
Ptr Unijny plan realizuje opozycja, a PiS go nie realizuje. Realizuje tylko pewne elementy , ale główne projekty idą wbrew żądaniom Niemiec. A więc głupcze , przejrzyj na oczy ,że PiS to jest w 90 % inna polityka niż PO w zasadniczych kwestiach: sojuszy, wielkich inwestycji, dystrybucji dochodu, wolności wypowiedzi, stosunku do narodu, stosunku do historii, stosunku do religii. Zmiana tej polityki jeszcze bardziej w prawo wywołuje wręcz konwulsje lewicy co było widać przy lekkim zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Poza tym duże miasta już są pod wpływem nurtu opozycyjnego , indeologicznego, kolonizacji wszystkiego zewnętrzną kasą.
Chcesz wprowadzać jakieś wartości to pisz co chcesz, pokaż program konstruktywny. A jak chcesz tylko krytykować to spadaj. Bocie. |
|
|
Jabe No to PiS należy zdelegalizować w pierwszej kolejności. |
|
|
Ptr Unia ma niezgłębiony potencjał korumpowania polityków - stanowiska , wysokie gaże , a bezpośrednie wypłaty gotówki nawet jeżeli będą wykryte , zostaną jakoś zamiecione pod dywan. I tym potencjałem można sterować. Politycy np. ludowcy nie będa bać się swoich wyborców, bo unia się nimi zaopiekuje.
Zwróćmy uwagę ,że jednoosobowo podpisuje się cesje kompetencji , ale droga wycofania się z tego układu - jakby jej nie było. To działa jak śruba , która tylko się dokręca, ale nigdy nie odkręca.
Ugrupowanie ,które realizuje unijny plan na szkodę Polski powinno być zdelegalizowane. Wcale nie jest powiedziane ,że ich wyborcy jako całośc będą ich bronić. Będzie ich bronić Bruksela i Berlin i wszystkie ich media, te w Polsce też. |
|
|
Es To co Pani pisze to może i prawda, ąle tylko w teoreycznie idealnych warunkach. Ani Lech Kaczyński nie organizował ponownego referendum przed "Lizboną", ani Morawiecki,wbrew ostrzeżeniom- a nawet własnym deklaracjom- przed podpisywaniem wszystkiego, co mu pod nos podsuwają. Nie należy oczekiwać zatem, że Tusk tego podpisu odmówi.
"Teraz media informują.." Nie. To następuje tylko zmiana narracji oficjalnej propagandy. Uczciwi dziennikarze i komentatorzy o prawdziwych zamiarach Brukseli i roli Tuska w tych zamiarach informowali od początku. Oficjalna propaganda wolała jednak zajmować się dawno przebrzmiałymi bzdurami o Resecie, niż aktualnymi i prawdziwymi problemami. Bo jak pogodzić wciąż aktualną propagandę korzyści(jak dla mnie wątpliwych) płynących z członkowstwa w Unii obecną we wszystkich mediach również za sprawą rządu i PIS, z rzeczową informacją o wszelkich zagrożeniach związanych z coraz większym uzależnieniem państwa od brukselskiej biurokracji. A przecież informacje o niechybnym wprowadzeniu euro, oddaniem zasobów eologicznych i leśnych pod brukselski zarząd, odstąpienie od zainicjowanych już inwestycji stanowiących prorozwojowe dla naszej gospodarki motory,zabetonowanie istniejącego stanu ywmiaru sprawiedliwości, itd itd,powinno było stanowić meritum przedwyborczej kapanii a nie pyskówka z Tuskiem i tępa propaganda jaka ta Platforma zła.
Teraz dopiero niektórzy się budzą i zaczynają zauważać błędy. jak to Kaczyński powiedział"staliśmy się ...OFIARAMI błędów, które POPEŁNIONO. To jest dobre. To może ci co przed nimi ostrzegali i alarmowali wręcz , to nie są już agentami Putina, Ruskimi onucami, albo innymi "platformianymi trollami"? To może również i na tym forum tym wszystkim wazeliniarskim głąbom coś do kiepeł dotarło?
Dodatkowym tutaj pytaniem, a może nawet zasadniczym problemem jest jak polskie państwo prowadzone rękami PIS reagowało na wszelkie docierające z Brukseli sygnały, a również wprost werbalizowane intencje dotyczące jawnego wpływania na wyniki wyborów . Ingerencja, w postaci zorganizowanej "turystyki wyborczej" powinna stać się przedmiotem intensywnych działań wselkich służb, a dowody podstawą unieważnienia wyborów. Ale czy takie działania zostały przez naszych "szeryfów" w ogóle podjęte? |
|
|
Jabe No, co robią politycy? |