W Sejmie ustawa BUDŻETOWA - w mediach o tym cisza

Dziś Sejm obraduje nad ustawą budżetową przedstawioną przez KPP (Koalicję Przegranych Partii)
Relacja na żywo: https://www.youtube.com/watch?... 

Posłów PiS-u nie ma na sali, pewnie pilnują TVP. Mam włączony Polsat News, ale w kilku wydaniach "Wydarzeń" nie usłyszałam ani jednego słowa, że toczy się dyskusja o budżecie na 2024 rok.
Z sejmu donoszą o Romanie G. który jest zadowolony ze skazania M. Kamińskiego i M. Wąsika. Towarzyszy temu zapewnienie Hołowni, że wygasi ich mandaty. Obaj politycy się nie pojawili (ale już reporter nie mówi, że żaden poseł PiS się nie pojawił). Wspominają o "akcie łaski" PAD, dla Giertycha, to akt bezpodstawny, chociaż nie podaje podstawy prawnej, który by go upoważniał do takiego twierdzenia. I to wszystko z sejmu Wojciech Dąbrowski. 
Tymczasem z relacji z sejmu warto posłuchać wypowiedzi posła Konfederacji Mentzena i K15 - Marka Jakubiaka, żeby wiedzieć w skrócie co się dzieje. Że to budżet przygotowany przez PiS powiększony o obietnice wyborcze KPP, z baardzo powiększonym deficytem budżetowym, który jeszcze 3 miesiące temu KPP tak bardzo krytykowała.
Więc Kamiński i Wąsik robią za zasłonę dymną do niewygodnych tematów dla Tuska, czyli afery z przejęciem TVP, afery unijnej, czyli dopuszczeniu do relokacji nielegalnych migrantów w Polsce.

Kto pomógł wyłączyć sygnał TVP Info pisze Interia: Kto pomógł przejąć TVP? Kluczowa rola informatyków  W Polskim Radiu nie było takich przekupnych szuj, więc PR nadaje bez problemu.

Przed TVP na Woronicza 17 jacyś ludzie rozstawiają barierki, zapewne w związku z manifestacją zapowiadaną przez PiS i kluby Gazety Polskiej. Nie wiadomo kto im kazał.
Gorący grudzień, Do Świąt Bożego Narodzenia raptem 5 dni a tu nie wiadomo co to będzie. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-12-2023 [13:45] - Tezeusz | Link:

OGLĄDAM od teraz TV Republika w Internecie -  Mój telewizor został już odcięty z sieci. Nie ogladam TVN owskich kłamców. Do czego i innych namawiam.

Obrazek użytkownika smieciu

21-12-2023 [13:52] - smieciu | Link:

W Polskim Radiu nie było takich przekupnych szuj, więc PR nadaje bez problemu.

Za Interią: (Chodzi ściślej o Radio Zachód)
Bunt na antenie regionalnej rozgłośni Polskiego Radia. W czwartek rano prowadzący audycję i wydawca nie dopuścili do przeprowadzenia zaplanowanego wywiadu, a następnie wyemitowali specjalne oświadczenie. - Nie popieramy protestów, które odbywają się pod hasłem "obrony mediów narodowych" - usłyszeli odbiorcy. W komunikacie zaznaczono, że przez lata dziennikarze działali "pod presją cenzury i represji minionej władzy" oraz wyrażono nadzieję na szybkie zmiany.

Obrazek użytkownika u2

21-12-2023 [14:21] - u2 | Link:

działali "pod presją cenzury i represji minionej władzy"

Jakichże to represji ? Jakiej cenzury ? Nie zgadzali się z linią redakcyjną to mogli odejść, a jednak tam pracowali. Dla "reżimu". Wygląda na samokrytykę w stylu Mordki Morozowa  :-) :-) :-)

PS. A zamachowcy Tuska mają wpis do KRS, że są właścicielami lub członkami zarządu PR ? No i bez nakazu sądu nie mogą przejąć firmy. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

21-12-2023 [16:23] - Alina@Warszawa | Link:

Tymi wpisami do KRS, uprawnieniami tuskoidy się nie martwią, bo pewnie już ich sądownicze kundle robią takie wpisy.
Skoro można wyłączyć tyle programów TVP, to co to za problem dokonać głupiego wpisu w KRS, którego przecież nikt nie ogląda w telewizorze. 
Słowo OSZWABIĆ ma konkretne pochodzenie i właśnie mamy okazję znowu przypomnieć sobie jego znaczenie w wykonaniu KPP (Koalicji Przegranych Partii).

Obrazek użytkownika u2

21-12-2023 [20:47] - u2 | Link:

co to za problem dokonać głupiego wpisu w KRS

Oj, oj, oj, to jest prymitywne przestępstwo. Który sędzia tak się podłoży pełomafii? Takie wpisy zostają na dekady :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika juur

21-12-2023 [14:02] - juur | Link:

Patrząc na to co się dzieje z boku można by pomyśleć, że tzw. prawa strona sceny politycznej to kretyni. Gdy Tusk finalizuje to co zaczynał L. Kaczyński i twórczo rozwijał Morawiecki to przedstawiciele tzw. prawicy gdy tylko, rano, otwierają oczy to interesuje ich przede wszystkim  czy menora świeci i jak dotkliwiej ukarać Brauna. Pytanie o kult żydowskich symboli, co oznacza też kult żydów w Polskim Sejmie to świętokradztwo, zbrodnia nienawiści.... co ludzie powiedzą... Można by tak pomyśleć gdyby nie było wiadomo, że to ustawka okrągłostołowej szajki. Realizacja programu i nie ma to znaczenia kto "zgasi światło" Morawiecki czy Tusk. Ważne, że zgasi i Tusk to właśnie robi przez nikogo nie niepokojony bo tzw. prawica jawi się jako przybysze z kosmosu, którzy nagle wylądowali na ziemi i nic nie rozumieją co się dzieje. Bo są tu pierwszy raz i wszystko jest nieznane.

Obrazek użytkownika spike

21-12-2023 [17:04] - spike | Link:

A Orban oświadcza, że takiego przejęcia mediów naród by nie dopuścił, do tego jego rząd uchwalił ustawę powołującą urząd do kontrolowania instytucji i organizacji pozarządowych, pod kątem ich finansowania, ma to zapobiegać ich wpływom na opinię obywateli, jak i wpływ na decyzje rządu, jak podają media USA jest z tego niezadowolony :)
Sorosa już wywalił z jego uczelniami.
By było jeszcze śmieszniej dyktatura Putina zakazała manifestacji homosiów, jak i zdelegalizowała wszelkie ich organizacje.

A Prezydent mocno śpi, my się go boimy, na palcach chodzimy ......" :)))))
zamiast walnąć pięścią w stół i wysłać wojsko do kontroli TVP.

Obrazek użytkownika spike

21-12-2023 [17:08] - spike | Link:

a PiSwcy w sejmie są czy ich nie ma, to nic się nie zmienia.
Trzecia noga w państwie - Hołownia, pewnie obetnie im diety, tak dla jaj, choć im to na rękę, zatwierdzenie budżetu chyba nie wymaga obecności wszystkich posłów.

Obrazek użytkownika juur

21-12-2023 [18:16] - juur | Link:

"Kto pomógł przejąć TVP? Kluczowa rola informatyków"  to powód do dumy dla każdego folksdojcza i pewnie bardzo pragną by przybliżyć ich postacie opinii publicznej, zdjęcia, nazwiska.......bo to na co zasługują..
Też tak uważam, że szczególnie zasłużeni zapracowali na to by ich poznano. Bo to dobrze wiedzieć kto jest kto i to nie tylko w kontekście TVP.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

21-12-2023 [20:25] - Alina@Warszawa | Link:

Okazuje się, że w sejmie nie tylko budżet. Jest też dyskusja nad nowymi kandydatami do PKW. Lewizna zgłosiła wielce zasłużonego Ryszarda Kalisza, odznaczonego, zasłużonego przybocznego SLD/PZPR-owskiego prezia Olka Kwaśniewskiego. Komisja sejmowa zaopiniowała tę kandydaturę negatywnie o dziwo. Ale już samo pojawienie się nazwiska Kalisza na politycznej giełdzie i to jako kandydata do najważniejszej instytucji wyborczej musi budzić grozę. Komuna wraca galopem jak poszczepienny rak.