Reżyserka A. Holland na kolanach u Bieruta

Znana pani reżyser Agnieszka Holland nakręciła ostatnio film o polskich pogranicznikach na granicy polsko-białoruskiej. Problem, którym się zajęła jest masa nielegalnych imigrantów, którzy zwożeni przez Rosjan i Białorusinów pod polską i unijną granicę, usiłują nielegalnie i agresywnie przekroczyć tę granicę. Pieniądze na swój nowy film "Zielona granica" tym razem zdobyła poza Polską, o czym mówi dr Ewa Kurek: 
Dr Ewa Kurek o Agnieszce Holland i "Zielonej granicy" 
Trzeba to koniecznie obejrzeć, żeby prawidłowo interpretować "wizję artystyczną" pani Holland jako kolejny antypolski gniot na zamówienie propagandy niemiecko-rosyjskiej. 
Zaraz ktoś mi zarzuci, że jeszcze nie widziałam, a już krytykuję. Obejrzę, kiedy przyjdzie czas, o ile będę miała czas.... Bo prawdę powiedziawszy, szkoda życia na jej produkcje, zawierające zupełnie niezrozumiały dla Polaka-katolika punkt widzenia na poruszany przez nią temat. To produkcja dla komuchów, donosicieli (rodzice Holland donosili na prof. Tatarkiewicza"), ludzi bez zasad moralnych, sprzedajnych za byle donos. 
W dodatku jej film pozostanie fałszerstwem polskiej historii współczesnej, dlatego każdy powinien znać kulisy powstania tego kolejnego antypolskiego paszkwilu, produktu nienawiści Żydów-komuchów do Polaków. Z filmu jasno wynika, że winą Polski jest, że ci ludzie, tacy umęczeni podróżą nie mogą przejść granicy. To pani Holland nie słyszała o legalnych przejściach granicznych? Do łba jej nie przyszło, że ci ludzie powinni legalnie przekroczyć granice, zamiast dawać się pomiatać na "zielonej granicy"? Może widzowie po filmie powinni jej to powiedzieć? 
O filmie (który "odniósł sukces na festiwalu w Wenecji") tak mówi min. Kamiński: https://www.pap.pl/aktualnosci... 

Mamy do czynienia z kolejną odsłoną antypolskiej propagandy. Po czym poznać, że to propaganda? To proste. Autor paszkwilu zawsze pomija prawdę i prawdziwych sprawców. Kiedy Gros, czy Holland "tworzą", pomijają fakt, że cała II wojna światowa i wszystkie zbrodnie na polskich terenach w tym czasie są wynikiem paktu Hitler-Stalin i prawa wprowadzonego przez niemiecką, albo radziecką administrację! To Niemcy wprowadzili prawo, na mocy którego mogli swobodnie mordować każdego Polaka i każdego Żyda, To Niemcy zamordowali krakowskich profesorów, to Stalin zamordował polskich oficerów (Zbrodnia Katyńska). To Niemcy stworzyli wszystkie obozy koncentracyjne, To sowieci (rosyjscy Żydzi-komuniści) tworzyli gułagi dla Polaków, Litwinów, Ukraińców, Białorusinów, w których mordowali tych ludzi. (Na marginesie tylko trzeba zauważyć, że to protestanckie Niemcy,  prawosławna Rosja, albo ateistyczny ZSRR, czyli cywilizacje w których Boga zastępuje fuerer albo car, albo takie, w których żadnego Boga nie ma!)
Tacy "twórcy" jak Holland nigdy nie zrobią dokumentu o UB-eckich katowniach, w których po 1945 roku żydokomuna przywieziona na ruskich czołgach katowała Polaków - ich grobów nie można znaleźć do dziś. Stalinistka Holland musiałby bowiem zrobić dokument o zbrodniach swojej rodzinki. Tytuł: "Granica człowieczeństwa". Chyba nikt nie zrobi? 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

08-09-2023 [00:38] - marsie | Link:

Właśnie tak należy na to "antypolskie kurestwo" patrzeć, brawo!

Obrazek użytkownika u2

08-09-2023 [00:42] - u2 | Link:

kolejny antypolski gniot na zamówienie propagandy niemiecko-rosyjskiej. 

160 tys. euro z Czech z ichniego instytutu filmowego, ponoć mąż p. Holland to Czech. 380 tys. euro z Komisji Europejskiej, dokładnie z Euroimages.

Tymczasem film ponoć dostał owację na stojąco w Wenecji. Chyba jest tam jakiś festiwal, czy coś :-)

https://www.rp.pl/film/art3905...

Dyrektor artystyczny weneckiej imprezy Alberto Barbera, zapytany, jakie filmy, jego zdaniem, mogą stać się głośne w drugiej części festiwalu, radzi zwrócić uwagę na trzy tytuły: „Poza sezonem” Stephane’a Brize’a i „Zieloną granicę” Agnieszki Holland oraz „Kobietę z…” Małgorzaty Szumowskiej.

[...]

„Zielona granica” podzielona jest na rozdziały. W pierwszym, niemal paradokumentalnym - najważniejsza jest opowieść o uchodźcach. Prześladowana rodzina z Syrii, która leci samolotem do Białorusi, bo prezydent Łukaszenka obiecywał uchodźcom przejście przez białorusko-polską granicę do zachodniej Europy.  Dołącza do nich samotna inteligentka z Afganistanu.

Holland śledzi ich los. Pokazuje też tragedię innych uciekinierów, którzy chcą w Polsce poprosić o azyl, ale nikt ich nie chce wysłuchać, przerzucanych przez służby graniczne Białorusi i Polski przez oddzielające dwa kraje druty kolczaste. Ludzi, którzy umierają z wyczerpania, chłodu, niedożywienia, topią się w bagnach.

PS. Wygląda na tani chwyt. Przedstawia się osoby rzeczywiście potrzebujące pomocy, typu kobiety i dzieci, a pomija się milczeniem tysiące młodych byczków z Afryki i Azji szturmujących bezpardonowo granicę z Bolanda :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

08-09-2023 [04:57] - Siberian Husky Dog | Link:

Klasyczny strzał w.kolano przed wyborami. Już  wkurzyli chyba wszystkich
Najwstrętniejsze jest to,że ta podła kobieta spieszyła się z tym antypolskim gnojem,aby zdążyć obrzucić nim Polaków właśnie w Wenecji,właśnie teraz zadziałać na rzecz bandytów zza wsch.granicy! Jedno wielkie łgarstwo zasyfiające godność ciężko pracujących żołnierzy i policjantów!

Polacy są w stanie wybaczyć wiele. Nie wybaczają robienia Polsce obciachu za granicą.

Obrazek użytkownika Jan1797

08-09-2023 [11:12] - Jan1797 | Link:

Czy to było zamówienie? Holland nie jest na topie. Czy Netflix się przekonał?
Jurorzy nie będzie nagród ex aequo.
Saleh Bakri to palestyński aktor ("Turkusowa suknia", "Salvo. Ocalony"). 
Jane Campion to reżyserka z Nowej Zelandii ("Fortepian", "Anioł przy moim stole"), która w 2021 roku zdobyła w Wenecji Srebrnego Lwa za reżyserię filmu "Psie pazury". 
Mia Hansen-Løve to francuska reżyserka ("Co przynosi przyszłość", "Wyspa Bergmana"). 
Gabriele Mainetti jest włoskim reżyserem ("Jeeg Robot", "Freaks Out").
Irlandczyk Martin McDonagh to reżyser i scenarzysta, który zdobył w Wenecji nagrody za scenariusze filmów "Duchy Inisherin" oraz "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". 
Santiago Mitre to argentyński reżyser i scenarzysta ("Argentyna, 1985", "Petite Fleur").
Amerykańska reżyserka Laura Poitras, laureatka Oscara za dokument "Citizenfour", jest zeszłoroczną laureatką Złotego Lwa za film "Całe to piękno i krew". 
Shu Qi to tajwańska aktorka ("Zabójczyni", "Transporter").

Damien Chazelle dwukrotnie otwierał festiwal w Wenecji, biorąc udział w konkursie głównym. https://www.filmweb.pl/news/WE...

 

Obrazek użytkownika r102

08-09-2023 [05:43] - r102 | Link:

Filmu to raczej nikt nie obejrzy - bo nie da rady :-)

Jak najbardziej oglądałem zwiastun /ostatnio zwany "trailer") - zaczyna się pięknie - lecą samolotem jacyś Arabowie i jeden mówi - "lecimy do wujka w Szwecji" - no OK czemu nie tylko co oni potem robią włócząc się po Puszczy Augustowskiej to trudno połączyć jedno z drugim...

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2023 [07:57] - sake3 | Link:

Widocznie samolot nie był na kursie i ściezce.

Obrazek użytkownika Jan1797

08-09-2023 [12:44] - Jan1797 | Link:

Pysznie prawdziwe.;)

Obrazek użytkownika Darek65

08-09-2023 [10:12] - Darek65 | Link:

Nie bardzo rozumiem zdziwienie postawą Holland. Znając jej korzenie należało się tego spodziewać. Myślę, że najlepszym sposobem jest pozwolić jej mówić. Niech dalej przekracza granice i w końcu stanie się dla wielu jasne, że jej przekaz jest skrajnie antypolski. Można też publicznie zadać dwa pytania. Jedno do opozycji - Czy identyfikujecie się z przekazem filmu Holland ? Drugie zadać jej - Kiedy nakręci pani film o swoich braciach z armii izraelskiej, co to pilnują "porządku" przy murze na granicy Izraela ?
Generalnie, jak walczyć, to jej bronią, na spokojnie.

Obrazek użytkownika u2

08-09-2023 [10:22] - u2 | Link:

jak walczyć, to jej bronią

Pomówieniami, oszczerstwem i kłamstwami ? :-)

Obrazek użytkownika tricolour

08-09-2023 [10:31] - tricolour | Link:

Gdyby to były pomówienia, oszczerstwa i kłamstwa, to warto do sądu po wyrok.

Skoro nikt do sądu nie skierował tych rzekomych pomówień, to znaczy, że to prawda jest i stąd wasze zdenerwowanie.

😛

Obrazek użytkownika Jan1797

08-09-2023 [10:48] - Jan1797 | Link:

tric,
Czy będą trudno powiedzieć. Sztuki wspierają taką kulturę - tak to leciało? Czy w trybie wyborczym -zobaczymy? ;)
Zostawiłbym ją z tym filmem, najbliższej historii i cytowałbym jak wyżej.

 

Obrazek użytkownika u2

08-09-2023 [11:14] - u2 | Link:

Wystarczy obejrzeć "Idę" Pawlikowskiego, aby zrozumieć na czym polegają antypolskie pomówienia i oszczerstwa niezwykle popularne na świecie. Pawlikowski poznał w Anglii w Oxfordzie starszą miłą panią Helenę Wolińską - Brus i nakręcił o niej film, za który otrzymał statuetkę Oskara. Wątpliwe, aby nie znał jej prawdziwego życiorysu. Ale zagrała mu we krwi wspólnota plemienna i postanowił przepisać historię od nowa.

PS. Najzabawniejsze że w "Idzie" Polaka mordującego swojego sąsiada Żyda zagrał Jerzy Trela, z pochodzenia sam Żyd. To mimowolny lapsus Pawlikowskiego :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

08-09-2023 [11:25] - Jan1797 | Link:

Najbliższa niedziela wiele wyjaśni.
Ten zwiastun opłaciłbym w Wenecji i tyle. Nie ma większej miłości / beatyfikacja Rodziny Ulmów
https://www.google.pl/search?q...
Taka była i jest Polska rzeczywistość. Nigdy nie byliśmy mordercami, dlatego bronimy się przed wojną.

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2023 [11:49] - sake3 | Link:

@Jan1797.........Sądzi pan ,że film o rodzinie Ulmów byłby nawet dopuszczony w Wenecji? W jakich bólach i z jakimi przeszkodami rodziło się powstanie Muzeum Ulmów W końcu smierć Polaka to zwykłe zejście bez metafizyki.Wątpię czy pani Engelking uważa nawet powstanie takiego muzeum za celowe.

Obrazek użytkownika Jan1797

08-09-2023 [12:37] - Jan1797 | Link:

Sądzi pan ,że film o rodzinie Ulmów byłby nawet dopuszczony w Wenecji? 
@Sake3 : 
-Zgłoszona powinna być „Historia jednej zbrodni” wraz z „Raportem Pileckiego”. 
-W takich inwestycjach nie ma oparcia na już istniejących, wykonawca narzeka na projektanta, zawsze są problemy z mediami (przyłączami).
-Martwi mnie jednak barak promocji i informacji w necie. Świat powinien się dowiedzieć z odpowiednią oprawą.
------
Jeszcze raz przy okazji zapytam, dlaczego w TVP nie pokazuje się dziennikarzy zadających pytania?
----------
Dlaczego nie pokazuje się twarzy ludzi atakujących polityków i dziennikarzy? Policja jest dla ochrony. Pięć minut po zdarzeniu atakujący powinien być ujęty.
-------------
Proszę zrobić porządek z komendami miejskimi, płaci im Państwo nie samorząd. Atak na ministra to atak na bezpieczeństwo Polski.

Obrazek użytkownika paparazzi

08-09-2023 [17:30] - paparazzi | Link:

@Jan1797 100% racji. Brak aktywności zabija inwencję. Pozdrawiam Janie.

Obrazek użytkownika Jan1797

08-09-2023 [18:00] - Jan1797 | Link:

Witaj Paparazzi, dziękuję 
Gdybym miał to zrobić, po prostu zacząłbym wymagać. 
Placówki dyplomatyczne, a dokładnie attaché kulturalny otrzymałby polecenie i abu rybki, abu…
Po pierwsze. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych w Bilbao. Czasu mało, ale chcącemu kto stanie na drodze?
Sprawdzian trwa, ale na pewno zrobiłbym wszystko by umieścić filmy tutaj; Silverdocs (wł.SILVERDOCS: AFI / Discovery Channel Documentary Festival) – festiwal filmów dokumentalnych organizowany przez Discovery Channel i American Film Institute. I wiem dlaczego. .Jednak jestem laikiem. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2023 [11:40] - sake3 | Link:

@Tricolour......To nie jest zdenerwowanie,tylko oburzenie.Podła kobieta ma tę przewagę że trzyma w rekach narzędzia do szkalowania,pomówień i oskarżeń.Ma możliwośc jako reżyser do publicznego oczerniania cudzego wizerunku w tym przypadku państwa polskiego i Straży Granicznej.Dlaczego ta kreatura nie nakręci filmu dokumentującego prawdę tylko fabularny film? Dlatego,że artyście wolno więcej,dlatego,że nikt jej nie może za kłamstwa i oszczerstwa podać to sądu ,bo to jest dozwolone jako,,,artystyczna wizja'' W filmie dokumentalnym musiałaby trzymac się prawdy.

Obrazek użytkownika tricolour

08-09-2023 [11:56] - tricolour | Link:

@sake

A dlaczego kreatura ma kręcić film o straży granicznej? 

Weźcie sami nakręćcie skoro jest potrzebny, a nie czekajcie, że was wyręczą kreatury.

Kurcze, o Smoleńsku zrobiliście jednego gniota, że zęby bolą - ten Smoleńsk to ważny jest w ogóle?

Obrazek użytkownika spike

08-09-2023 [12:36] - spike | Link:

@tri
"Weźcie sami nakręćcie skoro jest potrzebny ..."

czytając ciebie, czy innego @smiecia, można odnieść wrażenie,że nie mieszkasz w Polsce, tak ogólnie że nie jesteś Polakiem.
Dla jasności rozumienia co piszesz, wyjaśnij jak to z tobą jest.

Co do Smoleńska, owszem film nie był najwyższych lotów, właśnie z powodów braku dowodów jak faktycznie było, bo twórca tego "gniota" nie poszedł drogą Holland.

Powiem ci, że ja film o Smoleńsku bym nakręcił jako prowokację wg sztuki wojny "uderzaj w trawę, by wypłoszyć węże".
Wszystkie poszlaki wskazują jasno, że zamach dokonał Putin z czynną i bierną pomocą Tuska i jego mocodawców, bym ich oskarżył wprost, że zamordowali polskiego Prezydenta i towarzyszącą delegację katyńską, byśmy wtedy zobaczyli, ile tych węży by się wypełzło z tej trawy.
Mam nadzieję, dokumentów na zdradę dyplomatyczną Tuska jest sporo, że podobny film powstanie, jak też że nadejdzie dzień, gdy Tusk za to odpowie.

Obrazek użytkownika tricolour

08-09-2023 [12:53] - tricolour | Link:

@spike

Pomysł na film masz dobry.

Co do bycia Polakiem, to często pytam, co to znaczy być Polakiem i nie dostaję odpowiedzi. Więc dopuszczam myśl, że nim nie jestem skoro bycie Polakiem polega na byciu nie wiadomo kim.

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2023 [15:31] - sake3 | Link:

@Tricolour....To nawet dobrze,że pan nie przyznaje się do bycia Polakiem,bo co Polsce po takim Polaku?

Obrazek użytkownika tricolour

08-09-2023 [15:33] - tricolour | Link:

@sake

A co to znaczy być Polakiem? 

Proszę krótko, węzłowato.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-09-2023 [15:41] - Alina@Warszawa | Link:

Żaden Polak nie ma problemu z odpowiedzią na to pytanie - po prostu JEST POLAKIEM!

Obrazek użytkownika tricolour

08-09-2023 [15:51] - tricolour | Link:

@alina

Hehehe... Żaden Polak, który na tym forum uważa się za Polaka, jeszcze na to pytanie nie odpowiedział. Od dawna drążę ten temat i guzik. Kompletne zero.

Stawiam tezę, że nie jesteście w stanie wydusić z siebie, co to znaczy być Polakiem. 

😛

A może dusi kochanki i wyrywa im włosy?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-09-2023 [16:57] - Alina@Warszawa | Link:

08-09-2023 [15:51]
Ty Tric myślisz, że ja będę uczyć ruską propagandę co to znaczy być Polakiem? A paszła won!

Obrazek użytkownika tricolour

08-09-2023 [17:20] - tricolour | Link:

@alina

Myślę zupełnie co innego - że nie jesteś w stanie napisać, co znaczy być Polakiem.

Obrazek użytkownika spike

08-09-2023 [18:24] - spike | Link:

@tri
jeżeli sam nie jesteś w stanie określić, co znaczy być Polakiem, to jakakolwiek odpowiedź nie będzie dla ciebie argumentem, odpowiedzią.
ale spróbuję ci odpowiedzieć:

Być Polakiem znaczy być Jej synem.

Obrazek użytkownika tricolour

08-09-2023 [20:35] - tricolour | Link:

@spike

Tylko więzy krwi? Warunkiem koniecznym bycia synem jest urodzenie się.

A co z kobietami? One nie są synami więc nie są Polakami? Czyli też córą trzeba być, prawda?

Jaruzelski był synem?

Obrazek użytkownika spike

08-09-2023 [20:50] - spike | Link:

@tri -zawiodłeś
sądziłem, że "mądrej głowie, dość dwie słowie", moja definicja jest przenośnią, a żeś ponoć facecik, więc napisałem "syn", choć to bez znaczenia, tu chodzi o więź uczuciową, jaka jest między matką a dzieckiem i odwrotnie, jest to najwyższy rodzaj więzi emocjonalnej, to dzięki tej więzi, Polacy walczyli za Ojczyznę jak za swoją matkę.

Dla swojej rodziny chyba jesteś gotowy na każde poświęcenie, ale do Polski  nic nie czujesz, dlatego nie rozumiesz.
Jak Polacy kochają swoją Ojczyznę, miałem okazję doświadczyć poza Polską, na Litwie, w Rosji czy Ukrainie, ty nie masz tam czego szukać.
Spotkałem tam jednego Polaka, którego pradziad został zesłany na Syberię, mimo że już nie mówią po Polsku, ale wie skąd pochodzi i jedynym marzeniem jest odwiedzić Polskę swoich dziadów, mimo tylu lat na obczyźnie.
 

Obrazek użytkownika tricolour

08-09-2023 [20:56] - tricolour | Link:

@spike

A skąd wiesz, że nie czuję? Mam się celowo rozpływać z miłości, by towarzystwo było zadowolone?

Na mojej ulicy jest ze dwadzieścia domów. Tylko w dwóch są flagi przed drzwiami - rodzina ukraińska sobie powiesiła gdy zamieszkała przed rokiem i moja wisi już całe lata. Reszta wiesza sporadycznie - może żeby być Polakiem trzeba sporadycznie, co?

A poza tym - czym jest dla mnie rodzina, mogę literalnie napisać, jak widzę swoją rolę, obowiązki, relacje, zasady...

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-09-2023 [18:31] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
Obawiam się,  że całe to towarzycho "prawdziwych Polaków " mialoby poważny problem na poziomie VI klasy w PRL, kiedy to pisało się już wypracowania na temat: w oparciu o wiersz " Kto ty jesteś? Polak mały " zdefiniuj pojęcie ojczyzny i bycia Polakiem". 

Obrazek użytkownika tricolour

08-09-2023 [20:41] - tricolour | Link:

@Anna

Tak, mają problem i to poważny, wręcz nie do przeskoczenia. Czego się tkną, to zamierzchła przeszłość, Chopiny, Koperniki, wojny i rozbiory.

Ze współczesności nic. Oczywiście Papież, ale tylko z obrazka, bo realnie 20% frekwencji mszalnej oznacza, że 80% ma go gdzieś. No i Pasterka, a po niej 364 dni w Lidlu lub Kauflandzie na promocji.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

09-09-2023 [11:08] - Alina@Warszawa | Link:

Ty myślisz!? To zajęcie obce takim jak Ty Tric! Jakbyś potrafił myśleć, to wreszcie skończyłbyś studia na inżynierii sanitarnej, albo chociaż geodezji. No chyba, że w desperacji jak już na polibudzie nie dasz rady, to chociaż kulturoznawstwo, albo jakąś filologię u Trzaskowskiego?

Obrazek użytkownika Jan1797

08-09-2023 [17:32] - Jan1797 | Link:

08-09-2023 [15:33] - tric,
Samo przyjdzie. Wystarczy szanować Boga i władze wybrane, języka ojczystego i racji stanu bronić.

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2023 [17:45] - sake3 | Link:

@Tricolour.....Proszę odsłuchać  jeden z koncertów Szopena-e-moll bądź  f-moll .Dopiero wtedy kiedy pan zrozumie jego muzykę tak bardzo polską zrozumie też czym jest Polska dla Polaka i sam sobie odpowie co znaczy być Polakiem..

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-09-2023 [18:00] - Pani Anna | Link:

Japończycy kochają Chopina, rozumieją i czują te muzykę,  są jednymi z najlepszych jej wykonawców.  Czy to oznacza, że są Polakami?

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2023 [18:11] - sake3 | Link:

To prawda japończycy nie są Polakami ale ich miłość do muzyki pozwala znaleźć duszę kraju z ktorego ta muzyka pochodzi.Jeden z uczestników Festiwalu Szopenowskiego przyjechał do Polski wcześniej tylko po to by ją poznać.I wyczuł poznaną Polskę w muzyce Szopena Jego wrażliwość artystyczna pomogła w jej odczytaniu..

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-09-2023 [18:26] - Pani Anna | Link:

Nie odpowiedziałaś na pytanie.

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2023 [18:33] - sake3 | Link:

Odpowiedziałam jak potrafię.Nie zawsze wszystko można wyrazić słowami.Duszę kraju,klimat epoki pokazywali np.Liszt,czy Strauss.

Obrazek użytkownika u2

08-09-2023 [18:42] - u2 | Link:

Jak byś nie odpowiedziała droga sake, to dla trollicy z Niemiec będzie to zła odpowiedź, albo brak odpowiedzi. Niemieckie kundelki tak mają.

PS. Dla niemieckich kundelków polskość to nienormalność, a niemieckość to normalność. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-09-2023 [18:53] - Pani Anna | Link:

No, okazałeś szacunek, kundlu jeden, jak na Prawdziwego Polaka przystało.  Siebieście wszyscy warci.

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2023 [19:02] - sake3 | Link:

@u2.......Niewiele już na NB może mnie jeszcze zdziwić.Zwłaszcza zajadłość czy nienawiść niektórych.No ale tego nie odczyta się z żadnej muzyki.Tyle że często ten który nie ukończył nawet  podstawówki może posiadać więcej kultury i zalet niż ten który szczyci się swoim intelektem,.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-09-2023 [18:51] - Pani Anna | Link:

W dodatku Chopin był w połowie Francuzem i oni też roszczą sobie do niego prawo. Polecam mój komentarz poniżej.  Ja wy ludzie skończyliście podstawówki?

Obrazek użytkownika spike

08-09-2023 [20:58] - spike | Link:

@ania z łonowego wzgórza
-byś wiedziała, że Japończykom bliżej do Polski niż takim jak ty, czy @tri, poczytaj historię, to się dowiesz, że mimo ich paktu z Hitlerem, Japończycy pomagali Polakom, wiesz że Japonia nie przyjęła od Polski wypowiedzenie wojny?

Znajomość historii Polski, nie jest wyznacznikiem polskości, jest wielu polskich bohaterów, mimo ich różnej narodowości, ale wy nie macie żadnej.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-09-2023 [09:14] - Pani Anna | Link:

@spike
Co tam znowu mlaszczecie dziadku? Czytać ze zrozumieniem, a nie tylko "czytać " po polsku was nie nauczyli?

Obrazek użytkownika u2

08-09-2023 [18:30] - u2 | Link:

Co to znaczy być Polakiem?

To okazywanie szacunku i troski o naszych przodków, którzy walczyli za nas i dzięki temu żyjemy dziś w wolnym kraju. Być Polakiem to również patriotyzm na co dzień - dbałość o język i kulturę, ale także życzliwość wobec drugiego Polaka i szacunek dla prawa.

Nov 9, 2010

https://gazetawroclawska.pl/co...

Obrazek użytkownika tricolour

08-09-2023 [20:30] - tricolour | Link:

@u2

To ty nie jesteś Polakiem. Sposób w jaki zwracasz się do osób na forum, a szczególnie do Pani Anny, dyskwalifikuje cię z własnej definicji Polaka. Jeśli za pewien wzór polskości uważamy szczególną atencję wobec kobiet, to tobie prędzej do śmietnika niż do Polaka. 

No chyba, że jesteś prawdziwym polakiem - to wtedy tak, szmaciarstwo jest jak najbardziej na miejscu.

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2023 [20:41] - sake3 | Link:

@Tricolour.....A jak pan i ta paniusi zwracacie się na forum do innych? Pan tu na NB jest chyba najbardziej ordynarny ze wszystkich komentatorów,nie mówiąc już o złośliwym ujadaniu tej paniusi Anny, Wy jeszcze smiecie krytykować?

Obrazek użytkownika u2

08-09-2023 [20:47] - u2 | Link:

Odpłacam wam niemieckim kundelkom pięknym za nadobne. To że posługujecie się językiem polskim, nie oznacza automatycznie, że jesteście Polakami, zwłaszcza, że ty tryc nie uważasz się za Polaka. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika tricolour

08-09-2023 [22:10] - tricolour | Link:

@u2

Na razie żadne z was nie wydusiło z siebie, co znaczy być Polakiem. Jest przy tym dla mnie oczywiste, że bez problemu byście nazwali co znaczy być kierowcą, kucharzem, ojcem czy mężem. 

W takim rozumieniu staje się jasne, że nie chcę być Polakiem jeśli cechą jego jest, że nie potrafi powiedzieć kim jest. To jest nienormalność - z definicji.

A wiesz dlaczego tak jest?

Obrazek użytkownika u2

08-09-2023 [23:06] - u2 | Link:

Nie nudź niemiecki kundelku. Dla ciebie polskość to nienormalność. Dla mnie ty jesteś normalnym niemieckim kundelkiem. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika tricolour

09-09-2023 [09:11] - tricolour | Link:

@u2

Oczywiście, że nienormalność skoro Polak nie potrafi powiedzieć, co to dla niego znaczy być Polakiem.

A teraz do Kauflanda marsz!

😛

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-09-2023 [09:11] - Pani Anna | Link:

@u2
Przywlokło sie to gdzieś ze Wschodu,  dziadek, czy tam ojciec słowa po Polsku nie mówił (sam się tym pochwaliłeś), a teraz taki decyduje, kto jest kim w Polsce. Jesteś zwykłym ruskim ścierwem,  a o polskości,  to ty możesz sobie pomarzyć.  Dowód i pesel to nie wszystko.

Obrazek użytkownika u2

09-09-2023 [20:31] - u2 | Link:

Jesteś zwykłym ruskim ścierwem

Oj tam, oj tam, nie obrażam się, bo tchórzliwy anonim z ciebie trollico z Niemiec i nie masz zdolności honorowej jak każdy niemiecki kundelek.

PS. Po polsku nie mówił dziadek, ani babka, w dodatku od strony ojca i matki. Pisałem o tym kilka razy. Nie przeszkadza mi to czuć się Polakiem. Zaś ty wstydzisz się być Polką, dlatego tak tutaj ujadasz na Polskę niemiecki kundelku.

Obrazek użytkownika Pers

09-09-2023 [20:59] - Pers | Link:

@u-beczek
//Po polsku nie mówił dziadek, ani babka, w dodatku od strony ojca i matki.//
Tylko jidisz.
Zgadza się litwak.

Obrazek użytkownika u2

10-09-2023 [23:54] - u2 | Link:

Zgadza się litwak

Zafiksowałeś na tym litwaku per-sik. A mowa po prostu to typowa mowa podlasiaków. Takim językiem mówił w młodości m.in. ks. Popiełuszko. Obecnie prosta mowa jest na wymarciu, bo starzy ludzie wymierają, a młodzi mówią po polsku.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-09-2023 [21:07] - Pani Anna | Link:

@u2
Czuć to się możesz, czym chcesz, ruskie ścierwo. I nazywaj sobie mnie jak chcesz, bo nic o mnie nie wiesz, za to trafiasz jak kulą w płot. A przedstawiać się takim wschodnim pomiotom, co to " czują się Polakami" nie zamierzam. Zdolność honorowa u ruskiego,  dobre sobie.

Obrazek użytkownika u2

09-09-2023 [21:25] - u2 | Link:

ruskie ścierwo

E tam, jak już pisałem nie możesz nikogo obrazić na NB, bo jesteś tylko tchórzliwym anonimem. Odpowiadam tobie z uprzejmości, bo nawet taka jak ty złośliwa trollica może kiedyś przejrzeć.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-09-2023 [23:33] - Pani Anna | Link:

@u2
Iście mongoidalna " uprzejmość ", po przodkach. Znamy to w Polsce bardzo dobrze. A języka polskiego to ty do tej pory dobrze nie opanowałeś "polaku".

Obrazek użytkownika u2

09-09-2023 [23:41] - u2 | Link:

Iście mongoidalna " uprzejmość "

Zabawna jesteś trollico z Niemiec. Chciałaś się usilnie dowiedzieć jak wyglądam, a pisałem już parę razy, że mam blond włosy i niebieskie oczy. Po matce. Matkę, która była wtedy kilkuletnim dzieckiem, brał niemiecki dowódca na ręce, który mieszkał w domu dziadków, dziadków wypędził do stodoły. I ten dowódca niemiecki mówił o mojej matce, że to przykład aryjskiej rasy. Z kolei mój wujek, musiał się ukrywać, bo Niemcy chcieli go zastrzelić z powodu jego wyglądu jak mosiek, ale wybroniła go sąsiadka, która znała niemiecki. Po tym spotkaniu z niemieckim antysemityzmem wujek zniknął.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-09-2023 [09:21] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
Napisałam,  żeby sobie przypomnieli wierszyk " Kto ty jesteś? Polak mały!" Żadnemu się nie chciało,  albo nawet tego nie znają... Specjalnie Panu dedykuję ten kawałek. Chłopiec nie ma więcej niż 12 lat, ale wie,  co mówi. https://m.youtube.com/watch?v=...

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2023 [16:10] - sake3 | Link:

@Tricolour.......Nie pracując w branży filmowej nie mamy możliwości nakręcenia żadnego filmu.Brak elementanej przyzwoitości u tego odrażającego babska powoduje ,że może zabić,oszkalować,pomówić bezkarnie swoimi kłamstwami.Czemu nie nakręci film o kilkuletnich dzieciach pracujących w Kongu w kopalniach odkrywkowych przy wydobyciu rud kobaltu w straszliwych warunkach,gołymi rękami.Niech nakręci film o misjonarzach w Afryce pomagających miejscowej ludności,uczących ,leczących.Niech nakręci film który będzie wołał o prawdę przy łamaniu praw człowieka a nie wymyśla kłamliwych scenariuszy na poliyczne zlecenie.Tematów nie brakuje,ale dla tej paniusi liczy się tylko kasa którą zgarnie od sponsora jej gniotów..

Obrazek użytkownika u2

08-09-2023 [18:27] - u2 | Link:

o Smoleńsku zrobiliście jednego gniota, że zęby bolą

To może idź do dentysty tryc ? Film był niezły, dokumentował co się wtedy wydarzyło. Jak chcesz banalnej rozrywki to idź na inny film.

Obrazek użytkownika spike

08-09-2023 [12:42] - spike | Link:

W USA gdzie służba ojczyźnie jest wysoko ceniona przez społeczeństwo, ktoś by nakręcił podobny film szkalujący żołnierzy USA, jaki byłby odzew społeczny, klaskali by takiej Holland, dali Oskara, czy może potępili i to dość boleśnie ?

"Na pochyłe drzewo, byle parszywa koza wskoczy"

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-09-2023 [13:19] - Tezeusz | Link:

Widziałem zwiastun tego filmu w Internecie, ale też czytałem recenzje i opinie osób, które go widziały. To jest niedopuszczalne. To jest brutalny atak na polską Straż Graniczną, na polski mundur, całkowicie fałszywie pokazujący to, co tam się dzieje"
– powiedział szef MSWiA.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

08-09-2023 [18:59] - Siberian Husky Dog | Link:

Najnowsza „twórczość” Holland znalazła finansowanie w państwowej instytucji z Czech oraz w nadzorowanym przez Komisję Europejską funduszu Eurimages. Na liście sponsorów tego paszkwila znajduje się też nazwisko marszałka Mazowsza z PSL. Finansowanie mówi wszystko.

Wstyd i hańba.

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2023 [19:27] - sake3 | Link:

@Siberian Husky.......A konkretnie to kto z PSL? Warto wiedzieć.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

08-09-2023 [20:37] - Siberian Husky Dog | Link:

Adam Struzik

Obrazek użytkownika sake3

08-09-2023 [20:56] - sake3 | Link:

No tak niezatapialny Struzik i wszystko jasne.

Strony