TUSK PROROKIEM???


Na trzy tygodnie przed największą w historii Polski tragedią eliminującą elitę władzy (głównie ze znienawidzonej przez postkomunistyczny Salon partii opozycyjnej), Donald Tusk wygłosił pod adresem PiS-u groźbę, która okazała się proroctwem.


„Nigdy nie miałem wrażenia, że opozycja chce nam pomóc. A jeśli nie zrozumiecie, że współpraca jest najważniejsza, wyginiecie jak dinozaury". 19 marca 2010r., Sejm III RP

Zakładam, że Tusk, jako człowiek oświecony po nowemu, jest wyznawcą teorii ewolucji. To właśnie ewolucjoniści, nie mogąc sobie poradzić z istnieniem ani ze zniknięciem tych przedziwnych i monstrualnych zwierząt, opracowali koncepcję selektywnej zagłady dinozaurów w wyniku zderzenia z ziemią asteroidy (hipoteza Alvarezów). Oto, jak opisuje ją czołowy polski kreacjonista Mieczysław Pajewski:

„Profesorowie Luis i Walter Alvarezowie, ojciec i syn, w 1980 roku, po badaniach warstw geologicznych w Gubbio, we Włoszech, doszli do wniosku, że za wymarcie dinozaurów odpowiada uderzenie asteroidy o średnicy 10-20 km. Ten tzw. impakt Chicxulub wyrzucił w górę pył i sadzę, które krążąc w wysokich warstwach atmosfery, przytłumiły promienie słoneczne. Wywołane przez impakt pożary oraz późniejsze zahamowanie dopływu promieni słonecznych zniszczyły w dużym stopniu roślinność, co spowodowało wymarcie najpierw roślinożerców, a później mięsożerców.” Meandry sporów o pochodzenie cz.13, „idź POD PRĄD” nr 21, kwiecień 2006.

Według kreacjonistów hipoteza Alvarezów jest nieprawdziwa, a dinozaury wraz z innymi istotami wyginęły w potopie, ale Tusk nie jest przecież kreacjonistą. W swoim porównaniu odniósł się więc zapewne do ewolucjonistycznej koncepcji zagłady dinozaurów. Według niej te słabo przystosowane do trudnych warunków, niejako zapóźnione w rozwoju, kolosy nie wytrzymały „zderzenia z ziemią” i selektywnie zostały wyeliminowane ze świata żywych - ku radości i uciesze konkurencji, która bez zagrożenia z ich strony mogła swobodnie opanować Ziemię.

Jak to pięknie pasuje do narracji Platformy Obywatelskiej. Już w 2005 roku Tusk swoją opozycję określił mianem „moherowej koalicji”. W sukurs natychmiast przyszły mu media i „artyści” w rodzaju „Big coś tam”, wyśmiewając PiS jako partię ludzi starszych – czyli w domyśle głupszych, zacofanych i niekumających – bliskich grobu. Po kampanii ośmieszania przyszedł czas na otwarte budowanie nienawiści i pogardy (zdRadek Sikorski: „Jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy. Wygramy tę batalię!” – 2007). Konsekwencją była ostatnia groźba Tuska – nie chcecie współpracować, wyginiecie jak dinozaury. W domyśle – w gigantycznej katastrofie.

I rzeczywiście, trzy tygodnie później prawie całe kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości oraz związanych z nim przedstawicieli najwyższych instytucji państwa współpracownicy Tuska upakowali w jednym, świeżo wyremontowanym w Rosji samolocie. Następnie głosami rosyjskich „kontrolerów lotu” umiejętnie naprowadzono ich na ścieżkę i kurs kolizyjny z Ziemią…

Artykuł ukazał się w majowym numerze miesięcznika "idź POD PRĄD".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bwana Kubwa

14-06-2011 [16:04] - Bwana Kubwa (niezweryfikowany) | Link:

Pozwolę sobie zauważyć, że dinozaury wyginęły dość gwałtownie na skutek kataklizmu jaki spotkał Ziemię 65 mln lat temu. Słowa Tuska zawierają więc nie tyle proroctwo co groźbę.

Obrazek użytkownika as

14-06-2011 [16:19] - as (niezweryfikowany) | Link:

tak też odpowiedziała posłanka śp Aleksandra Krystyna Natalli-Świat z trybuny sejmowej: "Panie premierze czy przygotowuje pan nam jakaś katastrofę?"

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-06-2011 [21:09] - Paweł Chojecki | Link:

Niestety nie potraktowaliśmy wtedy tego z należyta powagą...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-06-2011 [21:06] - Paweł Chojecki | Link:

Niestety nie potraktowaliśmy wtedy tego z należyta powagą...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-06-2011 [21:06] - Paweł Chojecki | Link:

Niestety nie potraktowaliśmy w tedy tego z należyta powagą...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-06-2011 [20:03] - Paweł Chojecki | Link:

Groźba też była funkcją proroctwa...

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Brus_Zły_Lis

14-06-2011 [17:03] - Brus_Zły_Lis (niezweryfikowany) | Link:

wiedział co mówi. Już wtedy był ugadany z putinem
http://czerwonykiel.blogspot.c...

Obrazek użytkownika tenia

14-06-2011 [17:40] - tenia (niezweryfikowany) | Link:

marszałka sejmu Komorowskiego - "Prezydent gdzieś poleci i może nie wróci" i to wszystko układa się w jedną całość - pętaki współpracowali z rosjanami w sprawie usunięcia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz tak liczną delegacją i to była zmowa i zdrada narodu polskiego, Trybunał Stanu dla tuskowych matołów.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-06-2011 [20:01] - Paweł Chojecki | Link:

Putin jest wielkim bogiem i ma w Polszy wielu "proroków"...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ŁukaSz

14-06-2011 [17:51] - ŁukaSz (niezweryfikowany) | Link:

Jeśli dinozaury wyginęły faktycznie w wyniku Potopu, to dlaczego Noe nie zabrał na pokład swojej Arki przedstawicieli ich gatunków, tak aby przedłużyć ich istnienie? Porusza Pan również kwestię tego, że dinozaury wyginęły ponieważ były, cytuje: słabo przystosowane do trudnych warunków, niejako zapóźnione w rozwoju, kolosy nie wytrzymały „zderzenia z ziemią” i selektywnie zostały wyeliminowane ze świata żywych - ku radości i uciesze konkurencji, która bez zagrożenia z ich strony mogła swobodnie opanować Ziemię. Nagina Pan rzeczywistość - dinozaury były znakomicie przystosowane do życia w panujacych na tamten czas warunkach, co zagwarantowało im długowieczne panowanie na Ziemi. Dzisiaj panuje na Ziemi człowiek. Czy chce Pan powiedzieć, że w wyniku olbrzymiej katastrofy ekologicznej, takiej jak udzerzenie w ziemię ogromnego meteorytu, człowiek poradziłby sobie lepiej niz dinozaury? Wątpię. Stworzył Pan tekst na potrzeby własne, aby przemycić poraz kolejny wątek rzekomego zamachu, popełniając jednak po drodze wiele błędów logicznych i merytorycznych.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-06-2011 [19:59] - Paweł Chojecki | Link:

Po pierwsze, należny czytać ze zrozumieniem! Do tego zakresu zalicza się także rozpoznanie ironii u autora (tego oczekuję od moich Czytelników - jeśli to dla Pana za trudne, proszę wybrać coś lżejszego). To tyle w kwestii cytatu.

Co do Noego - odpowiedź jest prosta - zabrał te i tyle zwierząt, jakie rozkazał mu Bóg.

Co do meteorytu. Proszę uruchomić myślenie - sugeruje Pan, że człowiek też tego by nie przeżył, z czym się zgadzam, ale nie kwestionuje Pan nauki ewolucyjnej, która twierdzi, że inne zwierzęta przeżyły.

Obrazek użytkownika ŁukaSz

15-06-2011 [15:56] - ŁukaSz (niezweryfikowany) | Link:

Cytat: Proszę uruchomić myślenie - sugeruje Pan, że człowiek też tego by nie przeżył, z czym się zgadzam, ale nie kwestionuje Pan nauki ewolucyjnej, która twierdzi, że inne zwierzęta przeżyły. Przecież jedno nie wyklucza drugiego - bakterie to również organizmy żywe i nie widzę powodu dla którego miałyby tego nie przeżyć, skoro potrafią przeżyć np. w lawie(!). Koniec człowieka to nie koniec świata - co najwyżej koniec świata idei, sztuki, abstrakcyjnego myślenia, ale proszę mi uwierzyć, że Ziemia doskonale sobie bez tych aspektów ludzkiego istnienia poradzi. Więc może to Pan powinien uruchomić myślenie?

Jeśli zaś chodzi o rozpoznanie ironii - nie mam z tym problemów, nie docenia mnie Pan chyba. Mam na myśli, że ta ironia jest mało orginalna i obróciła się przeciwko Panu, oczywiście wedle mojej oceny.

Obrazek użytkownika ksena

14-06-2011 [18:36] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

Posłanka A.Natalli -Świat mówiąc o katastrofie szykowanej przez Tuska miała na myśli katastrofę gospodarczą Polski.Jakże jej słowa okazały się prorocze popatrzywszy na rezultaty rządów partii miłości w każdej dziedzinie.A dinozaury ....no cóż,wg Tuska to istoty nie mogące się przystosować,tyle,że rząd Tuska zafundował współczesnym dinozaurom ekstremalne warunki przeżycia z olbrzymim długiem publicznym,dziurą budżetową,kretyńskimi ,niekorzystnymi umowami i rozwaloną gospodarką.Już milsza wydaje się asteroida załatwiająca dinozaury w mgnieniu oka.Z rezultatami rządów PO będą przez lata borykać się obecne dinozaury,ich dzieci i małe dinozaurzątka.I to borykac się w milczeniu i pokorze,bo krzywym okiem spojrzec na rząd,lub odezwać się słowem już nie będzie wolno,zabójca watah -Sikorski będzie dorzynał ,a ABW nie nadązy z łomotaniem w drzwi.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-06-2011 [19:54] - Paweł Chojecki | Link:

wraz ze strażą miejską HGW...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Andrew001

15-06-2011 [04:51] - Andrew001 (niezweryfikowany) | Link:

tuskowi tylko leczenie na konwejerze przez GRU pomoze