Narodowcy

Ciągle panuje różnica zdań, co do dwóch incydentów z zakłóceniem wykładów  Magdaleny Środy i Adama Michnika. Generalnie, są dwie szkoły na ten temat, jedna mówi, że to narodziny spontanicznego ruchu i trzeba go chwalić i przykrywać kołderką. Druga, że to prowokacja policyjna, wychodząca naprzeciw widocznej od dawna tendencji, by narodowcy kojarzyli się z rozróbami, racami, maskami, kocia muzyką, szarpaniną. By budzili uczucia ambiwalentne. Ruch tworzą ogólnopolskie organizacje prawicowe, m.in. Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo- Radykalny, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Unia Polityki Realnej, Ruch Wolności oraz organizacje lokalne, takie jak Narodowy Szczecin, Narodowa Łódź itp.

Zbiega się to z aktywnością Ruchu Narodowego, oto Ruch Narodowy pod koniec maja w Warszawie zorganizuje kongres zjednoczeniowy - dowiedziała się PAP od działaczy organizacji. „Na przełomie maja i czerwca zorganizujemy duży kongres Ruchu Narodowego w Warszawie. Nie ma na razie decyzji, żeby powoływać partię polityczną, natomiast planujemy zaprezentować się, jako federacja wielu organizacji, także lokalnych, pokazać zrąb ideowy i przedstawić plany na najbliższy czas.” -stwierdził Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki

W planach jego liderzy mają m.in. debaty na uniwersytetach. Właśnie odmowa takiej debaty sprowokowała młodych ludzi do wystąpienia, bo, rzeczywiście, albo udziela się zezwoleń wszystkim, albo nikomu, a tu co chwila urządza sobie wykłady lewica, a prawica całuje klamkę, albo spotyka się po parafiach. Moim zdaniem, te dwa incydenty zasługują na dokładniejsze zbadanie, relacje na You Tubie, bo, jeśli są początkiem czegoś poważniejszego, to jest naprawdę interesujące, jakaś siła zdolna do wyciągnięcia kilkudziesięciu młodych ludzi z domów w jedno miejsce w jakimś konkretnym celu, a to zawsze jest wartość dodana i pozytywna. Jednym posunięciem zamieniono lemingi w myślących ludzi, jest nadzieja, że taki proces jest trwały. Pod warunkiem, że nie jest to słynna już policyjna tajna jednostka do zwalczania zgromadzeń, tak zacnie występująca w marszach Niepodległości, w jednolitych koszulkach, kominiarkach i kurtkach. Trzeba by przejrzeć te filmiki, czy jakaś twarz się nie kojarzy z meczem, czy marszem. Ale, powtarzam, jeśli nie, to jest ciekawie.

Podejrzenia o agenturalny charakter tych wystąpień potwierdzają przywódcy Narodowców, oficjalnie broniąc tych młodych ludzi, ale półgębkiem przyznając, że właściwie, to nie wiedzą, kto to zorganizował. „To są spontaniczne, oddolne działania. Nie są ustalone z nami” – zapewnił Winnicki. Zaznaczył, że to reakcja młodych ludzi na to, że władze Uniwersytetu Warszawskiego nie zgodziły się 20 lutego br. na debatę zorganizowaną przez Niezależne Zrzeszenie Studentów tej uczelni nt. idei narodowej.

No, jak nie wiedzą, kto to był, to znaczy, że mógł to zrobić każdy, także policja, czy jakaś służba, których tyle mamy. Nie musiał, ale mógł. Podobnie, jak to było na Marszach Niepodległości, z całą pewnością część była tam służbowo, to jest dowiedziony fakt, któremu nie ma co zaprzeczać. Może wiec i pod tymi maskami małp znalazłoby się kilka takich, które wcześniej nosiły słynne już jednolite kominiarki? Wykrycie takich osobników ułatwiałoby właśnie rozproszenie owych narodowców pod kilkoma sztandarami. Jest to wręcz raj dla szpicli. Uwagę zwraca też bierność policji, tak nadgorliwej w innych przypadkach. Wylegitymowano jedynie dwie osoby.  Rzecznik stołecznej policji aspirant Mariusz Mrozek poinformował w środę, że osoby, które zakłócały porządek zostały wylegitymowane. Dwie z nich policjanci ukarali mandatami w wysokości 500 złotych. Jak na skale nagłośnienia tych zdarzeń, to raczej niewiele. Sądząc z reakcji rządowych, mieliśmy do czynienia z co najmniej zamachem majowym.
P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie”, „Kubek Polityczny” i w Freepl.info. Jest też nowa książka, „Alfabet Seawolfa”!


http://multibook.pl/pl/p/Tomas...
http://sklep.radiownet.pl/inde...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gregoz68

27-02-2013 [17:36] - gregoz68 | Link:

Koniec lutego 1989 roku. Trwają ożywione dyskuje w podstolikach stołu; w niektórych już nawet blisko, coraz bliżej. Pluralizm zalał również struktury (wciąż rosnące) członków PZPR. I taki mały zgrzyt. Znów coś tam rzuca w Krakowie w suki... przepraszam w pojazdy typu Nysa bendoce na wyposażeniu milicji państwowej, chroniące dostempu do budki przed konsulatem ZSRR. Jeśli nadal nie wiemy to przypomnę. Dziennik Telewizyjny z tamtego czasu. TVP Historia. Dziennik toczy się dalej... Urban... sporo mówi... głównie o niekorzystnym świetle w jakim stawiają ulubieńca świata Gorbiego jacyś... [tu mi trochę żal Urbana... gryzie wędzidło] nieodpowiedzialni. Walesa we Wrocławiu. A na koniec [nie licząc Beckera z kortów tenisowych i naszego skoczka w zwyż] wizyta Busha w Korei i studenci podpalający amerykańskie flagi.
---
Warto oglądać dzienniki z lat osiemdziesiątych...

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

27-02-2013 [21:54] - Emigrant Szkot | Link:

Miec dostemp do slownika ortograficznego bendocego w bibliotece.

Obrazek użytkownika adriano

27-02-2013 [18:35] - adriano | Link:

Prawica będzie miała więcej miejsca w uczelniach.

vod.gazetapolska.pl/3400-starcie-z-ruchem-narodowym

A tak w ogóle... o co dokładnie chodzi w tym tekście bo ja nie wiem?

W ogóle ja już tak nie czuję tych Pana tekstów jak kiedyś.

www.fronda.pl/a/uniwersytet-odwoluje-spotkanie-z-przedstawicielami-srodowisk-gejowskich-reakcja-na-list-narodowcow,26492.html

Obrazek użytkownika marco.kon

27-02-2013 [18:47] - marco.kon | Link:

zawsze, tak zostałem wychowany. Pierwszy wierszyk który znałem na pamięć to
- Kto ty jesteś?
- Polak mały.

- Jaki znak twój?
- Orzeł biały.

- Gdzie ty mieszkasz?
- Między swemi.

- W jakim kraju?
W polskiej ziemi.

- Czym ta ziemia?
- Mą ojczyzną.

- Czym zdobyta?
- Krwią i blizną.

- Czy ją kochasz?
- Kocham szczerze.

- A w co wierzysz?
- W Polskę wierzę.

- Czym ty dla niej?
- Wdzięczne dziecię

- Coś jej winien?
- Oddać życie."

O moich wątpliwościach w osobnym poście.

Obrazek użytkownika marco.kon

27-02-2013 [18:42] - marco.kon | Link:

w tym temacie ale w pamięci mam próbę zwerbowania mnie w 1978 roku do PPN-KPN. Propozycja padła ze strony osoby po której nigdy bym się jej nie spodziewał. Od zawsze miałem niewyparzony jęzor i pozwalałem sobie na publiczną krytykę polityki gospodarczej PZPR. Byłem wtedy kierownikiem wyższego szczebla w dużym przedsiębiorstwie państwowym co nie przeszkadzało mi mieć własnego zdania. Odmówiłem. Jak się okazało z perspektywy czasu zrobiłem dobrze. Praktyka służb nie uległa zmianie. W sytuacjach naprawdę groźnych dla rządzącego układu najlepiej samemu stworzyć organizację i wciągnąć do niej swoich wrogów aby mieć ich na tzw. widelcu. Sporo lat przeżyłem i mam nieco ograniczone zaufanie do nowych bytów politycznych. Sprawdzianem "narodowców" jest ich stosunek do Jarosława Kaczyńskiego i PiS. Jeżeli będą współpracowali dla niepodległości i suwerenności Polski to będą godni zaufania. Każde wystąpienie przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu i PiS będzie ich dyskredytacją (w moich oczach).
Mam sporo zastrzeżeń do PiS ale uważam że dzisiaj i jutro jest to jedyna partia której jeszcze mogę zaufać.

Obrazek użytkownika adriano

27-02-2013 [19:27] - adriano | Link:

ale uważam, że prawica powinna się jednoczyć. Trzeba zauważyć, że nie tylko narodowcy są sceptycznie nastawieni do PiS. PiS również sceptycznie się się wyraża wobec narodowców. Błędne koło.

Obrazek użytkownika marco.kon

27-02-2013 [19:51] - marco.kon | Link:

narodowego ale pod egidą PiS. Póki co PiS jest już dużą siłą i ta siła ciągle rośnie. Mniejsze samodzielne byty są zbyt małe aby osiągnąć dobry wynik wyborczy a mogą spowodować przegraną całego ruchu narodowego. Ambicje należy schować do kieszeni - dla dobra Polski. Kto tego nie rozumie to nigdy nie zdobędzie mojego zaufania. I nie tylko mojego.

Obrazek użytkownika geozak

27-02-2013 [19:42] - geozak | Link:

Oglądałem działaczy Pana Bosaka i Winnickiego w dyskusji w GP.To typowy bełkot szczególnie Winnicki.Ruchy ciała i wyraz twarzy mówią mi wyrażnie trzymać się z dala od tego tzw.młodzieńca. Trudno zrozumiec jakie mają założenia programowe i czego dokonali.Przeczucie mi mówi ,że Panowie z rtylnego siedzenia chca skierowac młodych w ślepa uliczke w bezsensowne działania.Pamiętamy ich wielokrotne działania i jak Giertych pomagał w koalicji.
Jeśli chodzi o protesty przy wykładach Środy i Michnika to zasłanianie trwarzy wygląda podejrzanie .Jeśli coś robisz i nie potrafisz mieć odwagi aby działac z otwartą twarzą to jesteś tchórzem albo wysłanym agentem.

Obrazek użytkownika 1235813...

27-02-2013 [23:34] - 1235813... | Link:

po antylewackich "rozróbach" należy śledzić owych Narodowców, czy czasem sami na komende nie idą

Obrazek użytkownika macieja

28-02-2013 [00:38] - macieja | Link:

Co prawda nie w takiej lagodnej formie jak dzis,ale skutecznejsze w prowokowaniu.Byly to tzw.bojowki Hempla skupiajace mlodziez szkolna,szukajaca mocnych wrazen i dajaca upust nadmiaru energii w brutalnych bijatykach.