Narodziła się nowa tradycja - "APP"!

Panie i Panowie - jesteśmy świadkami narodzin nowej, świeckiej tradycji. Oto dla dobra PAŃSTWA powstaje nowa inicjatywa. Za Onetem:

Stefan Niesiołowski, Jacek Żalek, Michał Kamiński, Roman Giertych, Kazimierz Marcinkiewicz i Leszek Moczulski razem z kilkoma innymi politykami chcą stworzyć "Instytut Myśli Państwowej", który ma inicjować debatę m.in. na temat euro i polityki prorodzinnej.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/powstaje-instytut-mysli-panstwowej-min-z-niesiolow,1,5422536,wiadomosc.html

Przypomnijmy może historię każdego z tych Panów - a przynajmniej głównych liderów:

Leszek Moczulski - działający jeszcze za czasów PRL działacz "niepodległościowy"(KPN). Zadeklarowany "Piłsudczyk". Znalazł się na liście agentów SB - jeden z bohaterów filmu "Nocna Zmiana".
Roman Giertych - wnuk Jędrzeja Giertycha. Narodowiec z "krwi i kości" - NDek od kilku pokoleń. Radykalny patriota -niezależny...od swych ideałów. Pupilek PO i "wojskówki"(Bronisław Komorowski)

(już tylko na tych dwóch nazwiska mógłbym poprzestać - jeden "Piłsudczyk" a drugi "NDek"...razem??)

Jest też:

Michał Kamiński - współautor kilku porażek wyborczych PiS. Wcześniej członek skrajnie nacjonalistycznego NOP'u
Stefan Niesiołowski - kiedyś ZCHN. Później wróg PO, a jeszcze później jej polityk. Kolejny bohater "Nocnej Zmiany". Wróg Giertycha - przynajmniej kiedyś.

Dalej nie ma co pisać - wszyscy chyba wiemy "o co chodzi". Pozostaje tylko znaleźć sposób na rozbrojenie tej inicjatywy i...znalezienie nowej nazwy dla tej przyszłej partii. Proponuję co następuje:

 APP

czyli:  Agenci Ponad Podziałami

Co drodzy czytelnicy na taką propozycję? Przyjmie się?

Ksawery Meta-Kowalski

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

16-02-2013 [16:13] - Józef Darski | Link:

nie dotyczy Niesiołowskiego. Sprawę w GP wyjaśnił Gontarczyk. Radzę usunąć murowany przegrany proces. Pozostają tylko zeznania na własną narzeczoną, "dla jej dobra" rzecz jasna - patrz: Elżbieta Królikowska-Avis o niedoszłym mężu.

Obrazek użytkownika A330

16-02-2013 [19:05] - A330 | Link:

Dziękuję - "chochlik drukarski". Pana Stefana przepraszam - wiem, że jest delikatny i przeżywa takie sprawy bardzo mocno. Ten bardzo miły, starszy Pan nie zasługuje na takie traktowanie.

Obrazek użytkownika xena2012

16-02-2013 [16:22] - xena2012 | Link:

to arcydzieło myśli państwowej.Może to i nieładnie tak z grubej rury o pieniądzach w obliczu przyszłej działalności tytanów intelektu jak w/w panowie,ale tak skromnie podliczywszy to i jakaś siedziba,gabineciki,asystenci i sekratarki o limuzynach nie zapominając będzie to nas nielicho kosztować.Zwłaszcza ,że geniusze intelektu jacyś wybrakowani i z trzeciego sortu.

Obrazek użytkownika A330

16-02-2013 [18:59] - A330 | Link:

Tak. To jeden problem. Pozostaje sprawa ewentualnych szkód, jakie będą chcieli wyrządzić. Taki instytut może być zarówno platformą do startu nowej partii, jak też niebezpiecznym narzędziem walki polityczno-ideologicznej. Wyobrażam sobie, jak kolejne pomysły PiS na zmianę państwa będą w przyszłości torpedowane przez "niezależne media", powołujące się na krytykę tychże pomysłów,  tworzoną przez "instytut myśli państwowej".