Wara wam od toruńskiej geotermii

„Jeśli Roman Giertych mówi prawdę, to mamy do czynienia z "toruńską wersją afery Rywina" - ocenił Stefan Niesiołowski (PO), odnosząc się do sugestii Giertycha o rzekomych układach między rządem Jarosława Kaczyńskiego a o. Tadeuszem Rydzykiem ws. inwestycji geotermalnych”

Powyższy cytat pochodzi ze strony niemieckiego portalu Onet.pl.
Giertych rzucił kłamstwem, „Misiek” Kamiński nagłośnił, a znerwicowany Niesiołowski chucha, aby łgarstwo za szybko nie wystygło.

Te „wielomilionowe kontrakty rządowe na inwestycje geotermalne”, o których mówi Giertych to dotacja, jaką geotermia toruńska otrzymała od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a którą to dotację rząd PO natychmiast po dojściu do władzy odebrał.
I w ten oto sposób toruńska geotermia stała się jedyną tego typu inwestycją nie tylko w Polsce, ale i całej Europie, która powstała bez jakiegokolwiek dofinansowania państwa czy z funduszy europejskich. Sfinansowali ją sobie sami Polacy i różnym Tuskom, Niesiołowskim, Giertychom i „Miśkom” Kamińskim wara od toruńskiego odwiertu.
Niemiecki portal zamiast rozpowszechniać kłamstwa i bzdury mógłby napisać, że w samej tylko Bawarii powstało około 400 takich odwiertów i wszystkie bez wyjątku otrzymały hojne wsparcie, tak od władz lokalnych jak i federalnych.

Ojciec Tadeusz Rydzyk osiągnął sukces na skale światową udowadniając, jakie bogactwo zalega pod powierzchnią niemal 80procent obszaru Polski, a polskie władze z jakichś tajemniczych powodów tę radosną wieść próbują przed społeczeństwem ukryć.
Mało tego, dzięki dzielnemu redemptoryście całe miasto Toruń może wkrótce otrzymać o wiele tańszą ciepłą wodę, a 30 procent mieszkańców Torunia będzie miało zimą ciepłe kaloryfery za o wiele niższą cenę.
Wieść o tym, że wydajność gorących wód w Toruniu jest na poziomie aż 320 m3/h zatrwożyła różne potężne lobby energetyczne.
I rzeczywiście będzie kiedyś wielka afera, kiedy zbadamy czy nagonka na toruńską geotermię była dziełem zwykłych pożytecznych idiotów czy tez wynikiem zorganizowanego lobby z udziałem przekupionych polityków.

Swoją drogą warto by się dowiedzieć, dlaczego polskie władze nie wykorzystują tego bogactwa i nie ogłaszają, że Polska pod względem zasobów gorących wód geotermalnych jest światowym eldorado?
Czy są plany przekazania tego narodowego bogactwa komuś w wianie, za jakieś pokaźne wziątki?

Jest jeszcze jedna toruńska inwestycja. Mam tu na myśli budowę świątyni pw. Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II.
Przez 24 godziny na dobę można w Internecie obserwować plac budowy widząc stałe postępy i tempo robót.  Prace wyprzedzają już harmonogram o kilka tygodni.
Tylko pomarzyć o takiej skuteczności i transparentności zwłaszcza w porównaniu z rządzącymi nami oszustami i przekręciarzami.

Oj gdyby zdarzył się nam kiedyś premier przypominający ojca Tadeusza Rydzyka do dopiero na takim tle ujrzelibyśmy, kim tak naprawdę jest ta okrągłostołowa banda szkodników.

„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi” (Albert Einstein)

Artykuł opublikowany w ogólnopolskim tygodniku Warszawska Gazeta

Polecam moją nową książkę, "Polacy, już czas" ozdobioną rysunkami Arkadiusza "Gaspara" Gacparskiego, jak i poprzednią.
Sprzedaż: www.polskaksiegarnianarodowa.pl, United Express, Warszawa, ul. Marii Konopnickiej 6 lok 227, Tel. 502 202 900
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gregoz68

23-01-2013 [15:45] - gregoz68 | Link:

Według mnie... to nie jest "banda szkodników". Banda szkodników okradła sklep monopolowy [w filmie Rozmowy kontrolowane] jako ormowcy (świetne nawiązanie do wyczynu Gwardii Ludowej). Tu zaś to coś zupełnie innego. W Londynie jest takie miejsce gdzie podobni kończyli żywot. Inna sprawa, że akurat tam większość była niewinna.
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika violana

23-01-2013 [16:41] - violana | Link:

Takiego nam trzeba przywodcy ,ktory poprowadzi narod w dobra strone.
Domyślam sie nawet , że miałby pomysł co zrobic z tą okragłostołową bandą ,np.prace społeczne przy budowie Świątyni i dalszych / na pewno rownie wspaniałych / dziełach - oczywiście dożywotnio !!!!!!!
A w najlepszym przypadku - chociaż do 67 roku życia !!

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

23-01-2013 [16:56] - CzarnaLimuzyna | Link:

w medialnym koloseum organizowany jest lincz
taki sam lincz niedawno spowodował 96 ofiar bo swołocz
poczuła się bezkarna . Nie zasługują na inne określenie.

Obrazek użytkownika Loli

23-01-2013 [17:47] - Loli | Link:

Juz dawno postulowalam, by w nowym, naszym rzadzie Ojciec Rydzyk objal nastepujace ministerstwa:
szkolnictwa, kultury, gospodarki, spraw wewnetrznych i moze jeszcze jakies inne np. skarbu panstwa czy transportu.
O. Rydzyk to genialny organizator i menager i takich ludzi nam potrzena natychmiast.#
Alleluja i do przodu!

Obrazek użytkownika Darek

23-01-2013 [21:49] - Darek | Link:

Powiem prosto: jak te lachudry rusza ojca Rydzyka, to dostana odemnie osobiscie w ryj.
Najwazniejsze jest to ze ojciec Rydzyk daje przyklad miliona ludzi ze jednak mozna. Ze mozna osiagac szybkie, spektakularne efekty, jezeli ludzie dzialaja wspolnie dla jakiegos okreslonego dobra i nie ma wsrod nich zlodzieii i oszustow.
Wystarczy ze wladze przejmuja szczurze mordy i mamy to co mamy teraz w Polsce.

Obrazek użytkownika hera

24-01-2013 [09:40] - hera | Link:

ze jak nastal ryzy, dotacja zostala natychmiast cofnieta! Nalezy tylko podziwiac wiare bandytow w glupote ludu polskiego! Podobno leming ma pamiec jak jetka jedniodniowka? A niechze ma, tylko ze w takim kraju nie moze byc demokracji! Co ja gadam? W takim kraju nie moze byc nawet porzadnej drogi i stacji benzynowej!

Obrazek użytkownika hera

24-01-2013 [09:50] - hera | Link:

"Jezeli Roman mowi prawde, jezeli Palikot nie jet chamem, jezeli Ryfinski nie jest wyskrobkiem Wolterianskim, jezeli Sroda magda nie jest idiotka, jezeli Putin jest Polakiem, jezeli blad' jest Dziewica Orleanska, jezeli First Lady nie jest kaszalotem, a Bronek Dupkiem nad dupkami?"

To sie zgadzam!