Finansowy krach TVN, TVN24 i całego ITI?

Jak wiemy w porównaniu z wolnym światem nasz demokracja wystartowała dość późno, ale dofinansowana moskiewską pożyczką i środkami wygospodarowanymi z FOZZ wysforowała się na sam początek peletonu stając się dla innych wzorem do naśladowania. Polskie media stały się dzięki TVN24 i Gazecie Wyborczej awangardą światową i prekursorem nowego dziennikarskiego trendu.

Wolne i demokratyczne media nie służą już jak to jest praktykowane w starych i skostniałych demokracjach do kontroli władzy i patrzeniu rządzącym na ręce, lecz do zwalczania opozycji, która w Polsce została zdefiniowana, jako główne zagrożenie i wróg demokracji, żeby nie powiedzie wróg ludu. W ten oto sposób również pielęgnowane są pieczołowicie peerelowskie tradycje.

O tym, że PiS nie ma lekko z zaprzyjaźnionymi z Platformą Obywatelską i Andrzejem Wajdą mediami wiadomo od dawna. Jednak to, co do tej pory funkcjonowało, jako plotka okazuje się być prawdą.

Nie tylko TVN, TVN24, ale i cały koncern ITI stanął u progu bankructwa. Wszystkiemu jest winien PiS i Jarosław Kaczyński. Już nawet laik jest w stanie zauważyć, że brakuje w tych wiodących mediach środków na profesjonalne zajmowanie się takimi sprawami jak katastrofa smoleńska, wyprzedaż polskiej energetyki, afery w rządzie PO-PSL czy tajemnicze zgony jak na przykład samobójstwo dyrektora generalnego w kancelarii premiera czy śmierć archeologa, który miał być kierownikiem wyprawy do Smoleńska.

Nie wynika to ze złej woli kierownictwa stacji, lecz po prostu wszystkie środki pochłonęło zajmowanie się opozycją.

Najpierw było lekkomyślne i kosztowne poszukiwanie menela Huberta H. ofiary prześladowań Lecha Kaczyńskiego. Wszystkich śledczych dziennikarzy wysłano w Polskę w celu przetrząśnięcia kolejowych dworców, kanałów ciepłowniczych, ustronnych miejsc pod mostami i wiaduktami. Już po odnalezieniu ofiary trzeba był kosztownych zabiegów fryzjersko kosmetycznych, aby tourne gwiazdy wypadło okazale

Później poniesiono koszty sprowadzenia zza oceanu gejowskiego małżeństwa, które wystąpiło, jako tło prezydenckiego przemówienia. Finanse stopniowo wymykały się Walterowi spod kontroli, a rozrzutność nie malała.

Po wypowiedzi Beaty Kempy, która poczynania wyrzuconych z PiS posłanek Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak porównała do wkładania kija w szprychy pędzącego pisowskiego pociągu, dziennikarze z ulicy Wiertniczej stanęli dosłownie na głowie by podważyć logikę tego niewinnego i bardzo popularnego powiedzenia.

Na pierwszy ogień poszedł profesor Marek Sitarz z Wydziału Transportu Szynowego Politechniki Śląskiej informując, że w dzisiejszych pociągach stosowane są koła monoblokowe nieposiadające szprych. Następnie ze Śląska reporter „Faktów” Paweł Abramowicz zabrał nas do Wielkopolski, a dokładnie do Wolsztyna gdzie pracownik tamtejszej parowozowni, Tomasz Opaska przekonywał, że nie tylko kij wsadzony w szprychy lokomotywy, ale i metalowe przedmioty nie są w stanie jej zatrzymać ani spowolnić.

Krążą słuchy, że Jacek Kurski planuje z premedytacją publiczne porównanie działań PJN do spadochronu spowalniającego pisowską rakietę, co zaowocuje wysłaniem TVN-owskiej ekipy do Huston w USA w celu podważenia tej tezy. W tym jednak przypadku możliwa jest opcja nieco tańsza, czyli zaprzyjaźniony z TVN24 rosyjski Bajkonur.

Jarosław Kaczyński ponoć ma już gotową wypowiedź o tym, że jego partia jest „języczkiem u wagi” wiodących mediów by w ten sposób wyekspediować Katarzynę Kolendę-Zalewską na koszt stacji do Sevres pod Paryżem gdzie mieści się Międzynarodowe Biuro Miar i Wag. Tam trzeba będzie ośmieszyć wypowiedź prezesa za pomocą wybitnych specjalistów, którzy ogłoszą, że wag z języczkiem od dawna już się nie używa i nie produkuje.

Dotarłem do ściągi Joachima Brudzińskiego, według której w najbliższym programie Moniki Olejnik „kropka nad i” ma on złośliwie powiedzieć, że akcja skłócenia ślązaków z pisem „spaliła na panewce”, przez co wybitna dziennikarka spędzi cały następny dzień w Muzeum Wojska Polskiego by wydusić od tamtejszych specjalistów oświadczenie, że od czasu wynalezienia zapłonu chemicznego nie stosowało się już w broni odprzodowej sypania prochu na panewkę.

Kulminacyjnym momentem i ostateczny ciosem w finanse koncernu ITI ma być tuż przed wyborami oświadczenie Zbigniewa Ziobry o „kosmicznym” poparciu dla jego partii.

Zmusi to prezesów koncernu do wynajęcia od USA wahadłowca Discovery i wysłanie w kosmos, w celu zdementowania tej informacji, mieszanej załogi w składzie: Kamil Durczok-dowódca, Justyna Pochanke –dziennikarz kosmonauta badacz, Jarosław Kuźniar-dziennikarz kosmonauta badacz, Grzegorz Micugow- dziennikarz kosmonauta badacz, Grzegorz Kajdanowicz-dziennikarz kosmonauta badacz, Konrad Piasecki-dziennikarz kosmonauta badacz, Monika Olejnik-dziennikarz kosmonauta badacz i rzecznik prasowy wyprawy.

W przestrzeń kosmiczną opuszając wahadłowiec wyjdzie stały ekspert TVN24 od wszystkiego, Stefan Niesiołowski. Jego rekonesans będzie miał na celu ostateczne wykazanie tego, że Zbigniew Ziobro bezczelnie, haniebnie i cynicznie kłamał.

Ocalenie finansów ITI przeniosłoby udostępnienie Walterowi przez Putina promu kosmicznego Buran. Niestety jak wiadomo został on zniszczony w 2002 roku podczas zawalenia się hangaru.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ZOLA

09-04-2011 [00:32] - ZOLA (niezweryfikowany) | Link:

Już myślałam, że poznam jakąś dokładną datę ostatecznego upadku "ulubionej" stacji (chociaż właściwie to co mnie obchodzi stacja, której od 2005 roku nie nawiedzam), a tu kosmiczne jaja. Wprawdzie na czasie, bo Wielkanoc tuż tuż, ale jednak czuję się trochę rozczarowana.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jarek

09-04-2011 [08:39] - jarek (niezweryfikowany) | Link:

Ale nie cieszmy sie za szybko beda w zlej sytuacji Tusk ich wesprze za nasze pieniadze i nikt nie bedzie wiedzial .Przeciez sami mowili o TVN ze to ich Telewizja, Spiewak szczerze w wywiadzie ,a Spiewak socjolog od siedmiu bolesci to PO, a swoja droga gdzies go schowali bo go malo widac .Na razie to dobro przegrywa ze zlem .Powinno byc tak ze takie szmatlawce TVNY ,Wyborcze i tym podobne nie powinny istniec .I by nie istnialy gdyby to byl Kraj Demokratyczny bo w sprawiedliwym Kraju gdyby tyle klamstw co pisza ,obrazaja nie wyplacili by sie z odszkodowan ,a poki co obrazaja ,klamia ,niszcza bo sa chronieni przez Uklad ,Sadowy tez .

Obrazek użytkownika Aina

09-04-2011 [00:45] - Aina (niezweryfikowany) | Link:

ta pani ze zdjecia wyglada jak pierwsza ...

Obrazek użytkownika Gość

09-04-2011 [23:52] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

raczej jak ostatnia....

Obrazek użytkownika Tatar

04-07-2011 [00:38] - Tatar (niezweryfikowany) | Link:

Ale sexy nogi ,niejedna krasula z czasow PGRow mogla by lekko wygrac konkurs na nogi z ta pieknoscia nieswiezej daty Przyspieszone starzenie sie takim "dammom"to jest napewno kara boska za chamstwo .

Obrazek użytkownika Mycha

09-04-2011 [01:05] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Niemiłe rozczarowanie, ale nie szkodzi. Pana tekst dowcipny jest. No a skoro tu już jestem, to tylko powiem, wyjątkowo naprawdę, gdyż przytyków ad personam z reguły nie stosuję, że ta Olejnik chociaż powinna uczesać się. Wygląda jak topielica jakaś.

Obrazek użytkownika noktowizor

09-04-2011 [01:15] - noktowizor (niezweryfikowany) | Link:

Wzywam, do udzielenia bratniej pomocy i skrócenie im wstydu upadania, poprzez masowe zrywanie abonamentów zawartych w chwili słabości z ITI,"TVN","n" "TVN na kartę", "Cyfra +".

PS. Patrząc na zdjęcie wydawało mi się, że widać na nim dessous w stokrotki. Skutek taki,że nigdy już nie będę jadł ulubionych nóżek świńskich w galarecie, nawet w cytrynie.

Obrazek użytkownika Mycha

09-04-2011 [01:58] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

No wybacz, ale ja coś w te Twoje słowa nie wierzę. Nie muszę, wiem. Ty nie powiesz mi chyba, choć to właśnie zrobiłeś, że zrezygnujesz z ulubionych nóżek z powodu takiego osobnika. Już chyba aż tak nie poświęcisz się. Z jej powodu? Chyba nie warto. A osobniki raczej szybko się zapomina. Spróbuj to zrobić chociaż. Do jutra Ci przejdzie, zobaczysz. I dessous u niej szukałeś? No, no. To ci dopiero.

Obrazek użytkownika Teed

09-04-2011 [12:06] - Teed (niezweryfikowany) | Link:

Mam Pomysł pójść pod stacje TVN z garścią drobnych groszaków i rzucić im pod drzwi, niech płatni opluwacze Polski
wreszcie nasycą się pieniędzmi i zaczną pisać prawdę. Proszę o opinie i wsparcie możemy to zrobić jutro. Mamy do dyspozycji cały dzień

Obrazek użytkownika zet

09-04-2011 [15:17] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Ale czy sądzisz,że ci wszyscy dziennikarze sprzedali by swoje sumienia za marną kasę?Przecież,żeby kłamać non stop potrzeba jest sporo tej kasy.Sadzę,że musieli dodatkowo przejść pranie mózgu.Co niektórzy to swoje nauki pobierali od samego urodzenia.Ile pokoleń musi minąć,żeby Polacy dbali o Polskę,a nie na niej żerowali.

Obrazek użytkownika andy-lodz

09-04-2011 [13:48] - andy-lodz (niezweryfikowany) | Link:

Nie ginie poczucie humoru w narodzie.I dobrze. Sugestia finansowego krachu Tusk Vision Net ? Niemożliwe.Przypomnijmy tylko jak "na cztery łapy" spadł Urban mimo spadającej sprzedaży "Nie". Osobnik służący władzy,wykonujący zadania propagandowe na zamówienie.Właściciele TVN to ludzie wykonujący podłą robotę,ale nie głupki.Wymienią kilku znienawidzonych , skompromitowanych dziennikarzy na kilku o miłej aparycji ,ale również dyspozycyjnych i oglądacze wybaczą.Mam taką niekatolicką refleksję.Co musi stać się z umysłami ludzi,żeby sprzedawczycy ,niszczyciele tkanki społecznej zostali ukarani dotkliwie i skutecznie ?

Obrazek użytkownika katamaraz

10-04-2011 [01:11] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Też staram się niszczyć tych towarzyszy śmiechem. Krótko tu jestem, prawie nikt mnie nie wspiera, tzn. nie czyta. Siła humoru jest niepodważalna-działa podwójnie, na inteligentnego i na głupka. Inteligentny zrozumie, głupek zirytuje się i o to chodzi. Napoleon wezwał swojego zaufanego ministra-Fusche mu było i zażądał podniesienia podatków. Po jakimś czasie znów minister stawił się przed oblicze Cesarza Francuzów, Ów zapytał:co mówią poddani? Złorzeczą Sir. Podnieść podatki! Następnym razem tak samo. Po raz trzeci wezwany i zapytany minister o reakcję poddanych odrzekł:śmieją się Sir. Obniżyć podatki! Odrzekł Napoleon!!!

Obrazek użytkownika Emigrant

09-04-2011 [14:17] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link:

już myślałem, że to prawda. Panie kokos26 jesteś Pan okrutny.
Pozdrawiam i gratuluję dowcipu.:-)))))))

Obrazek użytkownika Anka

10-04-2011 [10:11] - Anka (niezweryfikowany) | Link:

wypełniacze zmarszczek ,czy już więcej nie wchodzi ?
I tak wygląda lepiej niż w czasach młodości,przed toną zabiegów.To można porównać na filmie "Nocna zmiana", np.

Obrazek użytkownika Huzar

10-04-2011 [10:25] - Huzar (niezweryfikowany) | Link:

Znaczy sie ITI przymierza sie do ri-mejku SWIINIEEE W KOOOOSNOOSIEEE !

Obrazek użytkownika RYSK

11-04-2011 [01:17] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

teraz mozna ja zajechac jednym zdaniem--nie badz taka S,STONE DLA UBOGICH

Obrazek użytkownika DANA

14-04-2011 [14:53] - DANA (niezweryfikowany) | Link:

Mam nadzieje że w końcu znajdzie się rząd, który wyśle ta bandę na zieloną trawkę-może być w kosmos.Aby jak najdalej od porządnych ludzi!!!

Obrazek użytkownika DANA

14-04-2011 [16:45] - DANA (niezweryfikowany) | Link:

Mam nadzieje że w końcu znajdzie się rząd, który wyśle ta bandę na zieloną trawkę-może być w kosmos.Aby jak najdalej od porządnych ludzi!!!

Obrazek użytkownika hmmm

08-05-2011 [15:46] - hmmm (niezweryfikowany) | Link:

Przepraszam wszystkie panie! Ale to zdjęcie tej akurat pani to się chyba powinno rozesłać po parafiach dla umocnienia księży w celibacie... Brrr...

Obrazek użytkownika emilia

08-05-2011 [17:01] - emilia (niezweryfikowany) | Link:

No nareszcie jakieś prawdziwe zdjęcie tej pani a nie fotomontaż z retuszem jak w tych magazynach dla srednio inteligentnych pan z parytetem.

Obrazek użytkownika Grace

08-05-2011 [18:07] - Grace (niezweryfikowany) | Link:

lecz niestety,tvn ma to do siebie ze nie siega tak daleko ,zeby uwiarygodnic swoje tezy.Oni maja swoich dyzurnych etatowych tzw.ekspertow ktorzy wszystko co zostanie uzgodnione z nimi potwierdza na szklanym ekranie.Dlategotez,od dawna nie ogladam tvn,Polsatu.Czyatam swoja prase i ogladam tv internetowa.NA POHYBEL GW

Obrazek użytkownika Mieszko

08-05-2011 [23:24] - Mieszko (niezweryfikowany) | Link:

Popatrzyłem przez chwilę na to koromysło. Wrażenia są straszne. Myślę, że co najmniej przez tydzień nie dam rady postawić małego do pionu. Już buldog lepiej by się prezentował.

Obrazek użytkownika Zeus

13-05-2011 [01:33] - Zeus (niezweryfikowany) | Link:

Jest stare powiedzenie w businessie "Patrz z czego zyjesz". Dbaj o to, bo to daje ci chleb. Media nie sa do prowadzenia polityki. Jezeli przyjma czyjasc polityczna strone musza sie liczyc ze moga szybko stracic polowe potencjalnych odbiorcow. Ja nie znam zadnego interesu ktory moze sobie na to pozwolic bez wizji bankrutctwa.
Problemy spowodowane sa glupota wlascicieli. Moze byc dla nich jeszcze gorzej. Przekazujac rzeczy nieprawdziwe narazaja sie na mozliwosc odbioru im licencji medialnej, - ludzka glupota nie ma granic.

PiS w ostatnim roku stal sie jedyna partia polityczna ktora dba o interes obywateli i ich panstwa. Po tak ogromnej stracie kadrowej jaka PiS poniosla poprzez katastrofe w Smolensku, PiS nie padla, nie dala sie zmanipulowac, podniosla sie, rosnie jej spoleczne poparcie i wygra wybory. Swiadczy to bardzo dobrze o jej kierownictwie i potencjale PiS. Dodatkowo to wszystko odbywalo sie przy wscieklych atakach mediow i rzadu Tuska ktory ma wiekszosc w parlamencie. Jest to dowod ze partia ta bedzie bardzo efektywna w kierowaniu naszym krajem.

Obrazek użytkownika Gość

02-07-2011 [17:44] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Od kilku lat mieszkam poza krajem Mam tu znajomych ktorzy wszystkie wieczory spedzaja ogladajac ten wszawy tvn Jak trafie na taki seans to szybko uciekam Ale co ciekawe-ci ludzie to patrioci,wierzacy w Boga i praktykujacy ,a wielcy przeciwnicy PO i reszty bandytow Zas mocno popierajacy PiS Jak sie uodpornili na to tvn-wskie szmabo ?

Obrazek użytkownika polka moher

25-08-2011 [08:38] - polka moher (niezweryfikowany) | Link:

Za te wszystkie krzywdy wyrządzone Polsce to sie należy.
Bardzo skuteczna ta klątwa ks. Natanka. Należało im się.
Stacje winien kupić ojciec Rydzyk. Zobaczyć ich minę .........BEZCENNE .