I znowu mamy skrzyżowanie Gabonu i Biedronki.

Przypominam znaną prawidłowość, gdy Jarosław Kaczyński przez dłuższy czas nie daje się złapać na żadnej jątrzącej, nienawistnej wypowiedzi, albo jeszcze lepiej, na nienawistnym i jątrzącym milczeniu, zaraz jakoś tak przypadkiem pojawia się COŚ. Coś takiego, że wszyscy aż nie wiedzą, co powiedzieć z oburzenia. Ot teraz, na przykład pojawił się ulubiony leitmotiv- nacjonalizm Jarosława Kaczyńskiego i chęć wywołania wojny z Niemcami, albo, jeszcze lepiej, z Niemcami i Rosją jednocześnie. To zawsze brzmi lepiej, wojna z obiema stolicami jednocześnie. A co!

Wszyscy dbają o Litwinów, Ukraińców, Niemców, Rosjan, Białorusinów,Łemków, Kaszubów, Czechów, ...a jedyny polityk, który powiedział, że Polacy powinni być traktowani w symetryczny sposób w Niemczech, jak Niemcy w Polsce jest obwołany jakimś potworem i oszołomem. Jarosław Kaczyński powiedział jedynie „Wielu ludzi wierzyło, że te sprawy się wyrównają”, Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie do władzy, to będzie stosowana zasada następująca: tyle praw Niemców w Polsce, co Polaków w Niemczech. Asymetria będzie zniesiona, stwierdził Kaczyński mówiąc jak odbiera działania strony niemieckiej na rzecz Polaków w Niemczech. Zastrzegł jednak, że nie jest przeciwko temu, by mniejszości w Polsce miały jakieś prawa. "Jestem za tym, ale pod warunkiem, że będziemy mieli wzajemność"
Jest już w Polsce taka tradycja, polityka białej flagi i brzydkiej panny bez posagu, tradycja po dyplomacji Krzysztofa Skubiszewskiego, o którym krytycy mówili, iż jego receptą na dobre stosunki polsko-niemieckie było unikanie spraw spornych. Później ten przepis realizowali inni polscy ministrowie spraw zagranicznych. W czasach 'ery pojednania' z Niemcami, w latach dziewięćdziesiątych, polskie władze zadowalały się historycznymi gestami ze strony polityków niemieckich, generalnie poklepywaniem po pleckach. Starając się o wspólnotę interesów z wielkim sąsiadem, rezygnowały z zabiegów o realizowanie własnych interesów czy interesów swoich obywateli.

Powiedzmy sobie, sami Polacy w Niemczech nie przykładają się do sprawy, a wiadomo, chcącemu nie dzieje się krzywda, trudno zmuszać samych Polaków do występowania o swoje.
Nie ma co robić z igły wideł, ale są też konkretne, nie wymyślone sprawy polskich dzieci z mieszanych małżeństw zmuszanych przez Jugendamty do mówienia wyłącznie po niemiecku, albo taki symboliczny drobiażdżek, mienie Polonii skonfiskowane bez możliwości odszkodowania w przyszłości - 27.II 1940 dekretem Goeringa. Angela Merkel wykonuje jedynie prawo ustanowione przez feldmarszałka Hermanna. Niby drobiazg, ale…

Definicja mniejszości niemieckiej zawarta w artykule 20 traktatu zawartego przed laty, jeżeli zastosować ją do społeczności polskiej zamieszkałej za Odrą, uprawnia do mówienia o istnieniu polskiej mniejszości w RFN. Zgodnie z tą definicją, aby być członkiem mniejszości wystarczy być obywatelem danego państwa i zadeklarować przynależność do grupy mniejszościowej. Nieistnienie mniejszości polskiej nie wynika z ogólnej normy lub definicji prawnej zawartej w traktacie, a z aktu rezygnacji przez stronę polską nazywania mniejszością osób „w Republice Federalnej Niemiec, posiadających niemieckie obywatelstwo, które są polskiego pochodzenia, albo przyznają się do języka, kultury lub tradycji polskiej”. Nota bene, określenia definiujące obie grupy w traktacie są analogiczne, a statusy prawne zupełnie różne.

Pomijam fakt, że Śląsk był jedna z kolebek polskiej państwowości, że wszyscy Niemcy tam mieszkający przybyli tam z daleka. Biskupstwo we Wrocławiu założył w roku tysięcznym Bolesław Chrobry, a biskupstwo, arcybiskupstwo przez wszystkie lata podlegało jurysdykcji arcybiskupów gnieźnieńskich.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie” i w Freepl.info. A wkrótce nowa książka, „Alfabet Seawolfa” akurat na Święta! Macie pomysł na lepszy prezent? Bo ja nie. Dlatego proszę zakupić bez ociągania, jak tylko się wydrukuje.

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://wpolityce.pl/autorzy/se...
http://freepl.info/authors/sea...
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tagore

10-12-2012 [18:34] - tagore | Link:

Polacy nie starali się o swoje w Niemczech ,to niemiecki
parlament nie zastanawiał by się nad uchyleniem decyzji Goeringa
w taki sposób by jednocześnie nie oddać zagarniętego majątku.
Ani polski rząd ani partie polityczne nie miały w tym swojego
udziału.

tagore

Obrazek użytkownika robo

10-12-2012 [19:15] - robo | Link:

...Sie wydrukuje, to sie kupi... Mówcie ino, gdzie można kupić ono cudo wielkiej urody i wiela dudków trza dać...

Obrazek użytkownika Seawolf

10-12-2012 [21:22] - Seawolf | Link:

sie drukuje, a koszt to juz sprawa wydawnictwa, ja wyslalem produkt. Chyba jakies 30 zl.

Obrazek użytkownika Basia

10-12-2012 [20:57] - Basia | Link:

I nie mogę się doczekać...:))

Obrazek użytkownika Loli

10-12-2012 [21:37] - Loli | Link:

Trafil Pan w samo sedno. Brawo.
Nie wiem, czy Pan slyszal, ze polskie przedstwicielstwo dyplomatyczne odmowilo pomocy w organizacji 80 rocznicy
"RODLA" - Zwiazku Polakow w Niemczech. Tak dbaja o nas. Szkoda gadac.

Obrazek użytkownika gregor z wiednia

10-12-2012 [23:02] - gregor z wiednia | Link:

Doskonaly tekst...jak zwykle!
Wybacz Wilku, ale moglbys napisac "cos" o polskich noclegowniach...o ludziach bezdomnych
(ktorzy umieraja z zimna) a "ktorym cos nie wyszlo"!?
Moglbys tez "cos" napisac o smierci K.Zalewskiego...
Moglbys tez "cos" napisac o zamachu na Matke Boska Czestochowska...
Sorry ... ale ja napisze.
Chrzescijanskie milosierdzie nie powinno byc zaprzeczeniem walki o prawde!
Doslownie - walki! Walki o polskosc, o nasza tozsamosc.
Jesli mamy klopoty ze spiewaniem hymnu narodowego, proponuje tekst wg. Wybickiego:
"Jeszcze Polska nie umarla,
kiedy my zyjemy.
Co nam obca moc wydarla,
szabla odbijemy"
Pozdrawiam serdecznie.
13.12.12. Spotkamy sie!

Obrazek użytkownika pernille

11-12-2012 [09:05] - pernille | Link:

Alfabet mam obiecany na gwiazdkę.
Pozdrawiam:))

Obrazek użytkownika Wasyl

11-12-2012 [10:02] - Wasyl | Link:

Taka negatywna interpretacja słów Kaczyńskiego tylko świadczy o kompleksach osób, które traktują wyrównanie praw mniejszości narodowych jako wypowiedzenie wojny:). Osobiście wydaje mi się to strasznie śmieszne i dziwię się, że te komentarze dominują main stream. To jest obraza inteligencji narodu i pochwalanie braku dbania o interesy Polaków za granicą. Powinno to dać Polakom do myślenia i niech to jest asumptem do skorygowania swoich wyborów politycznych. Niech ludzie zaczną wreszcie wybierać tych, którzy walczą o ich interesy i nie zostawią ich na pastwę losu.