Marsz "Trzy słowa"

Hiobowscy oglądali w telewizji relację z Marszu Niepodległości.
- W tym roku jest tylko jeden? - spytał Łukaszek.
- Tak, jak kiedyś - westchnęła z ulgą babcia Łukaszka. - Demokracja nie polega na tym, że każdy robi sobie co chce.
- Bo zakazali - mruknął ponuro dziadek Łukaszka.
- Nie zakazali - zaprotestowała mama Łukaszka. - Można przecież zorganizować własny marsz...
- Tylko nie może się on nigdzie spotkać z tym, który został zgłoszony wcześniej - wyjaśnił tata Łukaszka i upił łyk herbaty. - Za spotkanie się organizatorzy później zgłoszonego marszu dostaną takie kary finansowe, że ho ho...
- I bardzo dobrze, bo prawicowcy nic, tylko się biją - oznajmiła mama Łukaszka.
- Tak, jak kiedyś - mruknęła babcia Łukaszka.
- A nie można byłoby zrobić tego drugiego marszu, żeby się nie spotkał z pierwszym? - zaciekawił się Łukaszek.
- Nie - pokręcił głową dziadek. - Bo w stolicy wszystkie inne ulice zamknięto dziś z powodu nagłego remontu. Sami więc widzicie, demokrację zamordowano!
- I po co zaraz to jątrzenie? - zdenerwowała się mama Łukaszka. - Przecież jest Marsz! Można iść z prezydentem! On w tym roku organizuje marsz pod hasłem "Trzy słowa".
- ...do ojca prowadzącego? - wszedł jej w słowo Łukaszek i o dziwo nie został wyrzucony z pokoju.
- Widzicie, jak to dziecko przez was zmanipulowane i nic wie! - rozżaliła się mama Łukaszka. - Nie, Marsz idzie pod hasłami "Prosimy", "Dziękujemy" i "Przepraszamy". Wybrano specjalnie takie słowa, które są grzeczne, optymistyczne i łączą Polaków zamiast dzielić. Czyż można znaleźć lepsze przykłady? Tych słów używa przecież każdy!
- Hmpf - mruknął niedowierzająco dziadek.
- Idą już! - zawołała siostra Łukaszka, która do tej pory milcząco wpatrywała się w ekran.
Na ekranie pojawiła się stołeczna ulica wypełniona ludźmi. W pierwszym rzędzie szedł roześmiany pan prezydent. Nad nim łopotały transparenty ze słowami wymienionymi przez mamę Łukaszka. Brzmiały one następująco: "Prosimy o Targowicę", "Dziękujemy za Piławce" i "Przepraszamy za Podgaje".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ASPAL

11-11-2012 [09:15] - ASPAL | Link:

"Grunwald - to przypadek","Kircholm-nigdy więcej!","Bitwa Warszawska 1920-dziejowa pomyłka!"...Jejku,tyle do przepraszania się nazbierało.

Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen

11-11-2012 [21:00] - Marcin B. Brixen | Link:

Jak o jednym Jedwabnym można pisać książki i kręcić filmy - to dopiero jest pole do popisu! Tyle przecież stodół w Polsce...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-11-2012 [10:36] - NASZ_HENRY | Link:

Nie za dużo POlitycznej POprawności ;-)

Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen

11-11-2012 [20:56] - Marcin B. Brixen | Link:

Jej nigdy za dużo!