Pirobotanika

- To już pięć lat, jak polscy biegli odkryli ślady trotylu i nitrogliceryny w Tupolewie - oznajmił dziadek Łukaszka składając w zamyśleniu egzemplarz "Prawdziwej Ojczyzny".
- Ach, nie żyjmy przeszłością, są ważniejsze sprawy, huragan w USA, aborcja, wolność słowa, oceny Łukasza w szkole - próbowała interweniować mama Łukaszka. Ale się nie udało.
- Jeśli myślisz, że to dowód na zamach, to się grubo mylisz - powiedziała spokojnie babcia Łukaszka. - Te ślady są pozostałością niewybuchów faszystowskich z czasów drugiej wojny światowej.
- Trzy błędy - odezwał się tata Łukaszka popijający herbatę. Po pierwsze, prawdopodobieństwo uderzenia samolotu w to miejsce jest znikome...
- Nie wiesz, jakie tam były ciężkie walki! Mogło tak być!
- ...po drugie, gdyby samolot w to uderzył, to skończyłoby się gigantyczną eksplozją...
- I tak było! Przecież ten wrak wygląda, jakby przeszedł przez maszynkę do mielenia mięsa!
- Ale grunt tak nie wygląda. Tak powinien powstać wielki krater - stwierdził tata Łukaszka. - A po trzecie: Niemcy nie zbroili swoich pocisków nitrogliceryną...
- Może ktoś wkładał sobie nitro pod język, przy lądowaniu - broniła swojej teorii babcia.
- I przejechał potem tym językiem po trzydziestu fotelach... - wtrącił się z ironią dziadek Łukaszka.
- Te zwłoki były w strasznym stanie...
- Proszę cię, wszystko ma swoje granice.
- Przecież ten wrak był myty! - nie poddawała się babcia Łukaszka.
- Ale chyba nie trotylem? - spytał tata.
- Nie wiem o co się spieracie - oznajmiła słodko mama Łukaszka. - Wszystko już jest wyjaśnione.
- Ona coś wie - stwierdziła podejrzliwie babcia Łukaszka.
- A owszem, gdybyście czytali porządne gazety - tu mama zaprezentowała najnowszy numer "Wiodącego Tytułu
Prasowego", gdzie na okładce pysznił się tytuł "Jest cool i trendy być bezrobotnym singlem na utrzymaniu rodziców!!!". - Czy wiecie co to jest pirobotanika?
- Coś o pyrach? - spróbowała siostra Łukaszka.
- "Piro", a nie "pyro"! - mamie Łukasza skoczyła brew. - To dziedzina nauki, która zajmuje się substancjami wybuchowymi naturalnego pochodzenia, które na przykład są w roślinach, na przykład w brzozie!
- Zaraz, zaraz - tata Łukaszka był podejrzanie rozbawiony. - Chcesz przez to powiedzieć, że ta brzoza...
- Każde dziecko wie, że w skład kory brzozowej wchodzą trotyl i nitrogliceryna! - rzekła twardo mama.
- Ja nie wiem - odezwał się Łukaszek.
- Sam przecież mówisz, że już nie jesteś dziecko, ha ha! -zareagowała przytomnie mama i na wszelki wypadek wyrzuciła Łukaszka za drzwi.
- I to by wszystko tłumaczyło! - mówiła dalej mama. - Samolot uderzył o brzozę i stąd te ślady na śródpłaciu! A potem jak się obrócił, uderzył i rozbił, to upadł na następne, rosnące w lesie brzozy. To z ich kory są te ślady trotylu i nitrogliceryny na fotelach, samolocie, ofiarach i tak dalej!
- Kto tak twierdzi, o tej korze brzozowej? - spytał zdumiony dziadek.
- Ekspert! Autorytet!
- Nazwisko!
- Jego nazwisko nic wam nie powie... - i mama Łukaszka podała je.
Myliła się.
- Mi mówi - oznajmiła siostra Łukaszka. - to ten znany fryzjer z Warszawy, który jest gejem i czesze celebrytów!!
- Fryzjer ekspertem? - spytał zniesmaczony tata Łukaszka.
- W piłce nożnej jakiś fryzjer był ekspertem, to tu nie może? Poza tym, to nie jest zwykły fryzjer! Czy wy wiecie kogo on czesze? Zazdrościcie mu i tyle! - walczyła rozpaczliwie mama Łukaszka.
- Wybacz, moja droga - odezwała się lodowatym tonem babcia. - Ale chyba mi nie powiesz, że w przypadku takiej katastrofy kompetentnym ekspertem jest, z przeproszeniem, fryzjer. To powinien być jakiś profesor, oczywiście prawdziwy profesor, a nie jakiś taki...
- Wiedziałam, że mi nie uwierzycie - w oku mamy zapłonął triumfalny błysk. - Mam dla was coś więcej! Otóz razem z moją znajomą przeprowadziłyśmy eksperyment!
- Nic nie słyszałem o rozbiciu Tupolewa... - tata Łukaszka zrobił zdumioną minę i nie pozwolił się wyrzucić z pokoju.
- Ta znajoma mieszka pod miastem, koło lasu - kontynuowała mama Łukaszka. - Byłam u niej w weekend. Na skraju lasu rośnie taka brzózka, więc wzięłyśmy toporek i ją ścięłyśmy...
- Przecież to nie było wasze drzewo! - tata Łukaszka osłupiał.
- Las nie zbiednieje od jednego drzewa! - krzyknęła babcia.
- Dałyście radę ściąć brzozę toporkiem? - zdumiał się dziadek Łukaszek. - Przecież te drzewa są pancerne, skrzydła samolotom urywają!
- ...potem tę brzózkę porąbałyśmy na szczapki - mama Łukaszka nie zwracała na nich uwagi. - Znajoma ma kominek. Rozpaliłyśmy w nim ogień i...
- I...?
- I wrzuciłyśmy do ognia te brzozowe szczapki. I mówię wam, na własne uszy słyszałam, jak te szczapki strzelały!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

30-10-2012 [12:56] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

Byłem przygotowany na potężny wybuch w kominku,akcję strazy pożarnej,pogotowia ratunkowego,wkroczenia policji,CBS,ABW i antyterrorystów...

A tu tylko jakieś trzaski?

Mogły dodac kasztanów...ale na brzozie kasztany?

Miller Leszek obiecał gruszki na wierzbie,to Putin może zrobić wierzbo-kasztan! Miczurin mógł?

Pozdrawiam Poznań :-))

Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen

30-10-2012 [22:12] - Marcin B. Brixen | Link:

A co, za mało spektakularnie? ;) Również pozdrawiam