Są jeszcze tacy...

Wczoraj, czyli we czwartek 11 października w Kościele Św. Stanisława Kostki w Warszawie odprawiona została Msza Św. W 10 rocznicę śmierci Pana Piotra Chruszczyńskiego.

Piotr Chruszczyński był człowiekiem „Solidarności”, prowadził (po Blumsztajnie Sewerynie) biuro „Solidarności” w Paryżu, w III RP był dyplomatą (nie chcąc służyć czerwonemu odszedł z dyplomacji po dojściu SLD do władzy w 1993 roku), był dyrektorem warszawskiego oddziału IPN…

Podczas kazania wyprowadzonego z treści czytania z Listu do Galatów, w mojej opinii kazania zupełnie spokojnego i wyważonego, ksiądz mówił o prawdzie, o potrzebie walki o prawdę. Gdy wspomniał – bez wymieniania nazwisk i tytułów – redaktora naczelnego największej polskiej gazety, który napisał, że „nawet jeśli rzeczy które pisze IPN zdarzyły się naprawdę, to to co napisze IPN i tak będzie kłamstwem”. Ksiądz zadał wtedy pytanie o to co stało się z Polakami, którzy tolerują takie postawy.

W jednej z ławek z tyłu kościoła zrobił się rumor. Jakiś nobliwie wyglądający siwy jegomość z hukiem wyszedł z ławki, a następnie mówiąc oburzonym scenicznym szeptem „nie mogę tego słuchać” opuścił kościół. Po zakończeniu kazania powrócił.

Przyznam, że zdziwiłem się niezwykle, że jeszcze tacy istnieją na świecie. Jestem trochę rozpuszczony, bo z mojego otoczenia usunąłem wszystkich Michnikolubów i trochę się odzwyczaiłem. Potem dowiedziałem się, że ów Rycerz Michnika nazywa się Sikora Henryk i jest związany z Europejskim Centrum Solidarności. A jeśli ktoś ma potrzebę zobaczyć, jak ów Sikora Henryk wygląda, niech użyje poniższego linku i kliknie tu.

Ech… jakaś dziwna ta jego „Solidarność”…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Irvandir

12-10-2012 [23:20] - Irvandir | Link:

I tak dużo wytrzymał. Niektórzy na stwierdzenie, że istnieje coś takiego jak prawda reagują stekiem bluzgów. Wielu ludziom słowo "prawda" parzy wargi i uszy wręcz nie do wytrzymania. A ów Sikora pewnie uważa się za szalenie odważnego nonkonformistę.

Obrazek użytkownika macho

12-10-2012 [23:27] - macho | Link:

Może wyczuł w treści homilii argumenty ad personam? Co by to nie było, jakoś nie mogę wykrzesać ani iskierki współczucia dla tego...Pana.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

13-10-2012 [00:31] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Raczej Rosencwajg