Stary Pierdoła

Kiedyś, jeszcze za czasów Cesarza Franciszka Józefa w Krakowie ktoś nazwał Najjaśniejszego Pana Starym Pierdołą.

Sprawa była poważna, a konsekwencje grożące przestępcy co najmniej surowe. Wszystko skończyło się jednak dobrze, ponieważ powołani przez Sąd eksperci z Uniwersytetu Jagiellońskiego wydali opinię, że inkryminowane określenie oznacza po prostu dobrotliwego staruszka.

III RP jednak różni się od Galicji z początku XX wieku. Dziś, gdy młodzi ludzie są gremialnie karani za obrażanie Tuska Donalda głosu podobnego do głosu Profesorów UJ sprzed 100 lat jakoś nie słychać.

A szkoda...

* * *

Tak przy okazji – zastanawiam się jak to jest z tym 500 złotowym mandatem za znieważanie organu konstytucyjnego jakim marzy stać się Tusk Donald. W końcu „mandat” jest za karę, a kara powinna mieć coś wspólnego ze sprawiedliwością więc w omawianym przypadku słowo „mandat” jakoś mi nie pasuje.

Jak więc nazwać taką opłatę? Myślę że właściwsze byłoby określenie „bilet” lub „licencja”. Takie „bilety” lub „licencje” są szeroko wydawane w innych sprawach. Na przykład na wędkowanie – płacisz i przez jakiś czas możesz sobie moczyć spławik w wodzie.

Ciekawe czy licencja za 500 zł udzielona ostatnio kibicom jest jednorazowa, czy wielokrotna lub okresowa. Czy obejmuje jedynie wyraz „matoł”, czy również wyrazy bliskoznaczne. A może na przykład za 700 zł można nabyć licencję o szerszym charakterze pozwalającą nie tylko na nazywanie Tuska Donalda matołem, czy ciećwierzem (jeden z synonimów matoła), ale także na przykład na porównywanie go z częściami ciała ludzkiego i nie tylko lub nawet z całymi zwierzętami lub narzędziami blacharskimi.

Obrót takimi licencjami powinni, jako rekompensatę za utracone należne korzyści dostać na wyłączność Drzewicki Mirosław i Chlebowski Zbigniew – zrobili by majątek.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Dana

25-05-2011 [18:10] - Dana (niezweryfikowany) | Link:

Chcecie mieć prawo do mówienia prawdy - płaćcie haracz.
Chcecie prawo do wolności słowa - płaćcie haracz.
Chcecie prawo do wolnośći przekonań - płaćcie haracz.
PO pchała się do "rzadzenia" właśnie PO haracze, przecież nie w trosce o dobre rządzenie krajem.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika yorg

25-05-2011 [22:44] - yorg (niezweryfikowany) | Link:

Sprawa "Matoła" dziwna jest. Organ-nie organ (dopiero obraźliwe), ale mandat może być zakamuflowaną przestrogą przed ujawnianiem tajemnicy państwowej.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

25-05-2011 [23:17] - Zygmunt Korus | Link:

blacharskie Ci chodzi? Żebyśmy nie dostali 1000 zł pospołu to podaj tylko pierwszą i ostatnią literę, a środek "ilościowo" wykropkuj. Jak nam postawią zarzut, to znaczy oni po swojemu odczytali, czyli obrażają wielkiego OBER po.