GRUZJA PRZEGRAŁA - WNIOSKI

Wstępne szacunki wskazują, że Gruzini demokratycznie (przy wysokiej frekwencji 70 %) wybrali podległość Rosji. Warto wyciągnąć stąd wnioski dla nas.

Często mamy nadzieję, że to tylko nasze społeczeństwo jest tak głupie i omamione przez media, że wybiera obrożę w zamian za pełną miskę. Okazuje się, że bitny i dumny naród gruziński przeszedł podobną metamorfozę. Co więcej, stało się to pod rządami partii patriotycznej! Nie można więc mówić o medialnej przewadze obozu prorosyjskiego (faktem jest natomiast jego potęga finansowa). Nie pomogła nawet odsiecz z Węgier i apel premiera Viktora Orbana. Trzeba więc przyjąć, że Gruzini świadomie wybrali rosyjską obrożę w zamian za spokój i dobrobyt.

Wypływa stąd smutny wniosek. Obecne społeczeństwa przechodzą przemianę polegającą na odejściu od ideałów, wartości, poczucia godności i jedynym czynnikiem inspirującym wybory większości jest, mówiąc językiem biblijnym czasów ostatecznych, "pokój i bezpieczeństwo". Cena nie gra tu roli. Za spokój i dobrobyt współczesny człowiek odda wszystko - ze swą wolnością włącznie.

Jest to ogromna porażka tradycyjnych kościołów cywilizacji zachodniej. To one stały dotychczas na straży wyższych wartości i poziomu moralnego społeczeństw. Bez szybkiego zwrotu w sferze duchowej nastąpi totalny upadek Zachodu. Nie mam tu na myśli intensyfikowania metod, które doprowadziły do obecnej porażki cywilizacyjnej. Potrzebna jest nowa wizja, nowi ludzie i nowa idea (temu zagadnieniu poświeciłem nowy numer "idź POD PRĄD", który w czwartek ukaże się w sprzedaży).

Dla polityki polskiej z lekcji gruzińskiej wypływa jasny wniosek - w obecnych warunkach społecznych nie wygramy akcentując na naszych sztandarach górnolotne hasła z poprzednich epok. Współczesny mały człowiek nie tylko jest na nie obojętny - on poczytuje je jako zagrożenie! Dlatego właśnie Tusk i Komorowski mogą popełniać dowolne błędy, gafy czy szwindle - dla większości wyborczej i tak są mniejszym złem niż Kaczyński i Radio Maryja.

To dla patriotów najpoważniejsze wyzwanie - jak opakować nasz towar w błyszczący papierek atrakcyjny dla produktu naszych czasów - małego, bezideowego człowieczka. Jak na razie celujemy w procesie przeciwnym...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

01-10-2012 [21:41] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

To banda debili!

Jest milion opracowań socjologicznych,psychologicznych,psychiatrycznych...inzynieria społeczna,propaganda,PR i przede wszystkim...

MEDIA!

Juz tu,na tym portalu podawałem wzór matematyczny na tzw. "zbiorowa mądrość narodu/ludu/społeczeństwa...ale powtórzę:

                                                 IQ n [Z]
                               IQ [ Z] = ---------------------
                                                x [Z]

Podam analogowo,bo może nie wyjść ten ułamek.

IQ danego zbioru [Z] równa się IQ najgłupszego osobnika z tego zbioru n[Z],podzielone przez ilość osób w badanym zbiorze x[Z].

Powiadasz,ze frekwencja wyniosła 70%?

No i wzór sie zgadza :-))

Obrazek użytkownika pst

01-10-2012 [21:57] - pst | Link:

Nawet teraz są narody, które wiedzą, że nie można unikać bez końca wojny i śmierci. Na przyklad Afgańczycy.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-10-2012 [22:11] - Paweł Chojecki | Link:

Przypominam, że patrioci mieli władzę i nie działali w sytuacji zmasowanego ataku wrogich mediów.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika dogard

01-10-2012 [21:46] - dogard | Link:

to sprawa prosta--ile miln $ wydal milioner na POdkupowanie wyborcow, ew. na ruskich specjalistow od liczenia glosow?!!!

Obrazek użytkownika 66rys

01-10-2012 [21:56] - 66rys | Link:

Nie marchewka tylko kij, jasno i nieustannie przypominać co stracili i co jeszcze im zabiorą,to z PO trzeba zdejmować opakowanie to jak walka z wszawicą ale jeśli nie my ich to oni nas.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-10-2012 [22:14] - Paweł Chojecki | Link:

Ja bym nie rezygnowała z marchewki. Kij jeszcze bardzo długo może być nieskuteczny. Co na przykład się stanie, gdy Rosja wspaniałomyślnie obniży nam ceny gazu o 30% i każda rodzina dostanie zmniejszony rachunek? To tylko gdybanie, ale takich wariantów władza ma wiele.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika dogard

01-10-2012 [22:21] - dogard | Link:

od rewolucji minelo 9 lat, Szakaszwili jeszcze 2 lata porzadzi.Czyli moze u nich normalnosc polityczna nastaje ?!Media byly rzadowe ,a czesc opozycyjna, mniej wiecej po rowno.Tu nas wyprzedzaja zdecydowanie.

Obrazek użytkownika bravor

01-10-2012 [23:18] - bravor | Link:

ani spokoju, ani dobrobytu. Czy w rejonie rosyjskiego władztwa można to osiągnąć? Gruzja nie ma surowców żeby szantażować oligarchów rosyjskich, nie jest muzułmańska żeby stopować rosyjskich polityków, ma tylko ludzi, którzy staną się niewolnikami sowietów. Przykład Polski nie przebija się do świadomości świata, Polska uważana jest za zieloną wyspę, a to zrujnowana wyspa na tle europejskiego dobrobytu.

Obrazek użytkownika 1235813...

01-10-2012 [23:48] - 1235813... | Link:

przy wyborach, należy korzystać z krajowych serwerów

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

02-10-2012 [14:38] - Paweł Chojecki | Link:

To jest ważne, ale ważniejsze jest, by pod sztandarami niepodległości zgromadzić większość głosujących. Na dziś jesteśmy w mniejszości tu żadne serwery nie pomogą.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Logan3331

02-10-2012 [09:02] - Logan3331 (niezweryfikowany) | Link:

"Trzeba więc przyjąć, że Gruzini świadomie wybrali rosyjską obrożę w zamian za spokój i dobrobyt."

Najlepsze w tym stwierdzeniu jest : "świadomie" xD
W demokracji świadomi sa tylko wybierani (jak już) a nie wybierający !
Wybierający to w znakomitej większości "motloch", czyli bezwolny tlum który nie tylko daje sie ale prosi sie o sterowanie jednostkom.
Poza tym tylko w demokracji mniejszosc nazywa sie większościa i ta "większosc" (tak jak np. u nas nieco ponad 20% "rządzi" resztą narodu) dyktuje wszystkie warunki.

Demokracja to faktycznie najlepszy z ustrojów politycznych.
Dla cinkciarzy, oszustów i złodziei ...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

02-10-2012 [11:28] - Paweł Chojecki | Link:

Ciekaw jestem co z tych rewelacji wynika? Co Pan proponuje?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Logan3331

02-10-2012 [17:12] - Logan3331 (niezweryfikowany) | Link:

Zmienić ustruj ...
Wystardzy posluchać JKM xD
I choć on chce od razu normalnosci ( abstrahując od tego czy to a sie wprowadzićod razu), to trzeba troszke przesiacjego "rewelacje" i wyłoni sie jasny przekaz .
Naprawde ...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

02-10-2012 [18:54] - Paweł Chojecki | Link:

I tej zmiany ustroju dokona Pan ze szwagrem czy z JKM?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika tantajanta

02-10-2012 [11:07] - tantajanta | Link:

@ "społeczeństwo jest tak głupie i omamione przez media, że wybiera obrożę w zamian za pełną miskę."
Pan Saakaszwili posmakował z miski Zachodu - rozumu i niezależności - więc chciał dać swojemu narodowi to, co dobre. Ale czy oni też z tej miski jadali by chcieć spróbować tej potrawy? Czy nie byli karmieni na przestrzeni wielu dziesiątek lat pustymi obietnicami i sowiecką propagandą o tym, ze wszystko co złe przychodzi z Zachodu?
Z pewnością są wśród nich patrioci i ludzie dążący do wolności ale są wciąż za słabi by znieść nie tylko opór opozycjonistów ale przede wszystkim mentalną barierę utworzoną i wciąż wzmacnianą przez Rosję.
Co zaś się tyczy pokoju i bezpieczeństwa to jest to chyba naturalnym dążeniem każdego człowieka. Aby wzbić się na wyżyny i walczyć o wyższe wartości potrzebujemy zachęty i przykładu innych. Natomiast ta nauka - lekcje zaczerpnięte zarówno z przeszłości jak i z teraźniejszości - nie tylko jest tłumiona i chowana. W dzisiejszych czasach szydzi się z niej i wyśmiewa. Wiec, czemu tu się dziwić, że jest tak a nie inaczej?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

02-10-2012 [11:31] - Paweł Chojecki | Link:

Dlatego właśnie napisałem o klęsce tych, którzy za pielęgnowanie wartości są odpowiedzialni. Bez uświadomienia sobie jasno tego faktu i bez programu zmian w tej dziedzinie, budujemy dalej na fundamencie z piasku...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika fritz

02-10-2012 [13:59] - fritz | Link:

antypolskiego herr Tuska.

Kandydat rosyjski obiecywal im kontynuacje pro zachodnieg kursu, przystapienie do NATO i do Uni (sic!).

Biedacy, dali sie zrobic w ch... .

Bardzo prawdopodobnie utraca nawet formalnie niepodleglosc.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

02-10-2012 [14:26] - Paweł Chojecki | Link:

Myli się Pan. Jeśli ktoś jest w podobnym natężeniu przekazu konfrontowany z prawdą i fałszem i wybiera ten drugi, to nie został oszukany! On wybrał. Podobny błąd popełniamy w Polsce. Myślimy, że tzw. lemingi nie znają prawdy i wystarczy ich "uświadomić". Nic bardziej błędnego!!! Oni znają prawdę polityczną lepiej od nas i od niej uciekają! Dlatego jedynym naszym ratunkiem jest upowszechnić miłość do prawdy na głębszym, duchowym poziomie. O tym właśnie piszę w najbliższym iPP.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika tagore

06-10-2012 [20:43] - tagore | Link:

Na wynik wyborów mogli wpłynąć młodzi ludzie którym rząd Sakaszwilego otworzył możliwość
swobodnej działalności gospodarczej.Interesy z zachodem to dla nich fikcja ,ale interesy w
Rosji za cenę "rozsądku" jak udowadnia nowy premier są możliwe.

tagore