Antygona, antyczna hiena?

Przy okazji horrendalnej sprawy ekshumacji, zamkniętych trumien, całego szeregu kłamstw rządowych, jak zwykle zresztą, wychodzą różne takie smaczki i szczegóły, z których Sherlock Holmes wywiódłby zapewne cały przebieg zdarzeń i listę morderców, ale i my, nie tak sprawni, możemy przynajmniej spróbować zadać sobie, a i IM parę pytań.

Oto od ponad dwóch lat słyszeliśmy, że trumien nie otwierano, bo zabronili tego Rosjanie, bo zabrania tego prawo, raz rosyjskie, raz polskie, innym razem przepisy sanitarne, już nie mówiąc o tym, że ludzka przyzwoitość, współczucie dla ofiar, które wcale nie chcą by naruszano ich spokój, co, chcą? Nawet się domagają? Hmmm, no, to, znaczy, tego, współczucie dla nas wszystkich, którzy mamy dosyć Smoleńska i co nas tu będą jakieś rodziny szantażowały moralnie swoimi problemami i to za nasze pieniądze, za które można by utrzymać, na przykład przedszkole, albo nakarmić dzieci w szkole dla ociemniałych. no, jednym słowem wszystko jedno, jakie argumenty, byle ostatecznym efektem było zamknięcie trumien i nie zweryfikowanie rosyjskiej dokumentacji, nie ma już dziś wątpliwości, że bezczelnie sfingowanej. Oczywiście, sfingowanej tak bezczelnie i tak przy tym prostacko właśnie, dlatego, że mieli pewność, że ta przecwelona, zaszantażowana, zastraszona, upodlona ekipa nigdy nie odważy się przeciwstawić Rosji. Gdyby podejrzewali, że ktoś się postawi i otworzy, z pewnością przyłożyli by się do roboty lepiej. A tak, po co?

I tutaj Parulski, ni stąd ni zowąd, po tych ponad dwóch latach ogłasza, że owszem, nikt nie zabraniał otworzyć, ależ proszę bardzo, wystarczyłaby decyzja prokuratora. Hę? Że, co proszę? Teraz sobie przypomniałeś, Parulski? Kto był tym prokuratorem, nie Parulski czasem? A może ten błazen, co sobie nadęty policzek przestrzelił w nadwiślańskiej wersji seppuku? To, po co była ta dwuletnia szopka? To mruganie okiem do rodzin, że przecież rozumieją, że Rosja to mocarstwo, więc…?

Dwa i pół roku trwały te desperackie próby ekshumacji z jednej strony i powstrzymania ich z drugiej, w końcu ten gnijący układ musiał ulec, bo zwyczajnie skończyły się jakiekolwiek racjonalne, czy choćby mające pozory logiki argumenty. A i to nie do końca, jak się popatrzy na uporczywe odmowy udziału niezależnego eksperta, prof. Badena, wykonania żądanych badań, wreszcie cyrk z Tour la Pologne, czy wożeniem ciał po Polsce w celu znalezienia działającego sprzętu, a mam takie dziwne, jątrzące podejrzenia, że chodzi głównie o to, by wylądowały w sprawdzonym laboratorium, w którym wyjdzie to, co ma wyjść. No, ale ja jestem nieuleczalnym paranoikiem, jak wiadomo, więc proszę się nie sugerować.

Przy okazji, taka historyczna dygresja, jak bezczelnie rządowe ośrodki propagandy i jej cyngle udające niezależnych dziennikarzy i niezależne stacje przyjęły narrację, że pragnąca pogrzebać i uczcić swych bliskich, lub przyjaciół Antygona to cmentarna hiena, a traktujący te zwłoki, jak psy, Kreon, to szanujące uczucia bliskich uosobienie szlachetności. Ponoć większość ludzi w ogóle nie rozumie oglądanego dziennika, czy przeglądanych gazet, rejestrując jedynie nagłówki. Podejrzewam też, że niewielu już wie, kto to była Antygona i kto to był Kreon. Myślę, że to prawda, wyniki wyborów zdają się to potwierdzać. A może to nie wyniki, tylko te ruskie serwery, przez które te wyniki przechodzą, jak przez maszynkę do mięsa? Co prawda, przedstawiciel PKW zapewnił, ze to absolutnie niemożliwe, żeby ktoś ingerował w te wyniki. No, przynajmniej jeden ekspert, co zna się na informatyce i hackerach. Zapewne serwer był zabezpieczony hasłem nie do złamania, konkretnie „ADMIN 2”, bo „admin 1”  już spalony, od czasu historii z ACTA.

Od Pani Szumilas wiem, że ci, którzy kończyli gimnazja, nie zanieśli pieniędzy do Amber Gold. Ciekawe, czy ci absolwenci wiedzą, kto to była Antygona i o co jej chodziło z tym pochówkiem, żeby pogrzebać z szacunkiem i pod swoim nazwiskiem, generalnie. Czyli hiena. Po trupach chciała na Wawel. Taka propozycja skryptu na maturę.

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://wpolityce.pl/autorzy/se...
http://freepl.info/authors/sea...
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mark

20-09-2012 [20:07] - mark | Link:

Jak się zastanowić może faktycznie jest coś na rzeczy. Może ta przepaść między nami prawakami, a lemingami wynika z tego, że operujemy na zbyt wysokim poziomie abstrakcji. Leming ma w zasadzie proste życie i nieskomplikowany system wartości w stylu jeść, spać i srać. No i póki starcza na ratkę kredytu hipotecznego za apartament o powierzchni 30 m kw, nic nie jest w stanie zmącić spokoju ducha leminga. No chyba, że zobaczy Kaczora albo Macierewicza wtedy w grę wchodzi reakcja na poziomie odruchu warunkowego. Jak u psa Pawłowa.

Obrazek użytkownika gregoz68

20-09-2012 [21:00] - gregoz68 | Link:

Podobno nie wszystkie psy dały się na to nabrać.
Ja wolę koty:)

Obrazek użytkownika gregoz68

20-09-2012 [21:18] - gregoz68 | Link:

Baczyński, Gajcy... no właśnie...
Te stworzenia nie mają pojęcia. Zresztą... Platon i Plotyn to Żwirek i Muchomorek.
Ja... przykladowo... nie jestem "prawakiem"... raczej zapiekłym lewicowcem. Dla tego towarzystwa to bez znaczenia.
Ich łączy - jeśli można to tak nazwać, że cokolwiek ich łączy (...) a nas patriotyzm. Dla nich złom żelazny znaczy, coś innego.

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

20-09-2012 [20:53] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

Juz za moich czasów ten temat byl traktowany marginalnie...

Pamietam "rozprawki" na temat: Kto miał racje,Kreon czy Antygona?

Program liceum zakładał,że nauczyciel ma dopuscic do dyskusji,ale ma tak pokierować,aby to Kreon miał rację.

Od czasów Sofoklesa była to zabawa...

Polinejkes wprowadzil obce wojska do swojego kraju----zdrajca!
Kreon zabronił pochówku...miał racje jako król,bo tak sie karało ZDRADĘ OJCZYZNY,ale wiara tego zabraniała...dylemat.

Antygona ruszona WIARĄ i miloscia siostrzaną...pochowała brata,ale naruszyła ROZKAZ KRÓLA!

Nawet Achilles pod Troja wydał ciało Hektora ojcu...bo tak kazali bogowie.
Należało zwłoki spalić,albo pochować...termin był nieprzekraczalny.

Szacunek dla zmarłych...dla bogów...dla kultury...dla cywilizacji...dla człowieczeństwa.

Gdzie tu Rosja? Ano dalej na etapie przechodzenia od płaza do gada!

Obrazek użytkownika Captain Nemo

20-09-2012 [21:59] - Captain Nemo | Link:

"Ukalegon ukalegontom mówił". Wilku choćbyś nie wiem co zrobił, oni i tak będą myleć wymiotną i mówić tefałenem - albo odwrotnie. Jak to jeden z wieszczów napisał: Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.
Stopy wody pod kilem.

Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen

20-09-2012 [22:20] - Marcin B. Brixen | Link:

Od Pani Szumilas wiem, że ci, którzy kończyli gimnazja, nie zanieśli pieniędzy do Amber Gold

...tylko spontanicznie wpłacali na Palikota :)

Obrazek użytkownika 66rys

20-09-2012 [22:42] - 66rys | Link:

Pamiętam taki rysunek gdzie na grobie Abla leży wieniec i na szarfie napis;Kochanemu bratu.Kain. Wtedy mnie to śmieszyło, dzisiaj te bydlaki udają prokuratorów, sędziów mówią;dobro śledztwa,interes publiczny tego wymaga.Oni składali PRZYSIĘGĘ! nie obietnicę wyborczą.

Obrazek użytkownika 1235813...

20-09-2012 [23:51] - 1235813... | Link:

i był tam zaproszony m.in. P. Śmiłowicz z "lisweeka", to co wygadywał ten typ przechodzi imaginacje, on dalej twierdzi, że śledztwo jest zakończone, Ewa Krętacz jest OK, Karnowski w swej gazecie kłamie, Macierewicz jest szurnięty, a winę ze ten "niewielki bałagan" nie ponosi rząd tylko prokurator (jeden prokurator), który jest oczywiście niezależny, całe zachowanie Rosjan można wytłumaczyć tym, że oni mają takie podejście do wszystkich spraw, a ciało śp. Anny Walentynowicz może być jeszcze jej, bo syn i wnuk mogli się pomylić ... Wilku czyżbyś miał jakieś prorocze wizje, toż bloga pisałeś o 19.21, a on gadał wypisz wymaluj szablon przez Ciebie przedstawiony
Wspomnieć należy także to, że w progarmie Janka Pospieszalskiego wizja nie pokrywała się z fonią - dodatkowe utrudnienie i powód do irytacji dla widzów.
PS jak ten śmiłowicz mówił to poważnie, powinni mu odebrać prawo jazdy, ostre narzędzia z domu i zamknąć u czubków, toż on mówił prawie to samo co rok temu, aż nie mogłem uwierzyć, że to program na żywo