„Der Spiegel” zmienia premiera w Polsce?

Pamiętacie taki stary dowcip, o Gagarinie? Ojciec pracuje gdzieś tam na polu, czy w warsztacie, przybiega synek i krzyczy: „Tato, tato, Ruskie w kosmos polecieli!” „Nie może być! Wszystkie???” „Nie, tylko jeden!”. „A, to, co mi głowę zawracasz?”. To samo można powiedzieć po wiadomości, czy wrzutce „Der Spiegla”, że Donalda Tuska maja nam podebrać, jak najcenniejsze dobro i wywieźć do Brukseli. Jakby tak załadowali do wagonów, no, dobrze, samolotów, całą tą ekipę, łącznie, a nawet zwłaszcza, z tym anegdotycznym pułkownikiem Molibdenem, który tym wszystkim naprawdę kręci, no, to jeszcze byłby jakiś news. Ale by było, jakby ta ekipa poodejmowała stanowiska w Europie, czegoś takiego Europa jeszcze nie widziała, a widziała już dużo. A tak? Jeden Tusk? Dziękujemy.

Taki drobiazg, jeśli się nie mylę, na tym stanowisku obowiązkowo trzeba znać angielski i francuski i to w stopniu umożliwiającym swobodną i dowcipną konwersację, bez promptera, ani pana Ostachowicza zamaskowanego, jako kelner z tacką kieliszków, czy stojak mikrofonu. „Łelkom ewrybady” może nie wystarczyć. Próba rozmowy Tuska na żywo z Sekretarz Stanu Rice zakończyła się po minucie niesamowita żenadą i poddaniem się. Choć, jak sobie przypomnę te pół kadencji charyzmatycznego pana Buzka i jego „Yyyy eeeee chciałbym…”, to może i nie jest to aż tak ważne. No, ale jednak, Buzek miał stanowisko całkowicie symboliczne, na sali Parlamentu wszystkie języki są jednakowo uprawnione i tłumaczone symultanicznie, a Komisarz, to funkcja, gdzie jednak trochę od czasu, do czasu pogadać w gabinecie i na raucie i po drodze na lotnisko i na konferencji prasowej. No, chyba, że wystarczy niemiecki, do wysłuchania instrukcji i skwitowania. No, do komunikacji z Angelą Merkel na pewno wystarczy, podobnie zresztą, jak z pułkownikiem Putinem na molo sopockim. Ale Angoli i Francuzów to nie ucieszy.

Bardzo wątpię, by taka koncepcja, w oczywisty sposób ersatz bezpośredniego obsadzenia tego fotela przez Niemca, konkretnie Schultza, który się do tego oficjalnie przymierza i pod tym kątem udziela w mediach od dawna, dała się przeprowadzić. Połowa Europy ze względów historyczno- emocjonalnych się na to zjeży, na takie rządy Niemiec per interim, za pomocą słupa całkowicie ubezwłasnowolnionego, o całkowitej lojalności sprawdzonej wielokrotnie.. Może…, Ale przecież nikt przez sekundę nie uwierzy w samodzielność Tuska. Niby skąd nagle by mu się miała wziąć samodzielność? Implant? Kroplówka? Funkcję słupa bardzo sprawnie realizującego zalecenia i decyzje, które mu są komunikowane na bieżąco, jak już po dwóch dniach przychodzą sondaże i można wyjść z szafy, ma opanowaną. Ale chyba są granice hucpy?

Przypominam sobie, że podobny numer zrobiła Angela Merkel w czasie wyborów we Francji i przypominam też sobie, jak to się skończyło. Popierała ostentacyjnie Sarkozy’ego, w rezultacie wygrał Holland. Holland, którego nawiasem mówiąc, wyjątkowo demonstracyjnie obraźliwie potraktował Tusk w czasie jego wizyty w Polsce, oczywiście, jak domniemywam, być może błędnie, na polecenie Pani Merkel. Albo tak sam z siebie, w nadziei, że zauważy i doceni. Pani Merkel pewnie pamięta, ale myślę, że Pan Holland pamięta to jeszcze lepiej. Najwyraźniej Pani Merkel uważa, że Niemcy za granicą są tak strasznie popularni, że opinia ich przydupasa jest jakimś wielkim plusem i napędzi głosów. Otóż nie napędziła we Francji i nie napędzi, tym bardziej, w Polsce.

Przypomniał mi się pewien radziecki film wojenny, taki sobie, ale jedna scena tu pasuje. Sierżant szkoli kadetów- pilotów w takim szkoleniu podstawowym, padnij- powstań- zaściel łóżko, wyczyść buty. Jeden kadet kapuje mu na nocnym dyżurze wszystko, co się dzieje, kto co powiedział, kto ułożył piosenkę o sierżancie- kanalii, kto nie wyczyścił butów itd. Zniesmaczony sierżant wymyślił, jak to skończyć. Otóż pochwalił i podziękował przed frontem kompanii drogiemu szeregowcowi Iwanowowi za znakomite informowanie dowództwa o wszystkim- „dziękujemy wam, szeregowy Iwanow, to dzięki wam, waszym codziennym meldunkom, wiemy wszystko, co się dzieje w kompanii! Wstąpcie do szeregu.” Iwanow uciekł na izbę chorych, ale, to już inna historia. Rzecz w tym, czy ktoś świadomie nie spalił Tuska w oczach Polaków w taki właśnie sposób. Bo co może być gorszego od potwierdzenia oskarżeń i domysłów, że Tusk wszystko, co robi, robi po to, by zasłużyć na jakieś stanowisko w Brukseli, już nawet mniejsza o te pieniądze, ale immunitet! No, co gorszego? Może tylko podziękowanie z Łubianki za współpracę w 2010? Order Lenina? Albo nagroda imienia Ribbentropa- Mołotowa?

Przypomnę tylko na koniec, jakie to stanowiska miała czekać na Aleksandra Kwaśniewskiego natychmiast po jego uwolnieniu od krepujących jego zdolności obowiązkach w Polsce! Ha! Szef ONZ, NATO, UNESCO, Rada Rycerzy Jedi, co tylko sobie wymyślicie! I co? Jajco. Wykłady za parę groszy i garnuszek jakiegoś ukraińskiego hmmm… no, przedsiębiorcy, nazwijmy go tak, bo szkoda kasy na proces. A Balcerowicz, ekonomista wszechczasów! Międzynarodowy Fundusz Walutowy to absolutne minimum, wręcz nieco obraźliwe, ale niech już będzie. I co? Jaką propozycje dostał? Jakąkolwiek? Jakoś świat nie docenił geniusza. Perły przed wieprze, panie, nie ma sprawiedliwości na tym świecie pełnym podłości. I tak będzie z Donaldem Tuskiem. Zrobił swoje, może odmaszerować. Zwłaszcza po doprowadzeniu kraju do katastrofy gospodarczej, rozpadu i zgnicia struktur i o czym z pewnością rządy i politycy wiedza więcej, niż przyznają, po tym , jak się zachował i co zrobił w czasie katastrofy smoleńskiej i posmolenskiej.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w Gazecie Polskiej Codziennie i w Freepl.info.

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://wpolityce.pl/autorzy/se...
http://freepl.info/authors/sea...
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Majk

10-09-2012 [20:03] - Majk | Link:

Jest jakieś wideo które pokazuje jak Tusk mówi po niemiecku?

Obrazek użytkownika Seawolf

10-09-2012 [20:43] - Seawolf | Link:

To pewnie największa tajemnica państwowa. Może jakies rodzinne nagrania ze spiewania kolęd w rodzinie Tusków?

Obrazek użytkownika gregoz68

10-09-2012 [22:28] - gregoz68 | Link:

Nie mam pojęcia w jakim żargonie, dialekcie, śpiewało się w rodzinie tego pana. Zapewne w "koślawym" niemieckim. Zapewne pozostałość po markomanach... Jestem natomiast prawie pewien, że osobnik ten zostanie pochowany w alee zasłużonych. Wcześniej nigdzie nie wyjedzie, udzielać się będzie natomiast się w przekaziorach do tego stopnia, że kiedyś serce nie wytrzyma tego wysiłku.

Obrazek użytkownika Loli

10-09-2012 [20:19] - Loli | Link:

Doskonale ujete i przypomniane. Tez myslalam, ze nie ma sie co martwic na zapas, ze pan plemiel pojdzie na posadke w Brukseli,zamiast zajac miejsce w jakims pokoiku z kratami w oknie.

Jeszcze tylko niesmialo przypomne, ze niejaki Sikorski Radoslaw tez przymierzal sie chyba na szefa NATO , bo tez rzekomo taki wyjatkowy, jedyny, niezastapiony...

A wiec na razie poklepuja go po plecach, a jak im sie znudzi i nie bedzie juz zabawny, dowcipny, pozyteczny to po prostu potraktuja kopniakiem w niewypowiadalna czesc ciala.

Obrazek użytkownika JaXY

11-09-2012 [10:12] - JaXY | Link:

Oczywiście Loli,- nie ma się czym martwić; Angela mimo swojej cyrkumferencji o której onegdaj
wspomniał dosyć dosadnie potomek Imperium Rzymskiego Silvio Berlusconi,- pod kiecką go
nie schowa. (albowiem tam szukać; strach!!). Znajdziemy go, dorwiemy go i osądzimy,- a potem,
niech go wybierają na wszystkie eksponowane stanowiska tego świata,- tylko że: " otworem przed
nim stałby świat, gdyby w otworze nie było krat ".
Co tyczy Sikorskiego,- to wspaniale że Pani tą skandaliczną historie przypomniała. Albowiem był to
wyjątkowo perfidny i wredny szwindel medialny GazetyWyborczej i wszystkich stacji telewizyjnych, łącznie
z najgorszą na świecie telewizją informacyjną TVP-Info, na zamówienie Donalda Tuska, skierowany
przeciwko śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Dodam jeszcze, że formalnie Rząd Rzplitej nigdy tej
kandydatury nie zaproponował wobec NATO; mając świadomość że Sikorski nie ma żadnych ale to
absolutnie żadnych szans, ani wówczas ani teraz ani w przyszłości, na objęcie tego stanowiska. Chociażby
ze względu na swój życiorys. Nie jest to co prawda stanowisko związane z >dowodzeniem< potencjałem
militarnym NATO, ale dające wgląd w wiele tajemnic sojuszu i w związku z tym musi tam być człowiek
nieskazitelny, a nie typek który ma mentalność zdrajcy swoich przyjaciół i środowiska które go wypromowało...
Pozdrawiam serdecznie JaXY.

Obrazek użytkownika Irvandir

10-09-2012 [20:36] - Irvandir | Link:

Od razu wszystkich wysłać i najlepiej w paczkach po stu to zbyt piękne, aż strach pomarzyć. Ale powolutku,po jednym... Przecież nasz umiłowany przywódca sam nie pojedzie do tej Europy, ale paru ludzi ze sobą musi wziąć. Syna sprowadzi i innych kolesiów. Martwię się tylko, że Unia wciąż jeszcze ma za mało stołków, żeby całe to towarzystwo na nich usadzić. A wtedy my wystąpimy z Unii i zażądamy odszkodowania. Za całokształt.

Obrazek użytkownika talmes

10-09-2012 [20:54] - talmes | Link:

Jak zwykle trafnie..Szkoda, że takiego polotu brakuje naszym POLitykom. Dałym sobie rękę udziabać, za taki klimat wypowiedzi terminatora mamuny z psl, strażakiem zwanym, najlepszego negocjatora wszechczasów ws najtańszego gazu w jewropie.
Pozdrawiam Pana Serdecznie

Obrazek użytkownika xena2012

10-09-2012 [21:17] - xena2012 | Link:

dodajmy jeszcze gratis lub w postaci bonusa inne narodowe dobro czyli Wałęsę.Nasz kraj przez rządy PO jest tak ogolocony z wszelkich dóbr,że pozbycie się Tuska i Wałęsy już w niczym nie zaszkodzi.

Obrazek użytkownika ewastankiewicz.pl

10-09-2012 [21:56] - ewastankiewicz.pl | Link:

Anna Ziembla
10 WRZ 2012 @ 21:39 
Cuudny tekst!

Jolanta Pawelec
10 WRZ 2012 @ 21:45 
Seawolf – Nie będę dziękować za szczegóły – humor, anegdoty, fakty historyczne, konstrukcje aluzyjne i wiele, wiele innych zalet Pana pióra – podziękuję za podtrzymanie tradycji, wyśmienite – gawędy polskiej na miarę mistrza Melchiora Wańkowicza. A hoj!

http://ewastankiewicz.wordpres...

Obrazek użytkownika zwykły Polak

10-09-2012 [22:01] - zwykły Polak | Link:

nie wszystko jeszcze stracone - europosłanka PO Hanzlik zaiwaniła kasę na kurs językowy - jej tam nie było- ale w ławce siedział zamaskowany chudy Kaszub z uchem od śledzia. Nauczył się wielu nowych zagranicznych słów oprócz jawohl i tak toczno dziś zna też oui po francusku yes po angielsku assim po portugalsku cosi po włosku så po norwesku a nawet כך w najważniejszym języku.

Obrazek użytkownika Studentka

10-09-2012 [22:09] - Studentka | Link:

gdyby go do tej UE zabrali; ściągnął by za sobą resztę swojej zgrai i takie lody by im w tej Unii wykręcili, że rozpadło by się to wszystko w przyspieszonym tempie, niczym Amber Gold.

Obrazek użytkownika gregor z wiednia

10-09-2012 [22:16] - gregor z wiednia | Link:

Odnosze wrazenie, ze publikacja w Der Spiegel (kupilem, a co...) jest pisana
"na zamowienie".
Oczywiscie nikt z nas nie wierzy w milosc Angeli do Donalda (Lieber Donald) - wiadomo tez
kto tu kogo........sic!).
Albo jest to tzw. "pocalunek smierci" i (co mozliwe) proba nowego rozdania kart w Polsce
(oczywiscie w porozumieniu z plk.Putinem), aby niedoposcic do przejecia wladzy przez
oboz "Narodowy" w Polsce, albo Angie stracila rozum (?!), o co chyba nikt jej nie podejrzewa.
Wybory Szefa Komisji EU odbeda sie dopiero w 2014 roku i do tego czasu odbeda sie wybory
do EU-parlamentu i wybory w Niemczech. Wszystko jest mozliwe!
Po co ten news?!
PS.
Wolal bym jednak Donalda przed TS!
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika gregor z wiednia

10-09-2012 [23:18] - gregor z wiednia | Link:

Po co komu konstruktywne wotum nieufnosci?
Konstruktywnie mozna "obalic rzad", gdy uzyska sie wiekszosc!
Wiekszosc mozna uzyskac (to sa pobozne zyczenia),jesli premierem
bedzie ktos z PO albo PSL (policzmy glosy!), albo gdy jedna z tych partii
poprze "innego" kandyta. Albo PiS ma wiekszosc, albo...

Obrazek użytkownika Obi-Wan Kenobi

11-09-2012 [06:22] - Obi-Wan Kenobi | Link:

Do Rady Rycerzy Jedi na pewno nie . Cośbym o tym wiedział :))

Świetny tekst Wilku !

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika bravor

11-09-2012 [07:44] - bravor | Link:

na poważnego komisarza się nie nadaje, ale na komisarza od spraw kraju priwislanego, inaczej mówiąc, na namiestnika Polszy jak najbardziej. Z Polski da się jeszcze pareset miliardów wydusić w celu ratowania ojro.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-09-2012 [09:25] - NASZ_HENRY | Link:

Słońce Karpat i słoneczko Peru,
Zmierza do tego samego celu ;-)