Zemsta szowinistów

Niektórzy obśmiewają Premiera Tuska i Prezydenta Komorowskiego, jako wynarodowione popychla, pacynki bez honoru, fagasy bez ambicji, nieuki nie odróżniające Nowej Gwinei od Nowego Orleanu, ale muszę jak najbardziej stanowczo zaprotestować. Nic bardziej krzywdzącego! Może nie obnoszą się ze swoimi uczuciami narodowymi tak ostentacyjnie, ale przecież już w Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane, że, jeśli pościmy, to powinniśmy się namaścić oliwą i pachnidłami, zamówić muzykantów i urządzić przyjątko, tak, żeby nikt nie wiedział o naszym poście, podobnie, a właściwie nie podobnie, ale odwrotnie z jałmużną, jak dajemy, to dajemy po cichu. Tak i oni, starannie ukrywają się ze swoimi narodowymi uczuciami, ba, co tam narodowymi, z szowinizmem, rewanżyzmem!

Wszyscy pamiętamy ze szkoły podstawowej, jak nikczemnie nas pozostawili na pastwę Niemiec i Sowietów nasi sojusznicy, Francuzi. No, powiedzmy, trochę czasu już minęło, nie ma się, co zaperzać, mógłby ktoś powiedzieć. Normalnie, tak, ale nie politycy tak czuli na honor i dumę narodową, jak Tusk i Komorowski. Wielu zapewne uzna, że właśnie wróciłem z jakiejś pijackiej imprezy, bo na trzeźwo czegoś takiego ani napisać, ani przeczytać niepodobna. Ale służę dowodami.

Prezydent Komorowski na przykład, jak już udało mu się zwabić kanclerz Merkel i Prezydenta Sarkozy ‘go i uśpić ich czujność klepaniem, aż kurz leciał i całusami, wyczekał, aż będzie lało, jak z cebra. Po czym wystawił ich oboje na ulewę, samemu chytrze stojąc pod parasolem. Zdjęcie Komorowskiego pod parasolem, uśmiechniętego w charakterystyczny dla niego sposób ( pozostańmy przy tym określeniu, nie idźmy dalej) i Merkozego przypominającego już nie tylko zmokłe kury , ale te kury po przejściu fali tsunami na wyspie Aceh w Indonezji, powinno być oprawione w ramki i powieszone nad łóżkiem każdego prawdziwego szowinisty, by mógł się codziennie napawać zemstą na wiarołomnych żabojadach.

Co do żabojadów i ślimakojadów, to nigdy nie przestaje mnie bawić fakt, że Francuzi w ogóle nie wiedza, że te ślimaki i żaby, to z Polski, a nie rdzennie francuskie. Poważnie, robią wielkie oczy, jak im mówię, że te ślimaki, to nasze, panie, polskie, nieważne, że im na tyłek francuską nalepkę walną.

Ale, wracając do pomsty na pokolenia obliczoną, szowinistycznych emocji nie ukoiło jedynie upokorzenie prawicowego prezydenta. Socjalistę też przeczołgano, demonstracyjnie olewając go w czasie jego wizyty w Polsce, odmawiając przyjęcia już choćby w drzwiach, z założonym łańcuchem. No i teraz jest pewien kłopot, bo ten socjalista wygrał wybory, Holland się nazywa. Może w tym właśnie był problem, nie wiadomo w sumie było, Holland, czy Francuz i stąd postanowiono, do wyjaśnienia sytuacji, na razie go olać.

Zresztą pani Merkel ma jeszcze większy kłopot, bo bez żadnej krępacji, z typowo niemiecka finezją wlazła Francuzom w ich kampanie wyborczą, ogłaszając, ze popiera Sarkozy ‘go i, że strasznie fajnie by było, żeby on właśnie wygrał. Podejrzewam, że teraz przekonanie opinii publicznej, a zwłaszcza samych siebie o niewzruszonej i szczerej przyjaźni zajmie trochę czasu. Tak, że Tusk, zatrzaskujący drzwi na nosie Hollanda, żeby się przypodobać Merkel, to przy tym mały pikuś. Przede wszystkim Holland nie zwraca zapewne przesadnej uwagi na to, co robi, albo, czego nie robi Tusk. No i dobrze. Polska opinia publiczna także, nie zauważyłem, by wznieciła w tej sprawie histerię choćby trochę zbliżoną do tej, która została zorkiestrowana po tym, jak Jarosław Kaczyński powiedział coś o Gabonie. A tu premier zwyczajnie obraża w niesłychany sposób potencjalnego prezydenta Francji, dla swoich egoistycznych celów, by wejść kanclerz bez wazeliny w naturalny otwór i nic, nikogo to nie obchodzi. Już nie mowie o histerii, ale jakiś zafrasowany komentarz by nie zaszkodził.

Jak się robi taka histerię? Prosto. Nie wystarczy poinformować o czymś w jedenastej minucie wiadomości, albo trzeciej stronie gazety. To nic nie da. Poinformowane? Poinformowane. Nikt nie zarzuci, że nie. Ale w zbiorowej świadomości nie występuje. Ale, jak się to powtórzy co godzinę, wrzuci na pasek, zaprosi komentatorów, potem komentatorów tych komentatorów, potem zamówi się rysunek u Mleczki potem tekst u kabareciarzy, zresztą, po co zamawiać, sami narysują i napiszą, w końcu sami wiedzą, która stroną chlebek posmarowany, a co nie, potem Wojewódzki rzuci śmiesznym grepsem, potem w Śniadaniu Kabotynów się skomentuje, że w życiu nie słyszeli czegoś tak strasznie zawstydzającego, jak wypowiedź przywódcy opozycji, potem jakiś autorytet zaubolewa na łamach i tak już potem samo leci. Utrwalone, niczym urban legend. Wszyscy mają wbite buciorem w mózgi.

Natomiast, jak kandydat na Prezydenta woła wielokrotnie i publicznie „zostaw tego Camerona i chodź z nami!” , nie zważając na to, że za chwile będzie musiał, w razie wygranej z tym Cameronem, premierem Wielkiej Brytanii, rozmawiać o, niewykluczone, ważnych sprawach, albo podpieprza kieliszek królowej Szwecji (zemsta za wojny północne, a zwłaszcza za Potop, ależ pamiętliwy i zawzięty, swoją drogą), albo o duńskich żołnierkach mówi „kaszaloty”, choć niewykluczone, że te „kaszaloty” będą kiedyś musiały walczyć w obronie sojusznika z NATO, to już takie ciekawe nie jest. Ale z tymi kaszalotami, to może taki przewrotny komplement był, bo sądząc z gabarytów First Lady, to pan Prezydent właśnie takie lubi.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie” ( a jest nowy w wydaniu wtorkowym) i Freepl.info

http://freepl.info/seawolf
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://niezalezna.pl/bloger/69...
http://seawolf.salon24.pl/

Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kit

07-05-2012 [20:25] - kit (niezweryfikowany) | Link:

Drogi Seawolfie. Będąc stałym czytelnikiem Twoich wpisów na blogu pozdrawia Ciebie z Gdyni też na chwile, bo tak na stałe to mieszkam na środku świata w Ekwadorze jako misjonarz, absolwent 3TM nr. 1 w Gdyni rocznik 1980, i życzę Tobie stałego humoru tak potrzebnego na trudne czasy jak również ostrego oka i wnikiliwej analizy życia politycznego Naszej Ojczyzny.

Obrazek użytkownika Teddyllein

07-05-2012 [21:27] - Teddyllein (niezweryfikowany) | Link:

To pewnie znasz ks. Marka i Adama. Właśnie cieszą nas swoją obecnością w Kaiserslautern w Niemczech. Też tam są na misjach.Wspaniali!
Pozdrawiam i szczęść Boże!
Tadeusz

Obrazek użytkownika sopocianka

08-05-2012 [06:56] - sopocianka (niezweryfikowany) | Link:

I ja pozdrwiam ciebie człowieku mórz i oceanów - chociem nie misjonarka ale sopocianka zamieszkała na kontynecie o odwrotnym położeniu geograficznym. Jeśli zawitasz pod Krzyż Południa to zapraszam nieustająco... (Acha, do donka sie NIE przyznaję).

Obrazek użytkownika amfetamina

07-05-2012 [21:03] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

moze to tylko z powodu wygody (latwiej przeskoczyc niz obejsc) ale co sie dziwic, dziewcze chowane bylo na sklepach wewnetrznych i produktach reglamentowanych dostepnych tylko za okazaniem legitymacji sluzbowej. Nie to co nasza mizerota 2-nd lady. Donald T. jakos nie bardzo sie z nia afiszuje a moglaby zrobic niezly szmal na reklam zywnosci dietetycznej.

pozdrawiam

NB: cos z tym krypto-patriotyzmem musi byc na rzeczy gdyz obaj, ten gamon co jeszcze nie wie ze "..mowi proza,.." i ta kanalia od demontarzu panstwa polskiego, zbojkotowali (re)koronacje Wladimira Wladimirowicza a przynajmniej sie z tym nie obnosza.

Obrazek użytkownika amfetamina

07-05-2012 [21:14] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

oczywiscie powinno byc "demontaZu pan.." .

Obrazek użytkownika kangur

08-05-2012 [06:51] - kangur (niezweryfikowany) | Link:

Pewnie nie byli zaproszeni żeby któryś znowu kielonka nie POdpiep...

Obrazek użytkownika Teddyllein

07-05-2012 [21:21] - Teddyllein (niezweryfikowany) | Link:

Może jest gdzieś w Polsce konkurs na najlepszą kasjerkę w supermarkecie. Ta niby pierwsza jest dla mnie taką first lady, bez obrazy dla kasjerek, a nie first lejdi.
Mr Tom, jak byście byli, Panie, przez pierwsze dwa tygodnie lipca w okolicy Wenecji, to zapraszam, jak to Niemce mówią: na verdienter Urlaub.
Z moją osobistą małżonką zapraszamy.
Pozdrawiam Tadeusz, moher, z wiochy kieleckiej a nie z miasta, bydło, pisior stary, kaczysta, z dwoma fakultetami i innymi dyplomami (przeciwnie do kwacha alles ukończone i nagrodzone), ustawiony i postawiony, aaa i wirtuoz organowy, co to mi wielki Spass sprawia.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

07-05-2012 [21:28] - Teresa Bochwic | Link:

Obrazek użytkownika Loli

07-05-2012 [21:40] - Loli (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny , Drogi Wilku!
Znow pysznie napisales. Dzieki serdeczne.

A co do pani Merkel- to dzis juz powiedziala, ze oczekuje nowego prezydenta Francji z otwartymi ramionami. Czyli juz przebolala strate tego pajaca
Sarko. Ciekawe tylko, jak dlugo Carla Bruni zostanie przy nim. Mysle, ze to beda wiadomosci dla brukowcow na nastepne tygodnie.

Panie Kapitanie - jesli pomyslne wiatry przywialyby Pana do Hamburga, to serdecznie zapraszamy w nasze skromne progi.

Obrazek użytkownika ndb2010

07-05-2012 [22:28] - ndb2010 | Link:

Ja jestem dobrej myśli. Podziały "lewica" "prawica" przebiegają w europie zachodniej zupelnie inaczej niz w Polsce, Ci tzw. "prawicowi" przywódcy jak Berlusconi, Sarkozy czy Merkel to najwięksi przyjaciele Putina. 

Bardzo często tzw. lewica zachodnioeuropejska jest bardziej stanowcza wobec Putina niż tzw. zachodnioeuropejska prawica. A dziś chodzi chyba o to aby powstrzymac Putina i komunizm przed utworzeniem Unii Euroazjacyckiej.

Drogi Wilku pewnie wiesz co to oznacza.

Obrazek użytkownika gość

08-05-2012 [06:40] - gość (niezweryfikowany) | Link:

jak patrzę na damę, to nigdy nie wiem, czy to piękna Gołda Tencer, czy to I dama! Pozdrawiam ..

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

08-05-2012 [07:18] - kanadyjczyk (niezweryfikowany) | Link:

Kardynał Karol Wyszyński,Jan Paweł III, oraz ci biedni Japończycy po tsunami?

Obrazek użytkownika Gośćola

08-05-2012 [13:06] - Gośćola (niezweryfikowany) | Link:

A moze On lubi tran? I spija te soki z tego kaszalota. I mlaska przy tym .I smieje sie z nas?

Obrazek użytkownika hera

08-05-2012 [15:17] - hera (niezweryfikowany) | Link:

Metoda bezpieczna i broni sie przed kazdym rozgrzanym sadem z dziewczynka na czele!
Jeszcze jeden przyklad:
Czy to prawda, ze Komorowski jest debilem, ktoremu ubek napisal prace magisterska?
Alez oczywiscie nieprawda!
Czy to prawda, ze kaszalot to Zydowka Dziadzia(po zmianie nazwiska)?
Alez skadze, to oszczerstwo!
Czy to prawda, ze Czarna Jedynka to zinfiltrowana przez ubecje falszywa legenda?!
Alez to potwarz!
Czy to prawda, ze On hrabia, a Ona Dziadzia poznali sie na gruncie ideowym Romualda Traugutta w Czarnej Jedynce?
Tak, to prawda, bo wiemy na jakim gruncie zostal pochowany Romuald Traugutt!
Ale niestety nie wiemy na jakim gruncie zostaly pochowane ofiary Tatusia Dziadzi! Tatus jest dyskretny ...Dziadzia tez jest dyskretna! Po prostu damy tak maja!