"Fakty po faktach" i "Kropka na i" - 2 GRU-wy z TVN w akcji

Od lat nie oglądam TVN
Z zasady, po tym jak zobaczyłam jak M. Olejnik wsiada do samochodu J. Urbana, którym razem pojechali na imieniny do W. Jaruzelskiego. Było to szokujące, bo M.O. robiła wówczas za dziennikarkę "niezależną" i wręcz opozycyjną, czyli solidarnościową. 
Dlatego też zakupiłam najtańszy pakiet programowy z Polsatu, w którym nie było TVN-24! 
Ale niestety ostatnio w ramach promocji w tej samej cenie usług pojawił się TVN-24, a dziś niechcący przełączyłam na TVN-24 tuż po wiadomościach w TVP1. 
No i mam uaktualnione wrażenia! 
Pierwsza pojawiła się Katarzyna Kolenda-Zaleska w "Faktach po faktach". Gościem był o dziwo sam Donald Tusk. "Był gościem" to złe określenie - był raczej na dywaniku. Przepytywała go jak uczniaka patrząc wzrokiem bazyliszka jak na jakiegoś chłoptasia do zlikwidowania. 
Głównym problemem Kolendy były kondolencje jakie złożył Iranowi prezydent Duda w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Iranu. I tu mnie Tusk pierwszy raz zaskoczył, bo zamiast wpisać się w narrację Kolendy stwierdził spokojnie, że takie są zasady dyplomacji i prezydent postąpił słusznie. Dopiero przyparty do muru wykonał jakąś kretyńską słowną woltę, żeby bazyliszek go oszczędził. Zaleska poinformowała oburzona, że przecież ten prezydent ma krew na rękach, jakieś pobicie protestujących kobiet przez policję, opozycjonistów. O tym, że Iran dał schronienie tysiącom Polaków, którzy z korpusem Andersa uciekali z ZSRR w latach 40-tych XX wieku, i że wielu Polaków zawdzięcza Iranowi życie, Kolenda nie wspomniała, bo to pewnie nie jej historia... 

Zaraz po Kolendzie pojawiła się "Kropka na i" z wielowiekową prowadzącą Moniką Olejnik. Po drugiej stronie stolika siedział urzędnik kancelarii prezydenta Dudy, Andrzej Dera, a pierwsze pytanie dotyczyło ... oczywiście kondolencji prezydenta Dudy skierowanych do Iranu. 
Dera dwukrotnie przeczytał dokładnie treść kondolencji, ale to nie robiło na babie żadnego wrażenia. Używała identycznych argumentów jak Kolenda parę minut wcześniej, bo pewnie obie dostały ten sam rozkaz. 
Mogłam tylko się zastanawiać po jaką cholerę politycy prezydenta przyjmują zaproszenia do tej stacji? Muszą? 
Gdybym była prezydentem wydałabym po pierwszym takim wywiadzie oświadczenie, że urzędnicy prezydenta RP nie będą udzielać wywiadów ani stacji TVN-24, ani żadnej innej tego właściciela i z udziałem tego właściciela. Po prostu! Chamstwu trzeba się przecież przeciwstawiać "siłom i godnościom osobistom"! 

Poziom obu dziennikarek to poziom funkcjonariusza GRU, wcześniej KGB, czy Cze-Ka.
Wywiady były obrzydliwe, chamskie, to były prawie-że przesłuchania jak na UB-ecji w czasach stalinowskich. Nie wiem jak Kolenda-Zaleska, ale M.O. jest resortowym dzieckiem, więc takie zachowanie wyssała z mlekiem mame. 
Przez kilkanaście lat, kiedy nie widziałam obu pań, ich uroda dopasowała się do charakterów - że tak powiem - z nawiązką.
M.O. wygląda tak wulgarnie i odpychająco, że faktycznie dłużej niż te parę minut nie da się jej oglądać. (Dawno temu złośliwcy określiliby MO za pomocą zwierzęcego skojarzenia takiego bardziej do pary z R. Giertychem). Nie wiem, czy była trzeźwa?
Kolenda-Zaleska wyglądała podobnie. Nie wiadomo ile obie miały nałożonego makijażu. 

Ogólne wrażenie z tych kilkunastu minut oglądania TVN-24 po godz. dwudziestej 20.05.2024 jest takie: dwie funkcjonariuszki GRU z TVN-24 wykonały kolejny raz swoje zadanie z pełnym zaangażowaniem. 
Jeśli ktoś w Polsce podziela punkt widzenia obu pań z TVN-24, to jest albo takim samym funkcjonariuszem GRU, albo idiotą. Tertium non datur. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-05-2024 [01:20] - wielkopolskizdzichu | Link:

"O tym, że Iran dał schronienie tysiącom Polaków, którzy z korpusem Andersa uciekali z ZSRR w latach 40-tych XX wieku, i że wielu Polaków zawdzięcza Iranowi życie, Kolenda nie wspomniała, bo to pewnie nie jej historia... "
Kompletna bzdura, ale cóż można wymagać od pisiorstwa, przecież nie znajomości  historii.
W czasie II WŚ Iran był pod okupacją brytyjską i nie Irańczycy decydowali kogo będą gościć na swym terytorium. Ich nastawienie do Polaków było wrogie ponieważ postrzegali Polaków jako sługusów UK.
Mało tego, polskie oddziały tłukły się z partyzantką irańską opłacaną przez Hitlera.
To że lokalni przywódcy plemienni zaczęli akceptować Polaków ponieważ polscy lekarze leczyli tamtejszą społeczność nie zmienia tego że Irańczycy w swej masie byli prohitlerowscy podobnie jak Turcy i Palestyńczycy.

BTW
Obecne władze irańskie mają tyle wspólnego z Irańczykami którzy pomagali w czasie II  WŚ Polakom co Naser z Ramzesem.

Obrazek użytkownika spike

21-05-2024 [12:15] - spike | Link:

@ścicho
"Mało tego, polskie oddziały tłukły się z partyzantką irańską opłacaną przez Hitlera."

Polaków przedstawiasz jako sługusów UK, ale opłacana przez Hitlera wataha to już jest irańska partyzantka.
nim coś nabazgrzesz, zmyj z siebie fetor POlszewika.

Polska z Bliskim Wschodem nie miała konfliktów, Polska w przeciwieństwie do "zachodu", nie powstała na niewolnictwie i wyzysku człowieka przez człowieka, gdzie tylko była możliwość, Polscy zawsze walczyli za wolność, nie przeciw niej.

"Świat więcej zawdzięcza Polsce i Polakom, niż Polska światu"

Obrazek użytkownika r102

21-05-2024 [05:28] - r102 | Link:

Ale tate Olej był czekistą - tak że o co chodzi z tym GRU ???

Obrazek użytkownika Ijontichy

21-05-2024 [09:17] - Ijontichy | Link:

Ma Pani takie małe urządzenie,mniejsze od smarfona? Bardzo przydatne,u mnie służy do mutowania reklam...jak to się nazywa...aaaaa! PILOT!

Obrazek użytkownika spike

21-05-2024 [11:55] - spike | Link:

@ijon
-nie bądź złośliwy, bo sam oberwiesz rykoszetem:
"dziś niechcący przełączyłam na TVN-24 tuż po wiadomościach w TVP1. "

Obrazek użytkownika Darek65

21-05-2024 [09:23] - Darek65 | Link:

Olejnik niezależną dziennikarką - koń by się uśmiał. Pamiętam, jak w stanie wojennym wyrzucano z Trójki dziennikarzy, a na ich miejsce przyszła min. Olejnik. Nota bene z wykształcenia zootechnik.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-05-2024 [19:57] - Alina@Warszawa | Link:

Kiedyś studia dziennikarskie były możliwe dopiero kiedy człowiek zaliczył inne studia i miał dyplom. Sądzę, że ten tryb powinien wrócić, bo żadne państwo nie powinno pozwalać idiotom na propagowanie swojego debilnego poziomu wiedzy na całą populację.
Wprawdzie przypadek dziennikarki TVN z tytułem mgr zootechniki można uznać za wyjątek potwierdzający regułę, niemniej nie mogę się powstrzymać od kąśliwej uwagi, że może akurat specjalność "zootechnik" jest najbardziej odpowiednia dla dziennikarza obsługującego całą widownię TVN? 

Obrazek użytkownika spike

21-05-2024 [12:03] - spike | Link:

Kolenda. Olejnik "bohaterszczynie" z filmu "do śmierci jej do twarzy" :)))))))))))))))

Najbardziej zadziwia Olejnikowa, oświadcza że ma raka piersi (skąd je ma, kupiła?), czyli widmo śmierci, zamiast przeprowadzić rachunek sumienia, a ta jeszcze wierzga racicami, to już jej wódz Jaruzelski na końcówce spokorniał, wzywając księdza.

Faktem jest, że każdy przyzwoity człowiek, powinien omijać TVN szerokim łukiem, pod siedzibą TVN powinno się przeprowadzać egzorcyzmy.

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-05-2024 [22:16] - Kaczysta | Link:

Powtórzę jeszcze raz : Ludzie w Polsce dzielą się na tych co oglądają tvn24 i na normalnych

Obrazek użytkownika tricolour

21-05-2024 [12:47] - tricolour | Link:

@alina

Jeżeli tak się trzęsiesz po obejrzeniu jednego programu TVN, to znaczy że to bardzo dobry program był. Skuteczny.

😛😛😛

Obrazek użytkownika spike

21-05-2024 [15:57] - spike | Link:

@tri
"to znaczy że to bardzo dobry program był."

no wiadomo, kto jak kto, ale ty wiesz to najlepiej.

Obrazek użytkownika tricolour

21-05-2024 [16:13] - tricolour | Link:

@spike

Oczywiście, że wiem. To są programy dla bezmózgich młotów, którzy oglądając napawają się prymitywnymi uczuciami. Tylko czekają aż program potwierdzi ich nienawiść lub partyjne uwielbienie.

Mnie szkoda czasu na oglądanie tego, co mi inny da do oglądania - wy napawajcie i trzeście się dalej...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

21-05-2024 [18:25] - Alina@Warszawa | Link:

[12:47] - tricolour 
Gdzie się niby trzęsę? Ty się trzęsiesz po takich durnotach, że mnie sądzisz po sobie? Dyrdymały piszesz jak zwykle, oderwane od rzeczywistości.

Obrazek użytkownika tricolour

21-05-2024 [18:48] - tricolour | Link:

@alina

Skoro porównujesz program telewizyjny do ubeckiego przesłuchania to są dwie możliwości: albo tak trzęsiesz się przy telewizorze, że emocje wyłączyły myślenie  albo nie masz mózgu ani grama.

Nie, jest jeszcze trzecia możliwość - epoka stalinowska to była bajka jak w telewizorze...

Co wybierasz?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

21-05-2024 [18:50] - Alina@Warszawa | Link:

[18:48] - tricolour 
Co wybieram? Olewanie upier...wych komentatorów.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-05-2024 [20:37] - NASZ_HENRY | Link:

 
@Alina Bravo! You've done it! Congratulations🌹
   

 

Obrazek użytkownika tricolour

22-05-2024 [08:21] - tricolour | Link:

@HH

Babą się zasłaniasz? Prawdziwy rycesz z ciebie, taki chonorowy.

😛😛😛

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-05-2024 [08:37] - NASZ_HENRY | Link:

@tri
 
"Prawdziwy rycesz z ciebie, taki chonorowy."
 - polski język za trudny dla ciebie 😛😛😛😛😛😛
 

Obrazek użytkownika tricolour

22-05-2024 [08:57] - tricolour | Link:

@HH

Złapałeś się na taki prosty lep?

Przez chwilę chciałem "zrobić" tylko jeden błąd, ale doszedłem do wniosku, że jeszcze potraktujesz to jako mój realny błąd ortograficzny. Więc zrobiłem celowo trzy - a ty jak mucha w gówno.

Popatrz, z jaką łatwością mi to przychodzi...

😁😁😁

Obrazek użytkownika sake3

22-05-2024 [09:36] - sake3 | Link:

@NASZ-HENRY....Patrz pan jakich tu mamy dowcipnych komentatorów..Cóż za finezja i polot w zastawianiu haczyków.Nadałby się na ryby.

Obrazek użytkownika tricolour

22-05-2024 [10:20] - tricolour | Link:

@sake

Wolałabyś z taką finezją?
https://www.onet.pl/informacje...

Obrazek użytkownika tricolour

22-05-2024 [08:22] - tricolour | Link:

@alina

Olewać trzeba umić.

😁

Obrazek użytkownika Ijontichy

21-05-2024 [18:10] - Ijontichy | Link:

Monika Olejnik,Marek Niedźwiecki, i inni TW to robota Andrzeja Turskiego od stycznia 1982 do marca 1982...poczytajcie Beatę Michniewicz z TrUjki...Turski to prawa ręka Kiszczaka 
i lewa ręka Urbana!

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-05-2024 [22:20] - Kaczysta | Link:

Jarosław Kaczyński oskarża Putina o zamach w Smoleńsku, a Tusk oskarża Jarosława Kaczyńskiego że jest prorosyjski.
Czy jebaćpisy wyciągną z tego jakiś wniosek?
Nie sądzę.
Do tego potrzebny jest rozum zamiast sieczki

Obrazek użytkownika Jabe

21-05-2024 [23:27] - Jabe | Link:

Rozsądny człowiek wy­ciągnąby wniosek, że obaj dżentelmeni powin­ni bez­warunkowo wy­lądować w szambie, gdzie ze swej natury przy­należą, wraz ze zwolen­nikami, oczy­wiście.

Obrazek użytkownika sake3

22-05-2024 [09:32] - sake3 | Link:

Rozsądny człowiek wyciągnąłby rozsądny wniosek a nie chamską konkluzję.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-05-2024 [11:46] - Alina@Warszawa | Link:

Ciekawa jestem, czy któraś z wymienionych Gie-eR-U-wek wspomniała w swoich programikach o karze, jaką miał zapłacić TVN, karze jaką nałożyła KRRiT - ponad 500 tys. zł - za emisję  programu „Bielmo-Franciszkańska 3” w trybie nakazu administracyjnego, a że TVN nie poczuwał się do zapłacenia, egzekucją nakazu zajęła się Izba skarbowa. 
Może ktoś z tu komentujących wie, śledzi tę polskojęzyczną stację?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

23-05-2024 [20:22] - Alina@Warszawa | Link:

Nie ma żadnych uzupełnień niestety.
Jest za to wniosek marszałka sejmu krzywoustego Hołowni do Trybunału Stanu o zajęcie się "przestępstwami" jakie popełnił wobec nowej władzy dotychczasowy przewodniczący KRRiT Maciej Świrski:  "Trybunał Stanu dla szefa KRRiT. 11 zarzutów dla Macieja Świrskiego"  

Ujawniono treść wniosku o postawienie przed Trybunałem Stanu szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Zawiera on 11 zarzutów i propozycję przesłuchania dziewięciorga świadków
Treść dokumentu ujawniło na swoich na stronach internetowych radio RMF FM. Jak czytamy, trzy zarzuty dotyczą nieprzekazywania, ale kierowania do depozytu sądowego należnych mediom publicznym środków z abonamentu. Dwa zarzuty mówią o żądaniu od jednostek publicznej radiofonii i telewizji informacji, do uzyskiwania których szef Krajowej Rady nie miał prawa, i nakładaniu kar za niespełnienie tych żądań. Z kolei w sprawach mediów prywatnych zarzuty dotyczą nieuzasadnionego przewlekania postępowań koncesyjnych, nakładania i kar na niezależnych nadawców i ich egzekwowania przed uprawomocnieniem. (...) 

Pewnie chłopaki nie znalazły innej metody pozbycia się faceta z urzędu... W dodatku mógłby wpaść na pomysł odebrania koncesji nadawania w Polsce całej marce TVN.