„Bielmo-Franciszkańska 3” – czyli na co pozwalają sobie obcy

„Bielmo - Franciszkańska 3” – czyli na co pozwala sobie obca agentura w TVN  w Polsce przy bezczynności interreksa…

Jest 12.03.2023. Niedziela, zasypane śniegiem przedwiośnie w Polsce. Telewizję publiczną zajmuje jeden temat: niedawno wyemitowany w prywatnej telewizji TVN „reportaż” pt. "Bielmo - Franciszkańska 3". Był dostępny tu: https://www.cda.pl/video/13558545df  ale już został wykasowany. W skrócie – TVN odpaliła znowu antykościelny paszkwil. Tym razem ofiarą miał być sam polski papież św. Jan Paweł Drugi, czyli śp. Karol Wojtyła.

Ponieważ z zasady nie oglądam TVN (przed laty przekonałam się, że na te wszystkie kłamstwa i manipulacje szkoda życia), obejrzałam toto pod podanym linkiem, ale raczej z komentatorskiego obowiązku niż ciekawości. Znalazłam tam najsensowniejszy komentarz do tego paszkwilu i na szczęście skopiowałam, bo też zniknął:
anonim()2023-03-08 02:14:
Skala manipulacji tego programu jest ogromna. Ci wszyscy księża molestujący dzieci byli tajnymi współpracownikami bezpieki. Tak samo część pracowników kurii była tajnymi współpracownikami bezpieki i oni razem grali do jednej bramki wyciszając sprawy molestowań. Bezpieka tolerowała ich zboczenia, bo mieli w ten sposób nad nimi kontrolę, zależało jej na ich donosach, zależało też bezpiece, żeby kuria nie zajmowała się tymi sprawami bo to wiązałoby się ze straceniem informatorów. Pokazuje to dobitnie sprawa księdza Surgenta, że milicja zrobiła sprawę karną dopiero w tym momencie, gdy Wojtyła zajął się Surgenta, bo wiedziała że idzie on do odstrzału im już się nie przyda, więc bezpieka wykorzystała go ostatni raz i zrobiła mu proces karny, który wykorzystała do ataku na kościół. I co, pedofil miał proces, dostał 3 lata odsiadki i wyszedł z więzienia po roku. A w materiale Wojtyła jest pokazany jako ten, który tolerował Surgenta choć chciał rozwiązać jego sprawę definitywnie, a tak naprawdę tolerowała go cały czas bezpieka. Syrgent jest przedstawiany w materiale jako wielki seksualny drapieżca, a po roku wyszedł z więzienia. W innym materiale opisują sprawę księdza Sadusia nie przytaczając żadnych dowodów na to, że do kurii trafiały jakieś pisma i nie pokazują żadnych dowodów, że będąc kilkanaście lat w Austrii Saduś dalej molestował chłopców - choć jako pedofil, bo takim jak twierdzą był w Polsce powinien dalej to robić w Austrii. I co, nagle przestał? Jakoś to nie pasuje do narracji, co nie? Ksiądz Loranc, który wykorzystywał jak mówią w materiale kilkuletnie dzieci, dostał za pedofilię 2 lata więzienia - czyli tyle co za jakiś złodziej za włamanie, wyszedł po roku. W czasach, gdy za kolportowanie ulotek przeciwko PRL dostawało się kilkuletnie wyroki. To najlepiej pokazuje, jak państwo tolerowało nadużycia seksualne i jak tolerowało je społeczeństwo. Wszyscy świadkowie wypowiadają się po kilkudziesięciu latach w zupełnie innych realiach prawnych i światopoglądowych. Część z nich może zwyczajnie kłamać jak we wszystkich sprawach które rozstrzyga się po wielu latach. Dlatego właśnie jest między innymi przedawnienie w sprawach karnych, bo po wielu latach nie da się dojść do tego czy ktoś mówi prawdę o odległych czasowo zdarzeniach, czy mówi o swoich przekonaniach jak te zdarzenia wyglądały. Cały ten materiał TVN wykorzystuje szereg dokumentów archiwalnych, sprawiając wrażenie rzetelności przekazu historycznego, a tak naprawdę jest oderwany od realiów lat 60 i 70 tych XX wieku i oparty jest na półprawdach i manipulacji autorów i to jest w nim naprawdę żenujące.

Pojawiają się w tym reportażu różni ludzie, których wiarygodności nie możemy sprawdzić. Pojawia się Holender Ekke Overbeek (ur. 1970), przywołany jako autor obrzydliwej książki o papieżu JP II (ale nie tylko. Patrz: https://www.tvp.info/68435645/holenderski-autor-paszkwilu-o-sw-janie-pawle-ii-napisal-rowniez-biografie-tuska-ekke-overbeek  ). Jest to korespondent związany z holenderskimi mediami, ale także z „polskimi” mediami w typie i gatunku „Gazety Wyborczej”... Ma taką dziwną aparycję, że czasem wygląda jak mężczyzna, a zaraz potem jak kobieta… Dobrze zna język polski, mówi, że wertował archiwa kurii krakowskiej (na to pojawiło się natychmiast dementi z kurii, że nikt taki nie starał się o dostęp do archiwum). W sumie to jest dość dziwne, że ktoś obcy porywa się na polskie archiwalia, a jeszcze bardziej, że dla niby polskiej TVN staje się jakimś autorytetem. Przecież nawet polski historyk w jego wieku może mieć problem z oceną materiałów UB, jeśli nie pozna dogłębnie realiów konkretnego okresu historycznego. Przecież to nie Polacy tworzyli te materiały i rzeczywistość, tylko rosyjscy zaborcy z wielkim etnicznym udziałem Żydów! To nie Polacy skonstruowali PRL! Cały aparat państwowy PRL przyjechał gotowy na rosyjskich czołgach ze wschodu z Manifestem Lipcowym PKWN z 22.07.1944 na czele. PKWN – Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego nie był ani polski, ani nie ustalał wyzwolenia, tylko nowe zniewolenie, ani nie określał, którego narodu dotyczy (https://wiadomosci.onet.pl/kraj/manifest-lipcowy-pkwn-22-lipca-1944-r-od-manifestu-do-zniewolenia/s2zejls )
Tak książkę  Ekke Overbeeka oceniła Polka związaną z Holandią: Jaki jest ostateczny cel tej książki? Czy panu Ekke Overbeek chodzi o zabezpieczenie małoletnich przed  wykorzystywaniem seksualnym i walkę z pedofilią? - Gdyby tak było, wówczas zaangażowałby się w sprawę ochrony dzieci DZISIAJZagłębiłby się przede wszystkim w dążenia holenderskich polityków do legalizacji pedofilii m.in. w takich organizacjach jak: holenderska Partia na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności, North American Man/Boy Love Association, Arbeitsgemeinschaft Humane Sexualität, Niemiecka Partia Zielonych. Następnie zbadałby, kim są sprawcy. Wtedy odkryłby, że większość z nich nie jest w Kościele, ale wśród nauczycieli (m.in. sportu), pracowników socjalnych, instytucjonalnych opiekunów nieletnich, wśród polityków i celebrytów. A skoro tak bardzo chce zagłębiać się w historię, powinien przyjrzeć się skutkom seksualizacji całego społeczeństwa od czasów rewolucji seksualnej. Dojrzałby, że w 80% przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci - ofiarami są chłopcy, a sprawcami - homoseksualiści.
Ale pan Ekke Overbeek w te tematy nie wchodzi, zajmie się tym może za 30-40 lat… Bo tak naprawdę chodzi o zrzucenie JPII z piedestału i atak na Kościół!
(A może po prostu pan Ekke jest w Polsce koordynatorem handlu chłopakami dla holenderskich zboczeńców? Zaś działalność publicystyczna to przykrywka, albo rozkaz jakichś służb? – mój wniosek)
 
Antykościelny paszkwil TVN-u pojawił się na kilka dni przed programem S. Latkowskiego w TVP o pedofilach wśród polskich polityków, słynnych telewizyjnych psychologów, o bezczynności policji. Medialna zawierucha wokół paszkwilu zlikwidowała temat robaków dodawanych do jedzenia, który to temat wyciągnął prezydent Warszawy Trzaskowski, żeby zagłuszyć kolejną aferę w Warszawie – śmieciową i 5 mln łapówki.
Takie są dziś medialne okoliczności. Opisałam je ku pamięci, bo to konieczny wstęp do tego co chciałam napisać od dawna.
Mamy bowiem kolejny atak na Polski Kościół. Ten atak to element "największej operacji resortowych dzieci" jak głosi podtytuł studium Artura Dmochowskiego "Kościół Wyborczej. W każdym z ponad 7000 wydań tej gazety umieszczono co najmniej jeden artykuł bądź notkę oczerniające polski Kościół nie licząc innych manifestacji.
Cała afera ma jeden pozytywny walor: pokazuje kto po której stronie stoi, pokazuje dokładnie kto jest obcy.
Atak na JP II  jest  elementem tej samej antypolskiej wojny informacyjnej, jaką widziałam na portalu KONT w wykonaniu rosyjskiej propagandy - przez 2 miesiące dyskutowałam tam z Rosjanami i mam świeżą wiedzę - to te same techniki manipulacyjne.
W TVP Info redaktor naczelny tygodnika "Niedziela" powiedział, że to nie tylko atak na Kościół, ale przede wszystkim atak na podstawy Państwa Polskiego. I to jest NAJWAŻNIEJSZE STWIERDZENIE TELEWIZYJNYCH KOMENTATORÓW!
 
Szkoda jednak, że komentatorzy i historycy nie mówią o stanie prawnym. Otóż w czasach I RP, w czasach monarchii była w polskim prawie INSTYTUCJA INTERREKSA, stosowana kiedy urząd króla nie był obsadzony, czy to po nagłej śmierci króla, czy po jego abdykacji. Tu https://www.dziejesejmu.pl/historia-sejmu-akt/interrex,p208795531 znalazłam informację, że do rozbiorów było 11 bezkrólewi, z czego w 10 funkcję interreksa pełnili prymasowie Polski. W jednym przypadku prymas zmarł w czasie pełnienia funkcji interreksa, a jego obowiązki przejął - uwaga – biskup krakowski!
Nikt z komentujących TVN-owski paszkwil nie podnosi też drażliwego tematu, który został tam poruszony - jest tam bardzo wyraźna sugestia powtórzona 2-3 razy, że książę arcybiskup Adam Sapieha wyjątkowo traktował młodego Karola Wojtyłę, załatwił mu wyjazd do Rzymu i wyjątkową karierę w Kościele (w domyśle – Wojtyła był kochankiem Sapiehy). Sądzę, że abp Sapieha dostrzegł wyjątkowość i geniusz Wojtyły i postanowił właśnie jemu przekazać całe dziedzictwo Polskiego Kościoła i niejako zastępczą władzę królewską nad Narodem. Znajoma uzupełniła moje przypuszczenia o fakt, że abp Sapieha zobaczył pierwszy raz K. Wojtyłę w Wadowicach:
Abp (bo kardynał od 1946) Sapieha poznał się na Wojtyle bodaj w 1937 lub 1938 roku w czasie wizyty duszpasterskiej w Wadowicach. W ramach oficjalnych powitań w imieniu młodzieży wystąpił Karol Wojtyła. Po zakończeniu części oficjalnej koło abp Sapiehy usadzono dyrektora gimnazjum. Abp Sapieha rzekł do niego: "Ten młody człowiek co wygłosił do mnie przemówienie, to wydaje się dobry materiał na księdza." - "O nie, nie" zaprzeczył gwałtownie dyrektor "On ma już bardzo sprecyzowane plany. Idzie na polonistykę ..." 
Plany „młodego człowieka” musiały się zmienić ze względu na sytuację i rodzinną i polityczną. 1.09.1939 wybuchła wojna. Polski rząd wraz z prymasem Hlondem ewakuował się 17.09.1939 do Rumunii. Gdyby nie wyjechali, zostaliby zamordowani albo przez Niemców albo przez Rosjan – tak jak profesorowie UJ, albo oficerowie w Katyniu.
Najwyższym hierarchą kościelnym, który pozostał w Polsce, był książę arcybiskup Adam Sapieha, człowiek wywodzący się z najważniejszych rodów arystokratycznych przedwojennej Polski, rodów, które zawsze brały udział w życiu politycznym i gospodarczym państwa, tworzyły państwo. Był świadomy co się dzieje z Państwem Polskim, co się stało po wojnie, i miał świadomość znaczenia kościoła dla przetrwania idei polskości. Bo oto po tragicznej II wojnie światowej nastał 4 rozbiór i moskiewskie rządy. Tym ważniejsze było przyjmowanie do seminarium ludzi wybitnie zdolnych, odważnych i bezkompromisowych, jak Karol Wojtyła https://diecezja.pl/biskupi-krakowscy/karol-kardynal-wojtyla-1964-1978/  https://lublin.eu/lublin/jp2/jan-pawel-ii-w-lublinie/
 
Kiedy spokojnie i bez emocji popatrzymy na naszą historię, to całkiem zasadne jest pytanie: czymże innym jak nie bezkrólewiem jest okres od rozbiorów do dziś? No może z małą przerwą w latach 1918-1939, ale wówczas o dziwo instytucja króla nie została przywrócona. Dlaczego nie było referendum na ten temat - powinni odpowiedzieć historycy.
Po 1945 roku wciąż mamy pozorną niepodległość  i pozorną demokrację.
Jedyną trwałą instytucją w Polsce jest Kościół – ponad 1000-lat. To dzięki tej kościelnej ciągłości istnieje jeszcze Polska, zamiast polskiej prowincji niemieckiej i rosyjskiej, ze szczątkowym językiem polskim, używanym tylko przez staruszków! Jest bardzo prawdopodobne, że Polska zniknie natychmiast po tym jak zniknie Polski Kościół! I tu dochodzimy do prawdziwych motywów KAŻDEGO antykościelnego reportażu jaki pojawia się w TVN (polskojęzycznej rosyjskiej telewizji propagandowej w Polsce), czy antypolskich artykułów i programów w mediach rosyjskich. Wszystkie mają ten sam cel i są oparte na kłamstwach i manipulacjach, których celem jest wywołanie pogardy do Polaków  i deprecjacja wszystkiego co polskie (metoda zastosowana przed eksterminacją Żydów przez Hitlera). Proste zestawienie faktów nie pozostawia złudzeń.

Warto przywołać rok 1981: Kardynał Stefan Wyszyński jest śmiertelnie chory. KGB to świetnie wie, bo wie o tym cała Polska, więc organizuje zamach na JP 2 13.05.1981. Prymas Wyszyński umiera 28.05.1981 (2 tygodnie po zamachu). Rosjanie chcieli usunąć obu niewygodnych! Nie udało się. Ale nagle 13.12.1981 nasz okupant wprowadził stan wojenny rękoma rosyjskiej matrioszki, generała Jaruzelskiego! Po 2 latach solidarnościowej wolności 1980-1981 nastąpiło kilka lat cywilizacyjnej zapaści aż do 1989 roku.
Jaka jest prawdziwa historyczna rola obu hierarchów kościelnych? Prymas – Hlond, Wyszyński - jest odpowiednikiem króla Polski, owym interreksem (nieważne, że maksymalnie ograniczanym przez Sowietów). Karol Wojtyła został wybrany na papieża, czyli przywódcę najmniejszego europejskiego państwa i jednocześnie największego CHRZEŚCIJAŃSKIEGO ŚWIATOWEGO IMPERIUM! Został cesarzem imperium, które kiedyś sprawowało kontrolę nad wszystkimi europejskimi katolickimi władcami! Wydostał się spod sowieckiej niewoli i wykorzystał boski dar do czynienia dobra na świecie, w tym w Polsce. Bezkrwawo wydobył Polskę spod wpływów Rosji (choć nie do końca niestety - cały czas rządzą nami widoczni i niewidoczni agenci Kremla. Wł. Bukowski szacował dobrze ulokowanych agentów w Polsce na 17 000). Nic dziwnego, że JP 2 nigdy nie został zaproszony do Rosji …
 
Kościół Polski jest więc nie tylko instytucją religijną, którą napływowi samozwańczy obywatele Polski chcą odpiłować od jakichś przywilejów i zlikwidować (razem z nami)! 
Polski Kościół jest fundamentem Państwa Polskiego, bez którego to państwo przestanie istnieć . I o to chodzi naszym wrogom! Nasi wrogowie mają nasze archiwa i doskonale znają stare polskie prawa. Dlatego zawsze będą chcieli zniszczyć Polski Kościół, a co odważniejszych kapłanów - zamordować, żeby nie propagowali polskości, i nie pozwolili na jej odrodzenie. Dachau, Katyń, Auschwitz i M. Kolbe... Można odnieść wrażenie, że dla Polski, Polskiego Kościoła, II wojna światowa nie skończyła się w 1945 roku, że wciąż trwa, o czym świadczą „seryjni samobójcy”, zamachy na papieża, księży, niewyjaśnione śmierci (prymasa Hlonda niby po operacji wyrostka),  ks. Suchowolca, ks. Zycha, ks. Blachnickiego. (https://www.tvp.info/68485340/ks-blachnicki-zostal-zamordowany-przed-smiercia-inwigilowalo-go-malzenstwo-gontarczykow ), otrutego przez małżeństwo UB-eckich zbrodniarzy, ks. Popiełuszki. https://dorzeczy.pl/104820/zabojstwa-ksiezy-w-prl-mordy-sb-na-duchownych-katolickich.html Teraz widzimy zamach na pamięć o zmarłych!
Ataki TVN, czy dziwnego Holendra, antypolskie artykuły rosyjskiej propagandy w Rosji, żydowskiej Gazety Wyborczej dla Polaków, to tylko elementy tej samej wojny, tych samych sił, które od wieków mają za cel zlikwidować Polskę i to bez względu na to, jaki jest procent „uczęszczających do kościoła”!  

Dlaczego nigdy nie było w Polsce ataków na cerkiew, na zbory protestanckie, synagogi, meczety? I kolejne pytanie: czy współczesny prymas ma świadomość swojej roli i dlaczego jako interreks milczy potulnie?

Niezbadane są wyroki Boskie, więc i tym razem może się okazać, że TVN-owski paszkwil wywoła efekt odwrotny od zamierzonego: to TVN padnie, a nie Kościół i autorytet JP 2. Czas na ogólnopolską akcję bojkotu wszystkich mediów związanych z TVN, firm tam się reklamujących, bojkot produktów reklamowanych w TVN.

Taki bojkot może zastosować każdy, nawet każdy ksiądz w swojej parafii.
To nie są żarty! To jest prawdziwa wojna – albo my albo oni!
 
Pozdrawiam Alina
Dziękuję Ewie za korektę i uzupełnienia!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

03-04-2023 [22:19] - Czesław2 | Link:

Kaczyński powiedział, że TVN musi być, wytłumaczyła mu to Mosbacher. Może to chwilowy warunek braku następnego rozbioru?

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-04-2023 [23:01] - Pani Anna | Link:

Czyli zamknąć paszczę TVN-owi, żeby ratować Polski Kościół. Niestety,  tak to nie działa.  To KK musi sam zacząć się ratować,  a na początek oczyścić się z grzechów.  Kiedy żył kardynał Sapiecha, Wyszyński, Wojtyła,  KK w Polsce był gigantem. A teraz mamy co mamy.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

03-04-2023 [23:17] - Alina@Warszawa | Link:

Odnoszę wrażenie, że nie do końca zrozumiała Pani to co napisałam. Szkoda.

Obrazek użytkownika sake3

04-04-2023 [05:46] - sake3 | Link:

@Pani Anna......Kardynał Sapieha.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-04-2023 [23:50] - Pani Anna | Link:

Powiedziałabym i vice versa. Jeszcze raz, KK musi zacząć ratować się sam, to już ostatni dzwon. A jakaś szczujnia zawsze się znajdzie. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-04-2023 [00:05] - Alina@Warszawa | Link:

No dobrze. Widzę, że potrzebne są pytania pomocnicze. 
Czy bardziej zależy pani na TVN, czy na Kościele?
Czy bardziej zależy Pani na TVN czy na Polsce?
Czy gdyby TVN należał w powojennej Polsce do Hitlera, i jak GW codziennie wypuszczał paszkwile na Kościół, to też by Panie nie przeszkadzało?
"KK musi zacząć ratować sam" - pisze Pani. Oczywiście! A że KK to my, więc się bronimy i dlatego TVN powinien zniknąć, jak każda szkodliwa obca agentura - proste!

Obrazek użytkownika tricolour

04-04-2023 [09:37] - tricolour | Link:

@alina

Nie, nie proste. Frekwencja niedzielna 20% nie bierze się z tego, że ludzie siedzą i oglądają cały dzień TVN. Bierze się z tego, że nie chcą iść do kościoła. Nie chcą.

Trzeba być naiwnym lub wręcz głupim, by myśleć, że likwidacja telewizji wzmoże wiarę lub potrzeby religijne. Takiej korelacji nie ma.

Ale w jednym masz rację - KK to my - i prawda jest taka, że zrobiliście marsz i na tym skończyliście. Wiec za pięć lat frekwencja będzie 15% bo marsz niczego - poza poczuciem -- nie zmienił. 

Obrazek użytkownika Czesław2

04-04-2023 [10:18] - Czesław2 | Link:

A co jeszcze chcesz zrobić? Siłą zająć TVN. Przecież władze zaczną palować. Nie jesteśmy Konfą.

Obrazek użytkownika sake3

04-04-2023 [10:49] - sake3 | Link:

@Czesław2.......,,Wladze zaczną pałować''.....A był już pan przez obecną władzę spałowany?

Obrazek użytkownika Jan1797

04-04-2023 [17:57] - Jan1797 | Link:

@Czesław2,
Może myśleć? 
-Skąd u totalnych popłoch skoro mają przypisywane poparcie?
-Może boją się sprawdzić organizując marsz z lewicą?
-Może się policzyli?
-Może te 20% w sumie ich dotyczy?
----------------
Jaka jest prawdziwa historyczna rola obu hierarchów kościelnych?
Mówił o tym Piotr Legutko w cytowanym (link NB) opisie przygotowań do wizyty w Polsce Jana Pawła Drugiego nawiązał słusznie do ciągłości Państwa Polskiego. Stąd agresja.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-04-2023 [11:41] - Alina@Warszawa | Link:

Widzę, że "tricolour" też nie zrozumiał prostego tekstu pisanego. 
Likwidacja TVN jest konieczna dla Państwa Polskiego, nie dla KK. Kościół poradzi sobie nawet z 1000 podobnych TVN-ów i GW! 

Obrazek użytkownika tricolour

04-04-2023 [13:45] - tricolour | Link:

@alina

Nie prostego lecz naiwnego tekstu pisanego.

Trzeba być naiwnym, by uważać, że likwidacją można zastąpić budowanie lub choćby restaurację. TVN przeszkadza, bo ujawnia skalę demoralizacji hierarchii kościelnej, a tacy jak pani wiążą państwowość z kościołem katolickim. Uważacie, że będzie dobrze, gdy demoralizacja zostanie nie ukrócona tylko ukryta, tak jak uważacie, że aborcja wykonana za granicą rozwiązuje problem aborcji w Polsce.

Niestety ukrywanie problemu nie rozwiązuje problemu. Budowanie kolejnych biedronek i aldi powoduje coraz większą zależność od obcego kapitału nawet gdy się wyłupie oczy, by tego nie widzieć. Przez dwie kadencję nie wybudowaliście jednego np. sklepu spożywczego z rodzimym kapitałem sieci. To nie wina TVN.

A flagi narodowe można kupić w Lidlu. Zabawne...

Obrazek użytkownika tricolour

04-04-2023 [16:32] - tricolour | Link:

@alina

Do czego to link? Do tego, że V kolumna ma poparcie pewnych środowisk? 

No to siedźcie na tyłku i nic nie róbcie, co najwyżej jakieś marsze raz na dwadzieścia lat, to efekt tego będzie taki, jak włożona praca - zerowy. Pani jest przedstawicielem patentowanych leni, których cała aktywność polega na gadaniu, co inny ma zrobić. Zabawa w tym, że ten inny robi to, co dla niego dobre, a nie by uszczęśliwiać leni.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-04-2023 [17:13] - Alina@Warszawa | Link:

A czym może się pochwalić tricolour oprócz poganiania z zagranicy miejscowych Polaków? Tych, którzy 'gadaniem' i całym swoim życiem, obecnością tu utrzymują firmę o nazwie POLSKA!

Obrazek użytkownika tricolour

04-04-2023 [17:32] - tricolour | Link:

@alina

Po pierwsze nie chodzi o to, by się chwalić tylko o to, by być świadomym wad i zalet. Po drugie - mieszkam we Wrocławiu i zdaje się, że to jest Polska, przynajmniej ja tak uważam. Po trzecie: tak, pracujemy, utrzymujemy wszyscy. To jest kraj dla wszystkich Polaków, nie tzw prawdziwych, tym bardziej, że nie wiadomo na czym ta prawda polega.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-04-2023 [15:32] - Czesław2 | Link:

@tricolour Dlatego nie buduje sie sieci Polskich, bo w miastach po prostu wszystko zostało już zabetonowane  a nowe przetargi dziwnym trafem zawsze wygrywa Biedronka.

Obrazek użytkownika tricolour

04-04-2023 [16:41] - tricolour | Link:

@czesław

Wygrywa największy, pewnie pomaga sobie w wygranej, jak tylko może. A Biedronka, to wspaniały przykład polskiej firmy, która po dwóch latach bycia polską została sprzedana za granicę. Kupiła ją firma założona w 1792 roku i zagraniczne DURNIE dalej chcą pracować zamiast po dwóch latach zrobić sobie wolne. No bo, po co męczyć się z Biedronką skoro można zrobić interes życia, dostać walizkę pieniędzy i do końca życia nic nie robić tylko leżeć?

A dureń, który to kupił użera się za durne 25 miliardów Euro przychodu rocznie. Co za kretyn, sto miliardów złotych rocznie i jeszcze wszystkie przetargi wygrywa zamiast leżeć. Od 1792 roku cały czas cos robi...

Obrazek użytkownika Zofia

05-04-2023 [11:27] - Zofia | Link:

@tricolour
Odpowiem panu na tą 20% frekwencję niedzielną, danymi z mojej parafii z dnia dzisiejszego. Parafia ta znajduje się w 70-cio tysięcznym mieście uważanym za komusze miasto ( zwycięża tu lewica). Dziś jest dzień spowiedzi przed świątecznej. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam te tłumy ludzi czekających nawet do godziny, żeby dostać się do konfesjonału. Było mnóstwo młodych ludzi. Widziałam dwa wózeczki z dziećmi przy konfesjonale. A niektórzy młodzi wyszli od spowiedzi i szli do szkoły na lekcje ( to jest podstawówka+liceum). Ludzie nie chodzą do kościoła z lenistwa i wygody ale w dalszym ciągu mają wiarę. Jestem pewna , że Opiłkowi-Nitrasowi nie uda się opiłować katolików z wiary, moralności, przyzwoitości, miłości do ojczyzny i z dumy, że jesteśmy dobrym narodem. Życzę pogodnych świąt Wielkanocnych.

Obrazek użytkownika tricolour

05-04-2023 [12:44] - tricolour | Link:

@alina

No dobrze, to teraz pytanie, ale proszę o odpowiedź na serio - ile razy poszła pani do tych osób, przeciw którym pani zgrzeszyła, by zadośćuczynić?

Tak, dziś są tłumy przed konfesjonałem, w Wielkanoc będą tłumy do Komunii, a za dwa tygodnie 20% na mszy Świętej niedzielnej aż do Bożego Narodzenia. To nie jest zasługa nitrasa, to w pierwszej kolejności konsekwencja wyprowadzenia religii z kościoła. Taka wiara dwa razy w roku...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

05-04-2023 [15:32] - Alina@Warszawa | Link:

Dlaczego miałabym do kogokolwiek chodzić zadośćuczynić - nie zgrzeszyłam przeciwko nikomu. Można powiedzieć, że wręcz przeciwnie ...

Obrazek użytkownika tricolour

05-04-2023 [15:57] - tricolour | Link:

@alina

Nie zgrzeszyłaś przeciwko nikomu? Gratuluję. Dotychczas tylko Jesus Chrystus miał takie czyste konto, a tu widzę rośnie mu konkurencja. Może nawet Go przewyższysz, kto wie, tak gładko ci idzie.

Jednakże nie jest to prawda, bo nawet w tym krótkim czasie, gdy piszesz, była i pogarda i pycha z twojej strony. I tak samo jest w tej rzeszy okazjonalnych spowiedników okołowielkanocnych, którzy zaraz po świętach będą twierdzić, że nie zgrzeszyli.

A że warunkiem ważności sakramentu pokuty jest zadośćuczynienie bliźnim, to śmiem twierdzić - wobec twojej deklaracji, że nic z tych rzeczy - że te twoje spowiedzi o kant tyłka można strzelić. Z definicji.

Jak widzisz na swoim przykladzie - kolejka do konfesjonału o niczym nie świadczy.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

05-04-2023 [17:35] - Alina@Warszawa | Link:

Zajmij się lepiej swoimi grzechami i swoim tyłkiem ....

Obrazek użytkownika spike

04-04-2023 [01:00] - spike | Link:

Tak pomyśleć, jaki interes ma jakiś holenderski ćwok, by szkalować polskiego papieża JPII ?
Jest tylko jedna grupa, której na tym najbardziej zależy, którą to nieopatrznie sprowadzono do Polski, gdy inne narody przeganiały, jak parę lat temu z miasta w Gwatemali.

Prezydent Kaczyński popełnił kardynalny błąd, pozwalając tej wrogiej antypolskiej nacji odbudować swoją wilczą jamę, źródło antypolskiej polityki, którą wcześniej skasował Prezydent Mościcki, widząc ile zła w Polsce czynią.

Czyż nie widać zbieżności w czasie, ataku na Papieża, a sądem nad Jezusem przed Wielką Nocą, mam nadzieję, że podobnie jak Jezus zmartwychwstał, odnosząc zwycięstwo nad swoimi oprawcami, tak pamięć i kult papieża JPII odniesie zwycięstwo nad wrogami, a Polacy zrobią wszystko, by tak się stało, a wrogowie ponieśli karę.

Dodam, że oprawcy Jezusa wiele lat temu, jak jeszcze nikt nie mówił o złodziejskich roszczeniach, zapowiedzieli że jak nie dostaną co chcą, będą Polskę szkalować na całym świecie i to robią, a z chrześcijanami walczą od samego początku, nie kto inny jak oni wskazywali kto jest chrześcijaninem, to dzięki im, taki Neron miał żer dla lwów, na pociechę jego i zdziczałej widowni. Pierwsi chrześcijanie wywodzili się z żydowskiej diaspory, nikt o nich nie wiedział, tylko oni.
Podobnie było w powojennej Polsce, władze nie były polskie, podobnie jak cały aparat zbrodni i przemocy UB, też prześladowali katolików, wielu zamordowali, skazali na więzienia, do tego grabili i robią to do dziś.

Obrazek użytkownika sake3

04-04-2023 [05:12] - sake3 | Link:

@spike.......Holenderski ćwok ma taki w tym interes,że u siebie jest nieznanym pismakiem.Dostał propozycję ze strony polskiej opozycji i jej niemieckich przyjaciół,a co za tym idzie i odpowiednie wynagrodzenie,nawet ,materiały i treści paszkwilu podsunięte pod nos.No jak tu takiej okazji nie wykorzystać,skoro zlecenie łatwe a pieniądze same pchają się do pazernych łap pana z mopem na łbie?

Obrazek użytkownika Czesław2

04-04-2023 [06:43] - Czesław2 | Link:

@spike Swego czasu pojawiła się w mediach informacja o nadaniu nagle w Polsce podwójnego obywatelstwa kilkunastu tysiącom ludzi pewnegoo narodu przez Dudę. Sygnalizowałem już to tutaj, bo wiąże się z dziwną komitywą władz Polski z banksterami. Co ci ludzie w Polsce teraz robią?

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-04-2023 [08:29] - Ijontichy | Link:

@czesław2
Duda ma żonę,żona ma rodziców,rodzice mają w pamięci UD/UW Geremka,Michnika i całą diasporę krakowska i polską.
Nu?

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-04-2023 [08:32] - Ijontichy | Link:

@spike
Uj! Chyba to długo nie powisi na tym miejscu...nastąpiłeś na minę...ja wczoraj,i notka poszla do archiwum :-))

Obrazek użytkownika sake3

04-04-2023 [05:37] - sake3 | Link:

W ślad za antykościelnym paszkwilem natychmiast odezwały się Niemcy ustami polsko-niemieckiego dziennikarzyny Bachmanna. Niemcy obiecują,że po przegranych przez Dobrą Zmianę wyborach Kaczyński oraz rząd pójdą do więzienia jak triumfalnie donosi ,,Berliner Zeitung""Dlaczego własnie teraz,przed świętami,czyżby prezent na ,,zajączka''?To właśnie jest element wojny i sił które od zawsze chcą zlikwidować Polskę.Dlatego połaczono atak na Kościół (zresztą tylko katolicki) z  propozycją?obietnicą? pomocy i wpływu w wyborach na likwidację państwowości.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-04-2023 [09:41] - Pani Anna | Link:

@Alina
"Czy bardziej zależy Pani na TVN czy na Polsce?
Czy gdyby TVN należał w powojennej Polsce do Hitlera, i jak GW codziennie wypuszczał paszkwile na Kościół, to też by Panie nie przeszkadzało?"
to może ja też zadam pytanie pomocnicze: czy Pani jest niespełna rozumu, żeby stawiać pytania na zasadzie szantazu emocjonalnego i to tak prymitywne?
O ile wiem TVN jest telewizją prywatną,  ktoś im wydal pozwolenie,  ktoś (chyba) kontroluje ich działalność publiczną jako zgodną lub nie z prawem polskim ( o ile takie jeszcze istnieje).
Ten "ktoś " miał dość czasu, okazji i środków aby zrobić porządek z wszelką działalnością antypaństwową.  Jeżeli tego nie robi, to znaczy, że istnieje tylko na papierze w państwie z dykty.
Wystarczy, czy potrzebuje Pani dodatkowych pytań? Według mnie wyczerpała już Pani zasoby łzawych manipulacji, typu "niech mi Pan Profesor nie stawia 2, babcia mi wczoraj  zmarła!"

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-04-2023 [11:44] - Alina@Warszawa | Link:

Żenujące .... Pisze pani z Polski, czy fabryki trolli?

Obrazek użytkownika spike

04-04-2023 [12:15] - spike | Link:

"Ania z łonowego wzgórza" mentalnie jest na poziomie pantofelka, do takiej nic nie dociera, pewnie nie ma pojęcia, że w Niemczech, czy USA nie mogą powstać takie media jak w Polsce, ich prawo na to nie pozwala, ale tacy jak ona pozwolili by tacy jak TVN i im podobne mogły tu pracować jako V kolumna obcych interesów, a teraz jest kłopot się ich pozbyć, mają poparcie pewnych środowisk.

Obrazek użytkownika Valdi

05-04-2023 [11:02] - Valdi | Link:

Proszę się nie przejmować. Ta pani tak ma ...  Wszyscy to wiedzą, łącznie z adminem .

Obrazek użytkownika juur

04-04-2023 [10:23] - juur | Link:

To chyba nic dziwnego i niespodziewanego. To tylko, spodziewany, naturalny, efekt pozorowanych działań jak np. dekomunizacja, reforma sądów.....wstawanie z kolan....itd...itd... Po szumnych zapowiedziach ile to zrobimy i jak im pokażemy.....działania są zaniechane lub prowadzone w sposób, celowo, nieudolny, takie atrapy, by nic z tego nie wynikało, aby lud się cieszył a przynajmniej ta część co gdy usłyszy z TVP lub TVN, że ma się cieszyć to się cieszy.

Obrazek użytkownika sake3

04-04-2023 [11:31] - sake3 | Link:

Alina@Warszawa......Dlaczego prymas milczy potulnie,,dlaczego wierni milczą? A co mają zrobić? Z prymasa natychmiast media zrobią pedofila,wierni i tak już wyśmiewani będą poszturchiwani.Teraz dowiedzielismy się że marsz był pełen akcentów militarnych wyrażanych okrzykami i transparentami.Stąd tylko maleńki krok by uczestników nazwano faszystami lub nazistami.Te militarne akcenty dojrzał nie kto inny jak rzekomo katolicki dziennikarz,etyk i filozof Terlikowski rzekomo znawca zagadnień Kościoła.Dobrze że swoim sokolim wzrokiem nie dojrzał jako ,,militariów'' w rękach wiernych noży czy pistoletów. Zdewastowanych pomników JPII czy zniszczonego muralu też nie widział ani szalejącej dyżurnej antyklerykałki Augustynek w kontrmarszu. Żaden bojkot TVN nic nie da, przecież już teraz przypisano  pani że chce siłą likwidować tę stację.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-04-2023 [11:47] - Alina@Warszawa | Link:

To nie MY mamy się bać wyrażać swoich polskich poglądów, wiary i zwyczajów. To OBCY nie mają żadnego prawa wtrącać się w polskie sprawy! Jeśli tego nie rozumieją, to oni powinni się bać!
Ja nie chcę siłą zlikwidować TVN-u - to już dawno powinien zrobić polski sąd, chociażby na wtykanie polskiej flagi w psią kupę. Czy wszyscy są sobie w stanie wyobrazić co stałoby się ze stacją TVN i Wojewódzkim, gdyby to była flaga Izraela, albo Gwiazda Dawida? Obu tych podmiotów już by nie było na świecie ....

Obrazek użytkownika spike

04-04-2023 [12:18] - spike | Link:

Nie wiem jak to prawnie wygląda, czy nie można ograniczyć podobnym mediom mieszania się w politykę itp. tematów, niech już sobie zarabiają na filmach, reklamach gotowaniu, itp.

Obrazek użytkownika sake3

04-04-2023 [12:45] - sake3 | Link:

Alina@Warszawa.....Ma pani rację tyle,że rzeczywistość wygląda inaczej.OBCY jak nak najbardziej mogą w Polsce się panoszyć i pisac na Polskę paszkwile.Czym jest ,,dzieło'' jakiegoś  niewydarzonego pismaka nieznanego w swoim kraju -Holandii z żadnych sukcesów a który własnie w Polsce robi oszałamiającą karierę? Gdyby chociaż zwiedzał Polskę,potrafił coś o niej powiedzieć,zapoznał sie z kulturą ,obyczajami.On jednak przyjął zlecenie ,zainkasował kasę której w swoim kraju nigdy by jako idiota nie zarobił i miesza się w nasze sprawy przy wielkim aplauzie opozycji.Będą o wielkim człowieku pisali ,,oprawca'',ale czemu nie zajrzą do Europarlamentu gdzie na ciepłej posadzie umościł się degenerat i pedofil Cohn-Bendit,wielki przyjaciel Michnika znany ze swoich opowieści jak w przedszkolach obnażał się przed dziećmi i molestował? Czemu nikt go nie oblewa farbą ani nie szuka pokrzywdzonych? Czymu inny unijny oficjel szczerbaty Verhofstadt  liczy zajadle uczestników Marszu Niepodległości w Warszawie i wyzywa od faszystów rodziny  dzieci,seniorów z polskimi flagami? Oczywiście jest wolność oglądania,wolność słowa ale nie wolność bezwstydnego meszania się.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-04-2023 [13:27] - Pani Anna | Link:

@spike
Myślałam,  że jesteś tylko idiota,  a ty jestes w dodatku zidiocialym dziadem z erotycznymi aspiracjami. Takich na weselach rodzina sadza zawsze z dala od ludzi i pilnuje na zmianę. Z różnym skutkiem  niestety.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-04-2023 [15:20] - Alina@Warszawa | Link:

Komentarze Pani Anny przypominają produkcję pracowników tej słynnej instytucji: https://pl.wikipedia.org/wiki/...ń_Internetowych 

Obrazek użytkownika spike

04-04-2023 [17:50] - spike | Link:

@Aniu z łonowego wzgórka
to że "myślisz" nie jest możliwe, a zarzuty erotyczne, to tylko ty możesz innym zarzucać, pominę uzasadnienie.

Co do samego komentarza, widać nie jesteś jak zwykle w formie, pamiętam do jakich wyczynów słownych jesteś zdolna, przysłowiowa bufetowa, to przy tobie "pikuś",
zbierz porozrzucany po pokoju cały swój "yntelekt" i pokaż wszystkim co potrafisz, czekamy.
:))))))))))))))))))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Art

04-04-2023 [16:18] - Art | Link:

Obstawiam,ze Pani Anna to maz Michnika czyli prowokator zwracajacy sie do wszystkich na ty,gdyz sama nazwala sie Pani Anna. Nie widze niczego we wpisie Spike co mogloby sprowokowac ten atak. Ale prowokator nie musi miec powodu. Notka bardzo wazna.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-04-2023 [17:47] - Pani Anna | Link:

@Alina
No proszę,  drugi dzień na NB, a jak mnie rozgryzła. Jetem z fabryki trolli,  a jakże  i taka byłam dotąd nieuchwytna. Nie ma jak w Wielki Tydzień  mówić fałszywe świadectwo p/ko bliźniemu swemu i rozpowszechniać kłamstwa.  Tym żyjesz i tym jesteś patriotko i katoliczko od 7 boleści. Jak łatwo was rozpoznać, a już  rozpoznani będziecie płuc jadem i szczuc gębami pełnymi frazesow. 
A temu pod spodem co się wtrąca przekazuję, że nie on rozstrzyga kto kim jest i kto czym może się poczuć obrażony. Swoje sprawy załatwiam sama, na skargę nie latam. Idiota, to stwierdzenie faktu, który potrafię udowodnić,  w przeciwieństwie do pomówień. 

Obrazek użytkownika spike

04-04-2023 [18:03] - spike | Link:

@Ania z łonowego wzgórka

Jakoś tak się zwykle składa, że bezbożnicy i inne lewackie łachudry, zawsze katolikom wytykają ich ułomny katolicyzm, albo wręcz domagają się miłosierdzia dla nich w imię wiary, sami mając ciemną czeluść w skamieniałym sercu.

Najzabawniejsze jest też, że tacy jak ty, plują na KK, katolików, a w domu sami udają jacy to oni święci są, organizują na święta BN choinki, nawet dzielą się opłatkiem, czy jak obecnie będzie, jajkiem, a po świętach znowu będą znowu wylewać te swoje fekalia na wszystko co święte,
Jesteś obrzydliwa Aniu.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-04-2023 [18:13] - Pani Anna | Link:

@spike
Skoro już tak lubisz to słowo "łono ", to będę się do ciebie zwracać mendo łonowa.  Kombinuj dalej ale przykręć trochę ogień w kotle. Nie musisz aż tak walić siarką. To jak z perfumami, wiesz mendo? Nie należy przedobrzyć. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-04-2023 [20:30] - Alina@Warszawa | Link:

Szkoda, że nie mogę pod moim wpisem wykasować chamskich komentarzy. Wszystkie komentarze Pani Ani kwalifikują się do natychmiastowego usunięcia, One są jak wrzaski z pochodu zboczeńców LGBT, albo "strajku kobiet".

Obrazek użytkownika spike

04-04-2023 [23:09] - spike | Link:

wiesz co Aniu, może poczytaj trochę coś innego niż Wyborczą, może dowiesz się jakie znaczenia ma słowo "łono".

Obrazek użytkownika sake3

04-04-2023 [18:23] - sake3 | Link:

@spike.......Pani Anna ma zwyczaj wylewac fekalia nie tylko na to co święte,ale na wszystkich których nienawidzi bądź nimi pogardza..Jest pan dostatecznie długo na NB ,by tego nie dostrzec. teraz tez pokazuje swoją ,,kulturę''.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-04-2023 [21:28] - Pani Anna | Link:

@sake3
Wiem, że ślęczysz tu na NB już od 05. rano, najwyraźniej to jest twoje całe życie. Żadnej rodziny,  hobby? Nawet bym Ci cholerna kłamczucho,  obłudnico była skłonna współczuć,  ale ty hipokrytko po prostu budujesz samą siebie na współczuciu. "Pani  Anna ma zwyczaj wylewac fekalia nie tylko na to co święte..." Wskaż mi cholerna kłamczucho jeden mój komentarz,  w którym wylałam fekalia na coś,  co święte.  Obłudnico,  jesteś następna w tym towarzystwie,  która spędza Wielki Tydzień  mówiąc fałszywe świadectwo. Siarka od was wali. Jeden taki tutaj ostatnio szukał diabła w Tusku. A to wy, kłamczuchy, hipokrytki i obłudnice... najwięcej miały do powiedzenia. 

Obrazek użytkownika spike

04-04-2023 [23:06] - spike | Link:

@Aniu z piekielnego wzgórza
jakoś tak się składa, że jak się pojawisz (nie tylko ty) na jakimkolwiek blogu, to siejesz zgorszeniem, wprowadzając negatywną energię, prowokując ludzi, jesteś takim zbukiem na NB, jakbyś choć coś mądrze napisała, to może by się dało jakoś po ludzku posprzeczać, ale ty zaczynasz rzucać "mięsem", jesteś wulgarna z domu, pracy, czy masz to wrodzone ?
Mnie osobiście tylko i wyłącznie bawisz, szczególnie jak toczona piana zalewa ci oczy, jesteś opętana :(

Obrazek użytkownika sake3

05-04-2023 [08:24] - sake3 | Link:

@Pani Anna......Nic tak nie plami kobiety jak papier czy ekran internetu nabzdyczona paniusiu.To nawet dobrze,bo nie tylko ja mam okazję widzieć wygibasy słowne paniusi i pokaz kultury w całej pełni.Ponieważ paniusia znajduje niezwykłe upodobanie w wytykaniu mi braków w wykształceniu i tak siegającym trzeciej klasy szkoły powszechnej chciałabym zwrócić uwagę na bląd ortograficzny w komentarzu paniusi tu nieco wyżej o 23:01.Sapieha nie pisze się przez ,,ch'' światły,wykształcony gigancie intelektu.

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-04-2023 [11:57] - Pani Anna | Link:

@sake
Tchórzliwa obłudnico,  miałaś mi pokazać CHOĆ  JEDEN mój komentarz, w którym "wylewam fekalia na to, co najświętsze", a ty co? Wstydu nie masz ani honoru. Kłamczucho. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-04-2023 [11:53] - Pani Anna | Link:

@spike
Co tam dziadku łonowy znowu mlaszczesz? Napisałbyś coś mądrego,  to można by się chociaż posprzeczać. Kółko katolików pod znakiem czarciego kopyta.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

05-04-2023 [20:46] - Alina@Warszawa | Link:

Rafał Ziemkiewicz: https://www.youtube.com/watch?... 
15'30" "Bardzo mnie martwi. że kiedy Episkopat chce się wypowiedzieć na temat nacjonalizmu, to powołuje się na dzieła Michnika, a nie dzieła kard. Wyszyńskiego". Kardynał jest autorem broszury "Kościół w służbie Narodu", a nie naród w służbie Kościoła ... To napisał Prymas Tysiąclecia!

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-04-2023 [11:57] - Alina@Warszawa | Link:

Bez władcy, albo chociażby interreksa, możliwe są w Polsce coraz to nowe afery, takie jak był FOZZ. Pisze o tym prof. Dakowski:  https://dakowski.pl/nie-wolno-... 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

07-04-2023 [20:49] - Alina@Warszawa | Link:

Jakby ktoś miał wątpliwości wg jakich zasad działa TVN w Polsce, warto poczytać wpis na rosyjskiej stronie KONT. Tu tłumaczenie Google: https://cont-ws.translate.goog... 
Czy taki wpis pojawiłby się w polskim internecie? Chyba raczej nie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-04-2023 [20:04] - Alina@Warszawa | Link:

Ciekawe, bardzo ciekawe szczegóły o zamachu na papieża Jana Pawła II - "Zakazane śledztwo"
Leszek Szymowski 
https://www.youtube.com/watch?... 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

12-05-2023 [01:15] - Alina@Warszawa | Link:

O jeszcze jednej UB-eckiej zbrodni na księdzu: "Ks. Zygmunt Kaczyński zamordowany przez komunistów" https://dakowski.pl/17487-2/  
Fragment: 
Śledztwo prowadziło kierownictwo bezpieki: Roman Romkowski (Natan Grunszpan-Kikiel), Mieczysław Mietkowski (Mojżesz Bobrowicki), Jacek Różański (Józef Goldberg) i Julia Brystiger.
Zamęczony 13 maja 1953 r. w więzieniu przy ul. Rakowieckiej. „Zwłoki dostarczono dnia 18 maja o godzinie 9.40, w pace, bez ubrania, z głową osłoniętą papierem, po widocznych śladach sekcji zwłok” – napisał w „Pro memoriach” prymas Stefan Wyszyński. (...)

Śledztwo - jak później w Smoleńsku - prowadził zbrodniarz w sprawie zbrodni, którą popełnił. Wynik każdy może przewidzieć: sam się powiesił, zastrzelił, utopił, zestrzelił, wypadł z okna, zginął w wypadku, a jeśli był w więzieniu - poturbował się spadając z łóżka, poślizgnął pod prysznicem, albo w wieku 33 lat dostał nagłego ataku serca, udaru. Wg KGB nie jest sztuką kogoś zabić. Sztuką jest zrobić to tak, żeby wyglądało na naturalną śmierć.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-05-2023 [23:59] - Alina@Warszawa | Link:

Temat dla TVN i Ekke Overbeeka - wprost bombowy: "A co jeśli pedofilia jest jedną z preferencyjnych dróg dla kooptacji na wysokie urzędy w UE?"
"Pewnego dnia w roku 1995, 12-letni turecki chłopiec pojawia się na posterunku policji i mówi, że uciekł z luksusowego jachtu zakotwiczonego w porcie turystycznym, na którym kilku Europejczyków gwałci nieletnich.
Policja interweniuje i zaskakuje Europejczyków w trakcie uprawiania seksu z chłopcami; odkrywa również tysiące CD z pornografią dziecięcą, ewidentnie wyprodukowaną przez “turystów”. Jednym z aresztowanych jest Joris Demmink: sekretarz generalny holenderskiego ministra sprawiedliwości. Dowiadujemy się również, że dzieci były mu dostarczane przez tureckiego policjanta Mehmeta Korkmaza, który był ochroniarzem Demminka podczas jego “wakacji”. Demmink
Tureckie służby oferują holenderskiemu rządowi wymianę: uwolnienie pedofila i milczenie w zamian za przysługę. Przysługa ma polegać na aresztowaniu kurdyjskiego opozycjonisty, który jest również potężnym handlarzem narkotyków (za pomocą których finansuje kurdyjski ruch oporu) – Husseina Baybasina. Umowa została najprawdopodobniej zawarta bezpośrednio między premierem Turcji a holenderską minister sprawiedliwości, Winnie Sorgdrager  Baybasin (...) 

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

18-05-2023 [00:17] - Alina@Warszawa | Link:

c.d.
(...) W roku 1998, prokuratorzy w Amsterdamie rozpoczęli dochodzenie w tak zwanej “Sprawie Rolodex“: dotyczyła ona gangu bardzo ważnych osób zaangażowanych w sieć gwałtów seksualnych na nieletnich. W sprawę zamieszani byli były minister, osobisty doradca królowej Beatrix i dwaj wysocy rangą sędziowie karni. Policja była bliska aresztowania ich wszystkich oraz przeszukania ich (nietykalnych) domów, kiedy całe śledztwo zostało zablokowane i zamiecione pod dywan.
Później okazało się, że to niejaki Sekretarz Generalny Sprawiedliwości o nazwisku – zgadliście – Joris Demmink zablokował śledztwo. Okazało się również, że Demmink odegrał bardzo dziwną rolę w owym śledztwie: ujawnił informacje o gangu pederastów (którego był członkiem) oraz ostatecznie uratował ich – zamykając śledztwo. Był to oczywisty szantaż skierowany do “przyjaciół” i kolegów-euro-pederastów: «Kryjcie mnie, bo w przeciwnym razie, to ja was odkryję». 
14-letni holenderski chłopiec zeznał przed Komitetem Helsińskim jak uciekł z domu pociągiem do Amsterdamu i znalazł się w pedofilskim burdelu, zmuszany do kręcenia obscenicznych filmów i uczestniczenia w orgiach. Na dworcu centralnym podszedł do niego uprzejmy mężczyzna, który zaoferował mu miejsce do spania na noc. Rano obudził się zupełnie nagi i otoczony zdjęciami przedstawiającymi go dokonującego aktów obscenicznych. “Opowiem wszystko twojej rodzinie, jeśli…” – zagroził mu uprzejmy mężczyzna. (Zeznanie: Ofiara handlu dziećmi w Amsterdamie, Holandia – Fuse-Action
(...) 
Całość: https://dakowski.pl/a-co-jesli... 

Przecież to wszystko jest identyczne z aferą pedofilską z warszawskiego Dworca Centralnego! To ten sam czas! Czyli moje przypuszczenia dotyczące holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka mogą byc jak najbardziej trafne! 
Ciekawe czy winni będą kiedykolwiek ukarani? Czy wręcz przeciwnie - tak jak w filmie "Układ zamknięty" - "układ pedofilski" będzie szczelnie zamknięty i bezkarny a także agresywny w stosunku do Kościoła.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2023 [06:41] - Tezeusz | Link:

@alina..
A może tak coś od siebie a nie tylko " wytnij wklej" kolejny plagiacik....wstyd..
Brak wiedzy i umiejętności ? znowu...a chamstwo dalej będziesz ludzi obrażać wulgarnie..Zacytować twoje bluzgi i obrazanie innych ? Mam tego sporo !

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-07-2023 [19:46] - Alina@Warszawa | Link:

"W jakim celu powstała internetowa pornografia?" 
Jest pytanie - jest pełna odpowiedź: https://www.techpedia.pl/index... 

36% internetu to pornografia. Pornografia jest jednym z narzędzi neomarksistów do walki z normami społecznymi i rodziną. Postępowa kultura masowa tak socjalizuje dziewczynki, aby myślały o sobie w pornograficzny sposób. Krzywdzenie w ten sposób dzieci, czyli słabszych i bezbronnych, stało się przemysłem. (...)
W Holandii funkcjonuje już partia pedofilii, która nosi niewinną nazwę "Partia Dobroczynności, Wolności i Różnorodności" (PNVD), w programie jest legalizacja seksu już z 12 letnimi dziećmi. W Kalifornii demokraci uchwalili prawo SB145, która pozwala przyłapanym homoseksualistom-pedofilom nie tylko unikać odpowiedzialności karnej, ale również blokuje umieszczenie jego danych w kartotece "przestępców seksualnych". Partia Zielonych w Niemczech również kiedyś miała w programie legalizację pedofilii, miała przy tym wsparcie dwóch innych wielkich partii w tym państwie - FDP i SPD. Kwestia czasu, jak te pomysły radykalnej lewicy znowu wrócą.
W poszukiwaniu ciągle nowych wrażeń powstają specjalne burdele dla pedofilów, do których zorganizowane grupy przestępcze "załatwiają" dzieci. Kiedy dziecko osiągnie wiek 11-12 lat jest utylizowane na narządy. Gwałt na dziecku, który kończy się bestialskim jego zamordowaniem (urwane nogi, ręce, rozerwany odbyt ....) kosztuje podobno pół miliona euro. Nic się jednak w nowym postępowym świecie nie marnuje, bo na jego organy już ktoś czeka, a film z tej zbrodni trafi do dark netu.
Radykalnej lewicy, która zawładnęła kulturą Zachodu, udało się tak osłabić Kościół, że była w stanie zaatakować i poturbować podstawową komórkę społeczeństwa - rodzinę. Widać jest to wyraźnie np. wśród Afroamerykanów, gdzie po zniszczeniu tkanki społecznej w postaci parafii natychmiast uległy rozkładowi rodziny, a wychowywane przez samotne matki dzieci szybko trafiły do gangów.

[Źródła: Waldemar Łysiak "Dół", str.127-143, Ireneusz P. Piotrzkowicz "Geopolityka: Polska w grze mocarstw" oraz fragment nowej książki.] 

Aż dziw, że bracia Sekielscy nie złapali takiego świetnego tematu ...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-10-2023 [22:31] - Alina@Warszawa | Link:

BAGNO II - film o pedofilach, tak wpływowych, tak ważnych, że nikt nie chce o nich mówić, nawet prowadzić dochodzenia. ELYTA ZBOCZEŃCÓW, Bagno Sekielskich ...

https://i.pl/bagno-ii-przemilc... 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-03-2024 [19:57] - Alina@Warszawa | Link:

Och! Jaka niespodzianka! 
Nie tylko serial "Reset" o zbrodniach za pierwszego rządu Tuska zniknął z sieci, ale i "Bagno II" - film o pedofilach z Dworca Centralnego w Warszawie. 

Dziś minister obrony W. Kosiniak-Kamysz w czasie konferencji prasowej na żywo perorował w jakim to fatalnym stanie jest nasza obronność po rządach PiS.
Nie wierzyłam własnym uszom! On to mówił jakby się pojawił w polskim sejmie 13.12.2023, jakby nigdy wcześniej nie był politykiem PSL-u, nigdy nie rządził z Tuskiem (aż 8 lat - 2 kadencje w latach 2007-20015), jakby ostatnie 8 lat nie siedział w ławach poselskich tylko z Księżyca patrzył czasami co się w Polsce dzieje. 
Był oburzony, że nie mamy fabryk zbrojeniowych, że mamy mało amunicji, a przecież Kosiniak wraz z Tuskiem likwidowali zakłady zbrojeniowe, np. Hutę Stalowa Wola rozczłonkowali i część sprzedali Chińczykom! Już nie wspomnę jak wg planu Balcerowicza zmieniła właściciela Huta Warszawa i wiele innych ważnych firm. 
Mam nadzieję, że ktoś to spisze i przypomni rządzącym oszustom i sklerotykom.

Obrazek użytkownika sake3

23-04-2024 [20:18] - sake3 | Link:

Alina@Warszawa.....Może ktoś to spisze,ale kto będzie kiedyś to czytał? Przecież nasze dzieci po szkole paniusi Nowackiej -Wasilewskiej nie będą umiały czytać w dorosłym życiu.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

23-10-2023 [21:25] - Alina@Warszawa | Link:

Przed chwilą w TVP Info skończył się kolejny program z cyklu "Resortowe dzieci". Było właśnie o posądzeniach JP2 o tuszowanie pedofilii w Kościele, pokazali też Holendra, który szkalował polskiego papieża. 
Ekke Overbeek obciął długie włosy i wygląda bardziej jak mężczyzna. Niestety nie wiadomo co miał do powiedzenia, bo nie usłyszałam jego wypowiedzi. Nie wiadomo z kiedy są zdjęcia. Ot zdjęcia były tylko po to, żeby pokazać jak wygląda. 
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

23-04-2024 [19:18] - Alina@Warszawa | Link:

Dziś z TV Republika dowiedziałam się bezpośrednio od przewodniczącego KRRiT, że TVN został ukarany przez KRRiT karą ponad 500 tys. zł za emisję tego programu w trybie nakazu administracyjnego, a że TVN nie poczuwał się do zapłacenia, egzekucją nakazu zajęła się Izba skarbowa. Zgodnie z zasadami nakazu administracyjnego tryb postępowania jest taki, że  ukarany musi zapłacić nałożoną karę, a dopiero potem może się odwoływać do sądów. TVN odwołał się do sądu nie zapłaciwszy, więc został uruchomiony windykator długu. 
Przewodniczący poinformował, że maksymalna kara jaką mógłby nałożyć na TVN to 10% przychodu z poprzedniego roku, co w tym przypadku oznacza ok. 195 mln zł....  Skomentował to, że zastosował minimalną karę. Wspomniał też o jakiejś karze za "Szkło Kontaktowe", ale w tej chwili nie znam szczegółów.
Co ciekawe mało wiemy z mediów o karach nałożonych na TVN, Ciekawe dlaczego - toż to dziennikarski samograj dla medialnych konkurentów! A tu cisza.

Ale przy okazji warto zauważyć, że w 2022 TVN zarobił w Polsce ok 2 000 000 000 zł, czyli ok. 2 mld zł. Kim są klienci TVN, którzy utrzymują tę faszystowską stację? Czy polskie służby specjalne interesują się tymi klientami i usługami, które kupują w TVN? Dlaczego ta antypolska i antykościelna szczujnia nie straciła jeszcze licencji? 
A poza tym ciekawe ile zapłacili podatków do polskiego budżetu?

Obrazek użytkownika tricolour

23-04-2024 [19:41] - tricolour | Link:

@alina

Dlaczego ta antypolska i antykościelna szczujnia nie straciła jeszcze licencji? 

Dlatego, że właścicielem TVN jest Warner Bros. Już Mossbacher wyjaśniła to jednym zdaniem - TVN na być, bo ma być.

Nie podoba się lizanie amerykańskiego tyłka? Nie musi.