Jak powstała TVN?

"JAK POWSTAŁA STACJA TVN?" - Trzeba koniecznie wiedzieć, a jak się już wie jak, to łatwiej jest pojąć po co, a jak się wie po co, to łatwiej zrozumieć dlaczego TVN promuje tych a nie innych polityków. łatwiej też zrozumieć dlaczego TVN szkaluje wybranych, aby wyeliminować ich z życia publicznego, a wybiela skompromitowanych i umoczonych w afery. 

Spółkę ITI Panama założył w 1983 r. mieszkający w Curacao polski Żyd Hermann Tuber którego żona Mirka Indich była tłumaczką samego Andrieja Gromyko (członek najwyższych władz ZSRR od 1957 roku do 1988). Pod koniec grudnia 1988 roku szwajcarski adwokat J. Ackermann założył w Luksemburgu ITI Holdings SA. 99 proc. akcji firmy przypadło .... jego sekretarce, B. Trautweiler. Do ITI Holdings SA zostały wniesione aportem aktywa ITI Panama (800 tys. $). Z kompletnie nieznanych powodów ITI Panama stała się firmą niezwykle zasobną w miliony dolarów, które zaczęły pojawiać się na koncie luksemburskiej spółki. Wszystko wskazuje na to, że środki te pochodziły z kradzieży pieniędzy budżetowych - FOZZ. Najważniejsza dla Rosjan bezpieka wojskowa (od 1991 roku WSI) z FOZZ ukradła ok.1,7 mld dolarów.
Pod koniec 1988 roku kiedy już ruszyły przygotowania do telewizyjnego show zwanego potocznie "Okrągłym Stołem" do spółki dołączyli Panowie Wejchert i Walter.
Choć środki na powstanie stacji prawdopodobnie pochodziły z przestępstwa (FOZZ) stacja nie miała żadnych problemów z uzyskaniem ogólnopolskiej koncesji.

Obecnie stacja TVN należy do amerykańskiego koncernu Discovery, którego wieloletnim prezesem jest amerykański Żyd David Zaslav. Stacja aktywnie uczestniczy w propagowaniu "wiedzy" o holocauście, jest najwyraźniej również zaangażowana w realizację porozumienia premiera Izraela Ben Guriona z kanclerzem Niemiec - Adenauerem, które miało miejsce 14 III 1960 w Nowym Jorku. Porozumienie to było przełomem w postrzeganiu II wojny światowej, z kart historii mięli stopniowo znikać sprawcy ludobójstwa - Niemcy, a na ich miejsce mięli pojawić się mityczni naziści. Zgodnie z nową wersją historii naziści mogą być obywatelami dowolnego kraju, w tym oczywiście Niemiec, Austrii, ale również i Polski. Wokół tej nowej narracji pojawiła się presja, aby pokazywać Polaków jako sprawców pogromów np. Jedwabne, czy zorganizowany przez bezpiekę pogrom kielecki.
Cel wydaje się dość oczywisty, kiedy już wymrą ostatni świadkowie historii, pozostanie w zbiorowej świadomości już tylko nowa wersja historii opracowana przez Discovery na spółkę z TVN-em i Wyborczą. 

Źródła: Stanisław Balcerac, https://twitter.com/sbalcerac, wikipedia, Piotrzkowicz I.P. "Geopolityka: Polska w grze mocarstw"  

Kogo i co promuje TVN? 

 • Platformę Obywatelską i Donalda T. 
 • 3 Drogę i Szymona Hołownię (PSL - przy okazji, bo to PSL ma struktury i ludzi w terenie, a 3D - nic) 
 • byłych premierów i prezydentów, o ile oczywiście ci są przeciwnikami PiS 
 • wszelkie zboczenia i marsze zboczeńców, bo to wg TVN - postęp i demokracja 
 • podległość Polski wobec UE i sąsiadów 
 • ukraińskie ("..") interesy kosztem Polaków 

Kogo i co niszczy TVN w Polsce? 

 1. wszelkie ruchy narodowe, patriotyczne, szczególnie Marsz Niepodległości, któremu przydaje przymiotnik: "faszystowski", a ludziom, którzy idą w marszu - "faszyści", oszołomy, 
 2. Kościół Polski, bo ten jest ostoją polskiej państwowości (Sekielski bez matury robi czarną robotę
 3. jakiekolwiek pomysły oderwania się Polski od UE 
 4. wszystkich, którzy chcą Polskę uniezależnić gospodarczo od zagranicy, szczególnie energetycznie 
 5. wszystkich, którym nie podobają się świece chanukowe w pałacu prezydenckim i w sejmie
 6. wszystkich, którzy obnażają kłamstwa chanukowców na temat polskiej historii 
 7. ludzi, którym nie podoba się promowanie zboczeń i niszczenie etyki chrześcijańskiej w przestrzeni publicznej
 8. ludzi, którzy chcą zachować polskie tradycje w szkołach i życiu publicznym 

TVN po prostu realizuje politykę rosyjsko-języcznych koszernych elit, które w sojuszu z rosyjskim imperializmem usiłują zniszczyć Polskę i Polaków metodami bezkrwawej agresji. W sumie jest to najtańsza agresja, bo TVN utrzymuje się z reklam "polskich" firm, a w razie jakichś niedoborów, to dofinansowanie i tak jest tańsze niż byle dron wojskowy. Przy okazji pole rażenia jest znacznie większe i - po ostatnich wyborach - widać, jak skuteczne.
Żaden dron, ani gaz bojowy nie potrafi tak omotać gawiedzi, żeby ta wybrała sobie zdrajców do rządzenia, a ci odebrali Suwerenowi po kolei wszystkie ważne instytucje. 
Najgorsze jest to, że współczesny atak na Polskę jest z dwóch stron - tej wschodniej, czyli Rosji Putina, i ze strony UE, której elity są przeżarte korupcją i za rosyjskie pieniądze robią co Putin każe. Nie jest bowiem przypadkiem "walka z klimatem", który to klimat mógł uratować tylko czysty ruski ekologiczny gaz i  zmienione kotły! Dopiero wojna na Ukrainie zmieniła "techniki i metody" walki z ociepleniem klimatu, na jeszcze bardziej "ekologiczne", jeszcze droższe, i jeszcze bardziej idiotyczne w naszych warunkach klimatycznych.
Nie jest też przypadkiem pomysł "zagłodzenia Polski", bo zwolennicy (i zwolenniczki) tego zagłodzenia są potomkami albo Hitlera albo Stalina, czyli nic nowego pod słońcem.

Niestety pole rażenia TVN-u powiększyło się o TVP, która jest jakby TVN-em BIS po przejęciu przez pułkownika rympała Sienkiewicza ministra kultury (!). Wobec nadchodzących wyborów samorządowych i potem do PE czarno widzę, chyba, że stanie się coś co przywróci rozum widzom TVN-ów.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-02-2024 [18:35] - Kaczysta | Link:

Na górze róże
Na dole gnój
TVN kłamie
A ryży to chuj

Ładnie?

Obrazek użytkownika smieciu

17-02-2024 [18:39] - smieciu | Link:

Nie podała pani niczego coby uzasadniało wiązanie TVN z FOZZ. Tu więc mamy czystą manipulację. Po drugie zaczyna pani od dolarów, Panamy i Żydów by w jednej chwili przeskoczyć do „TVN po prostu realizuje politykę rosyjsko-języcznych koszernych elit”. Mimo że właśnie wcześniej była Szwajcaria czy Panama a wszystko działo się pod koniec lat 80-tych kiedy USA trzymało łapę na takich rzeczach. I jak w oczywisty sposób widać, wciąż trzyma bo TVN należy do Discovery.
Rzeczy są po prostu bardziej skomplikowane niżby tutaj ludzie chcieli. Sprowadzić wszystko do złych Rusków i Komuchów. Podczas kiedy akurat powstanie TVN wyłazi daleko poza strefę Rusków i Komuchów.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-02-2024 [18:43] - Alina@Warszawa | Link:

Wystarczy ocenić po czynach - co do tych wymienionych @smieciu nie ma przecież zastrzeżeń...

Obrazek użytkownika smieciu

17-02-2024 [18:47] - smieciu | Link:

Czyny także nie wskazują na Ruską rękę. Masa z wymienionych rzeczy ma zachodni czy wręcz amerykański (np. Hołownia) rodowód.

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-02-2024 [18:55] - Kaczysta | Link:

śmieciu
​niezle ci tą szczujnia spierdoliła resztki rozumu, którego i tak nigdy nie miałaś
klasyczny tuskoid w wersji hard

Obrazek użytkownika juur

17-02-2024 [19:04] - juur | Link:

"Nie podała pani niczego coby uzasadniało wiązanie TVN z FOZZ. Tu więc mamy czystą manipulację"

O oowiązaniach TVN z FOZZ jest w materiałach z procesu dotyczących Grzegorza Żemka, głównego oskarżonego w tej aferze.
Zeznania Grzegorza Żemka:
Sąd Okręgowy w Warszawie sygn. akt VIIIK37/98 t. IV, akta tajne
Przesłuchanie Grzegorza Żemka
„Odpowiedzialnym z ramienia II Zarządu Sztabu Generalnego WP za lokowanie
agentów w sferze mediów był Ryszard Pospieszyński, najpierw pracownik Komitetu
Centralnego ZPR, a później dyrektor generalny Filmu Polskiego. Ja dostałem od służb specjalnych
wojskowych zadanie po konsultacjach z Pospieszyńskim aby znaleźć za granicą firmę, która
mogłaby pełnić rolę „konia trojańskiego”, to znaczy która mogłaby służyć do wprowadzenia agentów na obszar na Zachodzie, w dziedzinie mediów. Był to rok 1987.
Jedyną firmą zagraniczną w dziedzinie mediów, którą znałem była firma należąca do Jana Wejherta, ulokowana w Irlandii, na obszarze doków portowych, które stanowiły
wydzielony w Irlandii obszar tzw. „raju podatkowego”. Mechanizmy działań tego raju podatkowego były analogiczne do tych, które funkcjonowały na Guernsey.
Firma ta nazywała się Cantal , a później zmieniono jej nazwę na I.T.I. Ta firma finansowała się z kredytów banku handlowego International w Luksemburgu.
Zapytałem służb wojskowych czy mogę podjąć kontakt z Wejhertem. Otrzymałem wówczas informację, że on już współpracuje ze służbami wojskowymi, więc będzie to
proste. W tym czasie byłem dyrektorem Departamentu Kredytów w BHI. Poznałem w czasie tych rozmów z Weihertem jego współpracowników m.in. Marcina Waltera. Zasugerowali mi, że jeżeli jest potrzeba zorganizowania – znalezienia przykrycia dla agentów działających w dziedzinie mediów i ich finansowanie, to najlepiej stworzyć międzynarodowy koncern z udziałem Filmu Polskiego.....str.302
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-02-2024 [07:12] - Siberian Husky Dog | Link:

Niestety w takim fikcyjnym świecie, który stworzył TVN, żyje duża część Polaków.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-02-2024 [10:59] - Czesław2 | Link:

Jak na stację prorosyjską,  to obrona jej przez ambasadę USA daje do myślenia. Chyba, że Autorka zapomniała o tym. I o tym, jakiej narodowości jest właściciel TERAZ.  NIEMOŻLIWE.

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-02-2024 [22:10] - Kaczysta | Link:

TVN - Telewizja Vybranego Narodu