Cywilizacja śmierci III

Niemal połowa oddziałów położniczych w Polsce przyjmuje mniej niż dwa porody dziennie”, wynika z analizy opublikowanej przez „Dziennik Gazetę Prawną”. Biorąc pod uwagę, że według wytycznych Ministerstwa Zdrowia „optymalna liczba porodów”, to 600 rocznie, najprawdopodobniej część oddziałów położniczych zostanie zamknięta jako nierentowna. „Gazeta Prawna” opisuje również nową strategię ministerstwa zdrowia w sprawie znieczulenia przy porodzie. Znieczulenie ma być dostępne wszędzie. W tych miejscach, w których co najmniej 10 procent kobiet skorzysta ze znieczulenia przy porodzie naturalnym wycena porodu będzie wyższa. Stawka ma wzrastać proporcjonalnie do liczby znieczuleń. To teoretycznie ma zachęcić większe szpitale do przyjmowania rodzących.
Może to doprowadzić jednak do zamknięcia mniejszych porodówek, których nie stać na opłacanie etatu anestezjologa i dla których znieczulenia są zbyt drogie. Przy jednym porodzie dziennie pieniądze z NFZ nie wystarczą na utrzymywanie w gotowości personelu.
Logika tego wszystkiego jest następująca. Obecne władze forsują ze wszystkich sił aborcję na żądanie. Logicznie spójna z tym  jest likwidacja oddziałów położniczych. Oznacza to pogłębiającą się katastrofę demograficzną. Nie będzie komu pracować na wypracowane emerytury starzejącego się społeczeństwa. Zaradzi temu wprowadzenie eutanazji. Już nie tylko na żądanie lecz na przykład zaleconej przez sąd lub nawet przez trzyosobową komisję, która uzna, że komfort życia starego czy chorego człowieka jest zbyt niski aby pozwolić mu nadal żyć, należy więc go dla jego własnego dobra uśpić, realizując w ten sposób plan depopulacji globu. Ktoś jednak musi pracować na nieustannie rosnącą liczebnie klasę próżniaczą. Ma temu zaradzić sprowadzanie  „najeźdźców” czyli przyjętych w ramach relokacji przybyszy z krajów afrykańskich oraz z ogarniętej wojną Ukrainy. Lecz oni na ogół nie mają zamiaru pracować natomiast chcą korzystać z przywilejów socjalnych wypracowanych przez społeczność danego kraju, w tym przypadku Polski. To na nich trzeba będzie pracować biorąc pod uwagę fakt, że masowo będą uzyskiwać prawa do emerytury nie wypracowanej w Polsce oraz  korzystać z przywilejów wprowadzonych po to w Polsce aby zapobiec katastrofie demograficznej. W ten sposób koło się zamyka. Czy klasa rządząca czyli klasa w Polsce wyjątkowo próżniacza zaoszczędzi na zamykaniu oddziałów położniczych?
W ekonomii i w socjologii stosuje się tak zwany rachunek ciągniony ale to raczej zbyt skomplikowane dla naszych (p)osłów. Dobrym przykładem jest sprawa leczenia kilkanaście lat temu tak zwanej stopy cukrzycowej ( aktualnych danych nie znam). Otóż większość szpitali decydowała się wówczas „leczyć” chorego, a raczej zapobiegać gangrenie przez amputację części jego stopy gdyż amputacja kosztowała wówczas szpital czyli społeczeństwo 3000 złotych natomiast leczenie zachowawcze kosztowało powyżej 12000. Lekarze decydujący się na obcięcie pacjentowi stopy czy nawet całej nogi wydawali się nie rozmieć, że generują w ten sposób o wiele większe koszty społeczne. Inwalida staje się niezdolny do pracy, przysługuje mu dożywotnia renta i droga przecież proteza, rana po amputacji wymaga na ogół dalszego pielęgnowania i wizyt u specjalistów, protezę trzeba naprawiać i zmieniać. To wszystko obciąża ZUS oraz NFZ czyli nas podatników. Pikanterii temu rachunkowi ciągnionemu dodaje fakt, że ubezpieczenie zdrowotne jest przecież przymusowe. Każdy z nas- szczególnie ludzie starsi-  wydał na to ubezpieczenie ogromną sumę. I właśnie tych starszych ludzi najczęściej poddaje się eutanazji po polsku czyli eutanazji przez zaniechanie.
Epidemia covid19 – prawdziwa czy fałszywa- pozwoliła zrealizować w sporym zakresie światowy plan depopulacji powodując w Polsce jak wiadomo przeszło 200 000 (albo więcej) tak zwanych nadmiarowych zgonów. Byli to pacjenci, którym pod pretekstem pandemii odmówiono operacji ratującej życie, na przykład operacji usunięcia rozlanego wyrostka robaczkowego, czy operacji onkologicznej, albo opóźniano termin tej operacji tak długo, że pacjent jej nie doczekał. Byli  to pacjenci wymagający na ogół długiej i kosztownej opieki i w dodatku już nie czynni zawodowo czyli generujący  obciążające społeczeństwo koszty natomiast  nie przynoszący zysków. Argument, że ci kłopotliwi pacjenci zapłacili z nawiązką za swoje leczenie zbierając składkę zdrowotną jako część przymusowego ubezpieczenia i że gdyby im choćby część tej składki zwrócić byłoby ich stać na opłacenie sobie kuracji w prywatnej placówce trafia wyłącznie do różnych liberałów pokroju Korwina-Mikke i pozwala im snuć przez długie lata utopijne wizje idealnego społeczeństwa liberalnego, w świecie zachodnim całkowicie passé.
Istotną choć nie dostrzeganą cechą rodzącej się na naszych oczach cywilizacji śmierci jest całkowita zmiana statusu społecznego lekarza. Lekarz stał się sędzią i to uprawnionym do wydawania wyroków śmierci, do których wydawania nie są uprawnione w naszym rzekomo cywilizowanym świecie sądy. Lekarz ma prawo skazać na śmierć zupełnie niewinnego człowieka jakim jest z definicji małe dziecko natomiast sąd nie może skazać na śmierć nawet najbardziej brutalnego i okrutnego przestępcy. Poza tym w wielu przypadkach lekarz staje sie obecnie katem wykonującycm wydany przez samego siebie wyrok śmierci. W każdej kulturze te społeczne role były rozłączne. W wielu kulturach kat i jego rodzina byli dotknięci infamią, żyli poza społeczeństwem, byli jak indyjscy pariasi czyli  niedotykalni. Z wyjątkiem oczywiście sytuacji zawieszających piąte przykazanie i wszelkie ludzkie   cywilizowane prawa. Na przykład doktor Mengele był jednocześnie sędzią, katem a nawet cenionym naukowcem. Mengele może byc patronem współczesnych transplantologów. Usprawiedliwiał swe wyjatkowo okrutne czyny wyższymi racjami, z jego badań na temat mrozodporności człwieka korzystają do tej pory morskie słuzby ratownicze i w przeciwieństwie do innych twórców nazistowskiej cywilizacji śmieci uniknął stryczka.
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

13-04-2024 [06:15] - Kaczysta | Link:

Mózgi feministek, lewaczek i komunistek:
Krówki wydoić nie można, bo to gwałt; karpia na Wigilię nie można - bo to barbarzyństwo; mięsa jeść nie wolno, bo biedne świnki; zakaz hodowli zwierząt futerkowych - bo biedne, słodkie króliczki, nutrie i norki…

Ale wywlec z własnego ciała - życie człowieka, własne dziecko, wyskrobać i spuścić w kiblu jest ich prawem

Obrazek użytkownika Kaczysta

13-04-2024 [06:56] - Kaczysta | Link:

Obrazek użytkownika sake3

13-04-2024 [11:06] - sake3 | Link:

Podobno ,,przypadkiem'' zatrzasnął się w sejmowej toalecie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-04-2024 [07:19] - Tezeusz | Link:

Wkrótce nachodżcy z afryki ubogacą te feministki i będzie wiele mulatów....Porodówki będą pełne.One szczęśliwe a lgbt wniebowzięte...

Obrazek użytkownika spike

13-04-2024 [09:41] - spike | Link:

"Wkrótce nachodżcy z afryki ubogacą te feministki"
właśnie z tego powodu lewaczki chcą bezpłatnej aborcji, by mogły się ubogacać do woli, a jak coś się przytrafi, to wszyscy solidarnie zapłacimy za skrobanki i tabletki PO.
Porodówek nie zapełnią.

Obrazek użytkownika sake3

13-04-2024 [09:56] - sake3 | Link:

@spike.....No chyba nie sądzi pan,że z ubogacania paniusi Lempart i jej wrzeszczących koleżanek zaistniałaby konieczność aborcji Zakładając oczywiście czy znalazłby się chętny śmiałek do tego ubogacania..

Obrazek użytkownika spike

13-04-2024 [12:39] - spike | Link:

Jak powiadają, "na bezrybiu, to i Lampart kobietą", kozy będą zadowolone :))

Obrazek użytkownika juur

13-04-2024 [08:39] - juur | Link:

„Oznacza to pogłębiającą się katastrofę demograficzną. Nie będzie komu pracować na wypracowane emerytury starzejącego się społeczeństwa. Zaradzi temu wprowadzenie eutanazji. Już nie tylko na żądanie lecz na przykład zaleconej przez sąd lub nawet przez trzyosobową komisję, która uzna, że komfort życia starego czy chorego człowieka jest zbyt niski aby pozwolić mu nadal żyć, należy więc go dla jego własnego dobra uśpić, realizując w ten sposób plan depopulacji globu…..” może nie globu ale napewno Polaków. To chyba niemożliwe by koalicja chanukowa miała coś z tym wspólnego?

Obrazek użytkownika sake3

13-04-2024 [12:49] - sake3 | Link:

@juur......No,jak jeszcze będzie się pracować tylko 4 dni w tygodniu wg zapowiedzi guru to faktycznie krucho z wypracowywaniem emerytur starzejącego się społeczeństwa..

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

13-04-2024 [10:36] - Zbyszek_S | Link:

Spadek liczby urodzeń dzieci, obecnie grubo poniżej poziomu przetrwania narodu, jest wywołany zmianą osobowości (tutaj, myślenia, światopoglądu, postaw) polskich kobiet. Kobieta wartościowa to każda, tylko nie matka i pani domu. Wyjaśniałem to tutaj: http://blog.zbyszeks.pl/3307/nie-lubie-dzieci-smutne-wyznanie-polek-i-przyczyna-naszego-wymierania/

Lekarze są uczeni tego, by byli całkowicie posłusznymi wykonawcami nakazanych im procedur. Bycie posłusznym realizatorem procedur daje efekty: bezkarności, zasobności, bezpieczeństwa i/lub awansu zawodowego. Brak u lekarza pełnego akceptacji ustalonych procedur, może prowadzić do ciężkich konsekwencji, jakie przecież obserwujemy.

Procedury mogą być niezwykle pomocne i skuteczne w zastosowaniu, ale mogą być też błędne i szkodliwe w zastosowaniu i chociaż tych pożytecznych jest z pewnością więcej, to jednak uczynienie z lekarza, bezwolnego w istocie "szafarza" procedur, na których ustalenie nie ma on wpływu, daje twórcom tych procedur narzędzie dużego wypływu na zdrowie i życie ogromnych mas ludzi.

Obrazek użytkownika spike

13-04-2024 [12:37] - spike | Link:

-"Zaprawdę powiadam wam, co żeście uczynili najmniejszym z braci moich, mnie żeście uczynili.
Krew ich na głowy wasze i wasze dzieci."

Obrazek użytkownika sake3

13-04-2024 [14:03] - sake3 | Link:

Cywilizacja śmierci jeśli będzie ją się sankcjonować i promować stanie się wkrótce czymś powszechnym i przyjętym.Uznanie aborcji jako prawa kobiet wpisane w akty prawne i narzucane odgórnie spowodują że może dojść do obowiązku aborcji.Metoda niby małych kroczków okaże się niewystarczająca i poprzeczka będzie podnoszona coraz wyżej.Aborcja darmowa,darmowe in vitro,wkrótce pastylki ,,dzień po'' też będą darmowe bo panie feministki już przebąkują,że ich cena może być zbyt duża dla niepracujących przecież piętnastolatek.Nie będzie więc już żadnych barier ani ograniczeń.Panie feministki wrzaskliwe i ordynarne traktują ciążę jako coś wyjątkowo niebezpiecznego i grożącego śmiercią każdej kobiecie.Dodatkowo tłumaczą naiwnym,że dziecko które urodzi jest wrogiem klimatu o który trzeba walczyć.Więc to wcale nie koniec misji jaką się panie podjęły.Już jest rozpatrywana sensowność kliniki ,,Budzik'' jak zbyt kosztownej dla udźwignięcia przez państwo,w innych państwach lekarze bez skrupułów proponują usmiercanie nawet lekko upośledzonych czy chorych przewlekle dzieci.Taka tendencja będzie narastać a nie widać jakoś żadnych sprzeciwów. 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

13-04-2024 [18:28] - Lech Makowiecki | Link:

Pan Izabelo! Przypominam jeden z moich felietonów w tym temacie...

POŻEGNANIE Z POLSKĄ
Ten nostalgiczny tytuł felietonu nasunął mi się po lekturze wyników sondażu na temat przyczyn zapaści demograficznej w naszym kraju. Prawie ¾ bezdzietnych kobiet zapytanych o przyczynę niechęci do prokreacji wybrało odpowiedź: bo nie lubię dzieci… Wystarczyły trzy dekady fascynacji zachodnim stylem życia i mit matki-Polki legł w gruzach! Ale wina za wyludnianie się Polski nie leży po jednej tylko stronie. Spytałem kiedyś atrakcyjną i inteligentną znajomą – kobietę pod trzydziestkę – dlaczego zwleka z zamążpójściem? Odpowiedziała pytaniem na pytanie: A czy dostrzega pan wokół normalnych, męskich mężczyzn? Takich odpowiedzialnych, pracowitych i opiekuńczych – krótko mówiąc – materiał na dobrego ojca i męża? Otaczają nas zniewieściałe maminsynki, duzi chłopcy, egoistyczne samoluby…
Wojna kulturowa wypowiedziana rodzinie przez ideologów gender i rozbuchanego konsumpcjonizmu okazała się skuteczniejsza w depopulacji naszej cywilizacji niż konflikty zbrojne, kataklizmy i wszystkie zarazy razem wzięte... Bo przecież dzieci rodziły się tu od zawsze: podczas pandemii wyludniających całe kontynenty, w okresie klęsk nieurodzaju, biedy i głodu, w trakcie krwawych wojen… I dlatego właśnie odradzaliśmy się – jako naród – po każdej takiej hekatombie! Tej obecnej, cichej zagłady Polaków nie zatrzymają programy 800+, Mieszkanie+ czy Żłobek+... One tylko nieco spowolnią ten proces. Tu trzeba wykonać ogromną, pozytywistyczną pracę u podstaw (nazwijmy ją Odrodzeniem+), która w miejsce cywilizacji śmierci (vide: aborcja, eutanazja, egoizm, znieczulica) ukaże/przywróci młodemu pokoleniu sens życia: świat utraconych wartości i familijny błogostan. Ta wychowawczo-edukacyjna sanacja powinna wyjść z samych rodzin, ze szkół, z kościołów, ze środowisk patriotycznych, z misyjnych mediów... Ogromną rolę mają tu do spełnienia twórcy; w pop-kulturze dominuje dziś wyuzdanie i przemoc. Dajmy znów zielone światło prawdziwej miłości!

Obrazek użytkownika r102

14-04-2024 [14:36] - r102 | Link:

Eee może starczy Zielona Polityka - jak  nie będzie światła i zimno będzie zimą - ludność wskoczy pod pierzyny i jakoś tam będzie z tym Odrodzeniem+  :-)

Obrazek użytkownika izabela

15-04-2024 [00:38] - izabela | Link:

@ r102 ( 14.36)
A jak nie będzie papu pod tą pierzynką ? Będą ssali paluchy? Natomiast zimno może na krótką metę poprawić demografię. Nikomu nie będzie się chciało wychodzić spod pierzyny po pigułkę. Lecz nie wystarczy wyprodukować. Trzeba wyżywić. Możni tego świata wcielający w życie swoje rojenia łudzą się, że dla nich żywności starczy. Nie starczy. Każda rewolucja pożera własne dzieci. Robespierre też wypróbował na własnej szyi zalety wynalazku pana Joseph-Ignace Guillotin' a. Ten ostatni był lekarzem  ( sic!) przeciwnikiem kary śmierci ( sic !) i zwolennikiem szczepień.   Tak to się dziwnie plecie na tym ludzkim  świecie.  

Obrazek użytkownika izabela

15-04-2024 [01:12] - izabela | Link:

@ Lech Makowiecki ( 18.28) 
Uwieńczeniem tej całej degrengolady, tej rewolucji kulturowej jest wpisanie prawa do aborcji do konstytucji Francji. Ludzie zabijali się zawsze z różnych przyczyn. Jedne wojny uznawano za sprawiedliwe inne nie. Ludzie mordowali się dla pieniędzy, z zazdrości, dla przyjemności mordu. Punktem krytycznym jest jednak wykluczenie całej grupy ludzi przez prawo ze wspólnoty ludzkiej. 15 września 1935 r. Reichstag przyjął ustawy dyskryminujące obywateli III Rzeszy żydowskiego pochodzenia. tak zwane " Ustawy norymberskie" ,które wykluczały ze wspólnoty ludzkiej Żydów. Francja wyklucza ze wspólnoty ludzkiej nienarodzone dzieci. Ośrodki opiniotwórcze Francji powołują się na 80% poparcia społecznego dla prawa do aborcji na życzenie . Jeżeli obejrzymy historyczne filmy zobaczymy pełne entuzjazmu babska wrzeszczące podczas przemówień Hitlera, przypominające jako żywo nasze aktywistki. Pewnie te Niemry nienawidziły Żydów , być może miały do tego powody. Lecz twórcy ustaw wykluczających Żydów ze wspólnoty ludzkiej, wyjmujących ich spod prawa, zawiśli na szubienicy po procesie właśnie w w Norymberdze. Holokaust nienarodzonych też będzie miał kiedyś swoją Norymbergę. Nie życzymy szubienicy nikomu, nawet tym głupim ludziom. Życzymy im tylko otrzeźwienia. Zrozumienia w czym uczestniczą. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-04-2024 [06:56] - NASZ_HENRY | Link:

@izabela
  

Badania opiniotwórcze to propagandowy frazes, który na koniku garbusku jeździ 🌹