Klub Ronina: Czy Jarosław Kaczyński powinien odejść?

Zapraszamy DZIŚ (8 kwietnia) na nietypowe spotkanie klubowe:

18.00 - Przegląd Tygodnia Józefa Orła
https://youtu.be/0MTl3U7AYLY

19.15 - prof. Andrzej Nowak vs Józef Orzeł -- Czy Jarosław Kaczyński powinien odejść/zostać?
https://youtu.be/fCDgPGUMB0o

20.00 - b. minister rolnictwa, doradca Prezydenta Jan Krzysztof Ardanowski -- Bruksela vs polskie i europejskie rolnictwo
https://youtu.be/sO4M7q3x-fA

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

08-04-2024 [17:36] - u2 | Link:

"Czy Jarosław Kaczyński powinien odejść?"

W obecnej sytuacji geopolitycznej, nigdy w życiu. Zaczęło się polowanie ubeków na porządnych Polaków więc lider PiS powinien aktywnie uczestniczyć w życiu politycznym.

PS. Przykład idzie z USA, Rosji i ChRL. Tam rządzą coraz starsi ludzie, w dodatku dożywotni dyktatorzy. W Polsce szarogęsi się niemiecki namiestnik, który ma już 67 latek. Więc nie widzę powodu, aby 75-letni PJK miał rezygnować. Ktoś musi bronić interesów Polski w obliczu coraz bezwzględniejszej niemieckiej real-politik.

Obrazek użytkownika Jabe

08-04-2024 [18:00] - Jabe | Link:

Może właśnie po­winien, bo Polsce szaro­gęsi się nie­miecki na­miestnik?

Obrazek użytkownika u2

08-04-2024 [18:14] - u2 | Link:

Dopóki się szarogęsicie nie w swoim domu, nie wolno wam odpuszczać.

Obrazek użytkownika Jabe

08-04-2024 [20:57] - Jabe | Link:

Skoro szarogęsi się ktoś inny, to zawiódł, nie?

Obrazek użytkownika u2

08-04-2024 [22:11] - u2 | Link:

Mnie nie zawiódł, ale ciebie tak, bo chciałbyś, aby nikt tobie nie patrzył na ręce jak sięgasz po nie swoje :-)

Obrazek użytkownika Jabe

08-04-2024 [22:14] - Jabe | Link:

Jaki plan wobec tego re­alizuje Jaro­sław Kaczyński?

Obrazek użytkownika u2

08-04-2024 [22:21] - u2 | Link:

Plan zgodny z moimi oczekiwaniami, ale nie twoimi. Bo w twoich planach leży zniszczenie Polski, a nie jej rozwój. Chodzi przede wszystkim o dorównanie w poziomie życia zachodowi, który co prawda już nieco zachodzi, ale każdy migrant tam ciągnie, do dobrobytu. Podobne zjawisko widać na granicy Meksyk-USA :-)

Obrazek użytkownika Jabe

09-04-2024 [11:22] - Jabe | Link:

No i plan Jaro­sława Kaczyń­skiego do­równania za­chodowi jest re­alizowany przez od­danie władzy Donal­dowi Tus­kowi?

Obrazek użytkownika Jan1797

08-04-2024 [20:41] - Jan1797 | Link:

Powinieneś odejść, 
O koalicjanta z konfy byłoby łatwiej, 
Bez tła gwiazdek, oblicza kpiny. Dalej.

Obrazek użytkownika u2

08-04-2024 [22:16] - u2 | Link:

Panie Janie, z kim tam w Konfie tak naprawdę można wejść w sojusz? Główny teoretyk Konfy na NB, GŚ aka GPS, deklarował wręcz zamiar zniszczenia Polski. Jabe mu jedynie wtóruje, zwykle półzdaniowcami i pojedynczymi wyrazami. JKM, onegdaj oryginalny polityk zrobił się oryginalny na siłę. Mówi nonsensy, aby tylko o nim mówili. Konfa to nie jest ugrupowanie propaństwowe, tylko ultra-liberalne, którego liderem jest Sławomir Mentzen, który miał podobnie jak Donald Tusk dziadka w Wehrmachcie. Może po prostu chcą dokończyć to czego Hitlerowi się nie udało? :-)

Obrazek użytkownika sake3

08-04-2024 [22:36] - sake3 | Link:

@u2.....Konfederacja to partia która w programie ma tylko powiększanie bogactwa ludzi już zamożnych na jeszcze bardziej zamożnych.Społeczeństwo to tylko tło bez znaczenia.Pamietam wpis Bosaka,że jego rolą jest zniszczenie PiS w Sejmie i przyciągnięcie i zagospodarowanie posłów ,,rokujących nadzieję.

Obrazek użytkownika u2

08-04-2024 [23:44] - u2 | Link:

Ale jak zniszczą państwo, w którym osiągnęli swoje bogactwo to tak łatwo jego nie przetransferują za granicę do swoich mocodawców. Rosję czeka wcale nie tak powoli wojenka światowa. Nas prawdpodobnie z Niemcami. Całe szczęście że obecnie rządzi nimi kanclerz Scholz, w młodości ideowy marksista, wróg NATO i USA. Teraz obiecał modernizację Bundeswehry, ale geldu nie ma. No bieda w tym bogatym Rajchu. Ale jak zamienili 19 elektrowni atomowych na ruski gaz, to tam pomyślunku nie mają.

Obrazek użytkownika Jabe

09-04-2024 [00:26] - Jabe | Link:

Pomówienia.

Obrazek użytkownika u2

09-04-2024 [07:28] - u2 | Link:

Kanclerz Scholz obiecywał 100 mld ojro na modernizację Bundeswehr. Łatwo można sprawdzić, ale przekracza to twoje możliwości Jabe. Wiem, wiem, najprostsze sprawy są dla ciebie za trudne jak 5 pewnik Euklidesa :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

09-04-2024 [10:06] - Jan1797 | Link:

Drogi u2, 

Co ten pierwszy -musiał, Przekopem zresztą- pamiętam:))
Ale Kraków; Wczoraj zapytałem;:))
Kto widział te szejset miliardów?
Ktoś taktownie odparł nad kawą;
Mniej więcej tylu, ilu je zobaczy? 
Po czym,
Odkrywam z ucha  bulem lokalnych czytając. Wielki lament.
O sejmik wojewódzki histerią sprawa. To szejset miliardów!
Przez wsi głosowania na manowce! Zniknie lada moment.
Finisz światów opinią tych wirtualnych lokalnie bardów.
Milczałem, Gdy jednak po chwili; Wieś, Im życie modeluje!
Warknąłem bez zwyczaju; Znam na wsi prawdziwych Herosów.
Nie omieszkam, gdy przyjdzie stać obok tych osób.

Wybaczcie;)

Obrazek użytkownika u2

09-04-2024 [11:05] - u2 | Link:

Wieś, Im życie modeluje!

Wczoraj wysłuchałem końcówki wystąpienia ministra Ardanowskiego w klubie Ronina, że wieś nie ma praktycznie reprezentantów w parlamencie. No nie ma, PSL zrobił się partią mieszczuchów, ewentualnie kombinatorów ze wsi, a PiS jest partią mieszczańską, tylko z racji opanowania przez pełomafię większych miast zajmującą się sprawami wsi.

Obecna akcja protestacyjna rolników to reakcja na akcję mieszczuchów pt. "Zielony Ład", którzy są święcie przekonani, że żywność produkuje sie w supermarketach. Minister Ardanowski ostro krytykował PiS, tyle że PiS to nie jest partia wiejska. Agrounia chciała zagospodarować ten wiejski elektorat, dlatego Tusk szybko zagospodarował Kołodziejczaka.

Plany EU są samobójcze w wielu dziedzinach, nie tylko w rolnictwie. Prędzej czy później taka biurokratyczna unia się rozpadnie, bo nie będzie się opłacało jej członkom uczestnictwo w tych wariactwach wymyślanych przez biurokratów, nie mających zielonego pojęcia nie tylko o rolnictwie.

Obrazek użytkownika Jan1797

09-04-2024 [20:26] - Jan1797 | Link:

Bywał tu kiedyś bloger o trochę innej wizji dotyczącej konfederacji. Pisał dobre teksty. Do takich ludzi „piję”:) Jak wielu ich w konfederacji? Czas najbliższy pokaże. Nie piszę o tych, którzy po sprzedaniu ziemi szukają tożsamości siląc się na city liberałów.
Prędzej niż później plany EU są samobójcze w wielu dziedzinach, a zielony ład to nie tylko rolnictwo. Po upadku stoczni przed dwudziestu laty oglądałem wyznania konstruktorów. Pełne nadziei. Ilu z nich przeszło do sektora beauty?

Obrazek użytkownika sake3

09-04-2024 [20:53] - sake3 | Link:

@Jan1797......O którym blogerze (byłym) Pan pisze.? Skąd mamy wiedzieć ,że jego teksty były dobre?

Obrazek użytkownika Jan1797

09-04-2024 [23:45] - Jan1797 | Link:

Damascen Pani Sake :)
Dobrej nocy.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-04-2024 [19:12] - Marek Kudła | Link:

Najwyższy czas panie Kaczyński żeby pan przeistoczył się z prezesa PIS na przywódcę narodowego !  W PIS-ie potrzebni są nowi, młodzi i odważni ludzie, a nie starcy nie czujący zmian szczególnie młodego pokolenia.
Potrzebujemy zmian w strukturach wojewódzkich i powiatowych PIS, a pan nie ma do tego już siły !  Przykładem jest tu Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, który  ma swój komitet wyborczy. Skupia w nim ludzi o różnym światopoglądzie, ale łączy ich jedno:  patriotyzm i działalność na rzecz Tomaszowa !  Tam lewizna i obrażony na niego PIS nie ma nic do gadania !  Marcin Witko pokazuje im jak się wygrywa wybory. 
PIS nie wyciągnął żadnych wniosków z ostatnich lat i jeśli tego nie uczyni w najbliższym czasie,  to stracimy Polskę na zawsze !!!
 

Obrazek użytkownika Es

08-04-2024 [22:31] - Es | Link:

Pis z  Kaczyńskim teraz to bezzębny już , pozbawiony węchu i wzroku  zwierzak , w którym kiedyś  spragnione przywództwa zoo chciało widzieć lwa. Dla Polski to też gwarancja  pomagdalenkowej dychotomii. na kolejne lata. Z Morawieckim na czele, jeśli do tego dojdzie, Pis konkurując z Platformą, bierze kurs na Brukselę jeszcze ostrzej niż do teraz, a wkrótce rozpada się na kilka kanap. Szkoda struktur-pod sensownym przywództwem i mocno zweryfikowanym zapleczem, mogących być podstawą solidnej politycznej siły, zdolnej poskładać rozbite społeczeństwo, a nawet poradzić sobie z brukselskim terrorem.
Szukajcie następcy. Jak powiedziałem sensownego- podpowiem tylko: sentymentalizm jest kiepskim doradcą. 

Obrazek użytkownika sake3

09-04-2024 [11:04] - sake3 | Link:

@Es.....No tak jak to miło słyszeć w usmiechniętej Polsce pełne miłości takie słowa........PiS z Kaczyńskim to bezzębny zwierzak pozbawiony węchu i wzroku.Jeśli do tego dodać wypowiedzi z bogatego asortymentu pana @smiecia pogardliwe i pełne nienawiści czy słowa pana Tuska,ze elektorat PiS-u nigdzie nie pracuje,chla i bije swoje żony i dzieci,czy ogólnie głoszone jakoby jesteśmy prostackimi,niewykształconymi w podeszłym wieku mieszkańcami z zapadłych miasteczek i wsi to jednak wynik wyborów powinien być inny.Taki w granicach 1-2% co najwyżej.Nie pomogła kampania nienawiści i ośmieszania,nie pomogła wasza arogancja i tupet.Wynik PiS aczkolwiek może nie satysfakcjonujący ale jednak wskazuje,że nie wszystkich w Polsce da się zastraszyć bandytami Bodnara czy Sienkiewicza czy próby pobicia kandydata PiS w Tczewie ani zwolnienia z pracy kandydatów PiS ośmielających się startować na prezydentów..Dlaczego bezzębny,prostacki niewykształcony i ,,chlający'' wg was PiS rozumie czym są dla rozwoju inwestycje,które tak ochoczo zwija i likwiduje światła koalicja.?

Obrazek użytkownika Jabe

09-04-2024 [11:25] - Jabe | Link:

Sake interesuje wydźwięk słów, nie ich prawdzi­wość. PiS może być bez­zębny, ale mówienie o tym świadczy o nie­nawiści.

Obrazek użytkownika sake3

09-04-2024 [11:53] - sake3 | Link:

To wydźwięk słów nie jest ważny? Forma przekazu też nie? Idąc tropem pana myślenia można nazwać idiotę idiotą,ale wzbranialibyśmy się mając na uwadze ,że i tak jest dotknięty chorobą.Nazwanie zaś mądrego idiotą ma wydźwięk szyderczy i obraźliwy.W stosunku do PiS-u zaś takie obraźliwe formy nader często stosowane..