Wiec solidarności z Maciejem Wąsikiem przed ZK w Przytułach

20 stycznia 2024, jak co dzień, w Przytułach Starych (ostrołęckie) odbył się protest przeciwko bezprawnemu osadzeniu więźniów politycznych: posłów Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Na wiecu obecna była Roma Wąsik, żona przebywającego w więzieniu w Przytułach Starych Macieja Wąsika. Przemawiał również Jan Krzysztof Kelus - Kawaler Orderu Orła Białego, współpracownik Biura Interwencyjnego KSS „KOR", kompozytor, autor i wykonawca piosenek tzw. drugiego obiegu.
Roma Wąsik podkreśliła: "Bardzo się cieszę, że jesteście Państwo z nami. Dziś mój mąż zadzwonił do mnie i chciał Państwu podziękować. Słyszał, że jesteśmy, że ma nasze wsparcie i to jest dla niego niezwykle istotne. Dostał około 100 listów i kartek. Mówi, że to jest tak miłe, mówił, żeby nie przestawać, bo jest to dla niego niezwykle ważne. Jest to rzecz wzruszająca dla mojego męża. (..) Nasi synowie oczekują, że tata wróci do domu, bo ciągle nie mogą zrozumieć. Wychowani w miłości do Ojczyzny są świadkami takich ponurych zdarzeń. Tata wpajał im zawsze takie wartości, jak bohaterstwo, prawda, sprawiedliwość. Ale widzą, że Państwo upominają się o niego. (...) Nasz protest jet wyraźny, mocny i on brzmi, pomimo niesprawiedliwości, niegodziwości ludzi, którzy podjęli bandyckie działania wobec mojego męża, ale on nie ustanie na drodze do prawdy. Zwyciężymy".

"Musisz być dzielny jak dotąd. Trzymaj się Maćku" - mówił Jan Krzysztof Kelus - "Bardzo cię serdecznie pozdrawiają wszyscy, którzy tu są. Ja wszystkim, którzy tu przyjeżdżają bardzo serdecznie dziękuję. Niektórzy przyjeżdżają autobusami z daleka. To jest wzruszające".

Głos zabrali także: Adam Borowski - działacz opozycji antykomunistycznej, który w przeszłości podejmował - tak jak obecnie Wąsik i Kamiński - protest głodowy, a także Ewa Tomaszewska, odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Wolności i Solidarności, Michał Prószyński, dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Mariusza Kamińskiego oraz poseł Marcin Grabowski. Na wiecu był także obecny prof. Wojciech Polak z Torunia.
Przeciwko osadzeniu więźniów politycznych protestowało ok 100 osób, pod koniec zgromadzenia autokarem przybyła grupa z Gdańska. Zebrani pod więzieniem ludzie trzymali transparenty "Solidarni z Kamińskim i Wąsikiem". Odśpiewano "Mazurka Dąbrowskiego", odtworzono piosenki zespołu Contra Mundum. Wspólnie modlono się o uwolnienie posłów. Skandowano hasło: "Jesteśmy z Tobą", "Uwolnić posłów".
Osadzony w więzieniu w Przytułach Starych Maciej Wąsik przebywający w celi nr 339 reagował na to co się dzieje za ogrodzeniem, pozdrawiając zgromadzonych.Więcej zdjęć: >>TUTAJ<<

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika admin

21-01-2024 [19:37] - admin | Link:

Byłem. Ledwie dojechaliśmy. Przedzieraliśmy się przez zaspy bo akurat trafiliśmy na zamieć. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-01-2024 [21:16] - Siberian Husky Dog | Link:

PAD ułaskawi ponownie Kamińskiego i Wąsika. Ale będzie feta jak będą z więzienia wychodzić

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-01-2024 [20:21] - NASZ_HENRY | Link:

Strusie zakopywanie głowy w piasku kończy się zakopywaniem w śnieżnych zaspach 😉

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-01-2024 [20:53] - Siberian Husky Dog | Link:

Trza walić z grubej rury. Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o delegalizację nazistowskiej PO, czy jak oni tam się teraz nazywają. Banda hejterów na usługach Niemiec, którzy chcą Polskę rozpieprzyć

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-01-2024 [22:05] - Pani Anna | Link:

Wam kury szczac prowadzić, a nie politykę robić.  Możecie się przedzierać przez zaspy, a prezydencik wraz z Kaczyńskim spieprzą nawet tak prosta i oczywistą sprawę.  Szczali w gacie, kiedy rządzili i szczają w gacie teraz, w opozycji. A Kamińskiego dokarmia przez rurkę,  więc nie umrze.  W każdym razie nie z głodu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-01-2024 [07:06] - Tezeusz | Link:

A gary znowu masz brudne i walą jak zwykle gównem takim prosto od osranej dupy putlerka.. Do zmywaka marsz bo wali na całą chatę szambem..ścierwoneonowym. Ciebie tęczowa dokarmianie już nie wyleczy ścierwoneon zamiast mózgu taki tęczowy z błyskawicą. A rurkę to se wsadż....