ZAMYKAMY czyli jaja z pogrzebu

Humorystyczny clip video "Zamykamy" zmontowano po to, by się pośmiać i to dobrze. Dotyczy on okresu rządów ciemnoty i państwowej agresji wobec obywateli, której elementy dalej jeszcze pokutują w postaci procesów lub kar dla lekarzy, którzy w okresie ciemnoty i agresji państwa wobec obywateli, mieli śmiałość wyrażać własne zdanie, które było różne do tego, co władza uważa za "aktualną wiedzę medyczną".

Zgodnie ze znaną władzy "aktualną wiedzą medyczną" zamykano przed Polakami lokale, imprezy sportowe, szkoły, niektóre zakłady pracy, cmentarze, lasy, sklepy, które władza uważała za zbędne itd. Zamykano też masowo Polaków w ich domach i mieszkaniach,bez prawa ich opuszczania. To była tzw. kwarantanna, w pierwszym długim okresie 14 dniowa. Władza zamknęła przed Polakami sporą część służby zdrowia. Co zaowocowało utratą życia przez wielu z nich.

Możemy strzepnąć pył historii, przejść do BIEŻĄCEJ RZECZY, w danej chwili władza i jej ramię medialne zawsze podsuwa BIEŻĄCĄ RZECZ, którą należy się zajmować, po to przynajmniej, by nie zajmować się czymś innym, czym władza nie chciałaby aby się ludzie zajmowali.

Możemy strzepnąć pył historii, bo w końcu przeżyliśmy i jakoś to będzie. Tak sobie mówimy. Bo czasu i energii nie mamy, bo sensu nie ma wracanie do czegoś, co nikogo nie interesuje, bo "zainteresowania" ludzi są własnościa właścicieli i redaktorow mediów. Aż przyjedzie znów czas na odpalenie nam kolejnej plandemii, ale sobie mówimy, że tera to się nie uda.

Dlaczego warto wrócić do "ZAMYKAMY". Dlatego, że wskutek decyzji władzy? Dlatego, że owo "ZAMYKAMY" przyniosło:

  •     przyspieszenie starzenia się na skutek chronicznego stresu,
  •     spadek motywacji i poczucia własnej wartości,
  •     przyjęcie niezdrowego trybu życia, np. nadmierne spożywanie alkoholu i innych używek, obniżona aktywność fizyczna, niezdrowa dieta o niższej jakości odżywczej,
  •     nasilenie się chorób współistniejących, np. wykazano podwyższone ciśnienie krwi i tętno u osób pozbawionych wsparcia społecznego oraz odnotowano zwiększone ryzyko udaru mózgu, wzrost ryzyka chorób układu krążenia i zapalenia płuc na skutek izolacji społecznej.

Kwarantanna i izolacja:

  • podnosi ryzyko chorób sercowo-naczyniowych
  • ma szerokie negatywne skutki psychologiczne
  • prowadzi do wzrostu liczby samobójstw
  • prowadzi do zakłócenia i zmniejszenia dostępności usług opieki zdrowotnej

Nie było społecznego zagrożenia.

Od samego początku plandemii wiadomo było, że społeczne zagrożenie jest na poziomie grypy, choć w indywidualnych przypadkach choroba była ciężka i mogła prowadzić do śmierci. Trzeba jednak odróżnić indywidualne przypadki od sytuacji społecznej, w odpowiedzi na którą podejmuje się działania polityczne i społeczne.

Wskaźnik śmiertelności IFR dla osób do 69 roku życia, wynosił do 0,07%. Drastycznie ten wskaźnik rósł w odniesieniu do osób starszych >70 roku życia i wynosił 2,9 do 4,5%. Całościowo dla społeczeństwo **wid był groźny na poziomie grypy i brak opieki lekarskiej w pierwszej najważniejszej fazie, potem nieumiejętne "zgodne z aktualną wiedzą medyczną WHO" leczenie,  mogły przyczynić się do utraty życia wskutek tej choroby przez wielu ludzi.

Dość dobrze społeczne zagrożenie wspomnianą chorobą ilustruje liczba zapaleń płuc w latach 2019 do 2020. Otóż w roku "wybuchu" plandemii WHO liczba rozpoznanych zapaleń płuc spadła. Spadła w Polsce o 32,7%. Hospitalizacji z rozpoznanym zapaleniem płuc było mniej o 23,9%. Tych chorych było po prostu mniej niż w 2019 roku, w którym ponoć nie było plandemii.

Badania naukowe pokazują obecnie, że wskutek interwencji systemowych, zamykania, ograniczania, kwarantann, ludzie utracili ogromne ilości lat życia. Fachowo? Na jeden rok życia jaki być może zyskano dzięki tym działaniom władzy, ludzie płacili utratą 140 takich osobo-lat.

Działania władz, wrzask, szczucie i terroryzowanie ludzi przez media, niefachowe, a niektórzy mówią prostytucyjne, zachowanie się "ekspertów", wszystko to razem zakończyło się tragedią ludzi. Ci, którzy nam to zrobili, nie ponieśli de facto odpowiedzialności. Rozlicza się tych, co ludzi chcieli bronić przed urzędniczym szaleństwem. Nic dziwnego, że ponownie zaczynają się ukazywać artykuły, zapowiedzi, sugestie... Brak odpowiedzialności to też i brak hamulców oraz wstydu, to przekonanie o bezkarności. O tym, że można. Jeśli zechcemy, jako ogół, a wiele wskazuje na to, że tak się może stać, to ponownie pozwolimy im na ten śmiertelny i niszczący  dla ludzi cyrk. Pamętajmy. Wbijmy sobie do głowy. Nie pozwólmy. Wojna na wschodzie kiedyś się  skończy, a wtedy...?

Tutaj szczegółowe omówienie tematu łącznie z odniesieniem do licznych badań naukowych:
https://ordomedicus.org/oswiadczenie-fundacji-ordo-medicus-analiza-skutkow-zastosowania-masowej-izolacji-kwarantanny-podczas-tzw-pandemii-covid-19/

A na koniec film do obejrzenia
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-12-2023 [18:07] - Pani Anna | Link:

To był podły czas...

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

06-12-2023 [20:41] - Zbyszek_S | Link:

Oby nie wrócił

Obrazek użytkownika Es

06-12-2023 [18:46] - Es | Link:

Zdajesz sobie sprawę,  że to draństwo rozliczyć może tylko "ulica"?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

06-12-2023 [20:42] - Zbyszek_S | Link:

To draństwo mogą rozliczyć tylko spójne i rozumne społeczeństwa, w cywilizowany sposób.. Ulica to zawsze jest zły mechanizm.

Obrazek użytkownika paparazzi

06-12-2023 [19:08] - paparazzi | Link:

Pomijając szczegóły " zamykamy " było na całym świecie a wy chcecie za jeden przekręt zrobić z Polski naród wybrany. Cierpliwości, parafrazując, czy tych trzech za drzwiami jeszcze stoi? Cały świat zareagował w podobny a i gorszy sposób. I dalej parafraza , co innego to nie macie? Nie róbcie tego towarzyszu Zbyszku, nie idźcie tą drogą Sabo.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

06-12-2023 [20:41] - Zbyszek_S | Link:

1. Nie rozumiem dlaczego się pan(i) zwraca do mnie per "Wy". Obrzydliwe komunistyczne zwyczaje nie mogą niektórym przejść.
2. Z tego, że robiono coś ekstremalnie złego i głupiego nie wynika, że to właśnie powinien robić rząd RP, bo jeśli tak to po cholerę nam rząd?
3. To nieprawda, że tak było na całym świecie. Ale trzeba kłamać, żeby bronić Niedzielskiego. W Szwecji tak nie było. W Japonii i Korei Płd tak nie było, za wschodnią granicą też tak nie było. Co więcej, tam gdzie również robili "zamykamy", a nie wszędzie robili, to tyle osób nadplanowo nie zapłaciło za to życiem, co w Polsce.

Ogólna linia obrony oparta jest na zasadzie internacjonalizmu, czyli abdykacji z myślenia i dbałości o dobro Polaków, bo.... tak jest u innych. To jest mentalność komunistyczna i sowiecka, stąd nie dziwi nic.

Obrazek użytkownika terenia

07-12-2023 [08:18] - terenia | Link:

"Pfizer wreszcie się przyznał w sprawie szczepionek na COVID-19. Potwierdzono skutki uboczne." Tu całość artykułu z TV media narodowe  z 27.10.2023 r   https://tvmn.pl/Pfizer-wreszci....
"Cały świat zareagował w podobny a i gorszy sposób" ,to nie jest wytłumaczenie ,czy ludzie całego świata,jak w pewnym wywiadzie stwierdził "ekspert" dr Grzesiowski ,też chodzili w swoich mieszkaniach z nałożoną maseczką i dezynfekowali non stop ręce,tudzież powierzchnie typu,blat stołu,szafki,klamek itp ??? Nie było żadnych merytorycznych dyskusji ze specjalistami a jedynie decyzje administracyjne z powołaniem się na opinie "ekspertów",lecz wyłącznie tych jednobrzmiących,bez wysłuchania innych mających inne argumenty .Nikt nie miał ochoty na próby znalezienia  konsensusu dla bezpieczeństwa nas wszystkich.Smutna,ale prawdziwa konstatacja. Na domiar jeszcze taki kwiatek !!! https://www.bankier.pl/wiadomo...   

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

07-12-2023 [09:51] - Zbyszek_S | Link:

Narracje obronne i ratunkowe są następujące:
1. Ale i tak więcej dobrego niż skutków ubocznych.
2. Wtedy nie wiedzieliśmy.
3. Wszyscy tak robili.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

07-12-2023 [14:26] - Kazimierz Kozio... | Link:

Ani caly swiat ani wszyscy.

Tylko frajerzy dali sie nabrac.

Teraz frajerzy probuja forsowac narracje ze wszyscy sa umoczeni i bylo-minelo wiec trzeba z zywymi naprzod isc itd. a nie rozliczac
 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

08-12-2023 [14:58] - Zbyszek_S | Link:

Przeszłość oddzielamy grubom kreskom.

Ale to już było... i znowu wróciło... hahahahaha