Znakomite wystąpienie premier Beaty Szydło

Nie wiem, może Ona tak zawsze, nie tak często oglądam wystąpienia wyborcze przedstawicieli strony rządowej na którą głosuję. Od przeszło trzydziestu lat do politycznego projektu braci Kaczyńskich nikt nie musi mnie przekonywać. Wiem, że przy tej skali wewnętrznych i zewnętrznych przeszkód, przez te lata wykonali zadanie heroiczne, na zdrowy rozum niewykonalne. Razem ze swoją „drużyną”. Której mocnym punktem jest Beata Szydło.

Nie na wszystko jest czas, skupiam się teraz bardziej na występach liderów przecież prorosyjskiej i antyukraińskiej Konfederacji a zwłaszcza kilku znanych publicystów i innych postaci, którzy w widoczny a w nie do końca dla mnie zrozumiały sposób, z Konfederacją związali swój los. Permanentna i dość paskudna krytyka każdego pociągnięcia rządu, premiera i prezydenta.

Zarejestrowałem jednak, że premier Morawiecki nie „pracuje” ale haruje, jestem pełen podziwu dla jego wytrzymałości mentalnej, chociaż przy takiej harówce, takim poświęceniu i tylu spotkaniach, jak wiemy, zdarzają się z rzadka pewne słowne niezręczności. Jak ta, podchwycona przez światowe media, sprawa pomocy zbrojnej dla Ukrainy. Przy takim tempie i natężeniu pracy wyborczej, OD KILKU MIESIĘCY ciągłych podróżach i spotkaniach, być może to nieuniknione. To jest harówka.

Ale b. premier Szydło i jej wczorajsze wystąpienie w Ostródzie. Pewno jedno z wielu. Zadziwiająco nic nie straciła ze swoich walorów. Spokój, skromność i zwyczajność. W sporcie używa się teraz pojęcia „jakość” . Wielka jakość. Wewnętrzna moc. Ma naturalny i nadzwyczajny jednocześnie dar do mówienia do „zwykłego człowieka”. Trafiającą i do serca, do umysłu i do kieszeni argumentację. Teraz rozumiem, dlaczego niektórzy widzieli by ją jako kandydatkę na prezydenta. Prawdopodobnie dostrzegły to i pobolszewickie i niemieckie ośrodki decyzyjne i medialne, bo pamiętam, że gdy na krótko została premierem i później, niszczyli ją z ogromną zaciekłością.

Niektórzy byli zawiedzeni, że J. Kaczyński dokonał podmiany na stanowisku premiera i zastąpił ją M. Morawieckim. Pomijając perspektywę kontaktów ze światowym bankierstwem i relacji biznesowych, w czym aktualny premier jest dużo mocniejszy, ja traktowałem to jako zdjęcie Pani Premier z linii ciosów, bardzo paskudnych ataków o niebywałym natężeniu. Wystarczy wrócić do archiwalnych numerów „ Faktu” i innej prasy, a jeszcze internet i telewizje. Bardzo mi jej było szkoda. Ale to wskazywało, że widzieli w niej osobę b. dużego formatu, bardzo im zagrażającą . Język jakiego używała, bardzo do mnie trafiał, „służba publiczna”, „grosz publiczny” itp., jako coś naturalnego. I to jak mówiła wczoraj w Ostródzie, nie wiem, może i na innych spotkaniach. Myślę, że Jarosław Kaczyński wiedział co robi wycofując ją wtedy z premierostwa, że widział ją jako ważną postać w dalszej perspektywie. Taką mam nadzieję. Czas pokaże.

Ale kończąc przejdę do mniej miłej sprawy. Takiej orgii podsycania niechęci a wręcz nienawiści do osób z Ukrainy, jaką w ostatnich tygodniach a zwłaszcza dniach prezentują niektórzy publicyści, promotorzy Konfederacji, nie da się pominąć milczeniem. Pogarda, agresja, widoczna mania wyższościowa, opluwanie i wyszydzanie, nie tylko w stosunku do ukraińskich polityków , są różni, dzisiaj taka ekipa, za rok inna,   ale  zwykłych ludzi, jest czymś bardzo smutnym. No przecież to samo słyszało się czasami z ust rosyjskich polityków i publicystów. Ukraina i Ukraińcy to rzekomo nic, zero. Oczywiście wiąże się to z najbliższymi wyborami, „podgrzewaniem” nie zawsze świadomego tej techniki elektoratu. Ale ma to też , TO JEST PEWNIK, na celu próbę zniechęcania naszego społeczeństwa do narodowości ukraińskiej i osób pochodzenia ukraińskiego. Otóż będę z tym na miarę swoich skromnych możliwości walczył, pokazując tą niegodziwą strategię i przyjmując swoją perspektywę, działań pozytywnych. Tam jest wojna i giną ludzie. Nie pozwólmy na to, żeby Rosja i Niemcy się cieszyły, bez względu na to czy zawsze to jest prorosyjsko intencjonalne, czy to próba wygenerowania i umocnienia antyukraińskiego elektoratu, czy po prostu zwykłe i niezbyt rozumne zacietrzewienie. Niektórych stwierdzeń i słów redaktora Gadowskiego, w zasadzie nie da się powtórzyć, bo wstyd, budzą zażenowanie, a panienką nie jestem.

Poniżej zamieszczam krótki filmik od siebie do Ukraińców w Polsce, 2 min., jako próbę nawiązania pozytywnego, informacyjnego kontaktu z ludźmi z Ukrainy, co będę kontynuował. Szanujmy się nawzajem. Nie dajmy się wciągnąć w rosyjski model ludzkiej podłości.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

27-09-2023 [08:55] - u2 | Link:

Pogarda, agresja, widoczna mania wyższościowa, opluwanie i wyszydzanie, nie tylko w stosunku do ukraińskich polityków ale i zwykłych ludzi, jest czymś bardzo smutnym.

Warto posłuchać co ma do powiedzenia w tym temacie dr Orzeł, którego nijak nie można określić mianem ukrainofoba :

https://www.youtube.com/watch?...

Dr Józef Orzeł: Ukrainie uczucie wdzięczności jest obce. Kijów zapłaci słono za przyjaźń z Berlinem

Obrazek użytkownika Jabe

27-09-2023 [09:10] - Jabe | Link:

Państwom uczucia są obce.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

27-09-2023 [09:51] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

u2 : 1. Politycy z natury rzeczy muszą mieć twardszą skórę, chociaż jest sposób narracji który jest "niepolityczny", kopie rowy, co oczywiście cieszy Rosję i Niemcy. 
2. Orła odsłucham , chociaż bajanie o "wdzięczności" zamiast interesach pomiędzy rządami jest dziwaczne.
Odsłuchałem. O tej  nie "wdzięczności" wspomniał w kontekście Zelenskiego i jego ekipy. Rządy się zmieniają, mnie chodzi o relacje pomiędzy zwykłymi ludźmi. Rozsądna gadka Orła.. Lepiej z 30 min kiedy mówi, nie  wybierać jednego zdania. Przyznam że w tej sprawie bliskie mi jest racjonalne i spokojne podejście Ziemkiewicza,
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika u2

27-09-2023 [10:04] - u2 | Link:

Doktor Orzeł mówi o geopolityce. A w polityce miejsca na sentymenty nie ma.

Obrazek użytkownika Darek65

27-09-2023 [09:33] - Darek65 | Link:

"Niektórzy byli zawiedzeni, że J. Kaczyński dokonał podmiany na stanowisku premiera i zastąpił ją M. Morawieckim. Pomijając perspektywę kontaktów ze światowym bankierstwem" - Rozumiem, że to przejęzyczenie i powinno być bansterstwem.
"Razem ze swoją „drużyną”. Której mocnym punktem jest Beata Szydło."
"Ale to wskazywało, że widzieli w niej osobę b. dużego formatu" - No tak, to ma sens, wymieniamy osobę waleczną, silną, twardą na rurkowatego miękiszona, który podpisze wszystko :)

Obrazek użytkownika sake3

27-09-2023 [09:54] - sake3 | Link:

Gdyby nie ustawiczne ataki na Polske ,donosy ,żebranie o sankcje,kary w EU,polityka KE niszczaca Polskę ,nieustanne ujadanie w tym Polaków na PiS to może by inaczej wyglądała rola Morawieckiego jako premiera. Chcecie postrzegać premiera jako rurkowatego miękiszona ale miałby inny wybór wobec chamstwa,arogancji i kłamstw?Przecież gnoicie PiS od 8 lat.,a więc i za premierostwa pani Szydło.Przecież macie niepowtarzalną szansę za pomocą kartki wyborczej złozyć los Polski w ręce tak świetlnych postaci a jednoczesnie twardzieli jak Tusk,NItras czy Trzaskowski. Cierpliwości trochę.

Obrazek użytkownika u2

27-09-2023 [09:59] - u2 | Link:

To że tak zaciekle ujadają na PMM oznacza, że PMM sprawdza się na swoim stanowisku. A weryfikacją PMM na tym stanowisku są obecne wybory. Czy jest tak beznadziejnie i katastrofalnie jak to przedstawiają totalniacy, czy wręcz przeciwnie.

Plan totalniaków demaskuje prof. Nowak w wywiadzie dla radia Wnet :

https://www.youtube.com/watch?...

Prof. Andrzej Nowak: Wojna domowa - taki scenariusz przygotowuje PO i Tusk po przegranych wyborach

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

27-09-2023 [09:59] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Sake3 :) Nigdy nie odpowiadają na pytanie, który rząd był lepszy od tego co jest teraz. Bo takiego nie było. :) Tu chodzi o atak  i negowanie. "Marsjanie" będą lepsi :)

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

27-09-2023 [09:56] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Darek 65 : W Polsce wielu kibiców i w sposób ciągły czuje się mądrzejszymi od lidera. Nic tylko zakładać partię i pokazać wszystkim jak powinno być :). Nasze myśli i oceny to nie realna rzeczywistość. Skoro Prezes tak zrobił, to znaczy, że tak miało być, Morawiecki osiągnął znakomite wyniki. 

Obrazek użytkownika Darek65

27-09-2023 [10:44] - Darek65 | Link:

To po co piszecie swoje teksty ? Oczekujecie hołdów, głosów zachwytu oraz poparcia, czy odniesienia się do tez, wniosków, zawartych w tychże tekstach?
"czuje się mądrzejszymi od lidera" - rozumiem, że Prezes jest nieomylny, a polemika, swoje obserwacje są niedozwolone ?
"Skoro Prezes tak zrobił, to znaczy, że tak miało być" - Prezes ma prawo zrobić, co uważa za słuszne i według niego stosowne, a ja mam prawo się z tym nie zgadzać. Chyba, że to już jest zabronione.
W 2015 roku głosowałem na PIS, którego twarzą była min. Beata Szydło. W 2017 otrzymałem Morawieckiego, do którego nie mam za grosz zaufania. Mam do tego prawo, czy już nie ? To właśnie tacy ludzie, jak bezrefleksyjni popieracze, robią najwięcej szkody. Żadnej krytyki, nawet konstruktywnej, żadnej refleksji, zastanowienia. Tylko bezwarunkowe poparcie. Jeśli wytykasz partii rządzącej błędy, potknięcia, nawet w dobrej wierze, to jesteś zwolennikiem Tuska, ruska onucą. Przypomnę tylko sprawę Ukrainy. Wielu na tym forum zwracało uwagę, że bezrefleksyjne popieranie Ukrainy obróci się przeciw nam. Długo było czekać ?

 

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

27-09-2023 [11:07] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Darek65 ..Jest czas dyskusji, i czas popierania. Jeśli przed wyborami krytykuj się rząd, to znaczy , że chce się go zmienić. Ale trzeba napisać, "kto jest moim faworytem". Inaczej to puste bicie piany. Trzeba być szczerym. Ja popieram PiS, Kaczyńskiego, rząd  i jego ludzi. Z kim mam przyjemność ?

Obrazek użytkownika Darek65

27-09-2023 [12:37] - Darek65 | Link:

"Ale trzeba napisać, "kto jest moim faworytem" - Nic nie trzeba. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że tego nie muszę pisać. Jak już wcześniej napisałem, wielokrotnie na tym forum, i to duuuużo wcześniej niż przed wyborami, wielu z piszących zwracało uwagę na dziwne, a czasami złe postępowanie rządu, a tym samym koalicji rządzącej.  Czy była jakaś reakcja? Masz przyjemność z człowiekiem, który ma już swoje lata, któremu dobro Polski leży na sercu, który w wyważony sposób stara się przedstawić swoje spojrzenie na poruszane tutaj tematy.

Obrazek użytkownika paparazzi

27-09-2023 [21:12] - paparazzi | Link:

"dobro Polski leży na sercu," No, no to który rzad będzie lepszy dla Polski, no który? Złóż go z twoich partyjek. Czekam.

Obrazek użytkownika Es

27-09-2023 [13:31] - Es | Link:

@Darek
Na pytanie gospodarza:który rząd był lepszy już kiedyś odpowiedziałem tak samo. Ale "JPLnadal twierdzi, że nikt mu nigdy nie odpowiada.Dopowiadając: bo nigdy lepszego nie było

Obrazek użytkownika Es

27-09-2023 [11:35] - Es | Link:

"Skoro Prezes tak zrobił, to znaczy, że tak miało być".
To jest swietne. Prezes locuta, causa finita. Święto demokracji pelną gebą.

Obrazek użytkownika sake3

27-09-2023 [13:02] - sake3 | Link:

@Es.......Święto demokracji już pan ma w postaci gloryfikacji pani Holland za kłamstwa które pokazała.Swięto demokracji ma pan też jak panie z tubą ordynarnir wykrzykują wyzwiska,jak samochód kandydatki Gajewskiej oblepiony jest bluzgami pod adresem znienawidzonej przez nią partii.W połaczeniu z jej wrzaskami,że nie ma wolności słowa w Polsce reżimu kaczystowskiego brzmi to jak groteska.Za święto demokracji możemy tez uważać protesty opozycji i szarpanie dziennikarza przez jakiegoś Kołodziejczaka.,czy próbę rozjechania kandydata PiS przez pana z KOD=u.Ciekawe czy szarpanie dziennikarza paniuska sędzia oceni tak samo jak szarpanie torby z tęczowym logo. Jeśli jednak pan nadal znajduje się braki w demokracji to można się spodziewać ,że po wygranych wyborach KO je usunie.Już bowiem zapowiada demokratyczne wyrzucanie oknami,bicie,zwalniani,wsadzanie do więzień.,,faszystów i nazistów.Tak wtedy będzie święto demokracji.Polska zasługuje. Ucieszony?

Obrazek użytkownika Es

27-09-2023 [13:41] - Es | Link:

@sake 
Przecież rozmawiamy o demokracji w PiS, którego istnienie partia cały czs deklaruje. a nie o powszechnie znanych wybrykach kodziarzy. Do czego sprowadzasz dyskusję?Żeby mieścić się w kanonie mam odpowiedzieć,że  w Himalajach kwiatki zakwitły?

Obrazek użytkownika sake3

27-09-2023 [14:29] - sake3 | Link:

@Es.......Żeby rozmawiać o demokracji w jakimkolwiek państwie,w jakiejkolwiek partii należy porównać ją z zasobami demokracji u innych.Tu na NB przyjęło się krytykować PiS za wszystko w tym również za braki w demokracji.Tyle że krytykuje się bez szerszego spojrzenia ,bez porównania i odniesienia.Jak wykonuję analizę to wynik przyrównuję do wzorca, jąk oceniam sytuację czy zdarzenie to w odniesieniu do innych sytuacji i zdarzeń.po to żeby wyciągnąc wniosek czy otrzymać wynik.Nie sprowadziłam dyskusji na manowce tylko podałam przykłady jak opacznie jest w nich traktowana demokracja..Jeżeli panuje pisowski reżim zamykający usta wszystkim ,wprowadzajć cenzurę to jak to pogodzić z jednoczesnym szkalowaniem,wysmiewaniem i obrzucaniem wyzwiskami własnie tego niby reżimu? To w końcu jest ta demokracja czy nie? Panuje reżim czy nie? Zbanowano pana za nieustającą krytykę rządu? Też nie.To może sprawdzić jak to jest z demokracją w innych krajach zamiast walić w PiS bo może się okazać że nienajlepiej.A jak jest w innych partiach z demokracją albo w UE?No właśnie widzimy.Ciasne ramy nic nie wnoszą do oceny jeżeli nie ma szerszego spojrzenia.

Obrazek użytkownika Es

27-09-2023 [14:51] - Es | Link:

@sake 
Demokracja tak jak prawda: jest jedna i jest albo jej nie ma. Nie jest wynikiem do ustalenia przez porownanie z innymi. A w ogole powtarzam rozmawialiśmy o demokracji w samym Pis, a nie w Polsce obecnej czy przeszłej albo gdziekolwiek indziej na swiecie

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

27-09-2023 [18:03] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Sake3  : W PUNKT :):).  A najlepiej jest z "demokracją" w PO. Niemcy przysłali Tuska, ten bez żadnych wyborów porozstawiał wszystkich po kątach, powiedział jakie  "teraz" są zasady, wszyscy mu się grzecznie podporządkowali bo przecież "centrala przysłała" i nikt nie pytał o "demokrację". 
...." .krytykuje się bez szerszego spojrzenia ,bez porównania i odniesienia. Jak wykonuję analizę to wynik przyrównuję do wzorca, jak oceniam sytuację czy zdarzenie to w odniesieniu do innych sytuacji..". Oni stosują się do "wzorca". Ten ich  "wzorzec" krytyki opozycyjnej względem naszego rządu  jest przecież  ustalony,  w Moskwie i Berlinie. Przez odwiecznych wrogów.

Obrazek użytkownika zbychbor

27-09-2023 [12:19] - zbychbor | Link:

@Darek65

Rozumiem, że to przejęzyczenie i powinno być banksterstwem, nie bansterstwem.

Obrazek użytkownika Darek65

27-09-2023 [14:54] - Darek65 | Link:

zbychor
Tak :)

Obrazek użytkownika Es

27-09-2023 [11:30] - Es | Link:

Klapki na oczach są irytujace. Utyskuje Pan nad paroma słowami które wyrzuci z siebie któryś kandydat Konfederacji na wiecu gdzie słucha go 50, góra 100 osób, a stara się ignorować , pominąć milczeniem jako mało ważny i nic nie znaczący dla Polski, okrzyk Zelenskiego na forum ONZ. Słyszany przez cały świat i cytowany w nieskończoność przez wszystkie agencje. 
Co  Polaków powinno bardziej nurtować: wzywanie konfederata do ograniczenia socjalu dla ukrainow I deklaracje odesłania większości z nich do ich kraju jak najszybciej to będzie mozliwe, czy przyklejenie Polakom łatki antyukrainskich kolaborantów Putina i nazistow tradycyjnie? Bo opinia poszła w świat czego osobiście doświadczyłem wypytywany przez ludzi jak to z tą Polska i Polakami jest. Znaj wiec proporcją...
Zelensku wlazl na mownicę i z premedytacja powiedzial to co powiedział, znając konsekwencje swoich słów i siłę ich rażenia. Z tego powodu jakieś odezwy do" braci ukraincow" jakie Pan proponuje są jak ponury żart. Chyba nie na tym polu toczy sie rozgrywka. Nie o to czy pomóc ukraińskiej matce z dziećmi czy nie. 

Obrazek użytkownika Jabe

27-09-2023 [11:48] - Jabe | Link:

Autor ma już pewną wprawę w psio­czeniu na Kon­federację.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

27-09-2023 [13:15] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Es. ja mówię do Ukraińców w Polsce, nie do polityków.  Rządy się zmieniają, a narody pozostają. Na Ukrainie tam u góry też są zapewne różne opcje i zapatrywania. Dzisiaj Zelenski , jutro ktoś inny. Nie wolno opluwać narodu i okazywać pogardy względem zwykłych ludzi. Judzić przeciwko narodowi.  Na froncie też giną i są niszczeni zwykli ludzie. Antyukraińskość Polaków to  marzenie Rosji i Niemiec. I każdy kto wznieca waśnie narodowościowe, zwłaszcza wobec kraju którego mieszkańcy są pod wojną, z automatu realizuje zamysły Rosji, nawet jeśli nieświadomie. Historia nic nas nie uczy? Ten co judzi, jeszcze z tego ma kasę, jakieś kliknięcia, monetyzacje itd. A cierpią następne pokolenia, ruscy zacierają ręce. 

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

27-09-2023 [11:47] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Es  :"Demokracja" wybiera prezesa. I daje mu legitymację do kierowania. Cóż to miało by być w tym dziwnego?  Ja wiem, że każdy by chciał trochę pogawędzić i być wysłuchanym, ale w polityce to polega na tym, że zakłada się partię i kandyduje na pozycję prezesa. Który zostaje demokratycznie wybrany i zarządza. A reszta to opinie, gawędy, "porady", komentarze itd. czyli nie czyn, a słowa. A słowa, jak to słowa, zwłaszcza, jak się za rzeczywistość polityczną nie odpowiada, działają inni.. 

Obrazek użytkownika Es

27-09-2023 [12:00] - Es | Link:

@BJL
Czyli : partia to JA?Polska to JA?
Przydało by się jednak, aby Prezes od czasu do czasu spytał innych o zdanie. Niekoniecznie takich, którzy zawsze powiedzą to co Prezes chce usłyszeć.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

27-09-2023 [13:21] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Es : Prezes ma swoją doradczą Radę Polityczną. Polska zawsze była pełna "napoleonóew" którzy wiedzą lepiej. Polityka wyraża się i realizuje poprzez partie polityczne. Jak ktoś wie lepiej to zakłada partię polityczną, startuje na prezesa i pokazuje swoje talenta. Samo stukanie w klawisze czy obracanie językiem to za mało, na to co Polska potrzebuje. Ale oczywiście po to są blogi, żebyśmy i my mogli sobie pogawędzić. Też to uprawiam. Ale gawęda to nie czyn. Szanujmy tych, co mimo przeciwności potrafią coś praktycznie realizować. 

Obrazek użytkownika Darek65

27-09-2023 [13:48] - Darek65 | Link:

Jeden realizuje się w polityce, choć często trafiają tam ludzie przypadkowi, inny w wolontariacie, a jeszcze inny w pracy z młodzieżą. Każdy dokłada swoją cegiełkę, równie ważną.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

28-09-2023 [00:23] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Darek65 :Tak, dużo racji. Powiedział bym nawet że i praca w wolontariacie i w pracy z młodzieżą, może być dużo bardziej wartościowa, i często nie jest doceniana. I też prawda, że do polityki często trafiają ludzie przypadkowi. Ale... to nie zmienia faktu, że to ta dziedzina,  polityka , decyduje całościowo o  pewnych zagadnieniach, kierunkach zmian w kraju, ekonomii, obronności,  prawie ,programach szkolnych i  TYSIĄCU  innych. To przecież polityka "tworzy" USTAWY.  I tak, jako człowiek doceniając i szanując innego człowieka który pracuje w wolontariacie czy w pracy z młodzieżą, w ogóle z ludźmi, to często  trudne i nieefektowne, muszę być świadomy wagi dziedziny, która może wpłynąć np. na naszą niepodległość. Bez której "bieda". To  inne płaszczyzny życia.  I tak,  to czasami człowiek "przypadkowy", poprzez głosowanie, zadecyduje o sprawach politycznych,  w dobrą lub niedobrą stronę. Takie są realia , i trzeba je przyjąć jako  cenę za "demokrację". Nic na to nie poradzimy.

Obrazek użytkownika Darek65

27-09-2023 [12:42] - Darek65 | Link:

"kandyduje na pozycję prezesa. Który zostaje demokratycznie wybrany i zarządza" - Tak, prezes zarządza, ale za swoje działania jest rozliczany przez radę nadzorczą, w tym przypadku swoich wyborców:)

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

27-09-2023 [13:24] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Darek 65 : Cieszę się, że Darek65 głosuje na PiS i jest wyborcą PiS. To ważne , żeby nas było dużo :).

Obrazek użytkownika Warmia

27-09-2023 [13:51] - Warmia | Link:

Jest takie opowiadanie w książeczce, która jest lekturą dla dzieci z 1 klasy szkoły podstawowej pt Wystraszek. Opowiada historię tegoż małego Wystraszka, który postanawia cały Las. Staje do walki z ogromnym potworem terroryzującym zwierzęta i cały Las. Wygrał - ale nie w walce wręcz, doprowadził Potwora do takiego ataku śmiechu, że tamten pękł.
Pan, proponuje Pisowi walkę wręcz...

Obrazek użytkownika EsaurGappa

27-09-2023 [20:51] - EsaurGappa | Link:

Albo się ogarniemy i waśnie pójdą w zapomnienie albo na własne życzenie zostaniemy zniewoleni na wieki.
W czasie gdy trwa bitwa z dzikimy hordami pogan,w momencie gdy rozgorzała ona do maksimum,gdy są  realne nadzieje na zwycięstwo,nie zmienia się głównodowodzących,to świadczy o braku wiary.

Obrazek użytkownika Jabe

27-09-2023 [21:49] - Jabe | Link:

Jakie zaś realne szanse na zwy­cięstwo? O czym, u licha, mowa?

Obrazek użytkownika EsaurGappa

27-09-2023 [23:25] - EsaurGappa | Link:

Nie twoja to rzecz o czym marzy ten który wierzy.
 

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

28-09-2023 [00:30] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

EsaurGappa : Dokładnie tak. Polacy sami z siebie może by się i ogarnęli na miarę społecznego rozsądku, ale przecież nasi odwieczni sąsiedzi, niemce i ruskie , mają i próbują realizować swoje sępie  plany. A w to wchodzą działania jawne i NIEJAWNE, m.in intrygowanie, dzielenie, przekupstwo  itd.  I tak od setek lat. 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

28-09-2023 [04:12] - EsaurGappa | Link:

Panie Bogdanie aż ciarki mnie przechodzą na samą myśl co właśnie dzieje się wokoło nas,tu na tej ziemi,na ziemi przesiąkniętej krwią niewinnych.Tu nie o Rzeczpospolitą się rozchodzi,ta czy inna bitwa pomiędzy chrześcijanami to zwycięstwo szatana,tu nie ma wygranych,wszyscy żeśmy zbłądzili,tak nie wielu umie się do tego przyznać.Modlę się bezustanku by w mym sercu na dobre nie zwyciężyła nienawiść.
Nie pozwólmy i zróbmy wszystko co w naszych siłach by ciemność która jest w każdym z nas,nie zmogła nas ostatecznie.
To jest najmroczniejszy czas w dziejach ludzkości,proszę mi wierzyć ...widzę to czuję to ..ludzie są "sparaliżowani"ze strachu,i ten  strach przed prawdą o sobie odbiera im siłę by wierzyć że nie wszystko stracone.Fala za falą co raz większego okrucieństwa plugastwa i bezczeszczenia życia,powoduje że ludzie tracą wiarę w miłość,chcą ukryć swóje grzechy i to że wzgardzili słabszymi od siebie,by ich uczyć tego co w człowieku najgorsze,pycha obżarstwo i pijaństwo,gniew,chciwość,nieczystość,zazdrość,lenistwo.
Wierzę i mam nadzieję że tak dla mnie a bardzo w życiu zgrzeszyłem,jak i dla każdego kto czuje się dzieckiem Boga jest ratunek.
Nie chcę odczuwać tego wstrętnego uczucia do "innych" ludzi którym jest nienawiść,walczę z nim,ale to niebywale trudne,ponad moje siły,błagam Boga bym nie stał się niewolnikiem śmierci.
Musimy wspólnie znaleźć siłę przełamać spiralę nienawiści która opanowuję ludzkie umysły.Choć pośróď nas szaleją ludzie mniej lub bardziej opętani nienawiścią,nie dajmy się zarazić tym Zoombie.To jest ta prawdziwa pandemia która nie zabija ciała lecz duszę człowieka.