Konfederacja i jej pro rosyjskie nitki

Przyznaję, że z ulgą przyjąłem zmianę narracji partii rządzącej wobec Konfederacji. Dotychczas przyjęta wobec Konfederacji opcja, pasywność i zostawianie sobie ścieżki do rzekomego „porozumienia” w przyszłości nie wydawało mi się trafną strategią. I chłopcy z Konfederacji, i jej ideolodzy oraz wspierający ją publicyści atakowali prezesa Kaczyńskiego, premiera Morawieckiego, członków rządu i niektórych posłów i europosłów formacji rządowej w sposób często wredny, nieuprawniony i niekiedy skrajnie zakłamany. Brak reakcji nie wydawał mi się dobrym kierunkiem.

Konfederacja jako formacja jest niespójna, ma wiele słabych punktów, nie ma dla Polski żadnych dobrych propozycji a podstawą jej powstania od początku była pomoc innym antyrządowym siłom politycznym w pozbawieniu władzy obozu patriotycznego, czyli  w ostatecznym rachunku zrobienie dobrze ruskim i niemieckim. Wydawało mi się cały czas, że słuszniejsze było by obnażanie prawdziwego oblicza Konfederacji oraz dążenie do zmniejszania dla niej poparcia ze strony niczego nieświadomych i politycznie naiwnych młodszych środowisk. Słuszniejsze, niż liczenie na jakieś późniejsze porozumienie lub pozyskanie do współpracy części jej posłów. / Tak skuteczne jak w tej kadencji w Senacie? / Gdyby ta współpraca miała mieć miejsce, już dawno by nastąpiła.

Konfederacja powstała by, w najlepszym wypadku pełnić rolę formacji Romana Giertycha w 2005 r. , który zresztą ma w Konfederacji silne aktywa. Chwilowa „koalicja z konieczności” była by możliwa tylko po to, by liderzy Konfederacji i zakulisowi współpracownicy mogli działać na powolne pogrążanie PiSu, sypanie piachu w tryby i blokowanie działań ludzi dzisiaj rządzących.

Ze swojej strony , jako włączający się w wybory zwolennik tego rządu, na swego czasu wezwanie do aktywności ze strony Jarosława Kaczyńskiego, mam jak każdy swoje prywatne przemyślenia. I wolał bym z Kaczyńskim przegrać, bo walka o zwycięstwo trwa wtedy dalej, niż z PiSem wraz Konfederacją „wygrać”. Bo Konfederacja to destrukcja. Ma żenujące propozycje, szuka pól do ataku, konfliktu , „obsmarowywania” i opluwania strategi tego rządu na wielu płaszczyznach. A rzekomy perspektywiczny „sojusz” czy współpraca, to perspektywicznie pewna porażka planów Kaczyńskiego i Morawieckiego dla Polski. Dobrze, że ktoś to zauważył.
Wierzę, że formacja Kaczyńskiego, nawet jeśli notowania dzisiejsze były by na poziomie 33,5 %, ma ciągle szanse na wynik 42-45 % i przy korzystnym układzie samodzielne rządy. Których im „nie zazdroszczę”, bo przy takim otoczeniu wewnętrznym i zewnętrznym, to ciężka harówka. Nie przez tydzień, miesiąc ale przez lata. Po październiku z czystym sumieniem zajmę się wtedy, jak dotychczas, swoimi prywatnymi sprawami i planami.
Sam, nawet widząc brzydkie ataki na rząd ze strony Konfederacji i jej otoczenia, dotychczas wprowadzałem sobie pewne ograniczenia by próbując wspierać nie szkodzić. Ale ze strategią „nie reagowania” na ataki Konfederacji nie bardzo się wewnętrznie zgadzałem. Skoro chłopcy, młodsi i starsi, chcą wojować, to trzeba im dawać odpór. „Na pochyłe drzewo, wszystkie kozy skaczą”. Cel partii opozycyjnych, także Konfederacji, jest wspólny. Obalić ten rząd. A są w mocnym towarzystwie, tego samego chcą Niemcy i Rosja. Trzeba być tego świadomym.

A wracając do tytułu. Nitek i nutek rosyjskich jest w Konfederacji sporo. O tym później. Trzeba ludzi uświadamiać. Zresztą, z głosowania za projektem rządowym, by badać powiązania z Rosją w latach poprzednich, wyłamała się tylko jedna posłanka obozu rządzącego, Anna Siarkowska. Przeciw badaniu tych powiązań zdecydowanie była też Konfederacja. / Czegóż tu się bać, jak się nic nie ma na sumieniu? / I akurat Siarkowska przeszła teraz do Konfederacji. Niby drobnostka, ale jednak….

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

24-07-2023 [09:24] - sake3 | Link:

Paniusia Siarkowska sama nie wie czego chce.No chyba że mącić bo na to własnie wygląda.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

24-07-2023 [10:40] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Sake3 : Ledwo przeszła, już dezawuuje działa rządu.. :)

Obrazek użytkownika Jabe

24-07-2023 [09:59] - Jabe | Link:

No i zaczęło się ob­smarowywanie Kon­federacji, bo urosła. Bez krzty konkretu.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

24-07-2023 [10:47] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Jabe : Konfederacja, mając żenujący "program", buduje się na "obsmarowywaniu" rządu. A najlepszym konkretem by pokazać oblicze i do czego zmierza Konfederacja, jest jej obrona i poparcie jej ze strony Jabe. To wystarczy za najlepszy "konkret". To tak jakby nas pochwalił i popierał Jerzy Urban :) . Dziękuję za wsparcie.

Obrazek użytkownika Jabe

24-07-2023 [11:23] - Jabe | Link:

Wolność osobista Polaków i nie­podległość pań­stwowa Polski nie są żenują­cymi celami, moim zdaniem.

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-07-2023 [20:09] - Tomaszek | Link:

Panie Bogdanie 
Może tak na początku trochę umiaru . Niech pan włączy jakieś TVNy czy co tam , zobaczy Pan gdzie leży problem obsmarowywania . A taka jest rola opozycji (póki co) że się rząd punktuje . A każdy program opozycji jest z natury rzeczy żenujący . A Urbana to Pan chyba nie czytał ani nie słyszał jeżeli używa takich porównań . Nie zna Pan Jabego to go pan nie łaja prawie jak jakiś ten zeus . A on po prostu taki jest , czasem nudny czasem (o zgrozo dla niektórych) trafny . Trochę umiaru nie zaszkodzi , bo na koniec wyszło całkiem sympatycznie .
Zdrówka życzę 
Aha
I z Konfederacją też może trochę umiaru .

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [20:30] - u2 | Link:

I z Konfederacją też może trochę umiaru .

Nikt nie zabrania kuń-fie działalności w Polsce. Widać mośki mają wielkie przywileje w Bolanda. Mikke i Braun są nie do ruszenia, choć jawnie wysługują się Putinowi, ale mośki przecież nie będą ścigać mosków. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-07-2023 [20:47] - Tomaszek | Link:

Proste drogi U-bocie to jest darcie japy bo Konfederacja rośnie . Trochę umiaru , bo będzie głupio . 
Byłeś tam? Że się cietrzewisz . https://sportowefakty.wp.pl/sz... . Może też się u prezesa załapałeś ?

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [15:06] - u2 | Link:

zaczęło się ob­smarowywanie Kon­federacji, bo urosła

E tam, ja zacząłem przestrzegać przed JKM na NB już przed pandemią. Kiedy kuń-fa weszła do Sejmu na Wiejską. Z dużym zdziwieniem wysłuchałem wywiadu z JKM, w którym powiedział, że w polityce trzyma go nienawiść do PJK, którego chce zniszczyć, dla dobra młodych, którzy muszą przez PJK emigrować z Polski. Pisałem już o tym parę razy na NB.

PS. Wcześniej chwaliłem JKM jako najbogatszego europosła i brydżystę. Nie przeszkadzały mi wizyty JKM w ambasadzie Rosji w Warszawie i bicie czołem przed Putinem :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-07-2023 [11:46] - Alina@Warszawa | Link:

PiS ma niestety na sumieniu aferę szczepionkową i nieuzasadnioną pandemię, bezprawne zamknięcie gospodarki i ludzi w domach, że o rzezi pandemicznej nie wspomnę ... Na szczęście jest mechanizm demokratyczny, czyli wybory, dzięki któremu możemy wybrać sobie przedstawicieli, których będziemy uważać za odpowiednich do rządzenia w naszym imieniu - OCZYWIŚCIE TYLKO Z TYCH, KTÓRYCH WCZEŚNIEJ WYBRALI JACYŚ PREZESI NA LISTY WYBORCZE!!!!! 
Obiecanki cacanki o JOW-ach wciąż słyszymy, ale jakoś nikt tego nie wprowadził. Mimo to należy iść do wyborów i wybrać kogoś do kogo można mieć zaufanie ( mój ulubiony cytat z pewnego komentarza "gdybym miał możliwość wyboru kapo w obozie, poszedłbym do wyborów"). Bezmyślne głosowanie "tylko na PiS" oznacza wybór takiego indywiduum jak Niedzielski, Szumowski, czy inni z m.s.z, albo m.fin. Nie można też nikogo terroryzować, że tylko PiS, bo to jakby mieć klapki na oczach. 
Prezes PiS wczoraj oświadczył, że nie wyobraża sobie rządzenia razem z Konfederacją. No cóż, może sobie nie wyobraża, ale jeśli wyborcy tak wybiorą, to będzie musiał .... Numer jaki zrobił, kiedy nie chciał koalicji z LPR i Samoobroną, czyli ponowne wybory, wyautowały prezesa na 8 lat (jakby gwiazdek) z polityki - to na jego sumieniu leży całe zło jakie uczynił Tusk w czasie 8 lat swoich rządów! Oddał mu władzę jak poturbowany! Nie sądzę, żeby otoczenie prezesa popierało ten jego pomysł. Tusk nie będzie tak łagodny dla PiS, jak PiS był dla przestępców z PO - wyrżnie ich do nogi bez mrugnięcia rudym okiem.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

24-07-2023 [11:59] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Alina@Warszawa: ..." PiS ma niestety na sumieniu aferę szczepionkową i nieuzasadnioną pandemię, bezprawne zamknięcie gospodarki i ludzi w domach". :):). Oprócz wyborców Konfederacji, nikt już nie pamięta ani nie myśli  "o pandemii". Dobrze , że minęła, jest tysiące ważniejszych teraz tematów. Gdyby tak gromadzić wszelkie takie  zaszłości w swoim sercu i umyśle.... Coś tam było, nie ma, i dobrze, są teraz inne troski. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-07-2023 [12:28] - Czesław2 | Link:

Ma Pani i Konfa dowody na to, że informacje o wadliwości szczepionki były dostępne rządowi w momencie podania pierwszych dawek? Proszę o te dowody. Daty.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-07-2023 [13:46] - Alina@Warszawa | Link:

Przecież w czasie interwencji poselskiej G. Brauna w PZH okazało się, że nie ma żadnych dokumentów nt. badań poszczególnych partii szczepionek na covid-19, bo takie badania ZOSTAŁY ZABRONIONE!!!!!

Obrazek użytkownika Czesław2

24-07-2023 [14:21] - Czesław2 | Link:

Co ma z tym wspólnego PZH? To firmy farmaceutyczne przedstawiały dokumenty na temat szczepionek na poziomie UNI. PZH miał wydać opinię o szczepionce w kilka dni? Co za brednie.

Obrazek użytkownika Es

24-07-2023 [14:53] - Es | Link:

" co za brednie" 
No właśnie. PZH mial wydać certyfikat na podstawie przedstawionych dokumentów badan, ktorych w rzeczywistosci nigdy nie dostarczono, bo ich zwyczajnie nie było. Potwierdzili to sami producenci. PZH pod dyktando różnych " ekspertow" Pyrciów i Horbanów - na listach plac bigfarmy  potwierdziło nieprawdę

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-07-2023 [15:04] - Alina@Warszawa | Link:

PZH jest po to żeby badać skład leków, sprawdzać czy nie są toksyczne - czeski laborant w 2009 uratował Czechów i Polaków, kiedy podał fretkom szczepionkę na ptasią grypę i wszystkie fretki zdechły.
Gdyby w PZH przynajmniej sprawdzili szczepionki na fretkach, myszach, albo szczurach, to może 100 000 Polaków jeszcze by żyło? Mam swoją teorię, że po to została zorganizowana "pandemia", żeby tamte zapasy (zamrożone do -70stC) "wykorzystać", czyli sprzedać za ciężkie pieniądze i łapówy dla przekupnych rządów, albo ministrów zdrowia. 

Obrazek użytkownika sake3

24-07-2023 [12:31] - sake3 | Link:

Alina@Warszawa........To nie PiS wyciął numer z Samoobroną i LPR.....Ja pamietam te wszystkiewygibasy które robiła Giertych i Lepper.Rano wychodzili z koalicji,,w południe racali by na wieczór znowu grozić wyjściem.Wieczne ich roszczenia,niezadowolenie i wymagania,wieczna niepewność co do jutra skłoniły prezesa do wybrania niepewnej drogi.Jeszcze jedna uwaga.Bardzo łatwo pani przychodzi nazywanie nielubianej postaci -indywiduum.Profesor Szumowski jest kardiologiem z wieloma osiągnięciami, pracuje naukowo ,ma za sobą  badania z dziedziny kardioogii,jest uznanym ordynatorem w szpitalu.Nie potrzeba nam takich? Dlaczego ubliża pani komuś oddanemu swojej pracy? Nawet taki Lis po swoich udarach publicznie przyznał,że oddać się w ręce takiego lekarza to szczęście dla pacjenta. 

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

24-07-2023 [12:46] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

sake3 :  .."Nawet taki Lis po swoich udarach publicznie przyznał,że oddać się w ręce takiego lekarza to szczęście dla pacjenta"...  I to jest najlepsza chrześcijańska metoda, opiekować się nimi i pomagać im gdy znajdą się w sytuacjach bardzo ciężkich i ostatecznych. Dzisiaj niektórzy szydzą i wydziwiają, że na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim  rusza wydział lekarski :) . A niejeden albo jego rodzina, tych lekarzy uzna kiedyś za godnych największego zaufania, bo kierujących się sumieniem. Jak pamiętamy, Lekarka, premierka PO wzywała kiedyś swoich kolegów po fachu, tych jej podobnych, do pozostawiania sumienia "w domu". Zapewne tylko dla swojej rodziny. :) Czy to może, widząc ich w różnych sprawach, tak bardzo dziwić?

Obrazek użytkownika sake3

24-07-2023 [14:19] - sake3 | Link:

@Bogdan Jan Lipowicz.......Paniuska Kopacz kazała zostawić sumienia w domu.Pan Tusk przekonywał,że dzieci to udręka dla kobiet,ale nie w przypadku swojej rodziny i wnuków.Jego wnuki to nie udręka,tylko szczęście.Paniuśka Kopacz w Smoleńsku chyba zgubiła sumienie,bo swą współpracę ,,ramię w ramię'' z patologami rosyjskimi skoncentrowała na piciu kawy w prosektorium i pamiątkowe słodkie fotki nie patrząc jak skandalicznie były robione sekcje i jakie pomyłki.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

24-07-2023 [16:37] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

sake3 : Widzę, że serwują nam tu stare , antyszczepionkowe kotlety :):) . Niech się tym grzeją przez kolejne zimy, zdaje się, że to chyba też inicjatywa  i temat z Moskwy, którego zwykłego zjadacza chleba ten temat jeszcze podnieca ? Chodzi o podniecanie i cementowanie tego konkretnego elektoratu?  Dziwne. Przecież gadanie dzisiaj o jakimś cowidzie sprzed kilku lat to jak gadanie o marsjanach... 

Obrazek użytkownika Jabe

24-07-2023 [16:41] - Jabe | Link:

A gadanie o np. przekrętach Plat­formy, czy Smo­leńsku nie jest od­grzewaniem kot­letów? Oj, uwiera ta pandemia.

Obrazek użytkownika Es

24-07-2023 [15:06] - Es | Link:

A jakie tu znaczenie ma że jest dobrym fachowcem? Czy to przeszkodziło mu zmienićw ciągu paru godzin zdanie o sensowności używania masek, albo w złożeniu podpisu pod pamiętnym kontraktem?

Obrazek użytkownika Adam66

24-07-2023 [16:06] - Adam66 | Link:

@sake3
Mengele też był "specjalistą z wieloma osiągnięciami".  Obrona takiego indywiduum jak Szumowski czy Niedzielski, przy obecnym stanie wiedzy na temat przekrętów szczepionkowych, do których nawet bigfarma się przyznaje, to jest co najmniej naiwność.  Polecam starsze komentarze Gadowskiego, tam jest mnóstwo informacji z podaniem źródeł, wiele można się z nich dowiedzieć  i na pewno nie stawia to dwóch wyżej wymienionychg w dobrym świetle.  A tak na marginesie, czy ktoś zauważył zniknięcie z przestrzeni publicznej tej kanalii Fauciego?  I ciekawe dlaczego już się nie pokazuje jego płomiennych występów nawołujących do pobrania kolejnej dawki "dwudawkowej szczepionki", gdzie dumnie głosił, że "nauka to ja"...
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

24-07-2023 [13:13] - Siberian Husky Dog | Link:

@Alina@Warszawa

PiS ma niestety na sumieniu aferę szczepionkową i nieuzasadnioną pandemię, bezprawne zamknięcie gospodarki i ludzi w domach, że o rzezi pandemicznej nie wspomnę

Norymberga dla PIS i rządów w 193 krajach gdzie była pandemia i zamykana gospodarka i ludzi w domach
Nie będą sami na ławie oskarżonych

Obrazek użytkownika Jabe

24-07-2023 [13:37] - Jabe | Link:

Tak, to trybik globalnej machiny.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-07-2023 [15:05] - Alina@Warszawa | Link:

A gdzie są te rosyjskie nitki? Siarkowska? To jedna - z tym, że nie mam pewności, czy zna rosyjski?

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

24-07-2023 [15:25] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Alina@ Warszawa :  .."A wracając do tytułu. Nitek i nutek rosyjskich jest w Konfederacji sporo. O tym później."....Tak napisałem. Większość spraw jest powszechnie znana, chociaż się o nich zapomina, i dopiero zsumowane razem, dają pewien obraz.  Spokojnie, Anna Siarkowska to tu najmniejszy problem. Chociaż..... tak, bardzo mnie zaskoczyła. I jej uzasadnienie gdy została o to zapytana, gdzieś to mam. Ale nie wiem czy jej głosowanie przeciw, nie było jednym z warunków późniejszego przejścia do Konfederacji. Po takim głosowaniu zapewne w PiS straciła szanse. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-07-2023 [15:29] - Alina@Warszawa | Link:

Czyli jak na razie ten wpis, to wroga propaganda i pomówienie bez dowodów? Na zamówienie?

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [15:33] - u2 | Link:

wroga propaganda i pomówienie bez dowodów?

Częste wizyty JKM w ambasadzie Rosji i bicie czoła przed Putinem nie przeszkadzało mi. Dopiero jak JKM wygadał się, że w polityce trzyma go nienawiść do PJK , którego chce zniszczyć, dla dobra młodych, jak się wyraził, otworzyły mi klapki na oczach, że można te wizyty w ambasadzie Rosji, bicie czołem oprzed Putinem  i tę jego nienawiść do PJK połączyć. To nie może być przypadkowa korelacja :-)

PS. Nie tak dawno temu czytałem relacje z wizyty Brauna w Berlinie. Spotykał się tam z politykami AfD i apelował o zniesienie sankcji wobec Rosji, więc kuń-fa jest ugrupowaniem pro-rosyjskim, niezależnie jaka ta Rosja jest. A hasła Brauna "Stop ukrainizacji Polski" oznaczają, że Kuń-fa jest ugrupowaniem anty-ukraińskim. Dlatego ja będę apelować na NB : stop braunizacji Polski ! :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-07-2023 [15:43] - Alina@Warszawa | Link:

A gdzie te konkrety - link do wiadomości o pobytach JKM w ambasadzie Rosji? Pierwsze słyszę! Toż JKM jest brydżystą nie szachistą? Poza tym Konfa to zlepek paru partii z bardzo różnymi przywódcami. Dopiero po wyborach wyjdzie, kto będzie w sejmie i co zrobi. na razie 11 posłów robi więcej niż cała pozostała opozycja. 

Obrazek użytkownika Czesław2

24-07-2023 [15:58] - Czesław2 | Link:

JKM nie wizytował ruskiej ambasady? No qwa, bezczelność. Poszukaj sobie paniusiu nagrań były w internecie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-07-2023 [16:04] - Alina@Warszawa | Link:

Paniusia sobie poszukała: JKM był RAZ na zaproszenie ambasadora FR na balu w ambasadzie razem z innymi zaproszonymi gośćmi, w tym z lewakami oraz innymi ambasadorami. 
Czy to znaczy, że wizytował? Ja nie wiem! Czy brał ruskie pieniądze jak Miller i Cimoszewicz? Nie wiem. Czy ja każę głosować na JKM? Nigdy!
Głosuj sobie człowieczku na Niedzielskiego i Szumowskiego, będziesz i zdrowy i bogaty, o ile przeżyjesz kolejny eksperyment szczepionkowy.

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [18:06] - u2 | Link:

JKM był RAZ na zaproszenie ambasadora FR na balu w ambasadzie razem z innymi zaproszonymi gośćmi, w tym z lewakami oraz innymi ambasadorami. 

Chodzi o tę wizytę tuż po aneksji Krymu w 2014 ? Były później inne wizyty na rautach w ambasadzie Rosji w Warszawie. Słabo szukałaś, droga Alino. Bujać to my, ale nie nas :-)

Obrazek użytkownika juur

24-07-2023 [19:44] - juur | Link:

To nie ma znaczenia ile razy był. Ważne, ze był w czasie gdy nie powinien tam być.
JKM i jego działalność na przestrzeni lat nie wymagają szerszego omawiania, wystarczy, że działał destrukcyjnie na młode pokolenia patriotyczne. Trzeba przyznać, że był, niezwykle, skuteczny w wywodzeniu na manowce tych najbardziej wartościowych, aktywnych.... Widzimy to patrząc np.  na młodzieżówkę PIS o której właściwie nic nie wiadomo. No może znany jest Pan Moskal  jako jeden z autorów "5". Trudno powiedzieć, że było to w interesie rolników i Polski. To jak wychowanek JKM.
Formuła JKM sprawdzała się przez lata to czemu "kierownictwo" miałoby z tego rezygnować?

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [16:03] - u2 | Link:

wiadomości o pobytach JKM w ambasadzie Rosji? Pierwsze słyszę!

Wizytował ambasadę Rosji od dłuższego czasu.

Wiadomość z roku 2014. Wizyta w ambasadzie Rosji JKM z L.Millerem, (był dwa razy na wizytach u Putina w tzw. Klubie Wałdajskim) i z M.Siwcem, ten od całowania ziemi dla A. Kwaśniewskiego :

https://www.gazetaprawna.pl/wi...

Miller, Korwin-Mikke i Siwiec na bankiecie w ambasadzie Rosji. "Nic mi nie wiadomo, że Polska jest z tym krajem w stanie wojny"
13 czerwca 2014, 09:35

- Byłem w ambasadzie rosyjskiej – powiedział Leszek Miller w Radiu ZET. – Poszedł pan do tych, którzy zabrali Krym? – zapytała Monika Olejnik. - Poszedłem do tych, którzy obchodzą swoje święto narodowe, bo nic mi nie wiadomo, że Polska jest z tym krajem w stanie wojny – odpowiedział lider SLD.
Zapytany, kogo spotkał, Miller odpowiedział, że obecni byli liczni ambasadorowie, a spośród polskich polityków wymienił ministra rolnictwa, Marka Sawickiego. - Słusznie, że był, bo grozi nam cały czas blokada eksportu – dodał, komentując obecność polityka PSL na przyjęciu z okazji Dnia Rosji.

Monika Olejnik zapytała o Janusza Korwin-Mikkego, ale Leszek Miller nie spotkał lidera Kongresu Nowej Prawicy. – Nie wszedł w zasięg mojego wzroku. Było dużo ludzi – powiedział.
12 czerwca w Rosji przypada państwowe święto zwane Dniem Rosji. Z tej okazji w czwartek do ambasady Federacji Rosyjskiej zaproszono liczne grono gości.
Jak pisała wczoraj "Gazeta Wyborcza" jednym z nich był Janusz Korwin-Mikke. Polityk przyznał, że przyszedł na przyjęcie jako zaproszony gość, bo w ten sposób chce pokazać, że "Władimir Putin jest dobrym władcą dla Rosjan". - Po raz pierwszy od 20 lat zaprosiła mnie ambasada rosyjska, więc jestem. (...) Jaki jest Putin, taki jest, ale jest to dobry przywódca swojego państwa - powiedział szef Nowej Prawicy.

Toż JKM jest brydżystą nie szachistą?

Doprawdy droga Alino, JKM jest znanym brydżystą, napisał kilka książek brydżowych razem z mistrzem świata Andrzejem Macieszczakiem (zm. w 1986 w wieku 44 lat).  W szachach JKM to żaden gracz, choć miał chrapkę na bycie prezesem PZSzach, czyli Polskiego Związku Szachowego. Pisałem już o tym na NB :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-07-2023 [20:43] - Tomaszek | Link:

Ubocie 
A na ten raut się nie załapałeś ? A może ty też zaliczyłeś szachownicę , tak się cietrzewisz . https://sportowefakty.wp.pl/sz... . Wiesz szachy to bardzo spokojny sport .

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

24-07-2023 [16:48] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

u2  : Nawet jakby Braun leżał plackiem przed Putinem i prosił o interwencję w Polsce, to byśmy usłyszeli, że się potknął i to było tylko tak :):).  To mnie tylko utwierdza , że to rosyjski projekt o różnych odnogach, taka hybryda dla naiwnych opakowana w nazwę Konfederacja. Ale też młodych potencjalnych wyborców nie winię, naiwność to jedno z  praw młodości. Myślą, że złapali Pana Boga za nogę a to rosyjski but. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-07-2023 [16:09] - Alina@Warszawa | Link:

Śmierć ok 200 000 Polaków jak widzę nie jest dla autora wygodnym tematem. Musiał zjechać na JKM na balu w ambasadzie. no i co? To wskrzesiło tych, co zmarli w ostatnich 3 latach z powodu szczepionek i nieudzielenia pomocy lekarskiej z powodu sztucznej pandemii? 
Putin powinien dostać nagrodę Nobla za likwidację pandemii! nieprawdaż? 

Obrazek użytkownika Czesław2

24-07-2023 [16:11] - Czesław2 | Link:

Myli się Pani, umarło 20 milionów Polaków. Ciekawe, ilu by umarło, gdyby połowa medyków zeszła na COVID.

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [16:14] - u2 | Link:

Śmierć ok 200 000 Polaków jak widzę nie jest dla autora wygodnym tematem.

Chodzi o nadmiarowe śmierci w czasie pandemii ? Niewątpliwie jest to skutek pandemii i z tym związanej niewydolności służby zdrowia. Ale z drugiej strony gdyby nie sprawne szczepienia przeprowadzone przez polską służbę zdrowia to nadmiarowych śmierci byłyby miliony, tak jak w przypadku Hiszpanki. Dlatego można rozpaczać nad rozlanym mlekiem, ale mleka z tego płaczu nie będzie. To są proste sprawy.

Putin powinien dostać nagrodę Nobla za likwidację pandemii! nieprawdaż? 

Droga Alino, jedyne co ode mnie Putin aka Putler może otrzymać to uczciwy proces przed MTK w Hadze. Ale wątpię, aby do niego dożył :-)

Obrazek użytkownika Jabe

24-07-2023 [16:37] - Jabe | Link:

Niewydolność była spowodowana nie­odpowiedzialnymi działa­niami władzy, sianiem paniki w szczegól­ności. To bardziej wy­glądało na próbę gene­ralną global­nego tota­li­tary­zmu.

Nie ma podstaw twierdzenie, że bez para­liżu zgonów na kowid byłoby więcej, a już na pewno nie miliony. To właśnie in­wazja wy­kazała nie­zbicie, że zaraza była in­scenizacją.

PiS z Platformą ten prze­kręt po­pierały, co teraz jest nie­wygodne dla nie­których.

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [17:11] - u2 | Link:

nie­odpowiedzialnymi działa­niami władzy, sianiem paniki w szczegól­ności

Drogi Jabe, niewydolność była spowodowana czynnikami wyższymi, niezależnymi od polskiego rządu, który robił co mógł, aby ratować Polki i Polaków przed koronawirusem. A od siania antyszczepionkowej paniki to byliście wy, pieski Putina. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika Jabe

24-07-2023 [17:34] - Jabe | Link:

Bzdura.

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [17:42] - u2 | Link:

Na czym polega ta bzdura według ciebie, drogi Jabe ?

Obrazek użytkownika Jabe

24-07-2023 [18:52] - Jabe | Link:

Ministerstwo jednej choroby nie tylko za­niedbało leczenie pozo­stałych. Stra­szenie, ob­ostrzenia w do­stępie do szpitali, le­czenie przez telefon zebrały żniwo. Te zgony nie były spowodowane wyż­szy­mi czyn­nikami, a paniczną reakcją. Oczywi­ście za­kładając dobrą wolę, nie celowe dzia­łanie. Za­mykanie lasów, megafony na ulicach dają jed­nak do myślenia. No i, gdy na­stała in­wazja, wirus wy­parował władzy z głowy. Nagle rząd prze­stał robić „wszys­tko, co mógł”. I nic się nie stało.

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [19:21] - u2 | Link:

Nagle rząd prze­stał robić „wszys­tko, co mógł”. I nic się nie stało.

Nic nie przestał. Majaczysz. Rząd robi co może, a nawet więcej, to was kuń-fiarzy wqrwia, że rząd uratował życie i zdrowie milionów młodych Polek i Polaków dzięki szczepieniom. Bo wy gardzicie Polską, gardzicie Polkami i Polakami. Wiele razy to napisał GŚ na NB, że chcecie zniszczyć Polskę. To wasz cel.

Obrazek użytkownika Jabe

24-07-2023 [19:30] - Jabe | Link:

Nagle maseczki okazały się zbędne. Ob­ostrzenia zniesiono. A przecież lada moment miał nas zgładzić omikron (czy jak mu tam). I nic.

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [19:53] - u2 | Link:

Nagle maseczki okazały się zbędne. Ob­ostrzenia zniesiono.

Uważasz Polki i Polaków za durni. My Polonaise śledziliśmy pilnie kiedy w końcu umieralność na kowida przestanie nam zagrażać, wtedy zdjęliśmy niepotrzebne obostrzenia, a że akurat wy kacapy zaatakowaliście ukropów to tylko zbieg okoliczności. Kłamać to trzeba umieć drogi Jabe. Dylemat świata polega na tym, że świat nie może przestać istnieć, i to doskonale wiedzą osoby oświecone. Staruch Putin wszczął wojnę,  bo się bał śmierci, widział jak się na oczach starzeje. Bojący się smierci nigdy więcej sie nie odrodzą, mają to jak w Schweiz banku. Zostaną kamieniami polnymi. Jestem litościwy :-)

Obrazek użytkownika Darek65

25-07-2023 [11:08] - Darek65 | Link:

@jabe
Odpuść sobie. Jakakolwiek próba racjonalnej dyskusji nic nie daje. Fakty? Jeśli są przeciw nam, tym gorzej dla faktów.

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-07-2023 [23:51] - Tomaszek | Link:

A co ? O Wołyń ?
A o Hadze to zapomnij , tam ruscy z gebelsami za sznurki ciągają , to dla tego tam tylko murzynów i jugoli ścigają . Bywało sie to się wie .

Obrazek użytkownika sake3

24-07-2023 [16:30] - sake3 | Link:

To już o sepleniącym staruchu w muszce nic krytycznego nie wolno powiedziec? Nawet o balu w ambasadzie na którym tytułował Putina - Jego Ekscelencja Putin? Zresztą nie tylko w ambasadzie w wywiadach do ,,Sputnika'' również. Cóż za laurka.Nawet Rosjanie Putina tak nie tytułują.Tylko patrzeć jak się znajdzie w programie ,,60 minut''Sołowiowa w telewizji Rassija1 gdzie będzie bełkotał o swojej nienawiści do Kaczyńskich.

Obrazek użytkownika spike

24-07-2023 [18:01] - spike | Link:

@Alina
'Śmierć ok 200 000 Polaków jak widzę nie jest dla autora wygodnym tematem.'

"Kowal zawinił, Cygana powiesili", Alino, czy tylko w Polsce były te "nadmiarowe zgony" ??????
3/4 świata było w panice, ludzie w "nadmiarze" umierali, była ogólna panika, za którą stoi nie kto inny jak WHO, dlatego Trump z niej wystąpił, a kto stoi za tą lewacką, zdegenerowaną organizacją, wielki biznes.
Nasz rząd padł ofiarą spisku, jak inne kraje.
Ale faktem jest, że mam pretensje do rządu, za Amantadynę i pozwolenie mafii lekarskiej na szkalowanie dr Bodnara i wielu innych lekarzy, którzy widzieli ten problem jak jest faktycznie.
Dodam, że z mojej rodziny pożegnałem troje krewnych, ale nie mogę wykluczyć, że wielu z nich żyje, dzięki szczepionce.

Tylko nie Konfa, to oszołomy i awanturnicy, jak Kukiz, obecnie nie ma nikogo innego, poza PiSem, nawet lewak Sierakowski  powiedział, że w Polsce żyje się teraz lepiej.

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [18:09] - u2 | Link:

nie mogę wykluczyć, że wielu z nich żyje, dzięki szczepionce.

Lekarze to nie szamani, czy znachorzy, ale fachowcy opierający się na nauce. Starsze osoby mogły wykończyć szczepionki, bo ciało słabsze i bardziej podatne na wirusa, ale młodsze mogły uratować. Lekarze uprzedzali, że osoby starsze szczepią się na własne ryzyko. No i nie było przymusu szczepień.

Obrazek użytkownika spike

24-07-2023 [21:27] - spike | Link:

@u2
"No i nie było przymusu szczepień."
Tak, tak, tylko jak się nie miało "paszportu szczepieniowego" to nie mógł pracować, wyjechać poza granicę Polski. Krewniak pracował w firmie, gdzie niby nie było obowiązku szczepienia, z tym, że musiał pracować sam w biurze, a i tak od kogoś się zaraził, atak wirusa był tak silny, że zasłabł na parkingu, miałem po niego jechać 80 km, by go zabrać do lekarza, ale na tyle się polepszyło, że sam dojechał do swojego domu, przyjechało pogotowie, coś tam zaaplikowali i kazali czekać, obowiązkowo kwarantanna. Zaszczepił się, a i tak miał dwa razy nawrót choroby, teraz ma spokój, nie wiadomo na jak długo i co go zaatakuje.

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [21:35] - u2 | Link:

to nie mógł pracować, wyjechać poza granicę Polski

Ja też nie mogłem wyjechać, (wyjeżdżałem na Lyle Hill, ale to było dawno i nieprawda) co prawda jak wszyscy widzą na NB, nigdzie się nie wybieram. Jam jest alfą i omegą :-)

PS. Albo nie jestem.

PS2 https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Czesław2

24-07-2023 [15:52] - Czesław2 | Link:

Dobrze napisałem kiedyś na forum. Mamy tu przynajmniej 6 do 8 ruskich komentujących Konfederatów. I jeszcze w zaparte idą.

Obrazek użytkownika sake3

24-07-2023 [16:22] - sake3 | Link:

@Czesław.....A mnie pan gdzie zalicza?

Obrazek użytkownika Czesław2

24-07-2023 [16:28] - Czesław2 | Link:

Do rokujących nadzieję, że zrozumie, że Morawiecki z Dudą nie są kryształami. Ich prounine zaślepienie jest porażające.
Nie zaliczam Pani ani do bycia Rosjaninem, ani Niemcem. Tu tego złomu mnogo.

Obrazek użytkownika sake3

24-07-2023 [16:37] - sake3 | Link:

@Czesław2....A któż z nas jest kryształem? Pan może,ale ja na pewno nie,ale mam rzadką umiejętnośc patrzenia na siebie z dystansem. Rządzący są jednak w trudniejszej i innej niż my sytuacji i nie łatwo im być kryształami..

Obrazek użytkownika Czesław2

24-07-2023 [16:45] - Czesław2 | Link:

Pani sake, przecież to tylko moje opinie na podstawie tu czytanych komentarzy. Jeśli ktoś jednak łże w żywe oczy, twierdząc, że JKM  ( nie tylko on w konfie ) nie jest promoskiewski, lub ktoś inny robi mi propagandę miłosiernych Niemców, to zaczynam pękać. Są granice draństwa.

Obrazek użytkownika sake3

24-07-2023 [17:27] - sake3 | Link:

@Czesław2.....Proszę nie wymiękać.Nas tutaj nie proniemieckich,i nie prorosyjskich i tak jest już mało..Powinien dominować obiektywizm,ale to chyba nieosiągalne.

Obrazek użytkownika Es

24-07-2023 [17:47] - Es | Link:

Jeśli kowidowe recepty na zdrowie od der Lejen uratowały życie Polaków to może czas z pełnym zaufaniem przyjąć pozostałe :  kpo jakichś kamieniach milowych- właściwie zapomnieć o nich- przystać na wszystko i na Bliskiego Morawieckiemu  Schwaba i Harrariego. Nie ma się o co chandryczyć. Przecież chcą dla Polski dobrze nie ma się co obawiać. I szczepionki dobre i timmermans dobry i harrari . W ogóle jest dobrze. Tylko niektórzy chcą zaszkodzić. Ale to nie ludzie , to wilki

Obrazek użytkownika u2

24-07-2023 [17:54] - u2 | Link:

Jeśli kowidowe recepty na zdrowie od der Lejen uratowały życie Polaków to może czas z pełnym zaufaniem przyjąć pozostałe

Jakaż pogarda dla Niemki der Leyen, nawet poprawnie jej nazwiska Es nie potrafisz napisać, ale Brauna i Mikkego nie śmiałbyś tak obsztorcować :-)

Obrazek użytkownika marsie

24-07-2023 [23:55] - marsie | Link:

Właśnie byłem kilka dni poza domem (bez komputera!), dopiero teraz tu trafiłem –antypolski festiwal idiotyzmu! Powiem tak – świadomie przyjąłem szczepienie Moderną (taka amerykańska!), co, nie ukrywam, pomogło mi odwiedzić wtedy greckie wyspy (było super!) i spokojnie (odpukać!), mogę powiedzieć – nie chorowałem i czuję się świetnie! Co do JKM – już parę lat temu nazwałem go w Biuletynie "ruskim pajacem w muszce" i to podtrzymuję, a co do PiS – można być "pożytecznym idiotą", ale idiotą? Aktualnie nie ma w Polsce żadnej innej siły (pomimo pisowskich błędów", o których również piszę), która mogłaby Polskę (patrz Tusk!), uratować przed rolą "niemieckiego" (bo UE to Niemcy!), podnóżka!
Pozdrawiam "chłopców i dziewczęta" z NB!
 

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

25-07-2023 [12:52] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

marsie : I ja, zgadzając się akurat z zamieszczoną  treścią, pozdrawiam.

Obrazek użytkownika marsie

25-07-2023 [16:41] - marsie | Link:

- Alina@Warszawa – tylko, że ja wziąłem dwie i dość – pozdrówka!

Obrazek użytkownika Niezalogowany

26-07-2023 [12:18] - Niezalogowany | Link:

Panie Bogdanie, nihil novi, "Konfederosja" od zawsze była przechowalnią "kadr" minionego ustroju. Nie sądzę, że to przypadek, ci ludzie zostali po prostu odddelegowani do tej pseudopartii przez swoje dawne "naczalstwo":
"Na początku maja „Gazeta Polska” ujawniła, że jednym z kandydatów Konfederacji do Sejmu będzie Ireneusz Jabłoński, który współpracował z wywiadem PRL. Informacje o jego starcie potwierdzono na wtorkowej konferencji prasowej ugrupowania."
https://niezalezna.pl/492510-p...