W NIEMIECKIEJ PAJĘCZEJ SIECI

Postanowiłem zadać sobie trud i policzyć działające w Polsce niemieckie instytucje. Po pierwsze zauważyłem, że wszystkie one deklarują „wspieranie” Polski w różnych dziedzinach począwszy od kultury, oświaty, gospodarki, nauki po politykę. Przez te wszystkie lata od „kiczu pojednania” polsko-niemieckiego tak naprawdę te niemieckie i polsko-niemieckie instytucje działające w Polsce reprezentują i realizują niemieckie interesy, a ich bezczelność w szkodzeniu szeroko pojętej polskiej racji stanu z każdym rokiem nabiera na sile. Z moich wyliczeń wynika, że ta oplatająca Polskę niemiecka pajęczyna liczy 36 instytucji z czego te najbardziej znane to takie przybudówki niemieckich partii politycznych finanswane z federalnego budżetu jak: Fundacja Konrada Adenauera, Fundacja im. Friedricha Eberta, Fundacja im. Friedricha Naumanna - Fundacja na Rzecz Wolności,  Fundacja im. Heinricha Bölla, Fundacja im. Róży Luksemburg. Nie raz na łamach „Warszawskiej Gazety” opisywaliśmy skandale związane, z finansowym wsparciem udzielanym przez niemieckie fundacje różnym przedsięwzięciom organizowanym przez totalną opozycję, co w oczywisty sposób jest mieszaniem się w wewnętrzne sprawy Polski. Oczywiście na największe wsparcie zawsze może liczyć działająca w Polsce niemiecka partia Platforma Obywatelska z jej przewodniczącym Tuskiem, który został przez Berlin namaszczony na niemieckiego delegata ds. obalenia polskiego rządu.

Kiedyś w jednym z artykułów pisałem, że uczciwość wymaga, aby opinia publiczna była informowana o tym skąd zapraszanym do mediów politykom, ekspertom i różnej maści komentatorom wyrastają nogi, bo przecież nie mogą być obiektywni ci, którzy otrzymują kasę od niemieckich instytucji działających w Polsce. Przykłady można mnożyć. Weźmy na warsztat nazywanego „mózgiem Nowej Lewicy” posła Macieja Gdulę związanego z Krytyką Polityczną.
W 2017 roku Gdula za pieniądze niemieckiej Fundacji im. Friedricha Eberta  przeprowadził badania i napisał opracowanie pt.:Neoautorytaryzm w polskiej polityce z perspektywy małego miasta. Tak naprawdę przeprowadzony projekt miał dać odpowiedź na pytanie: jak pokonać PiS. Pisałem o tym w jednym z felietonów na naszych łamach przewidując błyskotliwą polityczną karierę Gduli. No i stało się. Dzisiaj ten syn komunistycznego aparatczyka i zaufanego Kiszczaka, towarzysza Andrzeja Gduli jest posłem Nowej Lewicy i „gadającą głową” rozchwytywaną przez wiodące media.

I jeszcze jeden przykład. Fundacja Współpracy Polsko Niemieckiej prowadzi program stypendialny dla dziennikarzy, który jak czytamy na stronie fundacji: „umożliwia dziennikarzom otrzymanie dofinansowania w wys. do 3.000 euro na pokrycie kosztów kwerendy do artykułu lub reportażu (prasowego, radiowego, telewizyjnego), fotoreportażu, bądź publikacji internetowej, a także książki – w Polsce, Niemczech lub w krajach sąsiednich”. Dla wybranych fundacja organizuje również warsztaty. Oto przykład. W 2012 roku, czyli już po inwazji Rosji na Gruzję i po zamachu smoleńskim w ramach takich warsztatów zatytułowanych „Inside Russia” 11 wybrańców, czyli dziennikarzy, reporterów i fotoreporterów z Polski i Niemiec wyjechało do Rosji, gdzie między innymi spotkali się z wpływowym posłem Jednej Rosji, Robertem Szlegelem. Jedna Rosja to najwieksza partia polityczna w Rosji wspierająca zbrodniarza Putina i stanowiąca jego polityczne zaplecze.  Co ciekawe człowiek Putina i były deputowany do rosyjskiej dumy Szlegel mieszka dzisiaj w Niemczech. Niestety, póki co nie udało mi się ustalić, którzy to dziennikarze z Polski skorzystali z tych warsztatów lub zainkasowali po 3000 tys. euro za napisane artykuły i reportaże.

Polska, co oczywiste, jest najmocniej w Europie opleciona pajęczyną przeróżnych niemieckich instytucji, ale podobną działalność prowadzą one i w innych krajach. Ostatnio pojawiła się nadzieja, że za te niemieckie ekspozytury, ktoś się w końcu zabierze, bo doszło do bardzo ciekawego i korzystnego z punktu widzenia interesów Polski precedensu. We Francji najwidoczniej ktoś doszedł do wniosku, że już czas głośno powiedzieć niemieckim fundacjom DOŚĆ. Wpływowy francuski tygodnik L’Express napisał: „Niemcy robią wszystko, co w ich mocy, aby francuski przemysł nie mógł cieszyć się tanią energią, a tym samym zyskać znaczącej przewagi konkurencyjnej”. Cały artykuł odnosił się do opracowania francuskiej Szkoły Wojny Gospodarczej (École de Guerre Économique), w którym między innymi czytamy: „Niemcy, za pośrednictwem swoich fundacji, wpływają na stosunki gospodarcze u swoich partnerów zagranicznych, głównie: Francji. Organizacje te udowodniły, że są agentami wpływu. Celem osłabienia francuskiego przemysłu i gospodarki w ogóle, a także dla zapewnienia własnej hegemonii na tym polu na poziomie europejskim, Niemcy destabilizowały francuski przemysł jądrowy poprzez blokowanie europejskich instytucji, wywieranie ciągłej presji na europejską politykę”. Warto zauważyć, że chodzi tu dokładnie o te same niemieckie fundacje, które Niemcy zainstalowali w Polsce. Francuski raport wprost wymienia Fundację Heinricha Bölla i Fundację Róży Luxemburg.

Może polskie władze w końcu nabiorą odwagi i tak jak Francuzi nazwą rzeczy po imieniu traktując te fundacje wprost jako wrogą agenturę niemieckich wpływów w Polsce? Ostra reakcja francuskich mediów powinna ośmielić nasze służby i rząd do bardziej odważnych działań zwłaszcza, że planowane są u nas potężne inwestycje w energetykę jądrową. Niemiecka agentura wpływu działająca pod przykrywką przeróżnych fundacji i instytutów dysponuje potężnymi środkami finansowymi. Jak pisze francuski L’Express: „Ogólna dotacja przeznaczana przez Bundestag na wszystkie fundacje polityczne stale rosła. W 2000 roku było to 295 mln euro, w 2014 już ponad 466 mln euro, a w 2023: 690 mln euro". Czy jeszcze dziwią kogoś ataki na Turów i niemieckie pomruki na polskie plany budowy elektrowni jądrowych? Możemy zamieniając Francje na Polskę powtórzyć za L’Express: „Niemcy robią wszystko, co w ich mocy, aby polski przemysł nie mógł cieszyć się tanią energią, a tym samym zyskać znaczącej przewagi konkurencyjnej”. Francuzi mają jednak to szczęście, że ich sędziowie nie współpracują z niemiecką agenturą wpływy tak jak sędziowska kasta w Polsce. To przecież sędzia Jarosław Łuczaj ku uciesze Niemiec wydal decyzję o wstrzymaniu inwestycji w Turowie. To polscy sędziowie jeżdżą do Berlina odbierać najróżniejsze nagrody przyznawane tak naprawdę za anarchizację polskiego państwa zgodnie z życzeniami Niemiec.

Ostatnie głosy dochodzące z Niemiec oraz dotyczące Polski skandaliczne wypowiedzi tamtejszych polityków świadczą o zamieszaniu i panice związanej z jesiennymi wyborami w Polsce. Niemcy najwyraźniej obawiają się, że ich lokaj Tusk może nie wywiązać się z powierzonego mu przez Berlin zadania. Bez odsunięcia PiS-u od władzy nie uda się Niemcom na nowo nawiązać współpracy z Rosją. Nie uda się rownież powstrzymać wielu kluczowych inwestycji, takich jak rozbudowa portu kontenerowego w Świnoujściu, budowa elektrowni jądrowych, Centralnego Portu Komunikacyjnego czy programu rozbudowy polskiej armii. O tej niemieckiej panice może świadczyć również kolejna wymiana ambasadora Niemiec w Warszawie. Nazwisko następcy Thomasa Baggera nie jest jeszcze znane, ale w chwili gdy piszę te słowa mówi się o osobie pełniącej w tej chwili funkcję ambasadora RFN w innym kraju. W każdym razie to nie jest normalne, że po niespełna roku spędzonym w Warszawie Bagger został odwołany do Belina. Przed opuszczeniem Polski zdążył jednak udzielić wywiadu „Rzeczpospolitej”, która wykazała wielkie zrozumienie dla niemieckiego dyplomaty, któremu przyszło pracować w tej „wstrętnej pisowskiej
Polsce”. Bagger odpowiednio naprowadzany pytaniami stwierdził, że: „Widać wyraźny zamiar naszkicowania karykatury Niemiec i relacji polsko-niemieckich w polskiej debacie publicznej. Nie chcemy na to odpowiadać, bo to nie prowadzi do poprawy naszych relacji, lecz jedynie eskalacji sporu”. Z kolei pytany o reparacje dla Polski odtworzył tę starą niemiecką bezczelną śpiewkę: „Stanowisko niemieckiego rządu jest jasne: sprawa reparacji jest prawnie zamknięta i to się nie zmieni”. To już kolejny potomek narodu ludobójców i grabieżców, który mówi nam: Polacy nic się nie stało, więc nasza postawa się nie zmieni.  

Bagger ewidentnie rżnie głupa, ponieważ „zamiarem naszkicowania karykatury Niemiec”  nazywa demaskowanie prawdy o wrogiej polityce swojego kraju wobec Polski. Na całe szczęście ta prawda coraz szerzej dociera do polskiego społeczeństwa. Bezczelne, pyszałkowate i aroganckie szwaby nie widzą niczego niestosownego w mieszaniu się  wewnętrzne sprawy Polski. Oni traktują nas jak państwo skolonizowane i wprost dyktują, kto ma rządzić Polską. „Grupa Webera” jest bardzo liczna.

Artykuł opublikowany w „Warszawskiej Gazecie”

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

11-08-2023 [17:14] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Kokos26: Potrzebny tekst. Takie rzeczy powinny trafiać  "pod strzechy".

Obrazek użytkownika u2

11-08-2023 [20:20] - u2 | Link:

niemiecka pajęczyna liczy 36 instytucji

Warto wspomnieć o 4 konsulatach Niemiec w Polsce, we Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie i Opolu. Taki konsulat we Wrocławiu liczy 800 etatów. Muszą być bardzo zarobieni obsługując te 36 instytucje Niemiec w Polen :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

11-08-2023 [18:45] - Czesław2 | Link:

Widać, tak musi być . NIKOMU z rządzących obce wpływy instytucjonalne nie przeszkadzają. Gadać można do upojenia, decyzji żadnych. Jak TVN.

Obrazek użytkownika smieciu

11-08-2023 [18:58] - smieciu | Link:

No to Niemcy powinny wykonać ostatni krok i pozakładać trochę tych niemieckich fundacji u siebie. Bo już od dłuższego czasu cienko przędą. Gospodarka stoi, morale upada, społeczeństwo w stagnacji. Podczas kiedy inni, mający te fundacje, odjeżdżają. Do roboty Niemcy!

Obrazek użytkownika sake3

11-08-2023 [19:08] - sake3 | Link:

A co może zdziałać rząd przy tak wielkim nacisku? Proszę się zastanowić. Ile tych fundacji już obsiadło Polskę.Rozsadzania Polski od wewnatrz tez pan nie widzi.Proszę spojrzeć na Gdańsk,na Warszawę,Wrocław czy Poznań.Przecież tam wszyscy prezydenci są zniemczeni.Dla byle jakiego medalu wypinają dumnie pierś nawet nie wiedząc,że przyjmują odznaczenia imienia największych polakożerców.Co może zrobić rząd jeśli samorządy sa władne i przyjmują na potęgę niemieckie śmieci? Potraficie tylko bezmyślnie atakować rząd  o wszystko.Nie potraficie niczego docenić i razem z Tuskiem i wstretną larwą z tubą na spędzie drzecie się ordynarnie.. 

Obrazek użytkownika smieciu

11-08-2023 [19:37] - smieciu | Link:

sake nie czujesz parodii tego całego standardowego pisowskiego punktu widzenia?
Z jednej strony PiSowcy twierdzą że są otoczeni przez siły zła. Niemców, UE, Rusków, Komuchów itd, no wyliczałem ostatnio. Zadając pytanie. No jak sobie poradzili? Jak sobie radzą tak dobrze? Przecież jesteśmy gospodarczym liderem Europy. Kwitniemy. Rozdajemy karty politycznie także jako kraj nadający ton w konfrontacji w Ruskami. Jakim spsobem? No chyba tylko dlatego bo są tam w PiSie geniusze strategii politycznej i gospodarczej. Ludzie tacy jak Sasin!, Misio Kamiński!, Terlecki i ... no są tam z pewnością nieznani mi jeszcze inni znakomici posłowie. Którzy radzą sobie w tym wrażym środowisku. Które ciągle tylko dybie i dybie, rzuca kłody, mąci ale szczęśliwie Polskę chroni nasz wspaniały rząd.

Który tylko nie potrafi przeszkodzić Niemcom w wysyłaniu do nas śmieci.
Choć wszystko inne potrafi! I to znakomicie!
Potrafi wziąć pod but knowania wypinających pierś Niemcom samorządowcom. Mają samorządy więc kasę!
Ale ciągnie ich do tych niemieckich śmieci. Tak silnie że nawet nasz najgenialniejszy rząd świata, śmiało radzący sobie z całym złem świata, nie potrafi temu przeszkodzić :)

Obrazek użytkownika tricolour

11-08-2023 [19:43] - tricolour | Link:

@smieciu

Ona tego nie zrozumie, bo ona w jednej chwili mówi, że wszystko kwitnie, by zaraz powiedzieć, że rząd nic nie może, bo kłody.

 

Obrazek użytkownika smieciu

11-08-2023 [19:55] - smieciu | Link:

Patrząc na historię z Turowem można dojść do wniosku że rząd jest wręcz zadowolony i zachęca Niemców do przywożenia tych śmieci. Potem się je podpala i krzyczy: Źli Niemcy, Samorządowcy. Paliwko napędzające te wszystkie lęki pisowskich wyborców płynie.
Nie zdziwiłoby mnie to.

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2023 [08:43] - sake3 | Link:

@smeciu.....No tak ,rząd podpalił śmieci.Widziano jak Kaczyński w Zielonej Górze przekradał się na śmietnisko opuszczone przez firmę Awinion i podpalał. Tyle że to nie rząd a władze miasa Zielona Góra w osobie prezydenta z PO zawarła skandaliczną umowę,starosta ziemi zielenogórskiej i marszałek województwa lubuskiego paniuśka Polak przyklepali.Gdzie pan tu widzi Rząd? Każde pana zdanie to kłamstwo Kto nie dopilnował by firma wywiązała się z ustaleń ,płaciła ? Rząd? Kto pozwolił by ta szemrana firma niemiecka  zwyczajnie zwiała? Rząd?

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-08-2023 [10:06] - Pani Anna | Link:

@sake3
Niby człowiek miał czas przywyknac do oslicy, ale oslica wypisuje takie herezje, że wątroba boli. Gdzie są i komu podlegają służby celne w tymkraju? Co robi i komu podlega wojewoda? 
Co robi i komu podlega prokuratura i policja? Kto stanowi prawo, które pozwala w wozić do tenkraju wszelki syf, a opłaca się to robić bez wzgledu na "konsekwencje"? 

Obrazek użytkownika sake3

11-08-2023 [20:32] - sake3 | Link:

Niech się pan nie popisuje tak tą ironią a chwilę zastanowi.Czy Polska jest w ruinie jak to utrzymuje pana pomarszczone guru?Nie ,Polska w tej chwili jest na dobrej drodze do rozwoju o czym świadczą ratingi i statystyki.Czy ktoś z rządu twierdzi,że jesteśmy potęgą gospodarczą? Nie,po prostu sobie radzimy Czy rzucane są kłody pod nogi?Tak i to wielkie Hołdy składane przez Sikorskiego czy Bodnara proszącego Niemców o opiekę nad Polską.nie rażą pana ?Śmieci prezydenci miast przyjmują nielegalnie,robiąc interes pod stołem a jak coś jest nie gra to oskarża się rząd.No i to dybanie....Jak pan określi donosy słane do Brukseli? I jaki wpływ ma na to rząd choćby najlepszy? Wiele się udało ale dla pana to tylko powód do ataku. Czyli jak rozumiem pan wolałby,żeby było źle.A skoro nie jest tak źle to trzeba do tego doprowadzić.Nie pamięta pan że to hasełko pana kolegów ,,im gorzej w Polsce tym lepiej.'' No i robicie wszystko żeby się nie udawało,jatrzycie wyzywacie,poniżacie.Nawet Orlen wam przeszkadza ..Wiele się może udać o ile pana niemieccy przyjaciele nie zablokują planowanych inwestycji.Już postulują zamknięcie kanału pod Świną bo to to zmniejsza ich dochody z turystyki a to jeszcze nie koniec blokad z waszym poparciem.Dla pana każdy z rządu to głupiec,elektorat głupi ,ja tępy tłuk.A co sobą reprezentujecie? 8 gwiazdek?..

Obrazek użytkownika HenrykH.

11-08-2023 [21:05] - HenrykH. | Link:

 Ma Pani zdrowie -:)

Obrazek użytkownika sake3

11-08-2023 [21:20] - sake3 | Link:

@HenrykH.      Na szczęście istnieje cos tak wspaniałego jak kawa. Ona pozwala mi mężnie znieść czytanie mojego ulubionego dyskutanta pana @smieciu,a nawet się ustosunkować.do treści.

Obrazek użytkownika tricolour

11-08-2023 [19:41] - tricolour | Link:

Hehehe...a'propos Turowa: "Podziemna bariera odgrodziła kopalnię Turów od zasobów wód po czeskiej stronie. Test tzw. ekranu przeciwfiltracyjnego trwał rok i spowodował wzrost poziomu wód podziemnych o ponad 4 metry. Kopalnia Turów zobowiązała się jeszcze do usypania wału ziemnego wzdłuż południowej granicy. Po zadrzewieniu, wał ma skutecznie odgradzać Czechów od uciążliwego miejsca wydobycia węgla brunatnego"

I po co się było pieprzyć latami, płacić kary, by potem, na sam koniec zbudować to, czego od razu chcieli Czesi? Dokładnie taka jest cała przewodnia siła narodu i jej słońce Turowa.

Obrazek użytkownika smieciu

11-08-2023 [19:46] - smieciu | Link:

Ale zauważ trciolour, wyrąbał PiS te miliony w błoto ale jaką legendę dzięki temu stworzył! Powstają teraz takie banialuki jak powyższe autora wpisu. Nie byłoby tego gdyby PiS załatwił sprawę jak należy. Byłaby cisza. Czesi byliby spokojni. Niemcy też.
Dzięki temu jednak że PiS nic nie robił teraz ma to czego chciał: Źli Niemcy dybią, Czesi, Turów chcą zamknać.
PeOwcy to małe pikusie przy rozmachu propagandy PiS. Nie ma takiej kasy, której nie byliby w stanie przewalić by ludkom wbijać swoje gwoździe do łbów.

Obrazek użytkownika spike

12-08-2023 [00:04] - spike | Link:

@tri - @smieciu
tak się zastanawiam, kto na którym wierzchem jedzie.

Te ekrany powstały w kilka dni??
one były już dawno, a swoją drogą, to też jakaś ściema, skoro ta woda ma spływać z Czech, to gdzie ona się podziewa, logicznie kopalnia powinna być zalana.

W TV był reportaż z jednej czeskiej wsi, która "usycha" z braku wody, okazuje się, że ci mieszkańcy nie mają problemu, tym bardziej, że mają wodociągi, pytaniami i aferą byli zaskoczeni.

- a potem była zmiana :)))))
Zawsze mnie intrygowało to, że wszelkie kanalie i szumowiny mają dobrych "advocatus diaboli", kto wam płaci, a może tak pro publiko bono ?

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2023 [00:34] - tricolour | Link:

Chyba nie w kilka dni.

https://biznes.interia.pl/gosp...

 

Obrazek użytkownika spike

12-08-2023 [01:52] - spike | Link:

no właśnie, więc po co głupoty wypisujecie, mnie wkurza to rolowanie Polski, jak miękka postawa rządu, bo gdzie dowody, a przypomnę, że ta kopalnia ma ponad sto lat., do tego jest jedna w tym rejonie, a pozostałe szkód nie czynią?
do tego jakaś jedna baba z magla, ot tak sobie chce zamknąć kopalnię, jak park rozrywki, wam to nie przeszkadza? bo to wali w PiS ?

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2023 [07:40] - tricolour | Link:

Tak, jedna w tym regionie, inne są kilkadziesiąt kilometrów dalej. Może ma sto lat, ale taka głęboka nie jest od stu lat 

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2023 [12:23] - sake3 | Link:

@spike....A co zamożniejsi mają baseny przy swoich willach,tak ta woda im przez Polskę wysycha. Mogę się załozyć,że jak już drogą kar,sankcji,pokrzykiwania polskich eurognid Hołowni i Tygryska tę Turów stracimy to cudownym sposobem okaże się,że nie jest szkodliwy dla środowiska,woda nigdzie nie ucieka i z powodzeniem może pracować nadal tylko po zmianie właściciela. oczywiście nie polskiego.To jest też wytłumaczenie dla naszoblogowych adwokatów diabła mających zadanie przekonać,pouczyć cimnogród pisowski..