(z)Boki - "Kresowy" renegat z Elbląga


                             

Od dłuższego już czasu występy Jacka Bokiego, samozwańczego „kresowiaka” z Elbląga, jeszcze dwa lata temu nazywanego w niektórych środowiskach „patriotą”, cuchną antypolską kremlowską propagandą.

                                        

Najnowszy kocopał tego człowieczka poświęcony jest w całości bat’ce Łukaszence, namiestnikowi Guberni Mińskiej (d. Białoruś) i jego ojcowskiej wręcz troski o Polskę i Polaków.
Polskojęzyczny rosjanin pisze zatem:

Kolejnym bratnim nam Polakom państwem po Rosji, w którym godnie upamiętniono 80 rocznicę ukraińskiego ludobójstwa Polaków na Wołyniu, dokonanego przez ukraińskich szowinistów z OUN - UPA i ukraińską czerń, jest Białoruś. Natomiast jedynym krajem, gdzie w ogóle nie odbędą się ŻADNE państwowe obchody tej tragicznej dla Nas Polaków rocznicy, jest Polska pod rządami PiS i reszty magdalenkowego obozu zdrady narodowej.

W zasadzie już to określa (z)Bokiego jednoznacznie. Określenie bratnie państwo Rosja cofa nas w czasy najwyraźniej bliskie elbląskiemu renegatowi. Co prawda zamiast Rosji mówiono wówczas o Związku Radzieckim, ale sens pozostawał ten sam.
Do Rosji dodana jest jeszcze „bratnia” Gubernia…
Cóż, Polska to wielki kraj, i każdy ma jakąś rodzinę. Najwyraźniej renegat z Elbląga ma ją w Mińsku i na Kremlu.
Jeśli jednak wejdziemy głębiej w polskojęzyczny kocopał propagandowy autentycznie stajemy zdumieni, jakim cudem ten syn peerelowskiego zupaka (nb. wywalonego z wojska za przekręty finansowe, jak wieść gminna niesie) przez tyle lat był nie tylko tolerowany przez środowiska kresowe, ale nawet uznawany za pożądanego gościa!
Tymczasem człeczyna ów pisze, zupełnie serio:

W wydarzeniu wziął udział Dyrektor Generalny Biblioteki Narodowej Białorusi, Przewodniczący Zarządu Białoruskiego Towarzystwa Wiedzy, Kandydat Nauk Historycznych, Docent Wadim Gigin, Przewodniczący Związku Polaków na Białorusi, członek Stałego Komitetu w sprawie ustawodawstwa Izby Reprezentantów Zgromadzenia Narodowego Republiki Białoruś Aleksander Songin , członek Stałego Komitetu Izby Reprezentantów Zgromadzenia Narodowego Republiki Białorusi ds. edukacji, kultury i nauki Siergiej Kliszewicz , zastępca dyrektora ds. praca naukowa Instytutu Historii Narodowej Akademii Nauk Białorusi Paweł Trubczik , osoba publiczna Federacji Rosyjskiej Akim Apaczow , przedstawiciele ministerstw i departamentów, media.

No to przedstawmy po kolei bohaterów renegata Bokiego.
Wadim Gigin, białoruski propagandzista, w latach 2011-2016 został objęty unijnym zakazem podróżowania i zamrożeniem aktywów. W decyzji UE został przedstawiony jako „jeden z najgłośniejszych i najbardziej wpływowych członków państwowej machiny propagandowej w prasie drukowanej. Wspierał i usprawiedliwiał represje wobec opozycji demokratycznej i społeczeństwa obywatelskiego, które są systematycznie przedstawiane w sposób negatywny i uwłaczający przy użyciu sfałszowanych informacji, w szczególności po wyborach prezydenckich w 2010 r.” (decyzja Rady 2012/642/WPZiB z dnia 15 października 2012 r. dotycząca środków ograniczających wobec Białorusi ).
Z kolei na Twitterze mogliśmy przeczytać:

Wadim Gigin przekonuje opinię publiczną, iż Białoruś ma prawo żądać od Polski reparacji za szkody wyrządzone przez polską dominację w okresie międzywojennym i zbrodnie Piłsudskiego. Gigin mówi o wyrównaniu rachunków z Polakami, w odpowiedzi na to, że Polska postanowiła zażądać od Niemiec reparacji za straty wynikające z WWII i zachęca władze białoruskie (BLR) do oszacowania strat, jakie wyrządziło państwo polskie - pisze Stanisław Żaryn.
Polska, według W. Gigina, zahamować miała rozwój Białorusi, eksploatować zasoby rolne, niszczyć zabytki białoruskiej kultury i naruszać gwarantowane Traktatem Ryskim - mniejszościom narodowym - prawa i wolności – relacjonował rzecznik.

Kolejny to Aleksander Songin. Oto co pisały o nim KRESY24.PL:

To szczyt perwersji białoruskich władz! Nowy szef reżimowego ZPB decydował o likwidacji polskiej oświaty na Grodzieńszczyźnie
Aleksander Songin, wybrany w minioną sobotę na szefa podporządkowanej białoruskiemu reżimowi organizacji „Związek Polaków na Białorusi”, osobiście zwalczał polską oświatę na Białorusi.
Grodzieński dziennikarz i działacz polskiej mniejszości na Białorusi Andrzej Poczobut ujawnił na Facebooku, że Aleksander Songin, obecnie deputowany do białoruskiego parlamentu, wybrany na szefa ZPB, w latach 2012 – 2019 pełnił funkcję naczelnika wydziału edukacji Grodzieńskiego Komitetu Wykonawczego.
Pełniąc to stanowisko doprowadził do likwidacji ostatniej polskiej grupy przedszkolnej w Grodnie. To właśnie Songin odpowiada za wprowadzenie dyskryminacyjnych dla polskich rodzin limitów na przyjmowanie dzieci do szkół z polskim językiem nauczania w Grodnie i Wołkowysku.
„Konsekwentnie wypalał naukę języka polskiego w szkołach państwowych na terenie Grodzieńszczyzny” – napisał Poczobut.
https://kresy24.pl/to-szczyt-perwersji-bialoruskich-wladz-nowy-szef-rezimowego-zpb-decydowal-o-likwidacji-polskiej-oswiaty-na-grodzienszczyznie/(link is external)

Kolejny „bratni” Polakom człek to Siergiej Kliszewicz. Z dostępnych materiałów wynika, że to tylko najzwyczajniejsza podpaska namiestnika Guberni Mińskiej (d. Białorusi).

Deputowany do Izby Reprezentantów Zgromadzenia Narodowego Białorusi Siergiej Kliszewicz zaproponował ogłoszenie roku 2023 „Rokiem Dumy Narodowej”. Wezwał do wyrażenia dumy z Łukaszenki.
„Prezydent jest także naszą dumą narodową. Dzięki niemu każdy Białorusin ma dziś możliwość zarabiania, życia, tworzenia, realizowania się w dowolnej dziedzinie. Wszyscy obywatele mają równe prawa, do tego dąży wiele narodów świata” – powiedział.
https://by-ua-studium.pl/bialorus-po-tygodniu-putin-leci-do-minska/(link is external)

Pozostali jeszcze Paweł Trubczik i Akim Apaczow. Trubczik pozostaje nieznany, przynajmniej w internecie z zapisem łacińskim. Natomiast Apaczow to zwykły putinowski propagandzista, wsławiony nawoływaniem do zabicia przynajmniej 10% Ukraińców. Dlatego też (z)Boki pisze o nim używając eufemizmu „osoba publiczna”.
Faktycznie, wyjątkowo doborowe towarzystwo zebrało się, by uczcić 80 rocznicę Krwawej Niedzieli…
Okazuje się, że wedle (z)Bokiego Mord Wołyński miał miejsce jedynie w latach 1943-44.
Tak przynajmniej wynika z zamieszczonego jako ilustracja tekstu plakatu. Jakoś dziwnie umknęły lata 1939-42 oraz 1945-46, choć mordy dokonywane były w całym okresie.

Ale przecież w 1944 roku Wołyń dostał się pod panowanie sowieckie, a zatem obligatoryjnie nastąpiła era powszechnej szczęśliwości, waśnie ustały, a ludzie w pokoju zaczęli budować socjalizm i dobrobyt…
O randze wystawy, oraz wielkim trudzie, jaki organizując ją ponieśli urzędnicy namiestnika Łukaszenki, świadczy ten zapis:

Z okazji 80. rocznicy jednego z najbardziej dramatycznych wydarzeń dla ludności cywilnej Wołynia Biblioteka Narodowa przygotowała wystawę książkowo-dokumentalną, której celem jest zrozumienie przeszłości, aby tragedia nie powtórzyła się w teraźniejszości i przyszłości.
Na wystawie prezentowanych jest około 60 dokumentów ze zbiorów biblioteki. Są to książki naukowe (encyklopedie, zbiory z konferencji) i popularnonaukowe, zbiory dokumentów archiwalnych, artykuły z czasopism.

Doprawdy trzeba być wyjątkowym idiotą, aby umieszczać słowa niezbicie świadczące, że cała ta „wystawa” została utworzona w 5, no góra 15 minut.
Boki najwyraźniej jednak normalny nie jest.
Być może powodem jest śmierć żony (z domu Marks nomen omen), być może kremlowskie kuranty są zbyt mocno przyciśnięte i zwyczajnie dostają do głowy, chcąc zaspokoić swoich moskiewskich mocodawców.
Jedno jest pewne. Środowiska kresowe muszą zdecydowanie powiedzieć Bokiemu - иди на хуй!
Degenerat ten nie zasługuje bowiem na nic innego. Poza tym istnieje obawa, że bardziej subtelnego przekazu nie zrozumie.
12.07 2023
Ps. Zapewne przez językowe zasiedzenie ciągle w języku polskim funkcjonuje wyraz hucpa, oznaczający bezczelność wręcz wyjątkową. Śp. Michał S., wprowadzający mnie ongiś w arkana dziennikarstwa, definiował go w sposób obrazowy – zrób kupę na wycieraczce sąsiada, a potem zadzwoń i poproś o papier. To właśnie jest hucpa.
Cytowany tekst (z)Bokiego dobitnie świadczy jednak, że hucpa to delikatna i subtelna pieszczota w porównaniu z bezczelnością kacapską.
cytaty za:Kresy we krwi

Tekst pochodzi z portali Niepoprawni.pl

https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/kresowy-renegat-z-elblaga
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-07-2023 [14:20] - Tezeusz | Link:

@Boki to ten scierwoneon opisywany w prasie elbląskiej i w internecie. 
http://pressmania.pl/kresowy-r...

Obrazek użytkownika Ryan

14-07-2023 [14:27] - Ryan | Link:

Leonek to siedlisko zboczonych polskojęzycznych pedofili,pedałów,tranwestytów i sowiecko chazarskich parchów
Forum wszystkich paljaków
Dno dna i metr mułu

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-07-2023 [14:32] - Tezeusz | Link:

Miejmy nadzieję że już niedlugo będzie pluć na Polskę !

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-07-2023 [14:50] - Kaczysta | Link:

Ze zBokiego to taki "kresowiak" jak z dachowca Polak
Tylko ich przodkowie na ruskich tankach tu się zwlekli
Taka prawda

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-07-2023 [15:12] - Tezeusz | Link:

Cale to towarzystwo plujące na Polskę miejmy nadzieję wkrótce poniosie stosowną odpowiedzialność. Zostawmy to Służbom.
Procedurę kiedyś opisałem:
https://naszeblogi.pl/64773-je...
 

Obrazek użytkownika Ryan

14-07-2023 [18:10] - Ryan | Link:

jaki portalik taki "kresowiak"

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-07-2023 [11:30] - Tomaszek | Link:

Ale się chłopy po portaliku i jego gwieżdzie i po jej klacie  wyskakali . Jak wolne słowo to wolne słowo . Pewnie to przeczyta i przestanie , co ? Pajace jesteście i tyle . A główki nie bolą od walenia nurów do pustego basenu ?
Może napiszcie do MO .

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

15-07-2023 [19:07] - Siberian Husky Dog | Link:

Cokolwiek by o J.Boki nie napisano to jednak wątpliwości pozostają o jego działalności w sprawie Wołynia
Kontrowersyjna to postać

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-07-2023 [19:33] - Tomaszek | Link:

J Boki to dla mnie nikt znany ani znajomy . Jakie wątpliwości ? Co , może biednych UPAdlińców oskarża o rzeź ? Może bezpodstawnie ? Nie ma żadnej sprawy Wołynia . Jest rzeź dokonana w sposób najokrutniejszy i nieludzki przez UPA i część narodu ukraińskiego na Polakach nie tylko na Wołyniu . Czy to są jakieś kontrowersje ? I postawa polskich rządów od 80 lat  daje podstawy do upomnienia się o los zamordowanych i godny pochówek , o jakichkolwiek przeprosinach nie mówiąc. Prawo do tego ma tak samo Boki jak i Husky czy Tezeusz czy Kaczysta z Ryanem . Jeżeli z tych osób robi to tylko J Boki to o pozostałych świadczy to tylko jednoznacznie źle  . Żadnych kontrowersji . A pajace skaczą wszystkim po klatach i wszelkie gówna , obesrania  i smrody putlera wylewają na kogoś kto się upomina . 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

15-07-2023 [19:46] - Siberian Husky Dog | Link:

Słabo znasz twórcze fejki Pana J.Boki
Bardzo słabo
​Ja niestety (albo stety) znam aż za dobrze
I męczennikiem z Elbląga nigdy nie zostanie

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-07-2023 [20:29] - Tomaszek | Link:

Nie potrzebuję i nie znam całokształtu J Bokiego nie on pierwszy i nie ostatni , takich gościków to pół internetu . Nadal nie rozumiesz że młyn nie kręci się bez wody . Cokolwiek by o nim nie pisać  , to "naszym" władzom i ich brakowi jaj ( w najkorzystniejszej dla nich wersji w gorzej to zdradzie interesów narodowych i pamięci) zawdzięczamy napęd twórczości takich facetów . Zwróc uwagę na treść notki . Pomieszanie z poplątaniem o Bokim swoje , potem rozrabianie jakichś ruskich czy białoruskich mentalnych oligarchów . A na koniec wyjaśnienie co to jest hucpa . No i dyskusja na forum z jedynie słuszną puentą  .Jaja jakieś sobie towarzyszu Ryan robicie ? To może w lżejszych tematach i przy innych okazjach , bo tu  to zdecydowanie nie na miejscu . 
A swoją drogą 
Jak się tak pastwią nad ludźmi z imienia i nazwiska ( Boki , Ruszkiewicz i inni ) To może by się tak przedstawili . Raz kiedys zrobił to Kaczysta , ale chyba to skasował , bo znależć nie mogę . Taki szczególny rodzaj wstydu przez chowanie głowy w piasek .

Obrazek użytkownika Kaczysta

15-07-2023 [20:22] - Kaczysta | Link:

zBoki to polskojęzyczna ruska wsza żerująca na potwornej zbrodni ludobójstwa
Wsza która sprzedała się za garść rubli

Obrazek użytkownika Pers

15-07-2023 [20:27] - Pers | Link:

@qvqk
//Wsza która sprzedała się za garść rubli
odpowiedz//
Ty uznajesz tylko szekle.

Obrazek użytkownika Kaczysta

15-07-2023 [22:40] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Czyli taka sama jak twojej byłej żony

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-07-2023 [20:38] - Tomaszek | Link:

Co by o polskojęzyczności nie napisać , to wsza to po polsku wesz . Wiesz ? 
Zaraz pewnie wyedytujesz. dupa z króla , poszło w świat .
Aha
I łeb popiołem i ...
bo nie zrobiłeś 

Obrazek użytkownika Kaczysta

15-07-2023 [22:45] - Kaczysta | Link:

toy-toy tomaszek
czyli jak napisze że ty to taka sama wesz jak zBoki to będzie poprawnie

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-07-2023 [23:13] - Tomaszek | Link:

Bieda z ortografią nadal . Siadaj pała .

Obrazek użytkownika Pers

15-07-2023 [20:25] - Pers | Link:

Ten pajac, który to napisał nie dostałby od Pana Jacka butów do czyszczenie.
Ode mnie zresztą też.

Obrazek użytkownika Kaczysta

15-07-2023 [22:42] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Jak sie ma od dziesieciu lat te same to co tam jest do czyszczenia

Obrazek użytkownika Pers

15-07-2023 [23:00] - Pers | Link:

@qvak
Nie zauważyłeś, że wszyscy się z was śmieją?
Ciekawe dlaczego?... :)))))))))))
Ten załgany pajac, który napisał tego paszkwila to zwykły śmieć z blokowiska w Bytomiu.
Wspólnik w przekrętach z byłym SBekiem. KRS nie kłamie.
Sam zresztą też donosił.

Obrazek użytkownika Kaczysta

16-07-2023 [10:29] - Kaczysta | Link:

dachowiec
​Bral przykład z ciebie?
A co z kasa na spółdzielnię
​Oddałeś wszystkim

Obrazek użytkownika Pers

16-07-2023 [10:34] - Pers | Link:

@qvak
Zieeeeeeeeeeeew pajacyku :))))))

Teraz organizuję sponsorów i zrzutkę na NEon24.
Wiem, że się ochoczo przyłączycie.
Może pozwolę wam zamieścić jakiś komentarz?
Ale nie więcej jak jeden na miesiąc. :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-07-2023 [10:32] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz napisał o sobie w scierwoneonku  cytuję:
"Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie".

ahhahahahahahahhaha....buhahahahahahha
ale zajebało sowieckim...

Kolejny plaskacz od Opary - pętla się zaciska? Powoli ale skutecznie i ma wizję Titanica...Boki już spuszcza tratwy prosząc o pomoc swoich przyjaciół z Ukrainy....liżąc piekarczyka..