6 dni w rzece, bez picia i jedzenia

Białorusini wepchnęli go do rzeki, a on płynął 6 dni - to było w ubiegłym tygodniu. Płynął tak sześć dni w ciągu tygodnia w tej lodowatej wodzie. W nocy wychodził na brzeg, cały mokry i zmarznięty, potem kładł się na gołej ziemi. Nie zapalał ogniska, bo bał się, że go ktoś zobaczy! Udało mu się spać maksymalnie do godziny, padał ze znużenia. Szedł po to, żeby się rozgrzać w nocy, potem znowu siadał i tak to wyglądało - mówiła z łzami w oczach Wappa. 
- W tym czasie nie jadł i nie pił, wziął parę łyków wody z rzeki, ale nie chciał jej pić, bo bał się, że zachoruje. Gdy on tutaj gdzieś wypłynął, pojawił się dla świata w naszym regionie, my mu pomogliśmy i on nas obdarzył takim zaufaniem, że kiedy potem gdzieś otrzymaliśmy od niego "feedback" w dalszych etapach jego podróży, to np. dzwonił do mnie i mówił mi: "boję się". A ja do niego: "wiem, ale jestem z tobą, wiesz o tym" 

https://streamable.com/n2elav
https://tvn24.pl/go/programy,7/czarno-na-bialym-odcinki,11367/odcinek-1751,S00E1751,637419?source_id=bannernewsowy
ps.
Wzruszony jestem

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

23-11-2021 [19:28] - u2 | Link:

Ponoć to był ... skrót myślowy :-)

Dementi na stronie Tefałen :

https://www.salon24.pl/newsroo...

Według aktywistki Katarzyny Wappy, mieszkanki Hajnówki, imigrant w obawie przed push-backiem pływał w rzece sześć dni bez jedzenia i picia. Historia została opowiedziana w reportażu "Czarno na Białym". Teraz okazuje się, że był to jedynie skrót myślowy.

Obrazek użytkownika Ryan

23-11-2021 [19:32] - Ryan | Link:

- Oświadczam, że historia Ibrahima jest historią prawdziwą. Ibrahim opowiedział mi ją osobiście - przekonuje nauczycielka. 
- Spotkałam go w pierwszej połowie października. Odebrałam ze szpitala w Hajnówce, gdzie otrzymał niezbędna pomoc medyczną. Opowieść migranta potwierdza moja koleżanka Kamila, która - w czasie, kiedy się rozgrywała - pełniła wolontariat w hajnowskim szpitalu. Obawiam się jednak, że moje słowa zostały potraktowane zbyt dosłownie. Zastosowałam pewien skrót myślowy, dotyczący trwającej sześć dni podróży, której traktem była rzeka - komentuje wrzawę wokół swojej relacji Wappa. 
- Nie miałam na myśli sytuacji, w której Ibrahim nie opuszczał rzeki w ciągu dnia. Kierował nim z jednej strony strach przed push-backiem, z drugiej instynkt samozachowawczy. Te dwa czynniki zadecydowały o jego podróży. Obecność na granicy - w sensie dosłownym i psychologicznym - pisze skrajnie dramatyczne scenariusze. O czym wszyscy, szczególnie ci nieobecni na miejscu, powinni zawsze pamiętać - podsumowała aktywistka. 

Obrazek użytkownika u2

23-11-2021 [20:08] - u2 | Link:

- Oświadczam, że historia Ibrahima jest historią prawdziwą. Ibrahim opowiedział mi ją osobiście - przekonuje nauczycielka. 

Ano, niedawno obejrzałem film z roku 2007 pt. "Syn Smoka" z udziałem Davida Carradine. Tam był wątek o latającym dywanie :-)

Obrazek użytkownika Ryan

23-11-2021 [21:42] - Ryan | Link:

kolejne sprostowanie TVN
Tak naprawdę to nie rzeką, tylko szosą, no i nie płynął, tylko jechał autem i nie 6 dni tylko sześć minut.
I nie żaden Ibrahim, tylko mąż tej pani wracał z zakupów w markecie.

Obrazek użytkownika sake3

23-11-2021 [20:14] - sake3 | Link:

Jak na skrót myśloy to trochę za dużo się wypowiedziała,Historia z cyklu ,,zabili go i uciekł''albo filmów o ninja..

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-11-2021 [22:02] - Tomaszek | Link:

Ryan 
Czy wiesz  że baron Munchhausen to się nawet z bagna za włosy wyciągnął . A on z rzeki jak się wydostał ? Zapytaj pani .

Obrazek użytkownika Chatar Leon

23-11-2021 [20:07] - Chatar Leon | Link:

Potem pewnie TVN w ramach dementi wymyśli, że "sześć dni pływał, ale się nie zamoczył". Napisałbym więcej o poziomie tego rodzaju rewelacji, ale niech każdy popatrzy sobie choćby na mapę, spojrzy na przebieg rzek w rejonie pogranicza PL/BY, kierunki ich nurtów, pomyśli chwilę i zada sobie kilka banalnych pytań...

Obrazek użytkownika Ryan

23-11-2021 [20:42] - Ryan | Link:

Chatar Leon 
Bo to Batman był.On potrafi więcej.Nie zdziwiłbym się gdyby dodali że to dodatkowo pod prąd

Obrazek użytkownika sake3

23-11-2021 [20:08] - sake3 | Link:

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie pani aktywistki ze złą miną by stwierdzić,że coś jest z nią nie tak.

Obrazek użytkownika u2

23-11-2021 [20:12] - u2 | Link:

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie pani aktywistki

Pochodzi ponoć z Hajnówki. A już pisałem na NB, że Hajnówka to bardzo specyficzne miasteczko. Nadredaktor Marcin Wolski był napisał o Chojnówce z Puszczy Białowieszczańskiej w "Pamiętniku Starego Ubeka". Tam następuje zakrzywienie czasoprzestrzeni i występują inne dziwne nadprzyrodzone zjawiska :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

23-11-2021 [20:24] - Kaczysta | Link:

Wierzę w tragedię tych ludzi, wykorzystywanych przez Putina i Łukaszenkę.
Ale durnota i toporność takich bredni, jak te z TVN, Onetu i GW czy nawet slynnego Toy-Toy-a powoduje tylko jedno. Wybuch śmiechu

Obrazek użytkownika Jan1797

23-11-2021 [20:25] - Jan1797 | Link:

Cudne :-))

Obrazek użytkownika Ryan

23-11-2021 [20:43] - Ryan | Link:

u2
Ale co było z kotem? Czy towarzyszył mu kot?

Obrazek użytkownika J z L

23-11-2021 [20:52] - J z L | Link:

ryan
Piszesz o persie?
Ale on nie jest z Iraku tylko z Donbasu

Obrazek użytkownika u2

23-11-2021 [21:03] - u2 | Link:

Ale co było z kotem? Czy towarzyszył mu kot?

Dla Bronisława Batona vel Betona zawsze towarzyszy nieodłączny pies o wdzięcznym imieniu Piorun. Kurczę pieczone w pysk :-)

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

23-11-2021 [21:48] - sake3 | Link:

@ryan.....Nie towarzyszył bo od dawna występuje w spotach reklamy kocie karmy Sheby i był tylko wypożyczony do sławetnego zdjęcia.

Obrazek użytkownika sake3

23-11-2021 [20:49] - sake3 | Link:

@u2........Bycie aktywistką samo w sobie jest zjawiskiem nadprzyrodzonym,bo łączy w sobie to o czym nauka się jeszcze dobrze nie potrafi wypowiedzieć"-mieszaninę głupoty,nienawiści i fobii.

Obrazek użytkownika Ryan

23-11-2021 [21:22] - Ryan | Link:

u2
Czy nauczyciel z urojeniami i konfabulant jest zdolny do wykonywania zawodu?

Obrazek użytkownika sake3

23-11-2021 [21:52] - sake3 | Link:

Coś mi się widzi,że z tym nauczycielstwem to taka sama konfabulacja jak z pływającym Ibrahimem. A ponadto jest aktywistką więc gdzieżby miała czas na pracę?

Obrazek użytkownika u2

24-11-2021 [09:19] - u2 | Link:

Czy nauczyciel z urojeniami i konfabulant jest zdolny do wykonywania zawodu?

Warto zauważyć, że pani W. wzmocniła swój przekaz płaczem. Podobnie posłanka Piekarska, która dostała spazmów na sejmowej mównicy. Że nie wspomnę posła Gawkowskiego, który również dostał ataku sztucznej histerii. Wszystko to lewizna :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-11-2021 [07:58] - Tomaszek | Link:

W Hajnołce jak policjanci gonili euroPOsła to stracili prawa jazdy . Kierowca i pasażer . Tylko pasażer na dłużej . Bo wiedział .

Obrazek użytkownika Ryan

23-11-2021 [20:39] - Ryan | Link:

Jesteśmy na takim etapie, że można sprzedać już dowolna bzdurę a lemingi to kupią i podziękują

Obrazek użytkownika Kaczysta

23-11-2021 [20:17] - Kaczysta | Link:

A czego można się spodziewać po telewizji założonej przez Urbana i Kiszczaka z pomocą SB-ckich donosicieli?
A ta Wappa to po prostu aktorka do zadań specjalnych, której "łzy" pogłębiły idiotyzm widzów TVN. Jeżeli ona ma pojęcie o czym w ogóle mówi, to mielibyśmy do czynienia z jakimś nad człowiekiem! Skoro tak, to po co rozczulać się nad jego losem. Powinniśmy zgłosić to raczej do Księgi Guinnessa.Organizm ludzki w wodzie o temperaturze ok. 5 stopni C jest w stanie wytrzymać do 30 minut, później następuje zgon spowodowany hipotermią. Pomijam już 6 dni bez jedzenia i picia. No ale skąd to mają wiedzieć "wykształceni" widzowie TVN24? Jaki odbiorca, taka telewizja

Obrazek użytkownika Ryan

23-11-2021 [22:13] - Ryan | Link:

Jakie to do bólu przewidywalne: okazuje się, że główni bohaterowie sławetnego reportażu to wściekła macica z błyskawicą i ten brodaty komunista z Razem

Obrazek użytkownika J z L

24-11-2021 [10:23] - J z L | Link:

Dziś wykąpie się w zimnej wodzie na znak solidarności z tym biednym uchodzą zmuszonym do pływania przez 6 dni w lodowatej wodzie

Obrazek użytkownika Maverick

23-11-2021 [20:23] - Maverick | Link:

Hypotermia u ludzi z ciepłych stref klimatycznych następuje znacznie szybciej niż u tych z danej strefy w korej żyją. Główny powód rzadkość krwi, bo w klimatach zimnych krew jest gestsza i bo rozprowadza potrzebna energię do ogrzewania organizmu, gdy u ludzi z ciepłych stref klimatycznych jest dużo i to dużo rzadsza bo jej głownym celem jest ochłodzenie organizmu.
Czyli godziny w lodowatej wodzie to bzdury.

Wyjatek jest jednak możliwy gdy ktoś ma niesamowicie silną wolę i psychikę,

Czyli skończyło się bronienie granicy robienie fermentu, wszyscy na tym skorzystali, Niemcy nowych fachowców, Białoruś dostała jakiś tam milion euro na pousuwanie szkód i oczyszczenie terenów leśnych, porozumienie zawarto ponad głowami nieistotnych polityków Polinu którzy uparcie twierdzili że bronili granicy w imię zachodu.

Na koniec dodam że mieszkam w ciepłym klimacie gdzie 6 miesięcy mamy temp. około 40 i ponad 46 stopni C i przymrozek odczuwam tak jakbym wylądował w Jakucji w środku syberyjskiej zimy. Czyli opisuję hypotermię z własnego doświadczenia.

Obrazek użytkownika J z L

23-11-2021 [20:58] - J z L | Link:

- Maverick
To musisz chronić te swój pusty dzban byś udaru nie dostał i zwoje się nie zagotowały

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-11-2021 [23:08] - Tomaszek | Link:

Maverick 
To pewnie w obawie przed zamarznięciem pijesz Borygo . Masz już  objawy . Uważaj .

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

23-11-2021 [21:04] - Andrzej-emeryt | Link:

Drogi Kolego.
Często mnie irytujesz. Używasz jakiegoś dziwnego określania " poliniak '.  pisz otwarcie. Napisz też jakiego określania używałbyś w stosunku do obywateli USA, Niemiec, GB, Kanady ....
........................
Napisz też jak rozumiesz słowa 1) TAKTYKA i 2) STRATEGIA ( w zakresie miejscowym i geopolitycznym ).
Do której z powyższych kategorii zaliczyłbyś informacje zapisane w poniższym tekście:
" Zagłada cywilizacji białego człowieka zaplanowana w 1922 roku
Plan Coudenhove-Kalergi - ludobójstwo narodów Europy ".
https://www.rodaknet.com/rp_ar...
Dodatkowo polecam:
https://pl.wikipedia.org/wiki/...
Uwagi:
Nagroda Coudenhove-Kalergi dla przewodniczącego Van Rompuy .
Wśród laureatów nagrody znalazły się kanclerz federalny Niemiec Angela Merkel (2010) i prezydent Litwy Vaira Vike-Freiberga (2006).
 

Obrazek użytkownika tricolour

23-11-2021 [20:35] - tricolour | Link:

Hehehe... Skrót myślowy. PiS ma 29% poparcia i od sześciu lat ciągle rośnie.

Jeden pies te stacje tv.

Obrazek użytkownika J z L

23-11-2021 [20:56] - J z L | Link:

W sondażu twojej szczujni PIS od dawna przegrywa z debilami z PO .A tobie leszczu zostaje wycie do księżyca i Tworki
Za dwa lata obwiesisz się jak nic

Obrazek użytkownika sake3

23-11-2021 [21:58] - sake3 | Link:

A może to był Pers tym pływakiem,bo jakoś go tu nie ma,a nie żaden Ibrahim?

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-11-2021 [22:09] - Tomaszek | Link:

W dzisiejszym Iranie Ibrahim to dość popularne imię .

Obrazek użytkownika tricolour

24-11-2021 [07:39] - tricolour | Link:

Jüziu z Lądka

było 38% i ciągle roslo aż do 29%.

Sam podałeś. Nie denerwuj się.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

24-11-2021 [08:13] - Niezalogowany | Link:

Cytat 1: "Z symulacji przeprowadzonej przez dom mediowy MPG wynika, że Bronisław Komorowski wygra wybory prezydenckie już w pierwszej turze"

Cytat 2: "66 proc. ankietowanych uważa, że wybory prezydenckie wygra Bronisław Komorowski - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Zwycięstwo Komorowskiego jest też pewne zdaniem aż 46 proc. wyborców PiS."

Oba przezabawne cytaty z pamiętnego roku 2015.
 

Obrazek użytkownika tricolour

24-11-2021 [10:09] - tricolour | Link:

Weź nowsze, wazeliniarzu, najlepiej te o większości konstytucyjnej.

Smacznego

Obrazek użytkownika J z L

24-11-2021 [10:25] - J z L | Link:

Niezalogowany 
Gdyby nie przejechana zakonnica w ciąży to dziś mielibyśmy kolejnego dorodnego tricolora

Obrazek użytkownika tricolour

24-11-2021 [11:14] - tricolour | Link:

@Jüziu

Widzisz na swoim przykładzie, prostaku, co prawda robi z człowieka. Insynuujesz, że zakonnice zmieniły profesję i tym mnie dotkniesz? Hehehe... Mniam.

No to jak tam większość konstytucyjna?

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-11-2021 [21:56] - Tomaszek | Link:

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka i ty mi tu psa do telewizji nie wysyłaj na poniewierkę . Ja swojego staruszka do Anglii zabrałem i pracę przyjąłem byle jaką byle z psem . I się udało . Dożył swego , właściciel firmy i stacji transferowej został moim kolegą a referencje dał mi jak nobliście . Nie po to hoduję ciebie na własnej krwi już prawie trzy lata żebyś mi tu jeszcze psu ubliżał . Wstydź się . 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

23-11-2021 [21:02] - Marek Kudła | Link:

No to w końcu gdzie dopłynął ?!  Pytam bo u nas mówią, że dopłynął Bugiem i Wisłą do Gdańska i tam go Lechu (Bolek) wyciągnął z wody w tej maseczce z widocznym ryjem ?!!!

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-11-2021 [22:21] - Tomaszek | Link:

Dopłynął do Hajnówki pięćdziesiąt kilometrów po warszawsku , jajcami PO piasku . Zobaczył panią z piorunem , pomyślał jakaś półesesmanka i uciekł do domu .

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-11-2021 [22:26] - Tomaszek | Link:

Sorry nie doceniłem bohatera z Hajnówki do Bugu jest siedemdziesiąt kilometrów . a le cóż to dla bohatera.

Obrazek użytkownika Zofia

24-11-2021 [13:58] - Zofia | Link:

@ Marek Kudła - słyszałam że Ibrahim nie płynął tylko chodził 6 dni po wodzie i dlatego miał sprawny telefon a nawet mógłby sobie coś upichcić bo i zapałki nie zamokły. Mógłby nawet coś upolować nożem z za pazuchy ale był wegetarianinem. Ot, współczesne  niusy są co raz bardziej bzdurne i przeznaczone dla gimbusów, którzy nie odróżniają fakiu od senkiu. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika J z L

24-11-2021 [15:08] - J z L | Link:

Może pani Kasia ogrzała go własnym ciałem jak wyszedł z lodowatej wody, a on i tak woli Niemki, stąd te łzy..

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

23-11-2021 [21:55] - Kazimierz Kozio... | Link:

na hipotermie nie ma mocnych. w obecnych warunkach atmosferycznych czlowiek przemoczony wyzionie ducha po kilku godzinach jezeli bedzie podtrzymywal przemokniecie i nie zostanie ogrzany. mozna usprawiedliwiac aktywistke ze skrotow logicznych, o ktorych pewnie ona sama nic nie wie, ale jezeli zurnalisci te brednie podtrzymuja to albo dowodza swojej ignorancji albo pracuja dla sponsora dla ktorego produkuja takie komunikaty za jakie placi, a ktore nie musza miec wiele wspolnego z rzeczywistoscia

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-11-2021 [12:21] - NASZ_HENRY | Link:

@Ryanek
Wappa to po prostu aktorka amatorka do wynajęcia. Występowała w TVP reklamując spis powszechny i w TVN reklamując ubogacających migrantów. Jak Jachira się zgra to ją zastąpi w cyrku na Wiejskiej ☺☻
 

Obrazek użytkownika J z L

24-11-2021 [15:10] - J z L | Link:

Czyżby zmienili profil na TVN Fantasy?

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-11-2021 [19:22] - Kaczysta | Link:

PILNE

przed chwilą z Wisły wyłowiono 3 pływaków!
Przez 12 dni płynęli wpław z Usnasza Górnego Bugiem i doplywami do Wisły. nie wychodzili na brzeg.
Od lewej Ahmed Szambolan, Ibrahim Tusokan i Wuden Budach.
Chcą wstąpić do Platformy Obywatelskiej

https://twitter.com/i/status/1463461250889916421