MISTRZ KŁAMSTWA

Karierę polityczną Tuska śledzę już od wielu lat i coraz częściej zadaję sobie pytanie: czy w tym szaleństwie jest metoda? To natrętne pytanie znowu powraca gdy obserwuję jego aktywność w trwającej właśnie kampanii wyborczej. Chyba nigdy aż tak jaskrawo nie uwidoczniła się zaburzona osobowość tego - nie waham się powiedzieć - złego do szpiku kości człowieka. Tusk zdradza wszelkie cechy osobowości socjopatycznej. Te najbardziej typowe to przerzucanie odpowiedzialności na innych za swoje winy i bardzo niski próg cierpliwości wywołujący agresję o czym przekonał się niedawno kibic Ruchu Chorzów, Sławomir Kordela, który najpierw gościł Tuska w swoim domu, a później podczas spotkania w Strzelcach Opolskich został publicznie przez niego upokorzony. Tusk odebrał mu głos nie pozwalając na dokończenie wypowiedzi, która obnażała jego obłudę i hipokryzję. Chodziło o budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów, obiecaną przez reprezentującego PO prezydenta Chorzowa, Andrzeja Kotalę. Warto przypomnieć, że Kotala 13 lat temu wygrał wybory w Chorzowie rzutem na taśmę, bo różnicą niecałych 300 głosów. Jak wówczas twierdzono, o jego wyborze zadecydowały głosy kibiców Ruchu Chorzów, którym Kotala obiecał nowy stadion. Tusk przyjmując zaproszeni kibica do jego domu powiedział: „Ja nie jestem od tego, żeby rozstrzygać, czy stadion w Chorzowie na Cichej powinien być pierwszym wydatkiem samorządu. Ale jestem od tego, by powiedzieć: uważaj, jeśli obiecujesz, a jak obiecujesz, to dotrzymuj słowa”. Oczywiście odwiedził kibica, pokopał piłkę z jego dziećmi z czego zrobiono filmik propagandowy zamieszczony w internecie.

Po spotkaniu Kordela mówił: „Spotkanie trwało może 20 minut, ale byłem zadowolony, bo padła obietnica o budowie”. Trudno się dziwić złości i rozczarowaniu kibica, który na kolejnym spotkaniu Tuska, tym razem  z mieszkańcami Sosnowca, usłyszał jak ten robi voltę i bierze w obronę prezydenta Chorzowa. Cyniczne manipulowanie ludźmi, oszukiwanie i instrumentalne wykorzystywanie ich do własnych celów to typowa cecha ludzi o zaburzonej osobowości definiowanej jako socjopatyczna. Dochodzi do tego jeszcze ten charakterystyczny zimny, pusty i niemal martwy, socjopatyczny wzrok.  Oczywiście jak na socjopatę przystało Tusk winą za zaistniałą sytuację przerzucił bezczelnie na kibica, czyli na  na Bogu ducha winną ofiarę swojej manipulacji, obłudy i zakłamania. Tusk z kibicem Ruchu Chorzów zrobił dokładnie to samo, co z filmem TVP, Marcina Tulickiego, „Nasz człowiek w Warszawie". Jeżeli ktoś ośmiela się obnażać jego kłamstwa to trzeba temu komuś odebrać głos, W przypadku filmu złożył pozew sądowy domagając się zakazu jego rozpowszechniania.

Kłamstwa Tuska stały się tak bezczelne i ewidentne, że coraz więcej osób zastanawia się czy są one elementem przemyślanej partyjnej strategii sztabu wyborczego PO czy wynikają tylko z jego chorej socjopatycznej osobowości. Podczas spotkania w Sosnowcu jeden z uczestników zwrócił się do Tuska: „Pan nie wierzył, że powstanie mur - mur powstał”.  Tusk bez zająknięcia się odparł:  „Ja nigdy nie mówiłem, że mur nie powstanie". Tymczasem każdy bez trudu dotrze do wypowiedzi Tuska z października 2021 roku, kiedy mówił: „Ten mur nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat. […] Tylko my tego muru nie zobaczymy i nikt tego muru nie zobaczy”. Nie tylko perfidnym kłamstwem, ale wręcz niewiarygodną bezczelnością popisał się Tusk mówiąc podczas jednego ze spotkań: „Tak się składa, że ja byłem pierwszym w Polsce, który Norwegom zaproponował prace nad Baltic Pipe”. Tymczasem to jego rząd podpisał szkodliwy dla Polski wieloletni kontrakt na dostawy gazu z Rosji, a o Balic Pipe Tusk publicznie mówił: „Mamy ważne kontrakty rosyjskie, wiadomo, że my tego gazu norweskiego za dużo nie
potrzebujemy i w związku z tym polski rynek jest za mały dla Norwegii.” W ten sposób szkodnik, który z premedytacją blokował powstanie gazociągu Baltic Pipe przedstawia się dzisiaj jako jego pomysłodawca. Każdemu normalnemu i przyzwoitemu człowiekowi nie mieści się w głowie, kiedy Tusk przedstawia się dzisiaj jak odwieczny wróg Rosji i Putina, a o sprzyjanie Kremlowi oskarża PiS, który przez całe lata nawet przez Gazetę Wyborczą, Onety i TVN-y oskarżany był o antyrosyjską fobię. Wtedy Tusk stojąc obok swojego przyjaciela Putina w 2012 roku mówił:  „Z premierem Putinem przypilnujemy, by nikt piachu w tryby nie sypał".

Platforma Obywatelska, na czele której stoi niemiecki delegat ds. obalenia polskiego rządu Tusk jest niewątpliwie partią antychrześcijańską i antykatolicką. I nie chodzi mi tylko o słynne pogróżki Nitrasa o „opiłowywaniu katolików” czy opowiedzenie się de facto po stronie TVN-u, który przypuścił haniebny i kłamliwy atak na świętego Jana Pawła II. Oni łamią wszystkie przykazania Dekalogu, a szczególnie „Piąte: Nie zabijaj". Jak niedawno pisał ks. Janusz Chyła na Twitterze: „Opowiedzenie się przez @donaldtusk za legalizacją aborcji wyklucza możliwość głosowania na niego przez katolików, którzy poważnie traktują wiarę i chcą pozostać wierni Bogu, Kościołowi, dobrze ukształtowanemu sumieniu i prawdzie niezależnej od religii na temat godności człowieka”.
A co na to Tusk? On tym razem występuje w roli samozwańczego kaznodziei  i w Sosnowcu na Campus Academy mówi: „Jesteś katolikiem, chcesz przestrzegać dekalogu, wierzysz w fundamentalne zasady chrześcijaństwa? Rozumiesz Jezusa Chrystusa? To nie możesz głosować na PiS czy Konfederację. Na miłość Boga, to nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, to nie ma nic wspólnego z dekalogiem”.

Kościół już od zarania swoich dziejów znał takich „wyznawców” i „obrońców”. Byli to faryzeusze do których Jezus mówił: „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości”. „Rekolekcjonista Donald” to właśnie taki faryzeusz w czystej postaci, a wszelka dyskusja i merytoryczna polemika z tym draniem nie ma najmniejszego sensu. Przecież to on promował liderkę „Strajku Kobiet” Martę Lempart, która wzywała do ataków na kościoły. Jedyne co można zrobić to demaskować jego kłamstwa, oszustwa i szachrajstwa. Woland to germańskie imię szatana oznaczające kłamstwo. Mistrz Woland to także pierwszoplanowy bohater „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa. Może przesadzam, ale coraz bardziej utożsamiam Tuska z tym germańskim wcieleniem szatana.

Coraz częściej zadaje sobie pytanie, czy w tym szaleństwie jest metoda? Czy można osiągnąć polityczny sukces posługując się tak nieprawdopodobnymi wprost kłamstwami i stosując strategię zapożyczoną wprost od Cichego z „Młodych Wilków, który mówił: „Nie było żadnego wczoraj, nie ma żadnego jutro, jest tylko dziś. Nigdy do niczego się nie przyznawaj, złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś, znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie, a jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj”. Przecież na zdemaskowaniu kłamstwa legła w gruzach już nie jedna polityczna kariera. Na Węgrzech lewacki rząd  Ferenca Gyurcsányego upadł po ujawnieniu tych jego słów: „Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem. I wówczas, zresztą, nic nie robiliśmy w ciągu czterech lat. Nic. Nie możecie mi podać ani jednego poważnego środka rządowego, z którego moglibyśmy być dumni, poza tym, że na końcu odzyskaliśmy władzę z gówna. Nic. Kiedy trzeba będzie rozliczyć się z krajem, powiedzą co robiliśmy w ciągu czterech lat, co mówimy? Nie ma wielu opcji. Nie ma, dlatego, że spieprzyliśmy. Nie tylko trochę, ale bardzo".

Czy w Polsce mechanizmy eliminujące z polityki kłamców i oszustów typu Tusk mogą nie zadziałać? Czy socjopacie Tuskowi, który garściami czerpie z metod bolszewickiej i komunistycznej propagandy uda się zdobyć władzę? Tak o tych metodach pisał nieodżałowany „Kisiel” Stefan Kisielewski: „Komuniści bowiem znają doskonale jedno prawo - prawo zapominania i przemijania. Wiedzą doskonale, że nikogo z ludzi pamiętających przeszłość nie przekonają, należy więc ich tylko zmusić do milczenia i czekać na nowe, nieświadome historii zastępy młodzieży, dla których nienormalność będzie już właśnie normą”. Nie ulega wątpliwości, że polityczny oszust Tusk na to właśnie liczy i dlatego różnymi sposobami chce zmusić do milczenia tych, którzy go demaskują. Może to być pozew sądowy wykorzystujący sprzyjającą mu kastę sędziowską, albo odbieranie głosu czego doświadczył kibic Ruchu Chorzów.   

Jeżeli jesienne wybory zakończą się porażką Tuska i jego politycznej ferajny to trwająca właśnie kampania wyborcza przejdzie do historii jak ostatnia, w którą na tak wielką skalę zaangażował się Tusk. Można powiedzieć, że dla Tuska: „Bój to jest już ostatni". Polacy mają okazje i wielką szansę, by odesłać tego szkodnika na dożywotnią polityczną emeryturę. Czy z tej szansy skorzystają? Mocno w to wierzę.   
Artykuł ukazał się w Warszawskiej Gazecie”

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

28-04-2023 [11:14] - u2 | Link:

zimny, pusty i niemal martwy, socjopatyczny wzrok

Ano PDT ożywia się, tylko kiedy widzi Niemców. Wtedy jest żywy i serdeczny, oczywiście żywy i serdeczny po niemiecku :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-04-2023 [11:25] - Kaczysta | Link:

To prawda.
Problem Tuska jest olbrzymi. Berlin i Moskwa cisną. Spodziewanego puczu po wywaleniu go z Brukseli przed końcem kadencji nie było, a 25% poparcia, to max w porywach. Został tylko łabędzi śpiew w święto SB na rocznicę Nocnej Zmiany

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-04-2023 [11:59] - NASZ_HENRY | Link:

On nie łże jak bura suka tylko jak kosmopolityczny kaszubski kundel ;-)

 

Obrazek użytkownika u2

28-04-2023 [12:17] - u2 | Link:

kosmopolityczny kaszubski kundel

Swojaka nigdy by Kaszubi nie nazwali kundel. No i nie kosmopolityczny, tylko antypolski i proniemiecki. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika spike

28-04-2023 [19:25] - spike | Link:

Powiedzmy to raz i na wieki, wieków, Tusk nigdy nie był i nie będzie Kaszubem, nie jest też Polakiem, mowa tu o pochodzeniu.
Kiedyś Tusk namawiał Kaszubów by się oderwali od Polski, jak to chcą teraz ci z RAŚ, ale Kaszubi wygnali go z posiedzenia, gdzie ten agitował.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-04-2023 [15:09] - Alina@Warszawa | Link:

No cóż, świetny, bo krótki i zwięzły, materiał pomocniczy do rozsyłania wszystkim zaczadzonym przez TVN.
Pomoc dydaktyczna do odTuskowania, odJachirowania, odSchetynowania, odKidawowania, odBudkowania, odNitrasowania, odNowakowania, odNeumanowania, czyli ogólnie ODPLATFORMIENIA naszej Polski!
Łatwo można to zrobić już w jesieni w czasie wyborów, bezkrwawo, skutecznie, na zawsze!

Obrazek użytkownika Jabe

29-04-2023 [13:53] - Jabe | Link:

Takie czcze słowne na­parzanki dzia­łają je­dynie na bez­krytycznych wyz­nawców obu stron. Brak pozytywnego prze­słania z­niechęca po­zostałych do POPiS-u jako całości.

Obrazek użytkownika spike

28-04-2023 [19:28] - spike | Link:

Tusk nie jest mistrzem kłamstwa, mistrz by kłamał tak, że kłamstwo by nosiło znamiona prawdy,
Tusk to PATOLOGICZNY KŁAMCA, całe swoje życie na nim zbudował.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-04-2023 [20:46] - Alina@Warszawa | Link:

[19:28] - spike
O nie mogę się zgodzić! Tusk jest mistrzem kłamstwa! 
Każde jego spotkanie wyborcze (czy legalne są te wszystkie spotkania wyborcze?!?) ma wyreżyserowany przebieg, a przemówienia Tuska są do "bulu" spójne logicznie i zawierają samą prawdę (nieważne, że każdy normalny człowiek widzi góralski typ tej prawdy). Tusk przemawia przecież do swoich wyborców! Oni nie potrzebują prawdy, oni są sterowani tylko emocjami!
Żeby sprawdzić, czy słowa Tuska są prawdziwe trzeba wykonać ciężką pracę: TRZEBA MYŚLEĆ! Trzeba pamiętać, trzeba kojarzyć fakty. Toż to ciężka robota!  A po co taki wyborca PO ma się męczyć, skoro inni zrobili za niego robotę, a jego zadaniem jest tylko zagłosować na partię Tuska? Jak już zagłosuje na PO, to będzie młody, inteligentny, bogaty i z dużego miasta! Czyż nie warto zagłosować na PO? Czy jest jakiś pacjent z psychuszki, który by nie zagłosował? Każdy by zagłosował! 
Nie wiem, czy Tusk sam wymyślił ten typ kampanii wyborczej, czy to jego zwrotnicowi. Nieważne! Bez wyjątkowych, mistrzowskich cech Tuska to by się nie udało - dlatego został sprowadzony do Polski. Jakie haki mają na Tuska jego zwrotnicowi można się tylko domyślać, ale muszą być jak te dla Janosika! W przeciwnym wypadku Tusk wyjechałby do jakiegoś ciepłego kraju i żył na nasz koszt nie męcząc się na kolejnych spotkaniach - spędów - swoich zwolenników, młodzieży w wieku 65+UB. 
To jest mistrz nad mistrzami. Szkoda tylko, że taki 0-wartościowy figur jest najgłośniejszym elementem kampanii wyborczej, a nie procesu sądowego w sprawie zamachu smoleńskiego i śmierci 96 osób, jako główny oskarżony.

Obrazek użytkownika spike

29-04-2023 [09:59] - spike | Link:

Ja przyjąłem pewne założenie, że mistrzem kłamstwa jest ten, któremu średnio rozgarnięty słuchacz uwierzy, co ten mówi.
Pani jak i ja i nie tylko wiemy, że Tusk kłamie, dlatego ja stwierdziłem że to patologiczny kłamca :)

Co do wyborców Tuska, oni wiedzą, że on kłamie, jedynie Tuskjugen mogą dać się nabrać, nie mają odniesienia, a nikt ich nie uświadamia, jak było za jego rządów.

Kłamstwa Tuska łatwo się przebijają z winy samego rządu, jak i PiS, za mało mówią i propagują czego dokonali dla Polski i Polaków, zamiast tego, słyszymy tylko "Tusk to, Tusk tamto itd.".
Kiedyś w komentarzu wkleiłem listę klęski Tuska, pamięta Pani? no to zrobiło wrażenie. Kiedyś poprosiłem @janusza, który zebrał osiągnięcia rządu, by je ponownie opublikował, obiecał, ale widać zapomniał.

Powinno powstać CV rządu Tuska i Morawieckiego, wtedy ludzie by mogli wyrobić sobie pogląd, głównie chodzi o tych biernych politycznie, a jest ich b.dużo.

Obrazek użytkownika spike

29-04-2023 [10:07] - spike | Link:

Podam przykład mistrzowskiego kłamstwa, jest nim np. "teoria ewolucji", na którą praktycznie wszyscy "mądrale" z tytułami się powołują, budując swoje teorie, a teoria zbudowana na fałszywym założeniu, też będzie fałszywa, podobnie jest też z "teorią ocieplenia klimatu", konsekwencje widzimy i odczuwamy i może nas to wykończyć.
Współczesna fizyka, szczególnie astrofizyka, to już głównie kłamstwa, łagodnie mówiąc teorie wyssane z palca, nasz świat jest już budowany na kłamstwie.

Obrazek użytkownika u2

29-04-2023 [10:36] - u2 | Link:

"teorią ocieplenia klimatu", konsekwencje widzimy i odczuwamy i może nas to wykończyć.

O to właśnie chodzi dla kłamców. Widzą swoje doraźne korzyści, nie widzą fatalnych skutków ich pseudopolityki dla zbiorowości ludzkiej. Dla przykładu Niemcy wyłączyli wszystkie elektrownie atomowe, a mają pełne usta frazesów jak to chronią  klimat. A wyłączyli elektrownie wbrew głównym specjalistom od energetyki w Niemczech. Specjaliści w Niemczech nie mają nic do procesu decyzyjnego, który jest anaukowy, antyekonomiczny, stricte polityczny.

Obrazek użytkownika Jan1797

29-04-2023 [13:38] - Jan1797 | Link:

PO co więc marnować miłe tu chwilami dyskusje na bzdety w postaci mało ważnych uszczypliwości opozycyjnych? Po pierwsze daremny ich trud, który nic nie zmieni. Śmieszy jak współdziałanie z nimi. Koalicja "zero rozwoju" musi być faux-pas, jak ich zimne termy czy sondaże w Elblągu? :) Choć ostatecznie przygnębiające dla wszystkich jak „Kraksa” Edwarda Etlera z muzyką Komedy. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-04-2023 [19:42] - Siberian Husky Dog | Link:

Wyborczy program Tuska

1.Przekop Mierzei zasypany
2.Mur na granicy rozebrany
3.Tunel pod Świną zlikwidowany
4.CPK anulowany
5.Prezes Glapiński wyprowadzony.
6. TK przez kastę odświeżony
7. PAD Tuskowi podporządkowany
8. CBA,IPN TVP skasowane
9. SG,Wojsko wyeliminowane

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-04-2023 [20:47] - Alina@Warszawa | Link:

 [19:42] - Siberian Husky Dog 
10. Katole odpiłowane
11. Watahy dorżnięte ...

Obrazek użytkownika sake3

28-04-2023 [20:48] - sake3 | Link:

Czekam,aż Tusk wypowie się szerzej w sprawie prezydenta Dudy.W jaki znany i zapowiadany sposób chce podporządkować prezydenta.który w obliczu wygranej szemranej ferajny Tuska będzie bezbronny? Co grozi prezydentowi w razie ,,nieposłuszeństwa''?Wyprowadzenie przez silnych panów,może Wałęsa wypchnie go z okna Pałacu Prezydenckiego a KOmorowski będzie juz czekał z dechą,a Nitras z pilnikiem? Może będzie wysyłał wiedźmy albo grzechotników z KOD ? Jest jedna rzecz zastawiająca-spokój i obojętność na kłamstwa i groźby tego pomarszczonego indywiduum.Nie ma oburzenia,pełne przyzwolenie na wszystko co zamierza robić czy mówić.Społeczeństwo nie widzi jak potoczy się ich życie w razie wygranej opozycji.Będą jeść z ochotą robaki,chodzić w znoszonych portkach przydzielonych na kilka lat,siedzieć w nieopalanych domach i za wszystko winić PiS.No tak to akurat społeczeństwu wychodzi najlepiej..

Obrazek użytkownika Ryan

28-04-2023 [22:05] - Ryan | Link:

Trudno jest komentować co mówi Tusk gdy się nie jest psychiatrą

Obrazek użytkownika sake3

29-04-2023 [11:05] - sake3 | Link:

Myślę że warto zanalizować spotkania Tuska z wyborcami.Jak zauważyłam nigdy nie pada pytanie o przyszłość Polski. Wiedząc nawet że Tusk jest notorycznym kłamcą na spotkaniach ludzie pytają tylko o stadion,czy będzie, dziadkowe i w jakiej wysokości.Są gotowi głosować na tę antypolską partię tylko dlatego że Tusk obiecał budowę stadionu,nikt nie pyta czy zamierzają wprowadzić euro,stworzyć federację pod zarządem niemieckim,ze spokojem przyjmują fakt że z ,,jakiej paki'' nam się reparacje należą.Dlatego myślę,że wygrana opozycji w wyborach jest bardzo prawdopodobna,Polacy się Polską nie interesują,przynajmniej na spotkaniach z działaczami opozycji.

Obrazek użytkownika spike

29-04-2023 [12:51] - spike | Link:

Ja bym postawił tezę, że te pytania są zaplanowane, jak i wybrani ci, co je zadają, a to po to, by zająć czas, by nie było możliwości i czasu na zadawania innych, niewygodnych pytań.
Można pójść dalej, że większość obecnych na tych spędach, są selekcjonowani, choćby po to, by zapełnić "przodek", reszta gdzieś z tyłu, niesłyszalna, a jak trzeba to pacyfikowana.

Pamiętam jak kiedyś Tusk miał podobne spotkanie, a miejsce spotkania było otoczone barierkami i chronione przez policję, tak to "partia obywatelska".

Obecnie Polacy nie żyją wolnością, a konsumpcją, czyli praca i spłacanie kredytów, więc w wielu firmach skoligaconymi z PO, obowiązuje jedna narracja, inaczej NDB, ze strachu przed bezrobociem, ludzie narzucone poglądy przynoszą do domów, by nikt "życzliwy" nie doniósł, że ktoś się wyłamuje, a po czasie, takie poglądy stają się ich własnymi, spotkałem się z tym zjawiskiem.